RDX contest 2021

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 30 мар 2021, 17:57

Здравейте контестмени,
с риск да засегна някои колеги,искам да изкажа мнението си по отношение на колегиалността,
по време на контестите.А именно,ако някой оператор отиде на друго място да работи,на място с
доста по добро оборудване и най вече много големи ефективни антени,поне би трябвало да работи
с позивната на това място-база,а не със своята !Още повече,когато е решил да предпочете QRP категорията,
където преобладаващата част от участниците са със скромни възможности!
73! Румен LZ2RS



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ1PM » 30 мар 2021, 20:52

Здравей Румене,
За информация само -по време на RDXC от LZ9W работихме М/2.
Няма начин някой да ползва антените.
73 Иван LZ1PM



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 30 мар 2021, 21:33

Здравей Иване,
аз по принцип говоря и смятам,че съм прав!
В предишният пост не съм написал никъде LZ9W,макар,че честно казано си мислех,евeнтуално
за Вашата база.Както може би се сещаш,аз Ви поздравих преди време за отличното представяне в ARRL DX INT CW,
когато операторът LZ1UQ беше работил на QRP, НО с инициал LZ9W.Сега става дума за друго.Очаквам той да сподели
от къде е работил,за да постигне такъв резултат-просто ми е любопитно.
73! Румен LZ2RS



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ1PM » 30 мар 2021, 22:03

Здравей пак Румене,
След като видях следното изречение
,на място с доста по добро оборудване и най вече много големи ефективни антени,поне би трябвало да работи
с позивната на това място-база,а не със своята
,
реших да те информирам за нашата база.
73 Иван LZ1PM



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2sx » 31 мар 2021, 12:21

Здравейте,

Повече мнения – повече възможности да сверим нашето, а защо не и да го коригираме или напротив да приобщим колегата към своето такова. Пък и дори само да си ги споделим, без да убеждаваме някого в своята правота. Поне няма да има недоизяснени неща, недомлъвки или пък възможности за понякога крайно чувствителни оценки.

В условията на състезанията е записано, че категориите на участниците се разделят по мощност. Не се споменава нищо за антени. (Освен трибандер-сингъл елемент в няколко основни мероприятия). Всички знаем, че антените са най-важния усилвател на мощност, който не може да бъде компенсиран с подобен, сътворен на лампи или транзистори.

Влагаш усилия, строиш антени в собствения си QTH и изведнъж някой аматер, който участва от отлично изградена контест локация в твоята категория – побеждава, основно благодарение на супер антените.
Какво може да се направи? Вариантите, които виждам са два. Първият е да си построим подобно-супер антенно стопанство, а втория е да гостуваме на хазяина изградил супер контест позиция. И двата варианта не противоречат на условията на състезанията. Между другото, втория ни позволява да се запознаем с новите „технически чудеса” в нашия динамично движещ се свят. Познание, развитие и нови приятели-съперници-другари-съотборници-сподвижници-колеги. :D

73



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 31 мар 2021, 13:29

Здравей Бояне,
както винаги-интересно и любезно от твоя страна-добър анализ!
Аз също не съм против участието на който и да е състезател от където и да е да решил да се състезава.
Само,смятам,че е по истински и честно,той да използва инициалът на това място /база/ и да напише ,че операторът е
именно...еди кой си,тоест -участвам примерно от LZ5R - тогава ще предавам LZ5R,а после ще отбележа,че е работил LZ2RS.
Това е всичко,няма друго! А и бих се радвал,както винаги на резултата му - разбира се,той представя не само себе си!!
73! RS



