TS990S video

Схеми, софтуер, радиостанции и модификации за тях.
lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

TS990S video

Мнение от lz2cj » 14 ное 2012, 19:02




LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: TS990S video

Мнение от LZ6AJ » 14 ное 2012, 22:16

докторе, здравей !

и welcome back (yes)

имам питане ... чисто от любопитство ... преди 2 години, пак по това време (периода на CQWW), откровено рекламираше друг "феноменален" артикул на KENWOOD ... две години след това, когато сайтовете за техника втора употреба са пълни с предложения от разочаровани собственици на TS-590, пускаш линк на новия TS-990S ... след като моделът бе показан в Дейтън/Охайо, още преди 6 месеца.

в същото време виждам, че и Игор RA3AUU от комитета - и той се e снимал с 590 в P33W :)

http://r5ga.com/photos.php?id=13&l=ru

та се питам - случайно ли е, или резонно ? ... дните на Октомври и Ноември за някои да са период на трескава контест-подготовка, а за други - период на рекламна кампания ?

или си с пресни спомени за новата рожба на JVC-KENWOOD, връщайки се от Черна Гора ?

TS-990S изглежда добре външно, както повечето изделия на KENWOOD ... убеден съм, че и откъм аудио са го докарали - отново както всичко останало в KENWOOD ... дано в конкретната съвместна разработка, JVC са успели да внесат малко свежест откъм високочестотната част и динамиката на приемника ... че иначееее 5000 щ.д. са си доста спестени закуски.

73,
Любо


73,
Любо

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: TS990S video

Мнение от lz2cj » 15 ное 2012, 08:50

Любо,

На теб май ти е много скучно в Белгия ??? Защо във всичко търсиш скрит подтекст ?
За каква реклама и кви пет лева говориш.

Всички в БГ знаят, че имаше време когато бях фен на ICOM преди 10-ина години, докато не "пипнах" един TS850S.
Доста народ не харесва TS590S, но пък аз си го харесвам МНОГО за парите, които съм му платил.

Сигурно много народ няма да хареса и TS990S, но това не значи, че и аз не трябва да го харесвам.

Оплакват се, че имал много копчета. Ами на мен това пък ми харесва. Няма да има нужда да се "вра" из разни менюта.Повечето от тези копчета човек ще си ги нагласи по свой вкус и рядко ще ги пипа след това, но ако трябва да ги пипне бързо, няма да се рови из менютата.

С руфинг филтри на 270 и 500 Hz за CW това радио ще се продава добре и на цената от 5000 долара.
За моя джоб, тя е височка и още дълго време ще си "кютам" с втория приемник на TS990S :-(, но това не е проблемът на живота ми.

By the way TS990S още никой не е "пипнал" освен на изложения за 5 - 10 мин., защото още не е пуснат в продажба.

73 Док



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: TS990S video

Мнение от LZ6AJ » 15 ное 2012, 10:20

добро утро, докторе !

въпросът ми беше достатъчно открит и явен, направи ми впечатление и попитах ... и обясних защо ... и казах, че е от любопитство ... и щом е така, на твое място бих отговорил "Съвпадението е чиста случайност !" ... и това затваря страницата. емоциите и излизането от равновесие са си за твоя сметка.

втората част на репликата ти приемам и съм склонен да се съглася ... донякъде ... но това пък си е мой проблем. за съжаление, дизайнът е търсач на пресечни точки "производителност-цена" ... щом става дума за оперативна (временна) настройка - значи копче (врътка), т.е. допълнителни пари за всяко изделие. а щом става дума за трайна настройка - значи опция в менюто, т.е. още един субблок в софта (което се плаща веднъж за всяка версия).

от друга страна, ако всичко е апаратно - как ще продават нови софтуеър версии постпърчейз ?

в електрониката има два вида неща "прости и хитри от една страна ... и сложни и невършещи работа, от друга"

затова контест варианта на FT-9000 си е фаворит в този клас (според мен). така или иначе банд-мапа ти е на екрана, второто радио - до другата ти ръка като цяло, самостоятелно и независимо изделие ... и не само по време на контести ... за какво ти е спектър, допълнителен шум от мултиплексиране на втори приемен канал, светлинни ефекти и т.н.?

за съжаление, след аналоговия ТS-850 ... KENWOOD нямат с какво да се похвалят в КВ-областта :(

пък за този модел, за който отваряш специална тема - руснаците казват "поживëм - увидим !" ... и за този модел :)

оценявам кахъра ти за моята скука ... и ако трябваше да бъда адекватен на подмятаниците, още на Кирил Божилов щях да отговоря : "с такива събеседници, едва ли на човек ще му е скучно ... независимо къде се намира - дали в Балчик, или на п-в Камчатка" :D

има един принцип, който споделям - "спори с човека, карай се с него ако е нужно - за идеи, за принципи, за поведение ... но не го обиждай и не му слагай етикети, ако си се изчерпал в спора ... по-добре доближи огледалцето на едно фокусно разстояние пред лицето си ... и така по-честичко ... но не го задържай дълго ... че свикването може да доведе до влюбване !"

