LZ HF Field Day - 2018

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2be » 27 сеп 2018, 16:09

Здрасти Крис,
то никога не е било абсолютно равностойно, дори преди 1989г, когато се мереха 5Вт в захранването и всички бяха с 4м антени.
Тогава разликата идваше от това какво съгласуващо устройство си си направил и какъв приемник имаш. Помня на първото ми присъствено как само на Кътьо на антената се палеше глимка и как ми се разказаха игрите от смущения, щото радиото ми беше с ЕМФ и т.н. На следващите вече бях с ново радио с XF9B и никой не ми пречеше, а глимката светеше и на моята антена...
Сега нещата са различни от тогава, но според мен и сегашните условия дават достатъчно равностойна база.
Утопия е да се мисли, че някой ще осигури 50-100 броя еднакви 5 ватови радиа в комплект с антени и акумулатори. Няма как и да се осигурят на всички участници еднакви масички, столчета, чадъри и т.н.

Броя на участниците най-много зависи от мястото на провеждане на състезанието и от условията, които осигурява организатора - т.е. цената на участието и времето за пътуване. Едно е да е в центъра на България, друго в Силистра или Петрич. Има 10-15 души, които ще отидат където и да е, но доста от потенциалните участници биха се отказали, ако ще трябва да карат 7-8 часа или ако цената надвиши определен лимит.
Избора на Ведраре е ОК.

Относно условията смятам, че и сега са си добри. Това, което бих променил е да отпадне забраната за скимъри и интернет. Не заради друго, а защото не е възможно да се контролира. На мен лично би ми помогнал локален скимър свързан към моето радио. От интернет не виждам смисъл, но да речем, че някой има негова си идея как да го ползва - ОК.
От местен скимър на организатора не виждам особен смисъл по 2 причини.
Първо трябва да е с голяма антена и да чува отлично всички участници, иначе ще е дискриминация ако чува 10 станции на 599+, 10 на 579 и останалите я ги чуе, я не. Това трудно се постига.
Второ винаги ще има недоволни, че един бил спотнат 50 пъти, а друг само 5 и ето ти нова теория на конспирацията.
Затова и бих предпочел да се разреши само локален скимър за самия състезател.

73 Боян



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2be » 27 сеп 2018, 16:10

LZ1FW написа:
27 сеп 2018, 14:54
Извинявам се, ама LZ1YQ май е ЛЗ1ЬЩ.
на CW да, но на клавиатурата е ЛЗ1ЪЯ :)



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ1ZD » 27 сеп 2018, 16:55

Много късно прочетох какво е написал LZ3FN.
A доктора много добре го е написал .
Едните пълнеж А другите едва ли не майстори на спорта.
Но пълнежа намалява ....... ЗАЩО ЛИ???
И в частност да попитам ....... Докторе ти от кои си ,от пълнежа или
от тези с човките??? Много много некоректно спрямо колеги и съмишленици.
При това човек с докторско образование ,актовен участник дори в организацията
на състезанието ,плюс член на контролния съвет на федерацията.
Краси



P.S. Разрешавам... на SEKURITATE отдела да ми изтрива поста ,ако намери за необходимо.............



LZ3FN
Мнения: 89
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:38
Контакти:

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ3FN » 27 сеп 2018, 20:55

Красимире! Леко ще подмина без коментар опитите ти да създаваш интрига.

1. Кв състезанията биват два вида :
Задочни в който всеки работи според дебелината на захр. кабели и качеството на интернета ( ку-ку ) или според моженето.
Присъствени-те измислени за да се даде равен старт.
2.Формата на нашето състезание като цяло е изчерпан.Това мероприятие по-скоро е другарска среща , а състезателния елемент е само повод.
3.Техническите изисквания за участие би трябвало да се равняват по най-слабия.За да могат всички да ги прескочат.Предложението със локалния скимер , персоналния скимер, интернет асистънс....само ще счупят и така пукнатата стомна.При положение че всеки участник е ценен правете така условията ,че да не ги пъдят. Има доста възрастни колеги дето ползват телефони с бутони с огромни цифри . Те няма и да се опитат да вникват в новите неща ...просто ще махнат с ръка.Ако искате повече динамика . Единственото което може да я даде е периода на повторение на връзките.

