LZ Open 80m Sprint

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

LZ Open 80m Sprint

Мнение от lz2be » 19 окт 2008, 19:45

Здравейте,

мисля, че ще е интересно който иска да сподели впечатления от този контест.

Работих с N1MM 8.10.2 и за пръв път използвах възможността и да записва връзките като звукови файлове. След контеста ги прослушах и намерих една сбъркана цифра :D Някой, ако иска мога да му пратя да се чуе как е излизал при мен.

Отдавна не бях си нарушавал правилото да не променям нищо 5 мин преди контест. Вдигнах Inv Vee още предния ден, тествах програмата с техниките - дотук добре. 10 мин преди началото чух N4AF, но доста слабо и реших да сваля Vee-то и да работя с вертикала (Vee-то е много близо до него и го разстройва тотално). Прибрах се точно в 03:00, викнах 3 LZ станции по 2-3 пъти докато ме чуят и айде обратно навън :(
Там тъмница, не мога да намеря въжето, с което издърпвам Vee-то на върха на мачтата, изгорих се на някаква коприва, докато го търся... Как да е след 3-4 минути го вдигнах, тичам горе и продължавам контеста. LZ2VU ми дава 15-та връзка, аз съм на 6-та, W1EBI ми дава 9, аз съм на 7 ... очертаваше се интересен контест.
После нещата се пооправиха и работата потръгна, докато не се появи VK9DWX и цялата EU сган не се изсипа на 3527, където виках :D
Последните 30-40 мин прохождението се скапа, почнах да искам по няколко пъти номерата и темпото доста падна.
Мисля, че стана хубав контест - имам 53 стн работени, 26 от тях LZ.

73! Боян
Последна промяна от lz2be на 20 окт 2008, 10:06, променено общо 1 път.



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Мнение от LZ1NY » 19 окт 2008, 22:39

И при мен около 6.30 LZT рязко се промени прохождението и българските станции се чуваха много слабо....даже и LZ1EV и LZ2VU, които винаги бяха доста над останалите като сила.

Работих със 100Вата (FT-987D) и дипол на покрива - до него се стига през 30 метра евтин RG-58.:D

И това състезание ми показа, че e хубаво да помисля след време за хубав механичен филтър за CW за трансивъра си. DSP-то не помага, когато наблизо има силна станция....

На сайта http://www.lzopen.com/ Краси LZ1GL e качил аудио-запис на 4-те часа от контеста. А и възможността за cross-chek e супер! http://www.lzopen.com/lz-open-contest/c ... gcheck.php

73! Виктор / LZ1NY



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Мнение от lz2be » 22 окт 2008, 07:59

Митко,

ако си вържеш айкома към компютъра няма да ти трябва статистика. Станциите ще си променят цвета на картата на обхвата и с кликване на мишката ще можеш да отиваш на последната честота, където си ги чул/работил. Все едно че имаш клъстер, но го виждаш само ти :D
Преди време пробвах SD-то, но нещо не ми хареса, а UA1AAF програмата много "сечеше" CW-то.

73, Боян



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Мнение от lz2be » 22 окт 2008, 13:59

При мен също има някакъв проблем с емулацията, защото не ми разпознава LPT портовете. Пробвах един ден да търся какво става, но не съм се задълбочавал, защото имах готови кабели и за COM порт - боднах ги и CW се появи :D
После оправихме LZOPEN модула в N1MM и за мен необходимостта от досовски програми отпадна.

73' Боян



lz4ux
Мнения: 5
Регистриран на: 14 ное 2006, 23:13

Мнение от lz4ux » 22 окт 2008, 19:06

Между другото, SDI-то не товари процесора (idle) както правят някои подобни (визуално) DOS-програми. Доста е удобна след като й свикнеш с командите и шорткътите ;)



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Мнение от lz2be » 22 окт 2008, 20:30

Милене,
Нямам впечатления от другите контест програми. От 4-5 г работя с N1MM, свикнал съм с нея и сигурно затова ми харесва най-много :D
Възможностите и са направо уникални - можеш да конфигурираш каквото ти дойде на ум. Поддръжката също е на много високо ниво, може би защото е безплатна и има много желаещи да помагат. Случвало се е дори по време на контест да пускат нова версия, в която да изчистят някакъв проблем!

Митко,
В дискусионната група на N1MM пуснах да търся Rigexpert и излязоха към 80 msg, в които го коментират. В един от най-новите пише, че нямало проблем да се конфигурира и работел нормално. Може би ще е най-добре да се запишеш и да намериш каквото те интересува.

73! Боян



LZ2NKM
Мнения: 19
Регистриран на: 29 апр 2007, 00:12
Местоположение: София/В.Търново
Контакти:

Мнение от LZ2NKM » 23 окт 2008, 13:08

SD-то не е ДОС програма! Ето и първия ред от инструкцията:
SD really is different! It’s a 32-bit Windows application that combines the power and capacity of Windows with the efficiency and visibility of a DOS-like user interface.
Ако беше DOS програма нямаше да работи добре на Vista, а при мен си работи отлично. А N1MM го бях слагал преди един контест с гениалната идея да логвам с него, но бързо се отказах. Наистина е доста функционална, но ми се видя ужасяващо сложна. Трябва да си поиграя някой ден...


http://lz2nkm.rally-club.bg

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Мнение от LZ4ZD » 23 окт 2008, 13:35

Зависи кое SD. По-старите си бяха чисти ДОС приложения. Това което се инсталира с SDWin си е 32 битово Win приложение работещо в текстова конзола. Потвърждавам, че приложението работи перфектно без да товари процесора.

Относно ползването на LPT порта от програми НЕпредназначени специално за XP - проблема си е в самото управление на LPT порта и това че самия windows не позволява директното управление. Под Win95/98 тези програми вървят перфектно.

За да ги подкарате (както контестните програми, така и разни програматори ползващи LPT) търсете в Google за GiveIO или UserPort - това са малки програми, които променят драйвера за LPT.



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Мнение от LZ1BB » 26 окт 2008, 18:07

LZ3NY написа:От много време съм забелязал че ДОС емулатора (cmd прозореца) на уиндоуса се държи странно като пусна ДОС контест програма, и държи процесора на лаптопа на 100%. Резултата е, че вият здраво вентилаторите и на CW се получават странни "провлачвания", поради затормозяването на процесора. На един dell лаптоп към края на контест с UA1AAF софтуер не можех да си държа ръцете върху клавиатурата от жега. Това което ще направя следващия път е да буутна машината от CD директно в ДОС и да си пусна ЕИ5ДИ.

Ако някой има по-добър опит или идея, ще се радвам ако я сподели.!

GNU/Linux и dosemu!!! Никакви проблеми с какви да е комуникационни DOS програми. Ех, така да работеше и Wine... :(



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Резултати от LZ Open 80m

Мнение от lz2be » 12 яну 2009, 11:19

Здравейте,

излезли са разултатите от LZ Open 80m http://lzopen.com/

Като си спомня как го започнах това състезание... :lol:

Поздравления за Краси за отличната организация и за идеята му за online Cross check!

73, Боян



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ Open 80m Sprint

Мнение от lz2be » 15 окт 2009, 23:47

Дойде мейл от Краси с напомняне, че в събота е LZ OPEN 80m Sprint. :idea:

73 и дочуване!
Боян



Отговори