та когато ти остане време - отвори и прочети какво си писал, цитирал и превеждал ... и собствени мисли добавял преди 2 години ... щом се е наложило Слави да ти дърпа ръчната, за да не се изсилваш много ... това имах предвид за реклама ... а не 5 лева, както се изразяваш.

ти някъде да видя, че някой те обвинява за това, че си писал ? още повече - щом ти е в ръцете ... и да речем тогава е било новина, няколкодневна (за разлика от сега)
радвай му се, щом ти харесва и задоволява потребностите ти - успех !

73, Любо


73,
Любо

LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: TS990S video

Мнение от LZ1ZJ » 17 ное 2012, 12:13

Момчета здравейта!
Предполагам, че ще е много добро радио, но лично аз съм малко разочарован от това което се предлага.
А какво се предлага... нищо, едно голямо ШАРЕНО НИЩО.Предлага се МИНАЛОТО за много пари.Един "тъч скрийн" им се досвидя да сложат.Моля Ви не ме съдете за тези мои думи,това е моето мнение. Дори да се появи в ТОП 5 на таблиците ще бъде не повече от класика в много стария жанр.
Пак според мен, нещата които трябва да се отбележат, през почти изминалата 2012г са две.... серията FLEX 6000 и ЕLECRAFT KX-3.
Не мога да предполагам дали това радио ще има успех, но TS 590 определено имаше, каквото и да говорим.Добри технически решения, умерена цена, изобщо той е маркетигнов удар на KENWOOD.Черен на цвят, размери които да копират ELECRAFT K3, добри данни, той беше замислен точно да отмъкне част от техните клиенти и според мен успя.На маркетолозите на КЕNWOOD пиша пълна шестица... за разлика от разработчиците.
Според мен сме в началото на края на суперхетеродинния приемник и лично аз ако имах парите бих си взел FLEX 6700... KX-3 вече го взех, впечетляващ приемник!
Успех в контеста момчета!!! :)



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: TS990S video

Мнение от lz2cj » 25 дек 2012, 16:25

SpanishHam Magazine posts Kenwood TS-990 Prices as 7467 Euros.
At current exchange rates that is $9K plus (USD)

http://www.radio-noticias.eu/noticias/K ... S-990.html



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: TS990S video

Мнение от LZ1ZJ » 27 дек 2012, 19:21

Както се казва, честито на печелившите...
Ще слушкаме за другата Коледа! :mrgreen:



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: TS990S video

Мнение от LZ1ZJ » 08 яну 2013, 13:44

http://www2.jvckenwood.com/en/news/2013/20130108.html
798 000 JPY или по сегашен курс около 7000 евро, без транспорт и следващи се такси и данъци. :shock:
За справки и записвания - LZ3TY :mrgreen: :lol: Срок на доставка около 6 месеца, при плащане на аванс от 100%. :wink: :lol:
И моля спазвайте си реда.. изключения не се правят... ало гражданино, не се пререждай! :lol:

PS... А това е мнението на един умен и уважаван радиолюбител:

Слишком дорого иногда обходится снобизм, сам через это прошел : первым в России купил TS-850, FT-1000MP, IC-781, IC-775 и IC-7800 ! Потом не знал - как и за сколько от них избавиться , но всегда с убытком ! Не вижу смысла тратить такие деньги , если их , конечно , "не аллах дал" - работает это радио ничуть не лучше , чем уже апробированные бренды , нет там реализованных революционных идей , "те же яйца , только в профиль" , а вот непредсказуемость новых изделий еще впереди !
Не надо спешить с покупкой , разве что для "похвастаться" ! Изделие выходит на стапеля довольно часто еще "сырым" , ибо глаз у разработчика серьезных изделий быстро замыливается и недостатки аппарата зачастую он не видит . Вспомните хотя бы историю с FT-950 и FT-2000 , почти год , после выпуска изделий в "плавание", шли всевозможные перепрошивки и рекомендации .
Плюс ко всему - остается открытым вопрос с сервисным обслуживанием и ремонтом такого дорогого аппарата ! Конечно он когда-нибудь сдохнет , и что вы будете с ним делать , ведь ремонт такого "крутого" радио тоже обойдется в немалую копеечку , так "стОит ли овчинка свеч"?
Правильно говорил товарищ Саахов : "Нэт ! Тараписса нэ нада !"
__________________
Геннадий Шульгин (RZ3CC)



LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: TS990S video

Мнение от LZ1ZJ » 04 юни 2013, 09:14

А какво се предлага... нищо, едно голямо ШАРЕНО НИЩО.Предлага се МИНАЛОТО за много пари. :)
Не исках да бъда пророк.... :oops:
Ама май..... :roll:
http://www.sherweng.com/table.html
Собствениците на 590 могат да бъдат ГОРДИ.... направо!!! :lol:



Отговори