Импулсно захранване за IC-7000

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 30 сеп 2013, 14:17

Да взема да приключа темата - и радиото дойде :D
Оказа се за съжаление, че не съм поръчал сепарейшън кабела за изнасяне на дисплея от радиото и сега го чакам и него.
Това понеже мястото където съм го предвидил да стои не позволява голямо удобство за боравене с него и това беше предвидено.
Не беше предвидено просто, че скапаният кабел не е в комплекта а е доста трудно да сменям концепцията като цяло.
Иначе изглежда джиджено. Засега само слушам на КВ.
Тюнера се оказа излишен - КСВ-то е достатъчно добро, че да няма никаква нужда от него.
Ще остане само заради комутацията на антената и на байпас - предпочитам като не го ползвам да не остава с включена антена в него.

Иначе първи впечатления освен приятната тръпка: много неподходящ избор за 1 радио.
Има десетки функции, които не знам какви са а дори и тези, които знам не мога да ги намеря без мануал!
Давам си сметка, че е мобилно и няма начин но определено едно дърто радио от типа примерно на TS-830 е много по-подходящо за първо.
Очаквах го но няма къде да държа нещо по-голямо. Определено ми допада концепцията "всичко пред погледа" - мразя менюта :mrgreen:

Аре да не се оплаквам, че си ми харесва и му се кефя но определено трябва четене на мануала.



LZ2JE
Мнения: 32
Регистриран на: 18 авг 2009, 23:42
Местоположение: LZ
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ2JE » 30 сеп 2013, 15:52

Здравей LZ5AF,
Свали си от WEB .pdf ръководството за IC7000, ламинирай си страници 151 и 152.
Ще си улесниш живота.
Успехи!



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ6AJ » 02 окт 2013, 10:04

честита играчка, толкоз време чакана !

за тунера не се кахъри, нека си го има ... кога се случи лошо КСВ по някаква причина, той сам ще си го активира.

от мен едно недотам приятно пожелание - дано си един от малкото, които "ред по ред" са прочели цялото ръководство за работа открай докрай, не диагонално през картинките. (и естествено са проиграли по няколко пъти всяка описана функция ... нищо, че някоя ще се окаже безмислена ... нека опитът го покаже, а не мързелът за четене)

73


73,
Любо

LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 02 окт 2013, 10:55

Благодаря, наистина голямо чакане беше а днес окончателно приключва - Интегра ме изненадаха и очаквам всеки момент OPC-1444.
Най-скъпият кабел, който някога съм купувал - има-няма 20лв/метър :mrgreen:

Ще се чете видно е...

За тюнера не са кахъря - не беше кой знае какъв разход на общият фон.
Той е едно старо но лачено FC-700 тъй че самичък нищо няма да направи.
Ако не помага и не пречи, поне на THRU позиция :D
LZ2JE написа:Здравей LZ5AF,
Свали си от WEB .pdf ръководството за IC7000, ламинирай си страници 151 и 152.
Ще си улесниш живота.
Успехи!
Здравей, точно тези страници ги има на картон отделно от мануала.
Помагат, щом им хвърлям по един поглед редовно... Мерси.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 02 окт 2013, 11:04

Тези дни дооборудвах мобилния сетъп с MicroHam USB Interface II и реших да го тествам на FSK на CQWW RTTY миналия уикенд. Удоволствието е неописуемо. Единствената ми забележка за прекарните няколко часа по време на RTTY контеста е, че IC7000 се затопля повече от колкото ми е по вкуса, но ще го преживея. :evil:

73 и честита придобивка. Със здраве да си го ползваш.


Value has a value only if its value is valued.

LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 02 окт 2013, 12:49

Определено е "горещо" радио дори само на приемане. Ще видим при изнесен дисплей. Дали ще се промени нещо...
Не че не го знаех.
Иначе имам един подобен интерфейс от 5VK но не съм го свървал още.
Някаква препоръка за софт с който да модвам сетъпа на радиото под Линукс?
Намерих няколко но не съм имал време за тестване :)



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 02 окт 2013, 12:59

Преди десетина години ползвах под линукс TLF (Try Left Foot) за контести. Не съм впечатлен.
Отдавна обаче, не си правя експерименти и ползвам WinTest под windows.
За RTTY Wintest се интегрира с MMTTY и работи прилично.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ6AJ » 02 окт 2013, 15:03