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ6AJ » 31 мар 2021, 15:03

Румене, здравей!
lz2rs написа:
30 мар 2021, 17:57
Здравейте контестмени,
с риск да засегна някои колеги,искам да изкажа мнението си по отношение на колегиалността,
по време на контестите.А именно,ако някой оператор отиде на друго място да работи,на място с
доста по добро оборудване и най вече много големи ефективни антени,поне би трябвало да работи
с позивната на това място-база,а не със своята !Още повече,когато е решил да предпочете QRP категорията,
където преобладаващата част от участниците са със скромни възможности!
73! Румен LZ2RS
lz2rs написа:
30 мар 2021, 21:33
Здравей Иване,
аз по принцип говоря и смятам,че съм прав!
В предишният пост не съм написал никъде LZ9W,макар,че честно казано си мислех,евeнтуално
за Вашата база.Както може би се сещаш,аз Ви поздравих преди време за отличното представяне в ARRL DX INT CW,
когато операторът LZ1UQ беше работил на QRP, НО с инициал LZ9W.Сега става дума за друго.Очаквам той да сподели
от къде е работил,за да постигне такъв резултат-просто ми е любопитно.
73! Румен LZ2RS
Съжалявам, че няма да съм толкова любезен, колкото Боян, но като ти чета първите два поста... сякаш единия е излишен. Кой от двата?
В смисъл - намекваш за регламент (вид етичен кодекс), или любопитство?

ОК, да приемем, че ти си на гости в LZ9W. Участваш сам, в QRP-категория и предаваш само LZ9W.
1. Как ще разберат конкурентите, в коя категория участва станцията?
2. Как ще разберат, кой е оператор?

В посочения от теб случай, неизвестните са даже по-малко от две... т.е. почти се знае, кой е оператора, което само по себе си предполага и коя е категорията. Остава само едно твърдо неизвестно - локацията.

За радост, или за съжаление - съществуващия регламент НЕ задължава предаването (по време на контест) на 2 инициала, разделени с дробна черта...

Тъй че, съветвам те, да си по-търпелив. Ще дойде време след контеста, когато всичко става известно.

Не бих си позволил да упреквам когото и да е от конкурентите ми, че видиш ли - не бил се съобразявал с нечие любопитство, в частност - моето. В края на краищата, всичко е игра... а във всяка игра има тактика.

Бъди здрав и продължавай все тъй да представяш LZ сред феновете на малките мощности!


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz1yq » 31 мар 2021, 19:19

Здравейте, смятам че Румен иска да каже: от къде на къде някой ще работи QRP от база с огромно антенно стопанство, а аз с трибандерчето нямам никакъв шанс. Извинявам се за това което казвам, все пак един виден радиолюбител ми каза че съм първичен, ами такъв съм. :lol:

73!
и на Румен съм му казал да заповяда в LZ5R да направи едно състезание в любимата му категория. :wink:



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 31 мар 2021, 20:30

Здравейте колеги,
чудя се, дали не ме разбирате или критерият ви е такъв...?!
Аз написах,че си казвам мнението и държа на него!
Не искам някой да е любезен с мене,ако той не желае това-а само,като мене да си каже
неговото мнение!
---------------------------------------------------
Любо :
============
"" ОК, да приемем, че ти си на гости в LZ9W. Участваш сам, в QRP-категория и предаваш само LZ9W.
1. Как ще разберат конкурентите, в коя категория участва станцията?
2. Как ще разберат, кой е оператор?
=====================================
Защо трябва да разбират конкурентите ,този или онзи състезател в коя категория е по време на контеста,и кой е операторът.....??

Любо :
=============
Тъй че, съветвам те, да си по-търпелив. Ще дойде време след контеста, когато всичко става известно.
=====================================
Ами ти сам си отговаряш на горните си въпроси.....,разбира се,че след контеста се разбира,кой в коя категория е
участвал,от къде и кой е операторът! А за търпението - след като вече 26 години се състезавам в QRP категорията,това не
значи ли,че съм достатъчно търпелив.....-за да изчаквам по силните в повечето случаи?
Този път Любо сме квит-аз те разочаровах с неучастието си във Вашият контест /макар,че ти обясних проблема,а ти колко си
повярвал -ти си знаеш/, а аз този път от тебе очаквах по добър анализ-май си нямал много време за размисъл...?.
Но разбира се,уважавам мнението на всеки,макар,че не винаги съм съгласен с него и стига той да не обижда или иронизира,
а да работи с факти!
======================================
На Крис ще му кажа,че не ме е разбрал или не иска да ме разбере!
Не,не искам да кажа това,което си написал Крис-повтарям,че всеки може да си участва от където иска,но да използва позивната
на клубът,където е отишъл,а не своят инициал.После в отчета да напише своят си инициал,че той е бил оператора от това място.Но,
пък това предполага,че същият е член на този клуб.
ОК,различни хора,различни мнения-а всички ние сме Радиолюбители!
73! Румен



