Remote control HF

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Remote control HF

Мнение от lz2be » 16 юли 2014, 22:51

Здравейте,
днес пуснах едното радио за дистанционно управление на обхватите от 40м до 10м. От другата стая с лаптопа направих 3-4 връзки :)
Ако на някой му е интересно може да влезе на http://www.remotehams.com/ да си направи акаунт, да си инсталира RCForb client и да си поиграе.
Тези дни ще оставя техниките да работят, стига да няма гръмотевици наблизо.
73 Боян



LZ1MDK
Мнения: 92
Регистриран на: 24 апр 2011, 08:34

Re: Remote control HF

Мнение от LZ1MDK » 18 юли 2014, 22:55

Здравейте,
да ползвал съм го но много отдавна и си спомням че за разрешение за предаване трябваше да бъдеш член на съответния клуб.
ето един линк на нещо подобно но доста по добре технически снаряжено Но е платено : http://www.remotehamradio.com/
Подобна рализация е Hamsfera , но без излаз в ефир.
73 Кирил



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Remote control HF

Мнение от lz2be » 19 юли 2014, 20:04

Здравейте,
това, което ви предлагам е безплатно с цел, който иска да си поиграе с дистанционно управляемо радио. Може човек да сравнява как се чува дадена станция при него и при мен (или друга дистанционно упр. станция), може да си чуе сигнала, а може и да прави връзки, ако няма радио/антена под ръка.
За моята станция разрешение за предаване давам аз, след като получа запитване (с натискане на бутон в програмата) и се уверя, че човека е наистина радиолюбител. Конфигурирал съм го на RX/TX само в любителските обхвати 40м-10м CW/SSB.
Антените са - 40м сфазирани вертикали, 30м ротари дипол, 20-10м спайдърбим. Посоката е 310гр (EU/NA).
Софтуера позволява, който има К3 да го ползва за управление на моето К3. При мен като въртя едното К3 другото реагира мигновено, но звука идва със закъснение 0,1-0,3 сек. Мисля, че не е кой знае какъв проблем - правил съм доста връзки.
Гледам в лога, че влизат хора със статус Guest. С такъв статус може в общи линии само да се гледа/слуша и нищо повече. Който иска да пипа копчетата и да предава трябва да си направи акаунт с неговия си инициал в сайта - отнема 1 минута.
След инсталиране на софтуера прочетете хелп файла. Така е по-лесно, отколкото налучкването :)
Ако някой има въпроси нека пише тук или на мейла ми.
73 и успех!
Боян



Отговори