относно скъпия ти кабел - определено не е най-..., има и по-...
реших да ползвам банд кодинг-а директно от радиата, за щракане на 6 БПФ-а с решаване на конфликта "двете радиа на един банд" на хардуерно ниво. така и нe намерих никаква следа към този 10-пинов конектор за FT-950 ... наложи се да дам 35 евра за 190 см кабел само с един конектор от едната му страна :D (не че ми трябва такава дължина, а така го предлагат).

http://www.classicinternational.eu/zend ... -t9207451/

постиджът не го слгам, да речем че в кутията е имало и други по-скъпи джаджи. на Айкома аналоговия банд-сигнал е изведен на DIN-7 - този конектор е достъпен.
но както казваме - щом частния разход върху общия ефект е число по-малко от единица, значи нещата са наред.
втори комплект 6 БПФ-a биха ми стрували още поне 400 щ.д., така че ...

при теб - струва ми се, че не само откъм място нещата са добре преценени - с изнасяне на панела, поне ще удължиш живота на дисплея, пазейки го от "печене" ... а за ония по-стари писания относно загряването на захранването - колкото пъти прекараш ръка край кутията на работещото радио, толкова пъти ще ти се струва, че Алинко-захранването не храни това радио, а работи на празен ход :lol:

действай си по плана и със здраве да му се радваш ... и като ти омръзне - лесно да намериш подходящия "друг" да му се радва ... !

73,
Любо


73,
Любо

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5EE » 03 окт 2013, 16:52

Здравейте компанията...
Да се присъединя и аз към темата за ICOM-7000.
От 2 седмици и аз съм горд собственик на въпросното радио и още съм в процес на разучаване.
Още не съм купил истинско захранване /ползвам временно едно китайче/ за постоянно и темата ми беше много полезна, сигурно ще се насоча към Алинкото или MFJ.
На мен ми го донесоха от щатите и е без филтъра ORC 1457R, та въпроса ми е дали има смисъл да го купувам.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 03 окт 2013, 17:48

Здравей Тони

Честита придобивка. Със здраве да я ползваш и да се чуваме :evil:

Този филтър според мен е за захранване от автомобил.
Моя така си седи в кашона и никога не е използван.

73! Митко
PA8ZB/LZ3NY...


Value has a value only if its value is valued.

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5EE » 04 окт 2013, 10:56

Благодаря за инфото и пожеланията Митко,
Още малко зор с антенното поле и ще се чуваме често...
Аз си мислех, че тоците в мрежата в щатите по презумпция са филтрирани.
Щото европейската версия е с тази джаджа, американската без /страница 19 от .PDF упътването/.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 04 окт 2013, 11:00

LZ1GEN написа:Благодаря за инфото и пожеланията Митко,
Още малко зор с антенното поле и ще се чуваме често...
Аз си мислех, че тоците в мрежата в щатите по презумпция са филтрирани.
Щото европейската версия е с тази джаджа, американската без /страница 19 от .PDF упътването/.
Ами то нямат значение тоците, защото това е кабел между захранването ти и радиото и по него трябва да текат 13 волта, а не 110/220.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5EE » 04 окт 2013, 11:08

Да, сега се загледах в картинката...
Слагам му едно феритче и съм в джаза.



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 04 окт 2013, 13:57

Аз този филтър не съм го монтирал изобщо - и моят си остана в кашона.
Пише, че е само за европейските версии, не знам защо така са решили.
Кабелът му е излишно дълъг и съм сигурен, че ще внася загуби в напрежението при по-голям ток.
То не, че интерфейсният кабел е много къс, ама... И той ми стига :mrgreen:
Направих си 50см кабел от захранването до радиото с конектори, които си купих от LZ1PJ в Казанлък като за всеки случай сложих и един ферит.
То тези Molex конектори и сега си ги продава в базара - ето ги.
Малко се попрестарах със сечението на кабела - 4х4 квадрата ама това е и максимума, който понасят пиновете на конектора :)
Оригиналният кабел е 2х4 квадрата...

Иначе с изнесеният дисплей със сигурност загрява по-малко, поне на приемане.
Не съм го мерил с нещо но на пипане определено има разлика.
Стойката не дойде такава, каквато исках - без вендуза...
MB-65 и MB-120 били свалени от производство и сега може да се поръча само MBF-1.
Здраве да е, става и това въпреки, че определено старите модели ми се виждат доста по оперативни и гъвкави.