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ1PM » 31 мар 2021, 21:50

Здравейте всички,
Гледам раздвижи се форума.
Ще дам следните факти, а всеки да го тълкува както иска. И както пише Румката в първия пост"с риск да засегна някои колеги".
CQ WW WPX Contest SSB 2021y
LZ4TX SO 10m HP 7el.yagi up 20m 153 QSO разстояние от LZ9W около 300км. по права линия
LZ8W op.LZ2HM SO 10m HP 5el.yagi up20m 150 QSO разстояние от LZ9W около 3км. по права линия
LZ9W двама оператори с две работни места 10m HP 7el.yagi, stack 2x4el.yagi, stack 4x 6el.yagi 51 QSO.

И аз като треньор в LZ9W какво да си мисля..........
Приятна вечер.
73 Иван LZ1PM



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ6AJ » 31 мар 2021, 21:54

Румене, сгрешил си адреса :D

отговора ми тук се основава единствено на първите ти две реплики по темата, която си отворил.
ако можеш и исакш - пак прочети, какво си писал в първите си два поста и може би ще разбереш ...

а онова, от което бягаш негонен, не е в тази тема :lol:

жив и здрав !


73,
Любо

LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ1ZD » 31 мар 2021, 23:04

Здравейте ,
виждам че през годините нищо не се променя. Отново същите дребнави глупости.
Бъдете здрави и до следващия контест. ..... Препоръчвам............
https://www.youtube.com/watch?v=6GWYkFdQMuU




73.... Краси



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 01 апр 2021, 07:51

Здравейте отново,
единствено Иван LZ1PM написа нещо интересно-просто факт!
Другите двама-общи приказки !
================================
Бягал съм негонен.......,абе Любо,ти си доказан Анализатор,ама понякога наистина не те разбирам,защо ли?
----------------------------------------
"" виждам че през годините нищо не се променя. ""
----------------------------------------
А,променя се,но трябва да се види,хич не са глупости:
......"...По поводу новых технологий в QRP.
Первым эту технологию начал использовать, мне кажется, UT4...... Это было 1 или 2 года назад. Может, больше. Он использовал свою собственную компьютерную программу для этого. Команда N1MM-логгера тоже разработала такую технологию 5 лет назад, но они между собой посоветовались и решили ее не публиковать, потому что она делает работу оператора слишком автоматической. Но потом UT4.... сделал свою программу, а потом R...... доработал свой контест-логгер 5M Log, и сейчас он использует его на полную мощность.
Идея такая.
Используется SDR-трансивер, например, SunSDR. К нему добавляется собственный скиммер. Именно собственный. Он слушает, к примеру, сразу 2 диапазона. Как только появляется новая станция, он сразу ее декодирует. Это получается быстрее, чем новая станция появляется в RBN. Как только новая станция появилась, программа мгновенно настраивает трансивер на ее частоту. При этом новая станция могла появиться даже на другом диапазоне! Станция появилась, трансивер мгновенно настроился на нужную частоту, возможно, даже на другом диапазоне, и автоматически вбросил позывной новой станции в окошко ввода позывного логгера. Работа оператора - только оценить, правильно ли скиммер прочитал позывной и нужно ли вызывать новую станцию, а потом нажать на Enter - начать вызывать ее. При этом неизвестно, как отрегулирована программа. В принципе, она может мгновенно оценить, нужна ли связь с этой станцией и, грубо говоря, сама нажать на Enter, т.е. автоматически начать ее вызывать. Если так, то работа в контесте становится полностью автоматической. Оператор просто не нужен.
Пока такая технология вроде бы используется только в QRP, когда нужно успеть позвать новую станцию как можно быстрее, раньше, чем ее начнут звать мощные станции. Но, мне кажется, уже и мощные станции ее используют.
Очень нехорошая технология. Но пока она еще не запрещена правилами контестов. Мне кажется, ее запретят. По крайней мене, должны запретить. Но пока, как я вижу, следующий этап в борьбе с обманом в контестах - это борьба с удаленными приемниками. До этой "автоматической" технологии руки еще не дошли.
Вот такие нехорошие новости.
================================
73! Румен



