"Картонче" от КРС?

Място за въпроси и отговори.
lz1tpz
Мнения: 7
Регистриран на: 01 авг 2014, 17:28
Местоположение: Пловдив

"Картонче" от КРС?

Мнение от lz1tpz » 13 яну 2015, 00:56

Здравейте колеги,

Първо искам да се извиня за (навярно) нелепия въпрос, но имам питанка относно това "картонче", което се издава от КРС. Аз изкарах изпит за клас 2 миналата година, но така и не получих такова "картонче". Единственото нещо, което получих, беше един плик по пощата с удостоверение за опознавателния ми знак, в размер А4.

Ще се радвам, ако някой може да ми обясни повече за това прословуто "картонче"...
...и понеже сме на темата, въобще за всички документи, издадени ни от КРС, и нужни за удостоверяване на радиолюбителската ни дейност.

Благодаря предварително.
LZ1TPZ,
73



lz1tpz
Мнения: 7
Регистриран на: 01 авг 2014, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: "Картонче" от КРС?

Мнение от lz1tpz » 13 яну 2015, 01:16

Порових се малко "по-дълбоко" из форума, и тази тема хвърли повече светлина по въпросите ми:

http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=10&t=2017

1. Това "картонче" дали е трябвало да го получа, или според промени в закона за сертификация вече не се издава?
2. Ако се издава, трябва ли лично да подам декларация в КРС, за да ми бъде издадено?
3. Текущия документ, който притежавам на А4 за опознавателния ми знак, дублира ли "картончето" или са две отделни неща?

...съжалявам за глупавите въпроси, ама когато става дума за държавни институции, обикновено никога и нищо не е обяснено както трябва.
:roll:

73



lz4ae
Мнения: 44
Регистриран на: 12 окт 2011, 18:35

Re: "Картонче" от КРС?

Мнение от lz4ae » 13 яну 2015, 10:02

Картончето става готово приблизително един месец след изпита и трябва да си го вземеш лично, или някой от твое име да иде на място. Обикновенно изпращат писмо, че картончето е готово, но може да се обадиш по телефона предварително.
73!



lz1tpz
Мнения: 7
Регистриран на: 01 авг 2014, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: "Картонче" от КРС?

Мнение от lz1tpz » 15 яну 2015, 02:03

Благодаря за отговора! Явно ще се ходи до София...

73!



Отговори