През уикенда ще седна да направя кабелче към един Kenwood MC-85 десктоп микрофон, който имам идея да ползвам с радиото.
Даже мислех да не ползвам стоковата трубка предвид всички изчетени негативи свързани с качеството на аудиото, изчетени в нета.
Май обаче няма да стане точно така, защото на нея има директно изведени функции, които иначе са достъпни през менюта.
Някои от тях (всъщност всичките) ми се струват доста удобни че да се лишавам от тях.
Ще видим, все още нямам достатъчно впечатления за качеството на аудиото че да вземам решение дали да не я ползвам въобще или да си я оставя все пак.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 04 окт 2013, 14:14

Здравей

Наистина голяма част от функциите са изведени на бутони на микрофона и ги губиш ако го смениш. На мен най много ми липсват бутоните за обхватите. Всеки бутон помни по три различни честоти на обхвата плюс вида работа и е много бързо оперативно. Филтрите също най-лесно се щракат от микрофона. (Поиграх си тези дни с dualpeak RTTY филтъра на FSK. Голямо удобство е.)

Можеш обаче да включиш другия микрофон във втория микрофонен вход. Има един отпред под предния панел и един отзад на радиото.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 04 окт 2013, 16:48

Това и мисля да пробвам, въпреки, че някъде прочетох с дебели букви: да се ползва само един порт.
Може би ще стане проблем ако и двата се инициализират за дигиталните трубки MH-151.
Може би ако вторият не се инициализира така няма да има проблем и аналоговите фунции като аудио, PTT и мърдането на честотата ще си работят паралелно на предният.
Ще видим.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 04 окт 2013, 17:00

Щом е писано, по-добре не рискувай. Така мисля поне.
Знам, че микрофона за IC7000 бил уникален и не е съвместим с останалите. Да не стане беля.
73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 04 окт 2013, 20:28

То този въпрос не е като да не е актуален - хем да остане функционалността от трубката, хем да се ползва и нормален десктоп микрофон...
Два проблема при паралелно ползване:

- порта може да се претовари по захранване (общо и за двата порта) ако се захрани MH-151 и външният микрофон. Тия 8V там не е ясно колко ток в запас имат, както и колко би искал десктоп микрофона ако изобщо иска. Моят например има батерии, може и от радиото.
- аудио входа може да се "залупи" от два микрофона в паралел и съответно ехо и кофти аудио..

Гледам правят "адаптори" през които прекарват цифровият канал на MH-151 като прекъсват аналоговият и съответно го заместват със сигнал от външен микрофон, който обаче не захранват през радиото заради евентуално претоварване.
Така запазват фунционаллните бутони, ползват качествен микрофон и запазват целостта на трубката.

Звучи логично това ама няма да имам време тия дни са се занимавам с чак такава врътня.
По-скоро ще направя малко експерименти с единият и другият за да видим дали пък джапанките не са оправили тихомълком чувствителността и честотните характеристики на стоковата трубка :mrgreen:



LZ2JE
Мнения: 32
Регистриран на: 18 авг 2009, 23:42
Местоположение: LZ
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ2JE » 04 окт 2013, 21:55

LZ5AF, ICOM-ските микрофони им слагат едно цилиндърче от кече, около 8мм диаметър, 10мм дебело пред електретния микрофон. Това бърка много естествената ти модилация. Мен не можеха да ме познаят. На 3764 не мирнаха докато не ме убедиха да хвана отвертката и да го разкарам. Това за големия 756 pro3. За малкото IC7K с 151 микрофона нямах забележки, ама ще хвърля едно око, да не би и там да има такава тапа. Успех!



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 07 окт 2013, 13:24

Понаправих няколко теста през уикенда с MH-151 и Kenwood-ският MC-85 десктоп микрофон.
Няма разлика в качеството на аудиото.
MH-151 обаче няма тази чувствителност както MC-85.
Ако се ползва както по принцип се ползва една трубка, тоест 10-20см от устата проблем с качеството няма никакъв.
MC-85 обаче дава доста по-голяма свобода - чувам се добре и на метри от него, освен това контрола на аудиото и контрола над компресора ми е под ръка на потенциометри и ключета а не заровено в менюта.
Осен това си цъкаш LOCK-а и двете ти ръце са свободни.

Та и двата микрофона си имат преимущества и недостатъци ползвани поотделно.
Не посмях да ги оставя включени едновременно.