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz1hst » 01 апр 2021, 09:21

Колеги, просто участвайте в състезания, подобрявайте техниката и уменията.

Какво като някой бил отишъл някъде на гости и използвал личен инициал, стига това да е с разрешението на стопанина ? Та даже и в QRP категорията. Ми сигурно за да му разрешат такава привилегия, все е допринесъл с нещо.
Може пък той да е направил всичките антени, например, тогава ?

Света ли ще свърши удоволствието от участието, тръпката да постигнете нещо от вкъщи ли, бирата ли ?

Ето, чета експериментите на LZ2RS за постигане на чуваемост със съвсем малка мощност, атенюатори на изхода и т.н - ми това си е тръпка.
Сам, с каквото имаш - и те чуват.

Няма да забравя, докато работеше HF0POL как го направих на 20 метра от вкъщи с абсолютно собствена недомислена, дупотопна схема на приемник и двутранзисторен предавател я има 100mW, я няма и антенка дипол с неизвестно КСВ. Че ти да видиш, получих и картичка. После още няколко янки с тази конфигурация.

И дори как LZ1KBB ми отговориха от съседен квартал, на един контест докато още настройвах това "велико" чудо на техниката - първата ми връзка от дома с моя конструкция, е няма такъв кеф !

Какво, като някой дето бил 'имал' и трещял на банда 10 пъти по-добре. Установих, че това пак било тръпка -така си направих първото 'стъпало' на ГУ50. Как не се очистих, не знам

Исках да река, че тези 'разбори' и 'дърпане на ушите' 'с млъвки или недомлъвки и всякакви дъвки след всеки контест по отношение на едикойси колега (дето видишли сам си знае, колко е виновен, та няма да му споменаваме името), и дето трябвало видишли да си 'признае' едикаквоси са доста излишни и с нищо не допринасят на никого.

А и трябва ли да споменавам, че 10 метра си е малко като УКВ особено сега и две абсолютно еднакви станции една до друга да сложиш, не е ясно коя ще се чува по-добре.

И последно, ако е там до едната диплома за украса на стената /съмнявам се, но все пак/, всички се познаваме - дръннете на колегата, който ви дразни една жица, пък се разберете кой в коя категория да бъде, айде дано не се стигне чак до юмручен бой :) :)

Честит 1ви Април :lol:

73 de LZ1HST
/Колегата Хуморист/



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ6AJ » 01 апр 2021, 10:48

Колега Хуморист,

НЯМАШ ПРАВО !

- нито да затапваш трибандера ми с твоите стакове, нито жичките ми с твоите 4SQ...

- нито да влизаш в територията ми, без моята благословия...

- нито да се развиваш, следвайки прогреса...

- нито да разкриваш, колко съм ретро и/или комплексиран от постиженията ти...

изобщо, какъв Колега си ти, след като си толкова НЕколегиален ?

... и всичко това - защото днес е 1-ви април, разбира се :)

честит ден на шегата !


