WRTC 2014

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2be » 18 окт 2013, 09:38

Здравейте,
lz2be написа:Приходната част едва ли някой ще я коментира публично и това е разбираемо.
LZ2LDS написа:ако се търсят такива "баровци" - не мисля, че е най-рационално да се търсят във форума ...
кратко и ясно, макар че и Ицо, и Ангел, и Митко го казаха преди време.
Тук можем да коментираме подробности по правилата, условията, мястото, конфигурацията и тази информация да се полза от организационния комитет.
Някой може ли да каже дали има определен такъв комитет? В протокола от заседанието на УС не видях нищо конкретно.

73 Боян



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ3NY » 18 окт 2013, 10:02

Да го кажа така.

След месец е LZDX Contest. БФРЛ има палатки, агрегати, маси, покрай присъственото състезание на Милара. Да събере десет екипа в една гора и да проиграе нещата по време на LZDX, с български отбори подобно на присъственото, но с условията за LZ на LZDX контест. Ще се видят донякъде слабите и силните места на една подобна организация. Така до края на двумесечния срок много от нещата ще са ясни, макар и скалирани на 1/5.

Защо и да не го прави и всяка година? Така може би и късовълновиците ще са спортисти. След картотекиране.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2be » 18 окт 2013, 10:36

LZ3NY написа:Да събере десет екипа в една гора и да проиграе нещата по време на LZDX, с български отбори подобно на присъственото, но с условията за LZ на LZDX контест.
Митак, в края на ноември на палатка? В момента тук е 9гр, вали и духа вятър.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 18 окт 2013, 10:57

LZ2BE написа:...Някой може ли да каже дали има определен такъв комитет? В протокола от заседанието на УС не видях нищо конкретно.
:D

като се вземат предвид резмишленията дотук - може би е нормално федерацията да стои настрани, щом няма да е кандидат за домакинство по същество ... т.е. запазва си правото да участва като спонсор, в случай че има кой да гарантира и кандидаства пред комитета.
пак по повод на казаното от Ицо LZ3FN - става ясно, че за всяко следващо издание се прилагат различни подходи - в Бразилия всеки си е плащал, в Русия няколко човека са поели ролята на "големия буфер", сега за Нова Англия се разчита на частно спонсорство.
поиграх си да направя груба справка - 132,000 щ.д. до момента, като само 6 души са си платили за място в съвета. сумата не може да е точна, тъй като слагам ниските прагове за категоризация - 10,000 / 5,000 / 1,000 / 250 / 50 / 20. последното число е измислица - със сигурност тези 110 души не са купувачи на фланелки и друга реклама, тъй като няма да са в групата "под 50 щ.д.". в смисъл, че едва ли всички биха си купили само по една тениска ...
забелязвам друго, по-точно никъде не виждам WRTC нито пък WWROF като спонсори на събитието. всеки от комитета е участвал като частен спонсор, но дотам - кой с 50, кой с 200$. или има нещо, което не виждам ? да приемем, че съм тенденциозен и това ме отдалечава от принципа ...

за сметка на това пък 90% от дарителите са американски радиолюбители, семейства, цели клубове, контест клубове и сдружения. дано успеят, сплотеността винаги помага на ентусиазма ! (забелязвам, че и тук където съм от няколко години - дарителството е силно развито като чувство ... чисто ментално)

другото според мен и то е съществено - когато се каже дарение, ей така - еднократно ... за каузата ... дали ще е една бира на тройна цена, тениска на четворна или пък чаша сувенир на петорна ... или просто касичка с процеп "даваш без да получиш нищо материално, а си оставаш с мисълта за доброто на каузата". всяко нещо увеличава съдържанието в касичката. но условно става дума за джобни пари. а какво са 200 лева на година за българина ? за колко от нас това са джобни пари, които всеки би дал за кауза ... ей така ... като членски внос ... само и само да го има нещото. излезе ли се от рамките на джобните пари за един ден, нещата стават други. нужно е да има интерес, не само ентусиазъм ...

"охаааа, ще има пържола, дано да е по-голяма ! ... ааааа, ма ще се плаща ли ? - сякаш не съм гладен, един геврек ми стига ..." :lol:

а както спомена Митко, 36 души трудно се намират ... не им искаш пари, само да участват в един контест от името на федерацията, за престижа на федерацията.

и в този смисъл - ако всичко е наред и организацията за LZ7HQ в IARU шампионата през 2018 се осъществи, то следва че 20 или 30 души cа заети и ги няма като доброволци в евентуалното домакинство. :)
нищо страшно, просто друг поглед към случая ...

а това за LZ DX - в палатка в края на ноември ? - Боян LZ2BE беше писал нещо по въпроса. разумно ли е ? героизми от сорта едва ли ще обогатят с опит нещата. само ще се похарчи част от готовия ресурс.

73
Последна промяна от LZ6AJ на 18 окт 2013, 11:55, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ3NY » 18 окт 2013, 11:39

LZ2LDS написа: а това за LZ DX - в палатка в края на ноември ? - Боян LZ2BE беше писал нещо по въпроса. разумно ли е ? героизми от сорта едва ли ще обогатят с опит нещата. само ще се похарчи част от готовия ресурс.
Ами питай УКВистите. Те имат опит в изнасянията. :twisted:
Наеми някой друг товарен бус и в него масите вместо палатки.

http://pi9a.pamicrowaves.nl/index.php?o ... &Itemid=28
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... nk8tYuF_K0

Предложението ми беше по време на LZDX контеста да се проиграят нещата за да се види реално какво трябва и евентуално колко ще струва. Не е задължително някой изобщо да се съобразява с него.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 18 окт 2013, 12:16

Митак,

няма да спорим ... всеки си има мнение ... всеки си решава, щом го кефи ? ... щом му презарежда батериите - що не ?

не мисля, че му е мястото да ти обяснявам, как на предната ми работа пътнически Ситроен-Джъмпър, бе пригоден за 30 минути да се превръща в радио-кола, необзаведена разбира се - просто като седялка с голяма маса пред нея, следваща седялка - бар, последна седялка с добавка - легло. и така - няколко спечелени LZ-шампионата, един LZ DX, един WPX на 1 банд и едно-две участия в IARU от името на федерацията (Стефан LZ2DB беше организатор по онова време). помня, че и Боян LZ2BE имаше съмнения относно това дали са оправдани такива контест-екскурзии. всичко в едно хоби е според "джоба и сърбежа" ... и сякаш, че те са вързани ... в смисъл - колкото ти е по-плитък джоба, толкова по-малко те сърби :D

така че, давай предложения и идеи, всеки има право ... в случая - климатът в този район където сме едва ли има нещо общо с българския ... за края на ноември говоря. ако трябва да се направи - ако организаторът реши да се прави, ако участниците са готови - ще се направи!
но това ще е доста похарчен ресурс ... от наличния ... това имах предвид.