Явно по-нататък ще направя един преходник, както бях писал по-горе.
Една кутия, в която да се включат и двата и която да прекарва директно към радиото само цифровият канал, така, че да работят функционалните бутони на MH-151.
Аналоговият сигнал, както и PTT ще ги комутирам или от дестопа или от ръчният комутатор.
Съответно ще захраня от радиото само ръчният а десктопа - не.
Същата или подобна идея се коментира и в IC-7000 FAQ, 4 страница.
Но това за в бъдеще. Сега не съм се скъсал да го ползвам толкова активно, че да ми трябват и двете функционалности в едно :mrgreen:

И в малко по-различна насока - на някой да му се намира програмиран PIC за K10 или по-висока версия за kayer-а на К1ЕА?
Естествено плащам си го надлежно.
Не че нещо ми пречи да си поръчам но не ми се занимава за 1-2 бройки.
Да, знам, че радиото има кийър - просто искам външен :roll:

П.С: LZ1GEN - ако не е горска тайна колко парички ти излезе самото радио с доставката до тук? Може и на лични.
Просто ми е любопитно, защото аз също мислех подобни варианти както и eBay но прецених, че разправията е прекалено голяма и щеше да се проточи доста във времето.
Нещо разлика от 300-400 лева не ми се стори оправдана като се вземе предвид и липсата на гаранция.

В тази връзка гледам, че не съм казвал до момента но: ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ИНТЕГРА че ми се водеха по прищевките няколко месеца.
То не беша 817, не се мина през 857 докато направим сделката с IC-7000.
Не само, че търпяха смените в изискванията ми но предложиха сами много добра ценаа за айкома.
Купувал съм от тях доста неща вярно, включително и първото ми токи FT-11R (вече не помня кога беше това), обаче винаги са били точни във всяко отношение.

Зная, че не от такива клиенти като мен зависи доброто състояние на фирмата, пазара наистина е свит но дори да се наложи да купя нещо, за което да имам по-добра цена от друг доставчик, предпочитам да го направя през тях.

Още веднъж благодарности!
Последна промяна от LZ5AF на 07 окт 2013, 13:39, променено общо 1 път.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 07 окт 2013, 13:34

Аз ползвам Winkey-а вграден в MicroHam MicroKeyer II.
Знам, че Виктор LZ1NY правеше подобни морзови ключета, но май по германска схема.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 07 окт 2013, 13:47

Любо, предпочитам конкретно този модел.
Освен това според Асен тези работят без проблеми в LZ9W, което като се има предвид в какви натоварени условия се ползват е една добра препоръка :)
Ако не намеря налична бройка наоколо просто ще поръчам 4-5 да има.
Просто в момента не мога да си позволя някакви не дотам спешни разходи, че ще ближа рани в рамките на месеца :mrgreen:



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от lz2be » 08 окт 2013, 00:20

Поръчай си WInkey кита на K1EL - това е нещо като стандарт за CW манипулация. Всички сериозни логови програми го ползват и е железен.
73 Боян



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 08 окт 2013, 12:13

Ще го видя какво прави туй нещо първо - не му зная идеята :)
То аз и маймунка нямам в момента.
Засега обаче пасувам за поръчки, защото...
Не смея да си погледна в банковата сметка на този етап :mrgreen:



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 08 окт 2013, 13:03

Че знам ли и аз какви са ми идеите - сега се избистрят...
Дали ми трябва връзка на кийъра с PC-то... Трябва ли ми? :?
Нямам идея да правя връзки с клавиатурата на PC-то ако това може да ви насочи донякъде в намеренията ми, които и на мен самият не са ми много ясни :mrgreen:

Иначе за самоделен... По-скоро не.
То не че като взема PIC или кит няма да е пак самоделен но не ми се правят схеми с някакви логики.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5EE » 08 окт 2013, 13:32

LZ5AF:
LZ1GEN - ако не е горска тайна колко парички ти излезе самото радио с доставката до тук?
Е, чак пък тайна...
$1186 от http://hamradio.com
Доставката безплатна, донесе ми го приятел.



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 08 окт 2013, 14:11

Супер... С безплатната доставка се ядва - 600лв разлика е ОК.
Със здраве да си го ползваш!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от lz2be » 08 окт 2013, 15:08

LZ5AF написа:Че знам ли и аз какви са ми идеите - сега се избистрят...
Дали ми трябва връзка на кийъра с PC-то... Трябва ли ми?
Е все някой ден ще ти потрябва :)
Тук http://k1el.tripod.com/ се вижда на снимката как изглежда WKUSB в завършен вид. Кита се сглобява за 30 мин, ако не си даваш зор. Въпреки, че се захранва през USB си има вградени и батерийки, ако ще го ползваш самостоятелно. Има 4 памети и зумер и изобщо всичко, което е необходимо за такъв ключ. Маймунка си купих от Джони, LZ1PJ.