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 01 апр 2021, 14:09

Здравейте колеги,
аз намирам поста на колегата-хуморист като нормален и добронамерен най вече-НО,отново да напомня:
Явно никой не е против,кой където иска да участва и в коята категория предпочете,аз също!!!
Въпроса е и морален и технически-има ли право да участва от това ДРУГО място със собствения си инициал?
Може и да е правил антени и много други неща,но това място си има СОБСТВЕН инициал с адрес,позволена мощност и т.н. !
Кой колко се бие в гърдите когато участва на състезание-всеки си знае,но това явно зависи много/за съжаление/ от Егото на този
радиолюбител!Ние все пак се познаваме и малко или много и известно кой какъв е,a и манталитетът на Българина е такъв,че не
търпи някой да е над него.....,всеки смята,че не е по лош от другият...!
Днес,на улицата видях една жена,чистачка,която от доста време и неволно наблюдение съм забелязал,че си върши работата с голямо
усърдие и умение.Та спрях се при нея и и казах: Госпожо,наблюдавал съм Ви как си вършите работата /в сравнение с другите,най често цигани/ и искам да Ви искажа възхищението си от начина по който го правите.Тя ме погледна недоумяващо,премигна няколко пъти и в очите и се появи
недоумение-какво ли искам да и кажа...?- Да,казах и,наистина си вършите работата перфектно и това е достойно,прави ви чест!Тя пак
премига и като,че ли най сетне ми.....повярва!Тогава в същите очи се появиха сълзи и тя каза: Благодаря!
Какво искам да кажа с това: Че,ние вече сме почти изгубили човешкият начин на диалог с ближният- само се ругаем,обиждаме,иронизираме и
почти никога не се поздравяваме или похвалваме за нещо толкова нормално и човешко....?! Е,до кога ще караме така?
Отговорете си сами!
Бъдете здрави и истински!
RS



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz1yq » 01 апр 2021, 16:33

Румене,
аз като отговорник на радиостанция мога да позволя на всеки който желае да работи с какъвто си иска инициал ( за препоръчване е инициала на станцията),. ако желае може и със собствения си инициал. Както казах и в предния пост, явно те е яд че някой си позволява да работи с чужди по добри антени от твойте в QRP категория. Преди време имаше подобен казус, защо се позволява на LZ5R да работи в по малки контести и да пречи на хората с по малки възможности за печелят призови места. Ще ми е интересно ако се появя в QRP категория и взема че те бия......какво ли ще се коментира от твоя страна, може би не трябва да ползвам новите технологии, СДРри , скимъри......Изобщо май според теб всяка жаба да си знае гьола, в тоя гьол не трябва да има никой друг. Ами няма как да стане приятелю. Знаеш ли колко момчета искат и имат възможност да работят в категория QRP. Не го правят заради теб. Извинявай за това че ти казвам нещата в прав текст, но такъв е живота. И тук не става въпрос за морал, а за възможности и желание за реазвитие с новите технологии. Коментираш някакъв Укранинец и 5лог, мислиш ли че само той е достатъчен за да спечелиш....аз мисля че не. Не се сърди за това, че и други искат в тази категория независимо от къде ще работят и с какъв инициал. Ако колегата беше избрал да работи с клубния инициал не мислиш ли че щеше да направи повече връзки отколкото с личния си. Аз мисля че да, защото LZ9W, LZ5R и още други инициали ги знаят почти всички участници. Всеки има право на избор, в каква категория, с какъв инициал и от къде.......ще завърша с една поговорка: на вкусь и цветь товарищи неть.
73! ЛЗ1ЪЯ



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 01 апр 2021, 18:00

Здравейте,
Ясно е,че ти Крис НЕ можеш да разбереш елементарни неща-и ти не се обиждай,че така реагирам.
Но как разбра,че се СЪРДЯ на този или онзи? Та аз по принцип говоря,не го ли разбираш?Сам казваш,че ще позволиш да се работи
от ТВОЯТА станция като отговорник със вашият инициал,а после....може и с неговият...?-ами значи това е твоят критерий!А нали има
някакви утвърдени правила за нашата дейност-като няма ред в нещата,тогава,какво е?
Щял си да ме биеш на QRP - през оная ми работа....,ами те и други ще ме бият,не само ти.И какво от това-щял съм да коментирам,
да,може би ще те поздравя за победата и толкова! Защо разводнявате нещата и не вникнете в конкретиката-аз знам защо-защото така
ви е угодно,да се налагате с мнение,като търсите "под вола-теле"! И кому е нужно това? Работи си с най съвремената технология,която ви
осигурява Краси и с големите антени ,но изпълнявай условията на контеста 100% и аз пръв ще те поздравя за успеха!
За разлика от тебе,аз още миналият век съм се доказал и като Скоростник / МС /, Радио многобоец /МС / и КВ спорт / МС / !
Сега се състезавам за удоволствие и не ме интересува класирането-ако искаш го вярвай! НО,аз винаги търся ИСТИНАТА,и когато греша
се извинявам.До момента,не мисля,че греша-имам аргументи в това,което пиша.А общи приказки-всеки може,а и така е най лесно!
73!RS



