Изпити за радиолюбителски клас

Място за въпроси и отговори.
LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 02 сеп 2006, 18:05

Благодаря ти за покрепата:-)
Разликата е,че в радиоклуба може да се докоснеш до радиото и дори да поработиш малко.Всяко нещо си има своите минуси и плюсове.

А аз сега имам една радиостанция Alincko DJ 182.След няколко месеца
трябва да има изпит за клас 2.И живот и здраве смятам да се явявам.Но трябва да се подготвя добре за него.Имам една книжка която е за подготовка за клас Ц.Но нещата се смениха и всичко е доста остаряло.Така,че ми трябва литература с която да се подготвя за клас 2.Нещата в нея да са нови и актуални,а не като моето издание от преди 10 години:-)Доста радиолюбители ми казват,че не може да се изкара инициал който да започва с буквата "К",щото аз искам точно такъв.А този инициал е бил само за радиоклубове.А преди няколко дни говорех с един радиолюбител с инициал LZ1KKA.Възможно ли е това?
А и да те питам от къде може да слушаш онлайн какво се говори на къси вълни?Иначе аз съм се ориентирал към КВ,сега събирам пари да си купя като за начало някаква "Волна".



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 02 сеп 2006, 20:09

Надявам се скоро да можеш да се докосваш до твое лично радио.
Ето казваш,че вече имаш Alinco 182. И аз имах едно време такава
кутийка,дори по- стария модел 180.Върши чудесна работа като начало за
радиолюбител клас 2. За да се чува по далече трябва да помислиш за
външна антена и дори антена с по- голямо усилване. Е,към него можеш
да сложиш след това и малко усилвателно стъпало и въпроса на FM на
144 мс си го решил .Естествено първо трябва да се подготвиш добре и да вземеш изпитите за клас 2. Предполагам ,че в края на септември-началото на октомври ще има изпити. Всичко,което ти трябва за да се подготвиш добре не само за клас 2 но и за клас 1 се намира на
http://radiohobby.hit.bg/
Мисля,че този сайт трябва да стане настолната ти книга за известен период от време-докато вземеш изпитите а ще ти бъде много полезен и след това. Е,след като вземеш клас 2 ще имаш 6 месеца възможност да се подготвяш за късите вълни и за клас 1. Не разбрах що за Волна търсиш -
стар военен приемник Волна или стар фабричен руски приемопредавател -трансивер на КВ Волна?
С най-голямо удоволствие ще ти отговоря на всички въпроси,които
имаш,това ще направи и всеки друг участник в този форум и за нас ще бъде много приятно когато разберем,че си вече клас 2 и имаш личен инициал. За първата буква К в личния инициал - нямаш никакви проблеми.Не знам с кои хора си говорил,хора много-свят голям,но ако
беше питал тук, на форума - нямаше да се притесняваш до сега.
Да, има LZ1KKA, той също е Коце и е студент в Пловдив.
За датата на изпита можеш да следиш сайта на БФРЛ.Желая успехи.
73


LZ1CY

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Помагала за подготовка

Мнение от LZ1CDK » 03 сеп 2006, 21:55

Благодаря ви много:-)Сега ще слагам на покрива една антена гроунд плейн за начало,чакам да ми докарат само една част с която да е закрепя,а по-нататък живот и здраве ще мислим за по-голями антени и мощности.Ми насочил съм се към КВ волна,защото знам че цената и варира 150-200 лв.А съм на 16 години все още и не мога да си позволя
поне за сега нещо скъпо.А не знам да има друг кв трансивер на тази цена.Живот и здраве може другата седмица да ходя в София,от сега да питам да има някой радиоклуб по-възможност по в центъра да ми покажат що е КВ и т.н:-)Стига да ме приемат.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 03 сеп 2006, 23:02

