Търся помощ за ремонт на апаратура

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
LZ4WP
Мнения: 19
Регистриран на: 09 мар 2007, 21:55
Контакти:

Търся помощ за ремонт на апаратура

Мнение от LZ4WP » 12 юли 2015, 20:17

Търся някой, близо до Варна който има подходящи инструменти за ремонт на КВ апаратура и желание да помогне.
Проблемите ми са два:
имам захранващо устройство SEC 1223 което за 2-ри път изгоря, предполагам че поради лошо заземяване.
Ползвам го в къщи, на домашния си трянсивер icom 718. Трябва да се ремонтира.
Имам трансивер icom M710 който има 2 проблема - честотата на VFO която се вижда на дисплея е стотина херца в страни от реалната честота на която приема и предава. Другото е че като го включа, приемника е глух няколко секунди, след това проработва. Забавянето е по-голямо при ниски температури, а понякока изобщо неще да тръгне. Това радио го ползвам от години на лодката си, в условия на доста влага и температури от - до +50-60 градуса. Вероятно има нужда от цялостен преглед.
Нямам нито време, нито технически средства да се захвана сам с ремонтите и ще съм много благодарен, ако някой се отзове.


[b]icom m710[/b]
http://www.worldcruising.eu/

LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: Търся помощ за ремонт на апаратура

Мнение от LZ2AB » 12 юли 2015, 21:48

Здравей Вальо,
мисля ,че Страти от Варна има същото радио,но не съм сигурен.
Говори с него,може да ти помогне (LZ2SJ).
Относно захранването не е проблем за ремонта.
Ако не другия вариянт е да ми звъннеш по телефона.
0878 397 416
73! Кръстю
Провадия



LZ4WP
Мнения: 19
Регистриран на: 09 мар 2007, 21:55
Контакти:

Re: Търся помощ за ремонт на апаратура

Мнение от LZ4WP » 12 юли 2015, 22:00

Благодаря за бързия отговор.
Страти е вариант, не се бях сетил за него.
Ще говоря с него и с още един приятел (lz4gw) и двамата не съм ги чувал отдявна и не знам даи ще се хванат с такава работа. Ако не стане, ще ти звънна на теб, може да прескоча до Провадия. Не ми е спешно, когато стане, за сега съм в България.
Поздрави.


[b]icom m710[/b]
http://www.worldcruising.eu/

Отговори