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz1hst » 01 апр 2021, 18:11

Колеги,
Едно малко пояснение:

За да не стане грешка и да не се обърка някой- ЗАПОВЕДТА на Любо към мен е строго индивидуална, и се отнася лично до мен - декларирам, че обещавам да я спазвам СТРИКТНО - към днешна дата :) :)

Пък аз с него лично ще се разправям за тая работа (и без това съм му набрал отдавна, той си знае защо...) само да ми падне в Балчик това лято.

73 и гледайте на нещата по-ведро, първи Април е, hi
de LZ1HST
/Колегата Хуморист/



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz1yq » 01 апр 2021, 19:01

lz2rs написа:
30 мар 2021, 17:57
Здравейте контестмени,
с риск да засегна някои колеги,искам да изкажа мнението си по отношение на колегиалността,
по време на контестите.А именно,ако някой оператор отиде на друго място да работи,на място с
доста по добро оборудване и най вече много големи ефективни антени,поне би трябвало да работи
с позивната на това място-база,а не със своята !Още повече,когато е решил да предпочете QRP категорията,
където преобладаващата част от участниците са със скромни възможности!
73! Румен LZ2RS
Румене, какво те грее кой с какво и от къде работи ако е получил необходимото съгласие?
lz2rs написа:
30 мар 2021, 21:33
Здравей Иване,
аз по принцип говоря и смятам,че съм прав!
В предишният пост не съм написал никъде LZ9W,макар,че честно казано си мислех,евeнтуално
за Вашата база.Както може би се сещаш,аз Ви поздравих преди време за отличното представяне в ARRL DX INT CW,
когато операторът LZ1UQ беше работил на QRP, НО с инициал LZ9W.Сега става дума за друго.Очаквам той да сподели
от къде е работил,за да постигне такъв резултат-просто ми е любопитно.
73! Румен LZ2RS
Румене по принцип не си прав, защо Митко да няма право да използва антените и оборудването на Бърдото. И защо повдигаш въпроса за това че Митко е направил по добър резултат от теб, и за какво става дума според теб и какво очакваш да сподели? И Има ли значение от къде е работил , след като е спазил условията на състезанието ? Само от любопитство ли или и с малко спортна злоба?
lz2rs написа:
31 мар 2021, 13:29
Какво е значението на инициала , след като има съгласие от собственика или отговорника. Казах ти го и преди, че ако ползва специалния инициал по зне за теб......
lz2rs написа:
31 мар 2021, 20:30


На Крис ще му кажа,че не ме е разбрал или не иска да ме разбере!
Не,не искам да кажа това,което си написал Крис-повтарям,че всеки може да си участва от където иска,но да използва позивната
на клубът,където е отишъл,а не своят инициал.После в отчета да напише своят си инициал,че той е бил оператора от това място.Но,
пък това предполага,че същият е член на този клуб.
ОК,различни хора,различни мнения-а всички ние сме Радиолюбители!
73! Румен
Тук си противорешиш за втори път от началото на дискусията.
Всички знаем за твойте успехи, съжалявам че отговорни хора не са били тъпана за това, че си спечелил, може би ако някой друг от УС на БФРЛ чете моля да се описват всички резултати на Румен, казвам го съвсем сериозно. Ако на някой му се занимава с ровене на дискусийте ще разбере че това е основен проблем. Мойте почитание Румене към теб , радвам се на твойте успехи но ми идва малко в повече твоето мрънкане че не те забелязват.
Мога още да се ровя и в други дискусии със същата тема, че на Румен му мътят водата. Няма повече да отговарям и спирам до тук. Просто няма смисъл.... Румене.
Желая ти най искрено още много дълги години в КВ дейноста
Моля те не ми отговаряй защото няма да се съглася с твойте факти.
73!