73 де лз3фн



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz1yq » 28 сеп 2018, 09:07

Само ще помоля без да се влиза в нелицеприятни спорове. Идеята на моето питане е да залепим "счупената стомна" както се изказа Христо Игнатов. Освен това или да променим някой условия или да подобрим контрола. На мен лично това с локалния скимър ми харесва, но нека и други да се изкажат по тези въпроси.

73! LZ1YQ



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2pep » 28 сеп 2018, 14:22

Не съм участвал досега в състезанието , ама ми се въртят разни щуротии из главата........
Равни условия : никакви компютри , никакви скимъри , голо радио с антена , запечатан плик с 5 номерирани и 5 чернови листа и листче с инициала -който се отваря 5 минути преди състезанието и по един пешак... :D .....Ще има да махате и тропате.......а да видим кой е майстора...
Въпреки това ще се превърне в едно невероятно изживяване за всички .......а международния календар е пълен със състезания....кой как иска да си развива технологиите........

73!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2be » 28 сеп 2018, 16:25

Пешо, при тези условия я се съберат 5 участника, я не и ще трябва повторението да е на всяка минута!
73 Боян



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz5vk » 28 сеп 2018, 19:53

Равен старт - супер! Ама и технологиите се развиват и това е в основата на нашето хоби.
Направата на преносна контест станция не е никак малко предизвикателство и колкото по-накичена е тя, толкова по-уязвима е. В този ред на мисли, работещо радио с пешак е по-добре отколкото регулярно рестартиращ се компютър със SDR, панадаптер, скимер и т.н.
Моето мнение, е че каквото и да използва като технология един оператор, то трябва да е локално за него - без интернет базирани клъстери, скимери и т.н.
Дали това може ефективно да се следи - друга тема.


73!
Веско
LZ5VK.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ6AJ » 28 сеп 2018, 20:47

здраве желая !
lz1yq написа:
28 сеп 2018, 09:07
... На мен лично това с локалния скимър ми харесва ...
Крис,

както споделих, идеята на Вальо LZ1VB е добра ... поздравих го и спрях дотам.
на всички е ясно, че желанията са различни и ще са такива и в бъдеще. както носталгията към телефоните с " големи копчета", така и растящото нежелание да се върти "голямото копче" на радиото ...

ясно е, че вие като организатори ще решите какъв да е окончателния регламент. следва покана за участие ... и който иска ... в края на краищата не е задължително.
но за пореден път - не те съветвам, да правите условия насочени към някого ... или против някого. това е обречена кауза.

помислете с колектива, които сте се заели с идеята :

1. ако се въвежда формат "асистед", за всички ли ще е той ?
1.1. ако "да" - в състояние ли сте да осигурите локален скимър/клъстер в средата на поляната, надежден за времето на целия турнир и достъпен за всички ?
1.2. ако "да" - какво се случва, ако клъстера падне за 20 минути ? ... случайно или нарочно ? ... какво става с тези участници, които имат и собствен локален скимър ? ще продължат ли те да се считат равностойни с останалите, които "волю или неволю" са били ощетени от организатора ?

2. не възнамерявате ли да оставите класическата категория "оператор с компютър, без друга помощ" - класическо радио, без панадаптери, скимъри и т.н. фокуси ?
(веднага правя уговорката, че за мен даже и наличието на банд мап е помощ, но да речем, че това не се смята, тъй като го имат всички)
2.1. ако "да" - подходите са няколко :
2.1.1. разделяне на категории;
2.1.2. изравняване на резултата чрез корекция (за момента най-масово се прилага числото 0,9);

3. тъй като по условие антената е една - приемам, че това правило е едно от "железните" и не би могло да се говори за повече от един сигнал (без значение SO2R или SO2V). защо тогава не се мисли и за М/S - двама оператори, две работни места, една антена ? ... участващи от името на еди си коя клубна станция и получаващи същия брой точки за шампионата ?

4. и пак - защо да няма и ССБ ? не като отделен тур, а MIX ... но с органичения - брой смени на вида работа за един час, или минимален период време на един вид работа. това, струва ми се, ще доведе нови участници, които искат, но не знаят телеграфа.
ограниченията споменах заради тарикатизми от вида : едното VFO долу, воторо горе и "хайде ела сега и там да се изработим ... или даже направо пиши- знаеш кой номер ще ти дам, благодаря ти за твоя" - подобни изпълнения нямат смисъл, не правят надпревара.
(може би тук е мястото да се пита, има ли наличен проверяващ софтуер за смесен вид работа във формат "001 000" ?)