Няма да е лошо ако в скоро време подадеш документи/молба за слушателски номер.Така се започваше едно време.Според мен е
много полезно.Докато стигнеш до клас 1 ще можеш да слушаш и
да изпращаш слушателски картички и като дойде време да работиш
самостоятелно на КВ радиото - ще бъдеш напълно готов. А КВ радио
ще търсиш според възможностите си.Дано този ,от когото го вземеш,
да е коректен,да имаш действуващо а не повредено радио.
Забравих да ти дам адреса на "on line" радио:
http://www.dxzone.com/ От там отиваш на internet&radio и от там на
on line receivers. Има и много други сайтове за това.В този сайт има много информация почти за всичко в НАМ радиото. Не знам как си с англииския
-в повечето места в мрежата се използува англииския език.Естествено има и много руски сайтове с информация - можеш да ползуваш qrz.ru,
там има цял раздел за начинаещи.Също не знам как си с електро-радио техниката ,познания по която ще ти трябват за изпитите. Е,а ако имаш желание да научиш телеграфията или вече знаеш нещо по този въпрос,ще бъде идеално /телеграфия не се изисква за никой от изпитите/.
Разглеждах LZ call book'a и изброих около 40 любителски радиостанции
от Гоце Делчев,може и да са повече.Може би познаваш част от тези хора,може би ще се запознаеш и с другите а може би част от тях вече се събират в определено време някъде из града - това е началото на
създаването на съвременен независим радиоклуб.
А за действуващ радиоклуб в София - мисля,че най-точна информация
може да ти даде Митко.
73


LZ1CY

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Клубове в София

Мнение от LZ1CDK » 04 сеп 2006, 13:52

Нямам си понятие от Английски,направих това което ми каза и пак не успях да чуя нищо online?Има доста линкове,но на който и да дам не става нищо.Би ли ме светнал как се изкарва слушателски инициал,колко струва,какви документи се подават,държи ли се изпит,колко време се изчаква за него?Само не мога да вида в коя секция на сайта на bfra мога да следя кога ще има радиолюбителски изпит?
Този списък съм го гледал.От тях само един се обажда зимно време,щото лятото няма време.А другите не се обаждат от години.Доколкото знам доста са изкарали преди няколко години инициали,но не са си купили радиа и са останали само с инициала.Дефакто от нашия град се обаждаме само аз и един друг човек.Има хора от едно село където има репитер R1 и двама човека от Банско.А репитера който е на връх Ореляк не работи от година,поради счупена антена.Сега с тези момчета от Банско може да сложиме над Банско един репитер,да се развие малко раюна,че сме заградени от много планини.:-)Митко живи и здрави ако дойда,ще си нося с мене радиото и ще се разбереме на коя честота да се чуеме там.А ако си в БФРА мога да мина да се видим.Все ще измислим нещо.
73



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 04 сеп 2006, 15:04

Все пак в училище учите някакъв чужд език.Знам,че има големи реформи в образованието но все нещо е останало.Ако ми кажеш с какъв чужд език се занимаваш,ще ми бъде по лесно да те насочвам по полезни за теб
сайтове на съответния език.За самия теб ще бъде много полезно да започнеш да се занимаваш с елементарен англииски,особено ако не знаеш телеграфията и си се насочил към работа само на SSB.Съжалявам,
че не си успял да слушаш "on line", е,и до там ще стигнеш. За слушателски номер - предполагам,че вече си прочел нормативните документи за радиолюбителските категории,общата лицензия и т.н.
Най-бързо и най-лесно ще стане чрез БФРЛ. Обади се утре,вторник, 5 септември, след обед на телефона на БФРЛ 80-90-377 плюс кода от
Гоце Делчев и питай г-жа Здравка Бучкова LZ1ZQ, технически секретар
на федерацията. Тя ще ти обясни подробностите но за съжаление, няма
да може лично да ти помогне понеже след 3 дена заминава на международни състезания и ще се върне в края на месеца.Може би ще те
насочи към човек в КРС за да изпратиш/подадеш документите там.
Също утре,вторник, от 1800 LZT на R1 и от 1900 LZT на R2 се излъчва
бюлетин на БФРЛ,можеш да слушаш.
А за радиолюбителите от Гоце Делчев - когато са повече хора е по весело и се правят по големи работи. Имаше един лозунг - Обединението прави силата,пише го на една голяма къща в София,
за съжаление точно в тази къща правят обратното.
Не разбрах за подготовката ти по радио-електро техника, това ще ти
трябва за изпитите.
Е,за сега има много неща и теми по които трябва да работиш.А за датата на изпита - когато разбера кога и къде ще бъде - аз лично
ще ти се обадя.Можеш да звъниш за информация и по телефона на БФРЛ,можеш да гледаш сайтовете на БФРЛ и КРС.Желая успехи. 73