73
Последна промяна от LZ6AJ на 18 окт 2013, 14:10, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ3FN » 18 окт 2013, 13:04

Aз съм ."ЗА"



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2be » 18 окт 2013, 14:20

Здравейте,
обявили са одобрените отбори http://www.wrtc2014.org/teams-are-set-f ... mpetition/
Ицо, ще стискаме палци!
LZ2LDS написа:забелязвам, че и тук където съм от няколко години - дарителството е силно развито като чувство ... чисто ментално
Почвайте агитация с Митака по вашите краища, че работата не отива на добре :)
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 18 окт 2013, 15:04

LZ2BE написа:...обявили са одобрените отбори ...
Ицо, ще стискаме палци!
Хубава новина, Ицо ... само така !

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2be » 22 окт 2013, 14:53

Здравейте,
настъпи тишина - предполагам коментаторите са се отдали на размисъл :)
Аз като си мислех тези дни стигнах до извода, че за оригиналния вариант няма шанс да се постигне баланс в сметката.
Има шанс обаче за варианта, който описах преди и е базиран на нашите присъствени състезания.
Можем да им предложим този вариант, ако са съгласни - ОК, ако не са - търсят друг организатор.
Прилагам и преработената от мен таблица на Крис.
73 Боян
Прикачени файлове
WRTC_2018_smetka.xls
(34 KиБ) Свален 352 пъти



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ2PL » 22 окт 2013, 20:59

Здравейте,

Боб,че то по този начин може и да се мине на варианта 1 оператор
да си работи.Няма да има нужда от БП филтри,триплексери и др.,
които са скъпи и не всеки може да си ги купи.
Толкова хора има ФБ оператори,ама не им стигат паричките,време и др. за техники,
че да си оборудват станции от висок ранг и да бият на ляво и дясно по
състезанията.
В такъв случай може да се поканят не 50-60 отбора(ТЛ) Х 2 състезатели,
а сами 100-120 състезателя.Тогава ще имат и стимул да работят за събиране
на точки за състезанието.В групите сега - няколко човека с по 10-11 хиляди
а след тях другите с по 7-8 хиляди.Иди ги бий.Нямат бази момчетата.

Взема си лаптопа с радиото и идва в надпреварата.
Каде-каде по-лесно и евтино.Вярно - няма го ефекта на прохождението,
но в толкова състезания не знам някай да го е "уцелил"напълно.Все е изтървано или
отсреща са се забавили със смяната на Банда- hi.

Така,че си представям 120-150 човека разставени някъде-по изпитания метод на
Нашия формат и гледай темпо и касапница.

Плашат се и не са свикнали с нашите кръстосани 001000.Може да се предават само
поредни номера и толкова.Някой май бе споменал за това преди!?

Завъртват се 2-3 тура за 2-3 дни по 4-5 или 6 часа-както се реши и ок.
Грешките се виждат,отстраняват след първия тур и давай втори,трети и това е.

73 Владо LZ2PL



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 23 окт 2013, 11:35

здравейте,
lz2be написа: ...
Аз като си мислех тези дни стигнах до извода, че за оригиналния вариант няма шанс да се постигне баланс в сметката.
браво, Боби ... гениален извод !

:lol:

не само по повод последната репликата на Владо ще се опитам да систематизирам няколко въпроса, на които е добре всеки "коментатор" (по думите на Боян) да си отговори:
1. кой е организатор на проявата ?
2. каква е целта на организираната проява ? дали да се излъчи кой е най-добър е основното, или то е само средство за постигане на други цели ?
3. дали са най-добри тези, които са спечелили квоти ? изобщо дали квотния принцип е най-правилен ? че е най- удачен е ясно, но за кого и за какво ?
4. къде ще остане интереса на всички, които спонсорират организатора, ако не се представят техни продукти - без значение антени, ротори, триплексери, генератори, БПФ и т.н. ... ?
5. щом частен комитет твърди, че това е "нещо от сорта на Световно първенство", след като си позволява да цитира в условията "Олимпийски принципи на спортсменство" - има ли явна продажба на квоти за Олимпийските игри, за кое да е Световно първентство ? по каква методика се определя цената на тези квоти ? ... илиии просто "според нуждите".

изобщо не е ли видимо, че това е частна дружинка, с особен усет към превъплъщение ... в различните му форми - WRTC, WWROF, а може би скоро и нещо друго в Световен КВ-мащаб.
и няма как в днешното комерсиално време, ризата на проявите от CQ-Magazine да не им идва много тясна, след като са надушили, че има суровина и среда за още. според мен това си е чиста "Ватикана" в радиолюбителството. явно, че и така може ... но дали така трябва ? генетично хобито ни е обременено с индивидуализъм, даже силно изразен. и въпреки това някой се самослага и взема ролята да ни показва правилния път, а ние - да му плащаме. с други думи писане на морал. а дали Ватикана е символ на морала в днешно време ? това е друг въпрос ... важното е, че членството във WRTC комитета е до живот, като в други известни тематични случаи от историята.
интересно, колко ли трябва да "налее" човек, за да стигне до Боговете ? може би Сашо и Краси ще споделят, ако някога им е било подшушнато ...

дали сме коментатори, дали сме мечтатели ... най-вече ни се иска, ама както винаги - по друг начин ... типично в наш стил.