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ1PM » 01 апр 2021, 21:21

Здравейте всички,
от цялата дискусия разбрах че от двете големи бази никой не е взел участие в QRP категорията.
По принцип за това беше първия пост на Румката.
При това положение мисля че темата е приключена , аз поне няма да пиша повече.

Сега нещо по ведро.
От Пунта Аренас е тръгнал кораб към Bouvet isl.

Честит първи април!
73 Иван LZ1PM



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 01 апр 2021, 21:45

Здравейте,
======================================
""" Румене по принцип не си прав, защо Митко да няма право да използва антените и оборудването на Бърдото. И защо повдигаш въпроса за това че Митко е направил по добър резултат от теб, и за какво става дума според теб и какво очакваш да сподели? И Има ли значение от къде е работил , след като е спазил условията на състезанието ? Само от любопитство ли или и с малко спортна злоба? """
======================================

Да,Крис,-за кой ли път......ти казвам,ИМА това право-но с инициала LZ9W !-както вече работи в ARRL DX INT CW и го поздравих,макар,че
той не ми обърна внимание.....защо ли? И дали наистина е спазил условията-ти разбира се си убеден в това-от разстояние-как? Да-от
любопитство питам,спортно любопитство-защо не,ако е наистина спазил условията-работил с 5 вата,сам,а не с приятели и т.н.Ами той
къде е-защо не каже две думи поне? И знае ли какво мислят доста други колеги за това,освен тебе? Много въпроси-без отговор!А и М/2 ми
се струва,че може да се съвмести отделно и за QRP в една и съща база.
======================================

""" Всички знаем за твойте успехи, съжалявам че отговорни хора не са били тъпана за това, че си спечелил, може би ако някой друг от УС на БФРЛ чете моля да се описват всички резултати на Румен, казвам го съвсем сериозно. Ако на някой му се занимава с ровене на дискусийте ще разбере че това е основен проблем. Мойте почитание Румене към теб , радвам се на твойте успехи но ми идва малко в повече твоето мрънкане че не те забелязват."""
=======================================
Значи успехите,които съм постигнал с много труд,желание и постоянно усъвършенстване са си мои и на БФРЛ !Особено на международни състезания,където БФРЛ е по важна от мене.Те са факт неоспорим и аз се гордея с това и моите Приятели го знаят и ме уважават!Други-такива
като тебе изопачават истината / а може и такива да са възможностите ви като хора /,като правите всичко,само и само да принизите фактите-най вече,защото не сте способни на такива успехи.Великият Тодор Колев беше казал: " Как да се разберем с този човек,като ни делят два
вагона с книги....?!"-казвам го в истнският и преносен смисъл-за сведение,2019 година съм Читател на годината в Габровската библиотека.
Пак ще кажеш хвалби- не,факти! Ами и ти можеш да драснеш някой ред ,какво пък ти си постигнал- САМ - с факти!
Убеждавам се почти всеки ден,че моите чуждестранни приятели-радиолюбители ме уважават доста повече от някои посредствени LZ - но
явно е без значение за мене...!Това е типично за Живота ни в България и трябва да се примиря.Но и пък за това,че се примиряваме постоянно
с безстойностното и безпардонното- именно Живота ни е такъв в България!
========================================
Закривам темата с Ваше позволение,няма смисъл-няма стойностна дискусия......както винаги!
73!RS



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz1hst » 01 апр 2021, 22:29

С официална молба такива 'дискусии' тип 'другарски' съд да не се отварят повече, че призлява на всички от тях и не носят позитивни емоции на никого.
Негативните моменти и без това са предостаъчно, дето да си ги предизвикваме допълнително и в радиолюбителските форуми порицавайки този или онзи.
Не е това е идеята на хобито, което почти едничко ни е останало - а то е да ни сприятелява (подчертавам) и да ни доставя някак радост и окриление, да ни дава желание за живот някакво, в тези смутни времена. Или не съм прав?!