LZ1CY

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 04 сеп 2006, 18:21

Уча английски език,ама нямам грам понятие от него.И от радио-електроника не разбирам,просто няма от къде да се науча(все пак тя не е само теория).А доколкото R1 и R2 не мога да ги действам,защото сме заградени от планини.Доколкото знам,преди R2 са е действал но е бил скопен.Живот и здраве след няколко месеце може да сложиме високо в планината един репитер който да ретлансира R2.Сега смятам да правя 16 елементова антена стига да намеря материали и ще взема едно 50 ватово крайно стъпало и ще вида дали ще решим проблема с репитрите:-)А пък може да пробвам с отражение.



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 04 сеп 2006, 21:01

Ако дойда мога да ти звънна на телефона и да се чуеме после по радиото.Репитера не мога да го чувам,затова ще вида с 16 елементова антена дали ще може поне да се чува.А във федерацията имали нещо като клуб,радио на Кв или не се занимават с такива неща?



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 05 сеп 2006, 00:20

Ако ида ще се обадя а и ще подам документи за явяване на изпит за радиолюбителски клас 2.Това в бфра ли става или трябва да се ходи до КРС.Таксата 25 ли беше?Интересно ми е дали се продава радиолюбителска литература някъде.Щото един човек ми изпрати по-пощата "80 години радиолюбителско движение в България" от Панают Денев и ми хареса доста,дори сега е предпрочитам за втори път.Има доста интересни истории в нея:-).Тъйче ако има с удоволствие бих си купил,стига да знам от къде.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 05 сеп 2006, 10:36

".....Уча английски език,ама нямам грам понятие от него.И от радио-електроника не разбирам,просто няма от къде да се науча(все пак тя не е само теория)......"

Обикновенно радиолюбителите - ученици са отличници, за да се занимават с хобито без да страда училището. Всеки,който си е провалил образованието заради хобито /било то и радио/,не е направил нищо добро за себе си.Не ти препоръчвам този начин.Ето,скоро започвате училище,
помисли си сериозно.Добре ще бъде да се справиш с английския в училище,интернет ще ти помогне много - речници,разговорници, материали за четене, а английския ще ти помогне да се справяш добре
с интернет и да работиш добре на късите вълни.
Поне малко руски език не разбираш ли - иди на http://qrz.ru/beginners
там има всичко за начинаещия радиолюбител,включително и книга по
електро и радиотехника. В мрежата има много литература по тези въпроси
включително и на български език.Просто кажи на някоя от "търсачките" какво ти трябва и си готов. Има една малка подробност -
трябва да се чете,трябва да се учи,трябва да се подготвяш и да вземаш изпити.Това става с труд.Радиолюбителите винаги са били
хора с много познания,с висок коефициент на интелигентност.
Приятно четене. 73


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 05 сеп 2006, 11:09

"....Нека да не правим пребързани заключение,а живот и здраве ще се чуваме след време по репитрите...."

Никой няма право да прави никакви заключения и да се намесва в
личния живот на друг човек.Никой никъде не е казал че си мързелив.
Всичко това,което съм ти писал до сега,дори не са съвети а съм споделял мои лични мнения по въпросите и мои лични преживявания.Те не са
задължителни за никого.Дано все пак успея да ти помогна с нещо.
А на репитерите аз не се показвам, живот и здраве да се чуем някой
ден по късите вълни,работя само на cw.Желая успехи .73
_________________
LZ1CY


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 05 сеп 2006, 12:03

За Коце:

Информация от БФРЛ - молба за слушателски номер се подава директно
в КРС, свободен текст до Председателя на КРС, с пълни лични и
адресни данни. Изпит за радиолюбителска правоспособност се очаква
в края на октомври-началото на ноември.Предварително трябва да се
подадат необходимите документи/такси директно в КРС. 73


LZ1CY

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 05 сеп 2006, 12:59

Значи ако ида в София,ще трябва да отида до КРС да подам документи а не в бфра?Предполагам,че трябва да нося само лична карта и пари.Да не стане така,не носиш документи,иди до бфра и после ела пак при нас.Кажете,за да бъде всичко точно и да не се разкарвам само.



