Радиолюбителски програми на виртуална машина

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Радиолюбителски програми на виртуална машина

Мнение от lz1qz » 16 дек 2016, 18:19

Здравеите,
Налага ми се да сменям компютъра и въпросът ми е следния. Споделете опит как работят радиолюбителските програми на виртуална машина.
Предварително благодаря.
Кольо lz1qz 73!!!



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Радиолюбителски програми на виртуална машина

Мнение от LZ3NY » 16 дек 2016, 21:53

Здравей
преди време правих опити да подкарам SDR под виртуална машина и резултата бе плачевен. По-лесно бе да нароча един лаптоп за шак компютър, отколкото да си губя времето да търся решение.

73!Митко
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

lz4ux
Мнения: 5
Регистриран на: 14 ное 2006, 23:13

Re: Радиолюбителски програми на виртуална машина

Мнение от lz4ux » 16 дек 2016, 23:23

Зависи от програмите и компютъра. Ползвам Windows XP под безплатния Vmware Player за "тежки" CAD/CAM програми от много години на всякакви устройства (компютри, лаптопи, таблети) и ми върши чудесна работа. Пускал съм и хамски програми без проблем - HDSDR, SDR Console 2, CW Skimmer и др. Няма причина да не вървят и други програми стига компютърът да не е много стар, и да е с малко RAM. Естествено, емулацията осезаемо намаля производителността.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Радиолюбителски програми на виртуална машина

Мнение от LZ6AJ » 16 дек 2016, 23:59

LZ4UX написа:Зависи от програмите и компютъра...
симулирам XP, където стартирам втори МорзРънър през USB аудио-кепчър за осигуряване на стерео ... и така Dueling CQ тренировки ... не усещам накъсване на аудиото ... единствен дискомфорт е различния hotkey за смяна на прозорците - при мен е Alt+Tab в едната посока и два последователни в обратната.

73,
Любо


73,
Любо

Отговори