Въпрос по звукови карти

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz1wx
Мнения: 3
Регистриран на: 03 фев 2015, 09:43

Въпрос по звукови карти

Мнение от lz1wx » 19 май 2015, 12:12

Добър ден колеги,
От известно време се занимавам с програмата WSJT, но имам проблем с декодирането, което пък се оказа, че е свързано с параметрите Rate in и Rate out на звуковата карта. Съгласно указанията, те трябва да бъдат около 1.0000
и след няколко минути работа на компютъра да се установят и да не се променят в процеса на работа.
При мен те се движат в широки граници и не се установяват на определена стойност. Смених няколко вътрешни карти от различни производители, но не получих задоволителни резултати.
Въпроса ми е кой параметър на картата да следя, когато търся звукова карта или какъв определен модел да търся, който може да ми свърши работа.
LZ1WX



lz2fo
Мнения: 109
Регистриран на: 25 юни 2007, 10:38
Местоположение: VIDIN

Re: Въпрос по звукови карти

Мнение от lz2fo » 20 май 2015, 08:26

Валентине , здравей,
Не зная какъв ти е проблема с декодирането ,но смятам че не е проблема във входните и изходни стабилности на картата.На моя стар лаптоп също се явява тази разлика от около 0.0068 май бе само на изхода ,при старт на периода е още по-голяма разликата и към 18/20 сек. на периода се доближава до зададената от мен корекция и после се установява на нея до следващата минута. Така при всяка смяна на режима ТХ/RХ. Това обаче не ми създава до сега проблеми .Знаеш какви декодировки имам и връзки са осъществени!!На входните параметри няма почти никаква разлика стой си 1.0000 може да се размести в границата на 0.0002 до 0.0004 но там не задавам програмна корекция.

Цецо LZ2FO



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Въпрос по звукови карти

Мнение от lz2ht » 08 юни 2015, 07:11

Здравей,
Доколкото си спомням при JT по-фатална е синхронизацията на часовника на компютъра. Когато ми се наложеше за звуковата карта ползвах вградения тест на HamRadio Deluxe. Но това е само по спомен, още докато работех от LZ1KZX. Не се наемам с категорично мнение, просто споделям


Иван LZFF Coordinator

Отговори