ми тогава, след всичко казано до тук - що не продължим да развиваме идеята за присъствения контест извън шапката на тия, дето се пишат Световни, само защото са първи по време, или защото са янки по рождение. пак да е на 4 години, пак да е присъствено, пак да е с номера, започващи с "001 000". просто няма да сме обременени от онова, другото по-горе ... примерно през лятото на 2016г., 2020г. 2024г и т.н. - Европейско присъствено КВ-първенство. в междинните години си остава само международен присъствен КВ-турнир "Милара".
и ако е така - по-важното в случая е да се определят критериите за участие, да се определи формата на изявата, параметрите. ако ще е Европейски - да се влезе в контакт с останалите европейски федерации за тяхното мнение относно критериите, които те биха припознали и подкрепили. а що не и с финансово участие на всяка желаеща федерация. 500 Евра са си 500 евра ... нещо като реципрочност спрямо WRTC - няма само щатен комитет, има щатен домакин. Словенската федерация провежда Европейско КВ-задочно, Белгийската федерация присъжда КВ-наградата на ЕС. някой някого да е питал ? само канали за цоцане ... нищо ново :D

таблицата не смея да коментирам в детайли, нито оригинала на Крис, нито редакцията на Боян ... но ми прави впечатление нещо - наместените числа за медии и уеб- не се променят. какви са тия 30К и за какво точно биха отишли зад паравана "Медии", "Уеб" ? ... при положение, че всички спортни прояви се отразяват безплатно ... явно е сложно за мен ...


73


73,
Любо

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1kz » 23 окт 2013, 12:13

А какво ни пречи да си наречем "нашия" формат като Европейско или Световно първенство? Достатъчно е само да се прецизират критериите за участие. Нещо различно от WRTC. Евтино и ефикасно, както каза Владо - темпо и касапница, която можеш да видиш на живо!
п.п. не прочетох навреме предния пост - той преди мен също влиза в темата!


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1CY » 23 окт 2013, 12:49

Съгласно прайс листа /таблицата/ съставена от Боян
за варианта на Крис не достигат 300 хиляди,за варианта на
Боян - 100 хиляди. Това са много пари. Важен е въпроса изобщо
могат ли да се намерят и след това да си фантазираме за варианти.
Поне на заседанието да бяха определили координатор на говорилнята,
така ще повтаряме едно и също много време без някакъв ефект от това.
Да не забравяме също,че в "онази махала" имат една много точна
сентенция "Не сме достатъчно богати за да купуваме ефтино", така,че на
"ефтиния" вариант могат да погледнат съгласно техните разбирания.
Друг е въпроса ако няма други желаещи да организират това състезание
и комитета си търси "европейска калинка",която да свърши тази работа.
Малко допълнителна информация от кухнята /ако имаме достъп там/
няма да е излишна.А времето си върви.
73


LZ1CY

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2be » 23 окт 2013, 15:19

Здравейте,

термина "коментатори" го използвах, защото точно това правим - коментираме една идея, която е много общо формулирана и не разполагаме с никаква достоверна информация.

Таблицата я преработих, за да има сравнение м/у двата варианта. Разликите са основно в разходите за устройване на точките, липсата на международни съдии и намаления брой помагачи. Разходите за медии, web и т.н. не съм променял, защото не знам какво точно означават, същото е и за приходите.

В предишни коментари ставаше дума, че нямало да приемат условията, защото не били като предишните и т.н.
Всички wrtc-та са провеждани по различен начин и при различни условия спрямо предходните. Започнали са с работа от домовете на местни любители, минали са през уеднаквяване на антените, но пак по къщите, после са ги изкарали на палатки. Руснаците ги изкараха на полето защото от години си правят техните присъствени състезания по този начин. Ние ги правим по друг начин - какъв е проблема да им го предложим?
Във всяко следващо wrtc са казвали, че променят правилата, за да се уеднаквят още повече условията за участниците - т.е. стремежът е намаляване на факторите, които биха дали предимство на някой отбор и целта е да се докаже кой е най-добрият контестмен. Такова е и името на състезанието - световен шампионат, т.е. определяме кой е по- по- най-.

Какво предлагаме по-добро, спрямо бостънското издание, ако е под формата на познатото LZ присъствено?
- отпада вероятността някой отбор да бъде разпознат и да започне една здрава подкрепа чрез спотове, каквито съмнения е имало в предишни издания.
- отпада факторът познаване на прохождението в мястото на провеждане. Германец да дойде в LZ няма да се оправи с прохождението, какво остава за американец? За сметка на това обаче отборите от съседни страни имат явно преимущество. Това, дето някой си мисли, че като прегледа отчетите от миналата година и ще си направи някаква страхотна тактика и ще избие рибата са най-обикновени фантасмагории. То аз с моя си лог не мога да се оправя.... :lol: Има и друго - я си представете какво ще стане с контеста при минимум на слънчевата активност + силна магнитна буря в същия ден? EUHF на 3 банда, победителя с 800 връзки.
- отпада факторът iron man. Нека не забравяме, че половината участници са над 50г. В средата на юли в БГ на палатка насред поляната. Южноевропейците ще издържат, ами другите? Състезанието е за операторско майсторство, а не за издържливост на физически тормоз. Какъв е проблема вместо 24ч да са 2-3 тура по 5-6 часа? Няма да се налага да се наливаш с кафе, да не смееш да мръднеш за 1мин от стола до wc, да не ядеш и т.н., за да можеш да седиш на радиото 24ч.
- ако се отиде на варианта на Владо вместо 60 отбора да са 120 индивидуални участника това определено ще даде възможност и на хора без супер станции да се класират - т.е вместо сегашните топ-5 във всяка зона ще са топ-10.
LZ1CY написа:Да не забравяме също,че в "онази махала" имат една много точна
сентенция "Не сме достатъчно богати за да купуваме ефтино", така,че на
"ефтиния" вариант могат да погледнат съгласно техните разбирания.
Това е така, но тълкуванието е малко по-различно, отколкото изглежда на пръв поглед :) Те искат ефективни решения с минимални инвестиции - правиш го и решаваш проблема завинаги. Затова и са избрали например агрегатите да са Хонда, а не 5 пъти по-евтина друга машинка.
Варианта LZ присъствено е по-ефективен от досегашния защото постига целта с по-малки инвестиции. Има и по-малко на брой компоненти, т.е. вероятността да стане издънка е по-малка.

73 Боян



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1fy » 23 окт 2013, 23:53

Взема си лаптопа с радиото и идва в надпреварата.
Каде-каде по-лесно и евтино.Вярно - няма го ефекта на прохождението,
но в толкова състезания не знам някай да го е "уцелил"напълно.Все е изтървано или
отсреща са се забавили със смяната на Банда- hi.


