STANDART HX270

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz1clk
Мнения: 27
Регистриран на: 04 дек 2008, 22:24

STANDART HX270

Мнение от lz1clk » 07 яну 2010, 12:11

Привет и Честита нова година на всички!
При смяна на елементите на батерията неволно съм разменил поляритета, и с обърнат поляритет на батерията запуснах токито(STANDART HX270).
токито естесвено не тръгна но после като оправих поляритета радиото не тръгна все си мислех че има защитен диод но......
Можели някои да ме насочи какво може да му е станоло на токито и имали поне малко шанс да се оправи?

Благодаря предварително
73" LZ1CLK



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: STANDART HX270

Мнение от LZ4ZD » 07 яну 2010, 13:41

В някой токита съм виждал да се поставя малък предпазител - някъде дори е SMD. Отваряй и започвай да мериш на къде отива захранването от батерията. За съжаление не можах да намеря сервизно описание и схеми. Ако не успееш да се справиш потърси някой малко по-качествен фотоапарат и направи макро снимка на платката и ще започнем да гадаем.

Ако можеш да разпознаеш стабилизаторите на напрежение - мери на техните входове дали има напрежение и ако има - какво има и на изходите.

Ако нямаш късмет да няма предпазител - огледай за видими следи от изгоряли елементи - най-често изгарят стабилизаторите и ако имаш късмет те ще са изиграли ролята на предпазител.



Отговори