LZ1CL
Мнения: 23
Регистриран на: 04 сеп 2006, 21:49
Местоположение: PLOVDIV

Явяване на изпит

Мнение от LZ1CL » 05 сеп 2006, 19:28

Здравей Коце,
Добре е първо да си изтеглиш от саита на КРС формата на заявление за явяване на изпит за правоспособност и да я попълниш/форма - Z207-1/. Към попълненото заявление прикрепяш ксерокопие на банковия ордер с който си внесъл таксата /по-доло т.1/ и снимка паспортен формат.
Имаш 4 варианта:
1.Внасяш такса 25 лв по сметката на КРС в някои от банковите клонове в твоя град снимаш бордерото и заедно със заявлението и една снимка ги изпращаш по пощата в КРС /данните за сметката и адреса са написани най отдоло на заявлението/
Забележка: Различните банки вземат комисионна между 1 и 5 лева.
2.Отваш в София и внасяш документите лично в деловодството на КРС,2 етаж -централна поща.
3. Чрез БФРА,но в момента Кака Здравка LZ!ZQ-секретар на БФРА е
ангажирана /целия септермври/ sorry !
4. При повече от 10 кандидати от вашетонаселено място както за втори така и за първи клас КРС може да изпрати комисия и на място
за провеждане на изпита но сам разбираш ,че това изисква повече организация и време.
Мисля ,че най удобен ти е вариант 1 след което чакаш да те повикат за изпит ! Ако нещо не си разбрал питай
тел в КРС 02/9492161
Желая ти успех и дочуване в ефира !


73 LZ1CL

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Re: Явяване на изпит

Мнение от LZ1CDK » 05 сеп 2006, 23:17

Благодаря,ще преведа 25 лева на КРС,а после мога да им откарам лично документите без да е нужно да ходя до БФРА.



LZ1CL
Мнения: 23
Регистриран на: 04 сеп 2006, 21:49
Местоположение: PLOVDIV

ПОДАВАНЕ ДОКУМЕНТИ

Мнение от LZ1CL » 05 сеп 2006, 23:53

ЗДРАВЕЙ КОЦЕ

Едно уточнение:
Ако ще ходиш в София /КРС/ не е нужен банков превод,таксата се внася на място в касата на КРС,лелките в деловодството ще те светнат как и в коя стая.


73 LZ1CL

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Re: ПОДАВАНЕ ДОКУМЕНТИ

Мнение от LZ1CDK » 06 сеп 2006, 01:13

Да приснимвам ли документите или лелките имат?



LZ1CL
Мнения: 23
Регистриран на: 04 сеп 2006, 21:49
Местоположение: PLOVDIV

Мнение от LZ1CL » 06 сеп 2006, 08:41

зДРАВЕЙ ,КОЦЕ

Ако не можеш да "дръпнеш" Заявлението от Интернет в деловодството няма да ти откажат.Мога да ти го пратя с Е-маил.Друга особеност е ,че всички Заявления се попълват в два екземпляра /само заявлението/.
т.е. за изпита подаваш 2 Заявления смимка и носиш 25 .в за внасяне в касата.Издават ти входящ номер и готово.
Едното заявление остава в архив ,а другопто отива в отдела ,който се занимава с провеждане на изпита.
Става бързо,стига да не уцелиш някое КАФЕНО време.


73 LZ1CL

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 06 сеп 2006, 16:47

Щом няма да ми откажат,ще нося само 25 лева и снимка.И дано да се съберем повече хора за да може изпита да се проведе по-скоро.А някой който си е изкарвал изпит скоро може да сподели какви са били въпросите и впечетленията от изпита?



lz1mdh
Мнения: 3
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:30
Контакти:

Мнение от lz1mdh » 06 сеп 2006, 17:53

Zdravei,
predi okolo godina se licenzirah, i imah dosta golqm problem sys sybiraneto na informaciq za izpitnite listovki poradi redica promeni prez poslednite godini v zakoni , klasove i tn.
V kraina smetka priqteli mi pratiha tova na e-maila:

Clas 1
Clas 2

nadqvam se da sa ti polezni
imai predvid, che i v tova koeto ti prashtam ima nqkoi greshno podadeni "verni" odgovori

Az lichno uchih po pezi i ot knizjkite, koito mi dadoha ot BFRA

***

znam che na starite kucheta :) shte im e smeshno ama az kato chovek mnogo dalech ot tezi neshta ama s golqm merak,
v posledstvie si napravih edin narychnik dzjoben format...> radioinfo.pdf

Inache po-priatno vzet izpit ne si spomnqm da sym imal ... beshe zabavno :))
Pozjelavam ti uspeh !!!