73 Владо LZ2PL
Подкрепям идеята на Владо!
Защото:
-повече индивидуални участници.....по-голяма представителност!
-по-малко участие на големите фирми......повече ХОБИ....!
-повече участници......по-голям пазар!
-повече престой в БГ......О.К. за всички (вкл. за семействата на участниците)!
-повече свободно време......повече контакти на живо между участниците и домакините!
-по-малко VIP условия - повече спомени край "огъня"!
-прохождение, мощност, насочени антени, работни места...и т.н. да ги оставим настрана,
защото олимпиадите се правят наистина, за да се види кой е по-по-най.......но в нашия
спорт това не може да стане на една поляна!
Какво пречи стотина учстници да се разположат някъде в БГ и да участват паралелно в IARU....
категорията QRP.........според мен там е майсторлъка!

73's
Павел



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1CY » 18 дек 2013, 22:35

Изминаха 2 месеца в пълна тишина.Като че ли премина еуфорията,
забравихме сметките,вариантите и мераците за WRTC 2018.
Никой нищо не казва и в отчета на направление КВ на УС и в
отчета на УС на БФРЛ,никой нищо не каза и на Общото събрание,
проведено преди няколко дни. "Пушилка" ли беше всичко това,
напразни ли бяха "напъните" във форума,прави ли бяха тези,
които предположиха,че "лъжицата" е прекалено голяма или
все пак беше направена съответната заявка?Добре ще бъде все
пак някой да каже две думи по въпроса,крайния срок за заявката
беше края на годината.Да "изчистим" до край сметките за тази година.
73


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1yq » 19 дек 2013, 08:59

Здравей Ангеле, ами оказа се че наистина лъжицата е доста голяма, моето мнение е че по организацията няма да има проблем но с финансирането сме зле,което само по себеси показва че няма как да се справим с този основен проблем. За сега не е пускана заявка за домакинство и мисля че е излишно.Ако все пак се намерят парите става друго, но доколкото имам информация има други по богати федераций които са подали такава молба за домакинство.

73! Крис



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1CY » 19 дек 2013, 14:59

lz1yq написа:моето мнение е че по организацията няма да има проблем но с финансирането сме зле
Всяка формула на успеха започва с "Организация" с големи букви. Има ли добра организация ще има всичко,
включително и финанси. Но има и доста и добри народни поговорки /изглежда ни останаха само хубавите
български поговорки,всичко останало българско нещо напоследък не върви добре/ като например:
"Не слагай тигана преди да си хванал рибата" и "Всяка жаба да си знае гьола /в последно време се наложи и
допълнение - " и мястото в гьола/". Е, ще си правим наши си WRTC -та,присъствени, та както върви може да станат и
балкански а защо не и европейски.
73


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1yq » 19 дек 2013, 17:01

Прав си Ангеле, освен това ако ОРГАНИЗАЦИЯТА е на ниво те сами ще дойдат при нас........

Крис



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1yq » 11 яну 2014, 10:41

Здравейте контестмени, снощи /10-01-2014г/ на заседание на новия УС се взе решение да не се пуска заявка за домакинство за WRTC 2O18 поради финансова необеспеченост.

73! LZ1YQ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1yq » 01 фев 2014, 19:04

Здравейте, на предишното съвещание на УС се взе решението за представянето ни в WRTC 2014г от LZ1NK-Николай Енчев. За съжаление той не може да вземе участие в Бразилско Българския отбор поради независещи от нас причини. В същия момен обаче заявката и плащанията към WRTC са направени и нив трябва да излъчим наш състезател. Този човек трябва да си поеме пътните разноски + 1500лв които трябва да се върнат на Николай Енчев. Естествено е нужно и да е перфектен състезател на CW /SSB . Ще помоля всички за коментар по избора на подходящ състезател , за да може на следващото заседание да се вземе решение кой да бъде той.

Поздрави : Крис LZ1YQ/LZ4A



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1fy » 02 фев 2014, 22:31

lz1yq написа:Здравейте, на предишното съвещание на УС се взе решението за представянето ни в WRTC 2014г от LZ1NK-Николай Енчев. За съжаление той не може да вземе участие в Бразилско Българския отбор поради независещи от нас причини. В същия момен обаче заявката и плащанията към WRTC са направени и нив трябва да излъчим наш състезател. Този човек трябва да си поеме пътните разноски + 1500лв които трябва да се върнат на Николай Енчев. Естествено е нужно и да е перфектен състезател на CW /SSB . Ще помоля всички за коментар по избора на подходящ състезател , за да може на следващото заседание да се вземе решение кой да бъде той.

Поздрави : Крис LZ1YQ/LZ4A
Решението на УС за Н.Енчев е било взето след задълбочено и обстойно проучване,
в това ни най-малко се съмнявам!
Използвайте същия подход за следващата кандидатура!

Израза "1500лв които трябва да се върнат на Николай Енчев" стои много грозно в този форум!

А сега де - къде е "чичко-паричко"?

Поздрави:
Павел LZ1FY/LZ7A



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 03 фев 2014, 00:25

LZ1FY написа:...Решението на УС за Н.Енчев е било взето след задълбочено и обстойно проучване,
в това ни най-малко се съмнявам!
Използвайте същия подход за следващата кандидатура!...
Павел, и на мен ми се иска да е било така, само да бяха си направили труда да минат през art.7 + 8 от условията за избор ... :D

http://www.wrtc2014.org/qualifying/team-selection/
lz1yq написа:... поради независещи от нас причини...
отново познатия подход от страна на УС, или поне на тези, които предлагат проектите за решения - в дневния ред нищо подобаващо като отделно обособена точка по въпроса. изведнъж - в решенията - хоп, нещо изниква от точка 7. "РАЗНИ", по-точно принадено към т.7.4."КАНДИДАТУРА ЗА ДОМАКИНСТВО НА WRTC-2018" - "УС реши да подпомогне избрания представител за спонсорския отбор на WRTC-2014" ... две напълно различни неща, разминаващи се "само" с 4 години :lol: ... и без да назове име на избранника (едва ли не се е знаело, че за Никсъна става дума) ... след още 20 дни (най-вероятно след отговор от Джон Дорр-овците) - давайте, предлагайте, че пак се прецакахме с решението си. УС пак подведен (или наведен) ... пак някой не каза всичко ... пак някой силно се предовери на друг и т.н.
ха, стъпете здраво на Земята и се дръжте достойно, в случай, че сами сте си виновни за гафа!
а и едва ли нещата са толкоз фатални и непоправими. що ли усещам, че е вече известно кой от резервите ще влезе на тревата :wink:
пък това, кой кого заблудил и не всичко казал - отговорността си е индивидуална категория, важното е да остане като "обица на ухото" при следващ подобен случай.