73 Боян



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5EE » 08 окт 2013, 15:42

Май трябва да сменим заглавието на темата - IC-7000...
Благодаря за пожеланията Миро, тъпкано да ти се връща и на теб, и да се чуваме, един окръг сме - вилата ми е на трънска Врабча.
Какво ще кажете за тази джаджа - http://www.bfra.org/index.php?option=co ... &Itemid=58 , разбира се айкомската версия -Т
и изобщо кое е най-добро за връзка с компютъра, да може да се управлява за всички видове работа и по специално за контести?
Надявам се Боян да даде ценен акъл, предвид големия опит.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ3NY » 08 окт 2013, 15:57

SUCCIто е полезно ако играеш основно на CW контести. Ако се заиграваш и на SSB, или на цифровите видове работа, ще ти трябва нещо със саундкарта или поне да ползва картата на компютъра.

73!
п.с. може би не е лоша идеята да се изнесе тямата в отделна говорилня и да е за приказки за IC7000. Гледам че се появи подобна и за FT857.


Value has a value only if its value is valued.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от lz2be » 08 окт 2013, 17:41

LZ1GEN написа:Какво ще кажете за тази джаджа - http://www.bfra.org/index.php?option=co ... &Itemid=58 , разбира се айкомската версия -Т и изобщо кое е най-добро за връзка с компютъра, да може да се управлява за всички видове работа и по специално за контести?
Тони,
зависи какво точно искаш да постигнеш. Джаджата е хубава и ще ти свърши работа, ако намерението ти е да се пускаш за кеф по контестите - т.е. не те интересува темпо, правиш 200-300 връзки основно с DX-и и го зарязваш.
На логера му трябва време, за да проверява всеки спот дали го имаш работен или е множител, дали въведения инициал го има в лога и дали ти е множител на друг банд и т.н. Като минеш 1000-1500 връзки това време става вече достатъчно голямо и CW генерирано от COM/LPT порт започва да насича, през USB-COM конвертор е още по-зле. Хората са пробвали какви ли не магии и са стигнали до извода, че най-доброто е WKUSB keyer :) При мен беше същото.
Ако искаш да закачиш още неща да се управляват от компютъра (антена свич, ротатор, второ радио, SO2R кутия) нещата стават още по-сложни. Тогава трябва CAT към радиото да е самостоятелно, а PTT/FSK да е на друг порт.
Пробвай със SUCHI да видиш как е, ако CW не ти харесва слагай Winkey. Ако искаш да имаш и SSB/Digital (all mode) ще ти трябва нещо от сорта на Station Master или micro keyer на Microham. Аз имам u2R за SO2R с 2хК3.

73 Боян



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 08 окт 2013, 18:44

LZ3NY написа:...
п.с. може би не е лоша идеята да се изнесе тямата в отделна говорилня и да е за приказки за IC7000. Гледам че се появи подобна и за FT857.
Нямам нищо против дори мислех да го предложа. Както и може да махнеш захранването от заглавието на треда :)



LZ1DAF
Мнения: 35
Регистриран на: 13 юни 2012, 08:08

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ1DAF » 09 окт 2013, 09:50

LZ5AF написа: Някаква препоръка за софт с който да модвам сетъпа на радиото под Линукс?
Програмата Chirp, по данни от сайта, я дават, че поддържа IC-7000. Работи на няколко платформи, включително и Linux. Може да и хвърлиш едно око. Все още не поддържа на 100% пълно настройване - какво може да правиш на айкома пише тук.



LZ5AF
Мнения: 49
Регистриран на: 24 юни 2013, 22:37
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5AF » 09 окт 2013, 11:19

Ще я пробвам, мерси.
Да, хвърлих едно око какво може и все още е доста под 100% покритие на функциите :mrgreen:
Аз намерих и един скрипт но той е по-скоро за управление на запаметените канали отколкото за нещо друго: IcomProgrammer II



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5EE » 09 окт 2013, 11:32

LZ4BU написа:LZ1GEN, имаш ли COM и LPT портове на компютъра или е лаптоп само с USB ?
В шака ще съм с десктоп с всичките му портове, но за изнесена работа с USB на лаптопа.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Импулсно захранване за IC-7000

Мнение от LZ5EE » 09 окт 2013, 11:45

Програма за модване сетъпа под Уиндоус:
http://www.dl2rum.de/rumsoft/RUMtrol7K.html

Бояне,
Явно избора отива към MicroHAM. Разглеждам ги за да намеря оптималното като цена/производителност. Определено трябва да е за всички видове работа.



Отговори