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 06 сеп 2006, 19:24

Естествено,че съм разгледал Мите.Ама аз да си питам:-)
lz1mdh гледам,че имаш карта на ретланслаторите.А за региона на Гоце Делчев е посочено,че има R4 и R14.До преди една година имаше R1 и R3.Сега има само R1 а R3 не работи.От скоро съм радиолибител,но за R14 и R4 не съм чувал да е имало някога.Явно информацията от тази карта е сгрешена и има неверни данни.
Иначе въпросите в изпита същите ли са като тези конспекти които ми прати и които ги има в сайта на КРС.



lz1mdh
Мнения: 3
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:30
Контакти:

Мнение от lz1mdh » 07 сеп 2006, 10:40

koce написа:Явно информацията от тази карта е сгрешена и има неверни данни.
... da, ima nqkoi netochnosti no tova e info koeto sym sabiral ot kade li ne za da si go imam na edno mqsto i da mi e podryka :)
koce написа:Иначе въпросите в изпита същите ли са като тези конспекти които ми прати и които ги има в сайта на КРС.
Da !!!



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 07 сеп 2006, 12:01

Значи ще си уча от тях:-)Относно репитрите,вчера говорех по радиото с един познат и ми каза,че преди сегашните R1 и R3 са били R4 и R14.



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 10 сеп 2006, 14:43

Здрасти Миташки,най-вероятно във вторник живи и здрави ще идвам в София.Ако искаш да се разберем да се чуем там,дай на лични...



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 14 сеп 2006, 19:24

Подадох си дукоментите за радиолюбителски изпит за клас 2.Очаквам след два месеца да има изпит.



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 14 сеп 2006, 22:55

Благодаря.Те ми казаха,че ще се обадят когато има изпит .Но ако ти научиш за датата на изпит съобщи:-)
73!



lz1jos
Мнения: 2
Регистриран на: 01 окт 2006, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от lz1jos » 01 окт 2006, 19:25

koce написа:Благодаря ти за покрепата:-)
А преди няколко дни говорех с един радиолюбител с инициал LZ1KKA.Възможно ли е това?
познавам този радиолюбител :) ако имаше повече клубове, които да искат клубен инициал, сигурно нямаше да е така;) преди няколко дни ходих в крс, ама не се сетих да питам дали сега има такова ограничение, утре ще звънна.



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 06 ное 2006, 20:42

Някой Чувал ли е нещо за датата на изпита,че няма никаква информаия още?Очакваше се да е края на октомври,началото на ноември.Може би не са се събрали достатъчно радиолюбители?



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнение от LZ1OT » 07 ное 2006, 21:38

Èçïèòúò ùå áúäå íà 27.Õ².2006 ã. îò 10 ÷àñà è 30 ìèíóòè â ñãðàäàòà íà ÊÐÑ.

Óñïåõ íà ÿâÿâàùèòå ñå!

73! Âëàäî, LZ1OT



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 08 ное 2006, 20:26

LZ1OT написа:Изпитът ще бъде на 27.ХІ.2006 г. от 10 часа и 30 минути в сградата на КРС.

Успех на явяващите се!

73! Владо, LZ1OT
Благодаря,аз ще се явявам.Някой друг освен мене ще се явява ли?