към Крис,
... доколкото зная, такива - универсални операторииииии :roll: ... едва ли този общ критерий е достатъчен да помогне в случая. ясно е, че на съзвездието най-му прилича да е съставено от звезди ... но става дума, че всеки отбор си има стратегия и всеки играч в отбора си има пост и задачи. та така - ако искаш да бъде направен наистина максимално качествен подбор измежду българските радиолюбители - споделете кой ще е бразилският колега в отбора, да се види в кои контести и категории са му най-добрите постижения през последните 4 години, влезте в контакт с него и оттам ще стане ясно - повече ТЛГ оператор ли ще е нужен, или повече ССБ. че ако ще е ССБ- основно търсач със 100-W, а не викач с 350+W ... на пръсти се броят в Родината ни ... може да няма и толкоз (мое мнение). нека не се пропуска и истинският английски, човекът на съседния стол не знае български ... португалският език обаче, едва ли ще е по-голямо предимство от операторските качества :lol:

отдавна ми е ясно, че е време за бизнес !...
но въпреки това, както намекна и Павел - скрий частта от репликата си, отнасяща се до финансовите детайли ... като се появи подходящият кандидат, ще дойде време да разбере, че към условията има и подусловия.
ще е жалко, ако БФРЛ пропусне възможността да изпрати подобаващ участник. вярвам, че и самолетните билети няма да са такава болка ... но мисля, че за визата нещата са критични ... или ако не - през март ще станат, така че може и да изникне едно предизвикателство за федерацията на високо дипломатическо ниво.

73


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1CY » 03 фев 2014, 11:45

lz1yq написа:на предишното съвещание на УС се взе решението за представянето ни в WRTC 2014г от LZ1NK-Николай Енчев. За съжаление той не може да вземе участие в Бразилско Българския отбор поради независещи от нас причини.
LZ2LDS написа: Павел, и на мен ми се иска да е било така, само да бяха си направили труда да минат през art.7 + 8 от условията за избор ...
Може би е трябвало при "обстойното" проучване да се погледне и друга точка в условията на страницата на WRTC.
Там се говори за разни "картони". Нека УС на БФРЛ да подхожда по сериозно при такива важни и скъпи мероприятия.
Нищо лично,така пише в книгите.
73


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 03 фев 2014, 13:13

LZ1CY написа:...Може би е трябвало при "обстойното" проучване да се погледне и друга точка в условията на страницата на WRTC.
Там се говори за разни "картони". Нека УС на БФРЛ да подхожда по сериозно при такива важни и скъпи мероприятия.
Нищо лично,така пише в книгите...
Бачо Ангеле, здравей !

като чета, оставам с впечатлението, че сякаш не си бил там, на това заседание нва УС ... гледам в Протокола - бил си ... и що не ги посъветва на място, а чак сега - като се "обърна каруцата" ?

или нещата са били разисквани 1:1, всеки от УС е бил на ясно с положението ... но някой е успял да Ви убеди, че номерът ще мине ... да, но не мина ... "Ватикана" е толкоз принципна понякога, че направо не е за вярване :D

73


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1CY » 03 фев 2014, 21:39

Добър вечер Любо,
Да,присъствах на това заседание като гост,не съм член на УС. Освен това,в онзи момент
изобщо не се замислих - да,качествен състезател,платил си е пътните и т.н. Едва след
като прочетох,че "по независещи от нас причини" се разрових както аз си знам за да видя
от кой зависи.Мисля,че много от хората на УС не са имали тази информация. Ако аз знаех това
"номера"нямаше да мине.Просто хората,които правят такива предложения,трябва да прецизират
всичко,всичко трябва да е "морско изпълнение" защото в противен случай "кораба" потъва.
Приятна вечер,бъди здрав.
73


LZ1CY

LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1ZF » 03 фев 2014, 22:09

Здравейте колеги,

Конкретно (и лаконично) - предлагам кандидатурата на Наско LZ3YY .... мога да дам много доводи в подкрепа - основният е, че от години той работи само със 100 вата и антенно "стопанство" близко до това на WRTC. Ето и резултатите (фактите): http://www.wrtc-rank.com/opdetails.php?op=LZ3YY Лично аз ще отида на заседанието на УС на БФРЛ в София на 28 Февруари 2014 за да ПОДКРЕПЯ неговата кандидатура. Моля и за други мнения (доводи) и предложения за други кандитати.

Благодаря Ви предварително.

73! ГошО LZ1ZF



LZ1NK
Мнения: 14
Регистриран на: 27 сеп 2010, 12:35

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1NK » 03 фев 2014, 22:59

E, след толкова упражнения на мой гръб, време е и аз да кажа някои неща, защото държа на името си и не бих искал някой да го мърси, независимо от подбудите. Най-напред искам да разкажа хронологията на събитията, както аз ги зная. В началото на декември в телефонен разговор с Краси, K1LZ, разбрах, че е амбициран да осигури участие на смесен българо-бразилски отбор, за да може Боян да вземе участие. И че за целта трябва да се помогне с пари. Обещах да помогна, независимо, че бизнесът ми не е голям, но с Боян се познаваме от почти 40 години и исках да го подкрепя. За мен бе голяма изненада, когато в края на декември получих поканата, защото Боян е отказал. Бях много объркан, звъннах на почти всички колеги от отбора, с който всяка година правим експедиции в Турция. Прецених, че на моята възраст едва ли ще имам повече подобна възможност. В същото време си давах сметка, че заради участие в отбора на LZ5R през 2011 г. получих червен картон. Моля Крис да потвърди, че веднага поисках Краси да провери дали това няма да е пречка за подобно участие. Поне три пъти в телефонни разговори поисках това, но получавах уверения, че тъй като участието е платено, това няма да е проблем. Научих за злощастното заседание на УС и сам предложих да преведа 1500 лв., за да се осигури исканата от Краси сума. Макар че ми беше ясно, че веднага ще има скандал защо точно аз съм поканен от Краси, все пак живеем в България. Повярвайте, вместо горчивина, получих облекчение, след като разбрах за отказа за моето участие, дадох си сметка какво щеше да стане, ако бях заминал, дори и да нямаше този идиотски червен картон. За сведение на зложелателите, посещение в САЩ не ме блазни, вече съм бил и на източното, и на западното крайбрежие и изобщо не съм впечатлен. Но това е тема на друг разговор. Държа в този форум да стане ясно, че не съм се натискал и че лично съм поставил въпроса за червения картон!
Иначе в последните години винаги съм намирал начин да подпомогна БФРЛ с пари при организирането на състезания, вероятно ще го правя и за в бъдеще, но едва ли вече ще участвам в състезанията, чувствам се употребен и омерзен. А на хората, които злорадстват по мой адрес мога да кажа, че имам самочувствие на човек, защитил многократно честта на Родината си - от първия път през 1973, когато чух химна в своя чест, до последните два световни рекорда и първи места в CQWW през 2007 и 2009 г. /този рекорд от 2007 все още е актуален/. Искам да пожелая успех на този, който ще представлява България, дано изборът бъде успешен!