Ей го - oт тая цялата тая 'дискусия' аз си издействах 'забрана' и сега съвсем няма да мога да спя :)

73 ! С най-сърдечни пожелания
LZ1HST
/Колегата Хуморист/



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ3NY » 02 апр 2021, 20:25

lz1hst написа:
01 апр 2021, 22:29
Ей го - oт тая цялата тая 'дискусия' аз си издействах 'забрана' и сега съвсем няма да мога да спя :)
73 ! С най-сърдечни пожелания
LZ1HST
/Колегата Хуморист/
Венци,
ако много приказваш, ще кажа на Бомбето да ти сложи един файъруол и повече и картички да не получиш! Нали и те станаха виртуални вече. Хахахахаха
Честит 1ви Април, на 2ри Април....
73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz1hst » 03 апр 2021, 17:00

Митаци, от вас с Бомбев друго не мога и да очаквам - за кво са приятелите, ако не да ти турнат едно първоаприлско файъруолче и после - да се чудиш откъде ти е дошло :) :)

Сакън, забранявам да пипате клавиатури, че ще вземете и хладилника да ми 'виртуализирате' и да му турите някой файъруол, та да не мога да се 'логна' към него на никой порт после.


73!



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 06 апр 2021, 09:57

Здравейте колеги,
днес получих от един Испански контестмен-такъв един е-майл:
--------------------------------------------------------------------------------------
"" Hi Rumi.
You are right.
The claim scores of wpx made me so upset.
Why Italians and Spain are king of cheaters?
Latin way?? ""
--------------------------------------------------------------------------------------
Бих само добавил,че не са само Италианци и Испанци......?!
73! RS



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ3NY » 06 апр 2021, 12:14

Здравей Румене
Да се наслаждаваме на моментите пред радиото и да оставим на децата борбата за плаките. А за италианците с неизживяно детство 5KW си е QRP :lol: Не е случайно, че контестинга не е олимпийски спорт.
Друг е и въпроса, нашето изобщо спорт ли е, или хоби. Мисля, че едно време ДОСААФ мъчеха да го прокарат като спорт, докато на Запад си е хоби. Аз го възприемам като хоби, което ме кара да се чувствам наистина добре и ми носи положителни емоции през свободното време. В края на крайщата това е всичко, което искаме от едно хоби, нали?

73 Митко


Value has a value only if its value is valued.

LZ5PL
Мнения: 73
Регистриран на: 03 сеп 2006, 14:54
Местоположение: София

Re: RDX contest 2021

Мнение от LZ5PL » 06 апр 2021, 14:40

Когато хора които не са запознати с радиолюбителството ме питат какво представляват състезанията ни аз отговарям че това е последният истински олимпийски спорт. В кой друг спорт 30 минути преди края на 48-часово състезание двама участници могат да обменят контролни номера 3568 и 001 ?
Всеки си има някакви амбиции - някои искат на всяка цена да са номер 1, други да изпреварят конкурента от миналото състезание, трети (мисля че са повечето) участват просто за положителните емоции.
Не виждам смисъл от лъжите - ако участвам със 100 W в QRP-категория може и да не ме хванат, но нали аз ще си знам че съм излъгал !
Същото е и с assisted/non-assited категориите. Никога не пускам dxsummit да си търся множители.


Истинското радио свети в тъмното

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RDX contest 2021

Мнение от lz2rs » 06 апр 2021, 15:54

Ето това са стойностни мениия-и на двамата колеги
LZ3NY и LZ5PL !!!
Веднага си личи,когато един човек Разсъждава !
И разбира се,съм напълно съгласен с тях!
73! RS



Отговори