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Мнение от LZ1OT » 18 ное 2006, 09:37

Åòî è îôèöèàëíîòî ñúîáùåíèå çà èçïèòà:

http://www.crc.bg/v1/bul/news141.htm

Èçïèòè çà ðàäèîîïåðàòîðè- ëþáèòåëè
2006/11/16

Íà 27.11.2006 ã. /ïîíåäåëíèê/, îò 10.30 ÷àñà â ñãðàäàòà íà Êîìèñèÿòà çà ðåãóëèðàíå íà ñúîáùåíèÿòà /ÊÐÑ/, íà óë. „Ãóðêî” ¹ 6 ùå ñå ïðîâåäå èçïèò çà ïðèäîáèâàíå íà ïðàâîñïîñîáíîñò çà ðàäèîîïåðàòîðè - ëþáèòåëè êëàñ 1 è êëàñ 2. Èçïèòúò ñå îðãàíèçèðà ñúãëàñíî ÷ë. 21 îò Îáùà ëèöåíçèÿ ¹ 207 çà îñúùåñòâÿâàíå íà äàëåêîñúáùåíèÿ ÷ðåç ðàäèîñúîðúæåíèÿ îò ëþáèòåëñêàòà ðàäèîñëóæáà.

73! Âëàäî, LZ1OT



lz1tee
Мнения: 2
Регистриран на: 29 авг 2006, 07:23
Контакти:

Мнение от lz1tee » 20 ное 2006, 19:28

Äàëè å êúñíî çà çàïèñâàíå?



LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 28 ное 2006, 18:06

Zdraveite,vchera se vrushtam ot izpita si za radioliobitelski klas 2 koito go vzeh:-).Dokolkoto razbrah sled 10 dni rezultatite shte izleznat oficialno i togava moga da podam dokumenti i 15 lv taksa da mi izkarat inicial.Tam beshe Panaiot Danev i go popitah dali moje iniciala da zapochva s bukvata "K",obesnih mu che ima takuv radioliobitel,a toi kaza ne moje zashtoto obshtata licenziq ne sa e promeneli i spored neq ne e mojelo.Sled kolko vreme kato podam dokumentite za inicial,toi shte mi e gotov?
P.S Imam problem s kirilicata,Mitashki molqte prevedi go ako ne te zatrudnqva na kirilica....



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 28 ное 2006, 21:46

Честито правоспособност. Sri за инициал,започващ с К.

Обща лицензия 207 Приложение № 4 към чл. 26
Ред за определяне и използване на повиквателния (опознавателния) знак

1. Комисията за регулиране на съобщенията определя повиквателните знаци на всички български радиолюбители. Те се състоят от буквите (националния префикс) LZ и една цифра, следвана от не повече от три букви от латинската азбука. За Южна България (първа зона) се използват цифрите 1, 3, 5, 7 и 9, а за Северна България (втора зона) цифрите 2, 4, 6 и 8. След цифрата в повиквателния знак на клубните любителски радиостанции следват буквата K и комбинация от буквите AA до ZZ.

73


LZ1CY

LZ1CDK
Мнения: 30
Регистриран на: 30 авг 2006, 22:05
Местоположение: Гоце Делчев

Мнение от LZ1CDK » 28 ное 2006, 22:40

LZ1CY написа: След цифрата в повиквателния знак на клубните любителски радиостанции следват буквата K и комбинация от буквите AA до ZZ.
Но не пише,че е забранено да се дава на радиолюбители и може би затова са дали на онова момче от Пловдив инициал започваш с "К".Един човек спомена,че като са затворили радиоклуба при тях инициала го е взел частно лице.Ще питам дали ще може,ако не може здраве да е,няма да е Lz1KDS а например Lz1DKS,стига да е свободен.A откъде да си сваля документа с който да си заява инициал,не мога да го видя в Bfra.org



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Мнение от LZ1CY » 29 ное 2006, 01:35

От теб би станало чудесен депутат в парламента. Само недей и на мен
да пишеш,че това ти мирише на заяждане.Има нормативни документи,
които трябва да се четат,да се знаят и да се спазват.Допълвай знанията си във всички сфери на живота.Никъде не виждам да употребяваш вълшебната думичка "моля". А документите за регистрация на лична
радиостанция можеш да изтеглиш от сайта на КРС, 3 вида документи по
два екземпляра.
73


LZ1CY

lz1clk
Мнения: 27
Регистриран на: 04 дек 2008, 22:24

изпит

Мнение от lz1clk » 04 дек 2008, 23:15

на 15 декември има изпит



Отговори