73! LZ1NK



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 04 фев 2014, 00:16

добра вечер !
LZ1NK написа:...Моля Крис да потвърди, че веднага поисках Краси да провери дали това няма да е пречка за подобно участие. Поне три пъти в телефонни разговори поисках това, но получавах уверения, че тъй като участието е платено, това няма да е проблем...
колко просто и достойно ... респект, Николай ! ... аз нямам повече какво да кажа. това дава отговор на всички възможни въпроси. поне на мен отдавна ми е ясно, прави ти чест да говориш по този начин за хронологията на фактите.

но и твоята реплика може би трябваше да спре дотук ... пак по мое мнение.
LZ1NK написа:Научих за злощастното заседание на УС и сам предложих да преведа 1500 лв., за да се осигури исканата от Краси сума. Макар че ми беше ясно, че веднага ще има скандал защо точно аз съм поканен от Краси, все пак живеем в България. Повярвайте, вместо горчивина, получих облекчение, след като разбрах за отказа за моето участие, дадох си сметка какво щеше да стане, ако бях заминал, дори и да нямаше този идиотски червен картон.
това са си вече твои решения и интерпретации - важното е, че сам си поставил въпроса за DQ ... аз на твое място не бих давал повече обяснения ... (може би Крис е на ход) ... както ти сам спомена за аудиторията - и на Боби LZ2BE е било предложено, но той е бил по-твърд в отказа си. всеки сам си решава, всеки себе си знае!

Гошо, уважавам твоето предложение ... има качествени контест-оператори в България и Наско е несъмнено един от тях. както и ти посочи, една бърза справка в ранк-листата и нещата лъсват. но да не бързаме - не става дума за това кой, добре е да се разбере какъв трябва да е оператора. за малката мощност ясно, но по-изявен в SSB-, или CW-контести ? ... не зная нивото на английски език нито на Наско LZ3YY, нито на Владо LZ2PL ... за Боби LZ2SX съм сигурен, че се оправя с разговорния английски. зная само, че и тримата са универсални оператори ... Cтефан LZ5XQ ... със сигурност има и други, които аз не зная - да ме прощават, ако нямат изяви през последните години ... гледам последната ранк-листа.
но като заговорим за SSB в наше време - за актуални SSB-оператори - доктор Wally LZ2CJ е човекът, според мен ... но той пък е от гнездото на LZ9W :wink: , което едва ли е без значение в случая ... (легенди като LZ1JY няма да намесвам) ... има ли смисъл да изреждам ? - Савко LZ1UK, Краси LZ2UW и т.н. ...

не сме ние хората, които каним ... всичко тук е демонстрация на нещо като демокрация ... пушилка за публиката :lol:
та така, Гошо, бих искал да ти напомня онази поговорка - "... кой поръчва музиката ?" ... ти досега да си видял някъде поканите към Боян от Разград или Никсъна да са били резултат от предложение и обсъждане във форума ? ... :D ... но все пак - щом Крис пита - нека да му кажем! ха ха ха

хайде, приятна вечер от мен !

скоро ще стане ясно кой ще е следващият представител на българското съсловие във WRTC-2014 - конюнктурната логика води към Пловдив, гледам Савко е един от малкото, които не са били писани в "онова участие на LZ5R" ... далновидните играчи още тогава биха се разделили с този инициал, но това е друга тема ... (да приемем, че не е време за консултации)

който и да е следващият избранник на Краси K1LZ - желая му успех !
и на останалите трима състезатели и двама съдии ... общо стават 6 българи, малко ли са ?! - достойнство, момчета, нищо повече ...
колкото и чупки в кръста да прави "Ватикана", криволичейки от принципите си, Краси и Сашо са на входа на "Залата на Славата" - и никой не може да ги спре ... освен например - ей такива, нашенски миризливи бъркочи.

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2be » 04 фев 2014, 11:25

Здравейте,
идеята за този отбор е на Краси и няма нищо общо с намеците за печелене на пари. Той е един от сериозните спонсори не само на това състезание, но и на предишните му издания.
Вечерта след присъственото бяхме излезли да пушим навън и коментирахме 83-те точки, които не ми стигаха да се класирам и че е можело да има още 2-ма български участника. Тогава му дойде идеята, че с даренията на двама спонсори може да се плати таксата за един смесен отбор. От мен се искаше да гарантирам, че си поемам всички останали разходи (пътни, текущи и т.н.) и осигурявам цялата екипировка. Е не съм работил никога с бъдещия си съотборник, но пък щяхме да се разберем на английски, добър оператор е, имам техниките и се съгласих. Следващите 2-3 месеца стана ясно, че парите не стигат, Краси говори с още колеги (един от тях е Ник) и се реши и този проблем, за което искрено им благодаря.
В началото на декември при мен нещата се промениха в личен план, не можех да гарантирам участието си и реших да се откажа навреме, вместо да излагам на риск това начинание.
Що се отнася до предложенията кой да бъде избран то трябва да се има предвид:
- тук http://wrtc-rank.com/ctyrank.php?rank_t ... med&cty=LZ е неофициалното класиране и отбелязаните с DQ колеги не могат да участват.
- да е технически грамотен и то много - на поляната няма кой да ти настрои програмата или да ти навърже техниките.
- да има сериозен опит в състезанията - най-малкото е да може да се оправи с моментно темпо от над 300 Q/h
- да е работил от сериозна мулти-оп станция или SO2R. Трябва да знае кога може да прекъсне рън станцията заради множител, колко да чака за него, кога да спре да вика и да тръгне да събира и т.н. Правенето на кафе и сандвичи не се брои :)
От тази гледна точка възможните кандидатури хич не са толкова много - ако караме по списъка са адаша, Наско, Савко, колегите от Брезник, Лом и т.н.
73 Боян



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2rs » 04 фев 2014, 20:14

Здравейте колеги,
напълно съм съгласен с доводите на Любо и Боян за определяне на LZ участника в WRTC 2014!
Предлагам той да бъде Борис LZ2JR !
Определено смятам,че той отговаря на условията / не защото е от нашият град.../,а защото работи в доста международни
състезания достатъчно компетентно /друг е въпроса,че не ги завършва/,защото е зает с бизнеса си и не винаги може да отдели толкова
време/.Той е много добре запознат с работата на компютър-и програмите за контести,работи с К3 и второ радио доста добре,и ако на CW бих му
дал 5 от шестобалната система,то на SSB e 6+ !
Със всякаква техника се справя добре - радио,антени,агрегат и т.н.- това е моето лично мнение,проверено от контестите с него!
Разбира се има и други LZ колеги на това ниво-нека изберем най подходящият и такъв с възможности...!
73! Румен LZ2RS



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1yq » 05 фев 2014, 21:26

Доста приказки се изказаха, та било бизнес, пък някакви пари се въртели и какво ли не още. Пък всяка дума се подлагаше на какви ли не интерпретаций, то бяха анализи, ако не беше така щеше да е онака. Никсъна е прав в това което е казал по преди.Само няколко човека имаха точни и конкретни предложения за което им благодаря.
ВЕЧЕ ИМА ИЗБРАН ЧОВЕК ОТ ХОРАТА КОИТО ПОРЪЧВАТ МУЗИКАТА. В WRTC ще ни представлява LZ3YY -НАСКО. Да му е честито и му желая успех , и още нещо, ,ТОЙ И ВСИЧКИ БЪЛГАРИ УЧАСТНИЦИ В WRTC СА ДОСТОЙНИ ЗА УВАЖЕНИЕ И НЕКА ИМ ПОЖЕЛАЕМ УСПЕХ.

Поздрави: LZ1YQ/LZ4A



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 05 фев 2014, 22:25

добра вечер !

и честито на Наско LZ3YY ... едно от разумните решения, радвам се (clap)

само не разбрах, от какво e недоволен Крис ... че от известно време "брадвата му не сече на едно място".
LZ1YQ написа:...Ще помоля всички за коментар по избора на подходящ състезател , за да може на следващото заседание да се вземе решение кой да бъде той...
след 3 дни и 10 реплики :
LZ1YQ написа:Доста приказки се изказаха, та било бизнес, пък някакви пари се въртели и какво ли не още. Пък всяка дума се подлагаше на какви ли не интерпретаций, то бяха анализи, ако не беше така щеше да е онака.
no comment ...

73,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 06 фев 2014, 08:50, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1yq » 05 фев 2014, 22:58

Моята брадва Любо сече там където искам, също като теб ,четеш и пишеш това което ти изнася.......... , само вземи и си прочети писанията , много приказка много нещо ,а можеше с две приказки , просто без коментар
73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 06 фев 2014, 00:27

Крис, ти моите писания ги остави ... и не те съветвам да влизаш в лична полемика с мен, така както и с когото и да било ... на публично място, като това например. всеки е свободен, както да чете, така и да пише. ако не ти се чете - свободата е част от щастието !
явно, би било полезно да ти напомня, че не бях аз човекът, който отиде и подведе с премълчаване (или друг тип манипулация) присъстващите членове на УС, относно статута на Никсъна във WRTC-2014 ...
а после да замазвам: "по независещи от нас причини" :lol: ...
и накрая да се омотам: "коментирайте, ама не се хабете много да пишете!" :lol: ...
такива "чудеса" на моето гише - НЯМА !
живи и здрави,
73


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2rs » 06 фев 2014, 08:23

Здравей Крис,
ти написа: ВЕЧЕ ИМА ИЗБРАН ЧОВЕК ОТ ХОРАТА КОИТО ПОРЪЧВАТ МУЗИКАТА. В WRTC ще ни представлява LZ3YY -НАСКО
Нямам нищо против Наско-мн.добър контестмен.Но кой го избра? Не трябваше ли ние всички да го изберем,които се интересуваме от това,
а и за това е този форум !Май ще се окаже,че "този,който поръчва музиката,не е бил запознат добре и с НАШИТЕ желания?!
Аз лично очаквах,че такива важни решения,ще се вземат не еднолично-както беше в повечето случаи преди избирането на нов УС!
73! Румен LZ2RS



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1yq » 06 фев 2014, 08:57

Здравей Румене, K1LZ е платил за участието на БГ участника $15000 и негова е последната дума.

Поздрави: Крис



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2rs » 06 фев 2014, 12:28

Здравей Крис,
БЛГ за отговора! Аз така и очаквах!
Разбира се,ти си на ясно какво имах впредвид.
Желая успешно представяне на Наско и най важното е,че ще има LZ представител на
такова състезание!И прави чест на Краси K1LZ за помощта!
бъди здрав!
Румен LZ2RS



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1fy » 06 фев 2014, 13:48

Според мен темата е изчерпана и е готова за архивиране!
Специален поклон от мен пред Краси K1LZ за продължаващата финансовата и морална подкрепа!
Стискам палци за Наско LZ3YY и му пожелавам здраве и успешно представяне!
На Боян и Ники пожелавам час по-скоро да забравят писаниците по темата и да поемат
дълбоко въздух за предстоящите контести, за да продължат да мачкат наред така, както
само те си могат!
Крис, пожелавам ти в бъдеще да бъдеш по-прозрачен и конкретен по темите, за да не
се получават излишни писмени творения в този форум, а да поставяш така нещата, че всеки
от нас да се замисли, аджеба с какво може да помогне! Все пак всички ние милеем за хобито си, а
бедността не е порок, нали! Дано Господ ни прати повече спонсори, за да стават нещата!

Поздрави!
Павел / LZ1FY



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ2PL » 07 фев 2014, 09:30

Здравейте,

Пожелавам успех на Наско и на съотборника му разбира се!
Дано им "тръгне" състезанието.
На спонсорите - живот и здраве, успехи във всичко с което се
захващат.

Владо/LZ2PL/LZ6K



LZ1ZF
Мнения: 106
Регистриран на: 05 дек 2006, 09:31
Местоположение: Stara Zagora
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1ZF » 10 фев 2014, 09:48

Павка, мисля че темата изобщо не е за "закриване". Аз на 28 Феврурари планувам да отида в LZ1BFR на заседанието на УС.
Мисля, че има с какво да помогнем на LZ представителите на WRTC 2014 - ако е необходимо с апаратура, комплект комутационни кабели, пълно тестване на цялостната екипировка и т.н.
Изказвам и моята БЛАГОДАРНОСТ към спомоществователите!

73 ГошО



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: WRTC 2014

Мнение от lz1fy » 12 фев 2014, 00:53

LZ1ZF написа:Павка, мисля че темата изобщо не е за "закриване". Аз на 28 Феврурари планувам да отида в LZ1BFR на заседанието на УС.
Мисля, че има с какво да помогнем на LZ представителите на WRTC 2014 - ако е необходимо с апаратура, комплект комутационни кабели, пълно тестване на цялостната екипировка и т.н.
Изказвам и моята БЛАГОДАРНОСТ към спомоществователите!

73 ГошО
ГошО,
съгласен съм!
Ние също сме готови, за съдействие, ако изобщо някой ни брои.....!
Ще бъдем на 28-ми......друго си е.....!

73's
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 17 фев 2014, 01:04

на сайта на събитието са публикувани три от четирите спонсорирани отборa :

http://www.wrtc2014.org/sponsored-teams ... -wrtc2014/

което значи, че Наско LZ3YY е одобрен ! (yes)

НА ДОБЪР ЧАС в подготовката и представянето Ви заедно със Сони PY1NX !,
както и на останалите наши сънародници -

които ще се състезават :
1. Краси K1LZ
2. Сашо LZ4AX
3. Ицо LZ3FN

и които ще съдийстват :
1. Анди LZ2HM
2.

до скоро Илиян LZ1CNN също фигурираше в списъка на съдиите, незнайно защо в този момент не се вижда ... и общият им брой е 58, а не както пише в текста, по един за всеки от 59-те отбора ???

http://www.wrtc2014.org/referees/
http://www.wrtc2014.org/onsite-referees ... announced/

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: WRTC 2014

Мнение от lz2be » 17 фев 2014, 09:31

Любо,
не ми се търси, но мисля, че DQ се отнасяше и за реферите.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 17 фев 2014, 09:57

ясно, намерих го :
WRTC-RULES написа:Referee qualifications:

Ability to travel to Massachusetts in July 2014
Fluency in English (all committee business is conducted in English)
Ability to effectively monitor two audio streams at the same time
Proficiency in both CW and SSB contesting
Ability to stay awake and focused for the full 24-hour contest period
Ability to send SMS text messages
No hearing impairments
Similar to competitors, no Red Cards or two Yellow Cards
мерси !

73,
LDS


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ6AJ » 26 мар 2014, 14:14

и последният отбор е факт ... както и няколко резервни съдии.

http://www.wrtc2014.org/wrtc2014-names- ... d-marshal/

Браво - още един българин на изявата, поздравления за Веско LZ5VK !

73


73,
Любо

LZ1UK
Мнения: 63
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1UK » 07 окт 2014, 10:24

Здравейте,
понеже в темата се споменава и WRTC 2018 - ето развитието на нещата.
Сигурно повечето от Вас са видяли вече информацията в CQ CONTEST - http://lists.contesting.com/_cq-contest ... 00024.html - но все пак:

WRTC Sanctioning Committee is very pleased to announce that the
organization of World Radiosport Team Championship 2018 was granted to a
German group consist of representatives of DARC, BCC and RRDXA.

German application was very well prepared and knowing their experiences we
all expect another outstanding meeting and competition among world's best
contesters.

All following information with qualifying process will be published by the
Organizing committee.

73, Tine Brajnik, S50A
WRTC SC Chairman

Остава да видим и условията и контестите, които ще бъдат включени.
Стягайте антени, радиа, мощности. :)

73 de LZ1UK Савко



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: WRTC 2014

Мнение от LZ1ZD » 18 окт 2014, 23:55




LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: WRTC_2018

Мнение от LZ6AJ » 07 дек 2014, 20:17

трудна работа ще е тази ... но не невъзможна !
при такъв регламент, със сигурност в зоните, в които квотите са редуцирани - квалификационният резултат ще се отличава в рамките на 5%, не както досега. дотук добре, т.е. справедливо ... но !
мулти-операторските опции ми се струват ала-бала, т.е. който тръгне натам губи, така както LP-авантюрите в квалификацията за WRTC-2014 бяха губещи (поне с 10%). QRP-кандидатите са напълно прецакани ...
с просто око се вижда, че в следващите две години, категории от типа NON-ASSISTED, only CW, only SSB, M/S, M/2 и M/M ще бъдат силно разтоварени и завоюването на призови места там ще става много по-лесно, тъй като WRTC-кандидатите няма да са там, а където един оператор може да грабне най-много точки - SOAB, ASSISTED и MIX.
пробна аритметика с известните заявени резултати в CQWW-CW-2014, на станции от EU#2:
EU_2_WRTC_example.xls
(23.5 KиБ) Свален 209 пъти
и като всички се втурнат АSSISTED, и като всяка MULTI-OP станция заработи за двама SINGLE-OP (един HP и един LP), нещата могат да доведат резултатите на 10 души в интервала между 990 и 1000 т.
...
кое ли е наложило даването на 5 квоти на Прибалтика и Скандинавия ? Тоно и Марти ги знаем ... няма как още двама финландци да отидат, независимо от субсидията. и защо Калининград не е там ? тъй както и защо Андорра остана към Франция, а не върви заедно с Испания и Португалия ?
всички усещат, че в днешно време нещата не са такива, каквито са били преди 20 години, но никой не предприема действия, освободени от досегашните стереотипи и влияния. въртят сучат и все недососани решения. а става дума за харчене на много пари.

48 квоти спечелени в квалификации, 1 на защитаващите титлата и 1 за домакинство - това е класическо разпределение.
а в случая - още 2 домакински, 3 младежки, до 5 присъдени и до 5 продадени.
като че ли не са им нужни на тия хора само 50-те най-добри отбора на света ... още нещо им е нужно ... и то сякаш НЕ е пари, друго е !

73,
Любо


73,
Любо

Отговори