5. условия за участие - стартовата такса трябва да се обяви като принцип - "за състезателно място/антена", "за брой участници", "за брой радиа" и пр. - това вие ще си го решавате, но трябва да е предварително обявено.
така и така, ако се разширят категориите, се приема, че дори да няма награди, поне плаките ще се увеличат :D

6. парите никога не стигат, парите за хоби - още повече. тъй, че винаги ще има желаещи, които не са дошли по финансови причини. дай Боже догодина поне желанието им да бъде същото, а парите двойно повече !

желая успех !

73,
Любо


73,
Любо

lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2pep » 28 сеп 2018, 21:14

Здрасти Бояне....това с условията беше шега разбира се :D .....
Дано се увеличи бройката на участващите ...пък условията си ги определят организаторите, като си направят един анализ кой участва , кой е участвал преди.....увеличава ли се БГ участието или намалява и прочие. Ясно е че на всички не може да се угоди.
73!



lz2pep
Мнения: 103
Регистриран на: 12 мар 2009, 16:36
Местоположение: Razgrad

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2pep » 28 сеп 2018, 21:23

А аз ако имах възможност и желание най вече ...бих организирал нещо подобно .......
То тогава състезателния характер пак ще остане ама ще бъде леко изместен от еуфорията и веселбата ...която ще стане
...въпреки отсъствието на технологиите.



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ2PL » 28 сеп 2018, 21:55

ЗДР,

Крис иска мнения:
Така че аз съм за:
1 сигнал на предаване.
Щатните антени- за опграничаване на мощността.
1 Оператор-лице на работно място.
Жребий за определяне на позицията.
Познатите условия на ТЛГ състезание.

И май това е достатъчно за организатора и може лесно да се следи.
Останалите-скимери,интернети,РБН или каквито се наричат
да не се забраняват.Техниката върви напред и ние след нея.
Който иска да се "закача"където иска и никой да не му е виновен после.
Ако иска и може да слуша и на няколко радиа.SO2R SO3R - негова работа.
Да си подсигури удобните за него маса,стол,захранване,техники и т.н.
пък каквото "сабя покаже" преди да са го "изяли" комарите на полето.

73/Владо/LZ6K



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2be » 28 сеп 2018, 23:52

LZ6AJ написа:
28 сеп 2018, 20:47
1. ако се въвежда формат "асистед", за всички ли ще е той ?
зависи как е формулиран в условията. Може и да е единствения възможен избор. Например записва се в условията, че е разрешен локален скимър, а оттам нататък кой иска го ползва, който не иска - не.
LZ6AJ написа:
28 сеп 2018, 20:47
2. не възнамерявате ли да оставите класическата категория "оператор с компютър, без друга помощ" - класическо радио, без панадаптери, скимъри и т.н. фокуси ?
(веднага правя уговорката, че за мен даже и наличието на банд мап е помощ, но да речем, че това не се смята, тъй като го имат всички)
2.1. ако "да" - подходите са няколко :
2.1.1. разделяне на категории;
2.1.2. изравняване на резултата чрез корекция (за момента най-масово се прилага числото 0,9);
Любо, ти пак наблягаш на утопиите. При коефициент 0.9 кой ще се пише асистед :)
Кое е класическото радио - UW3DI ли? На Icom-ите ще им залепим екраните с тиксо ли, за да не се вижда панадаптера? Аз ще съм с К3 - класическо според теб радио, няма да имам панадаптер, скимър и т.н. Организатора как ще ме контролира, че наистина не съм ги ползвал?
LZ6AJ написа:
28 сеп 2018, 20:47
3. тъй като по условие антената е една - приемам, че това правило е едно от "железните" и не би могло да се говори за повече от един сигнал (без значение SO2R или SO2V). защо тогава не се мисли и за М/S - двама оператори, две работни места, една антена ? ... участващи от името на еди си коя клубна станция и получаващи същия брой точки за шампионата ?
Това е добра идея и я подкрепям.
LZ6AJ написа:
28 сеп 2018, 20:47
4. и пак - защо да няма и ССБ ? не като отделен тур, а MIX ...
според мен също е ОК, ама нали уж затова работим със специални инициали, за да е тайна кой-кой е :) Софтуер за проверка има, май всички вътрешни състезания станаха смесени.
lz5vk написа:
28 сеп 2018, 19:53
Моето мнение, е че каквото и да използва като технология един оператор, то трябва да е локално за него - без интернет базирани клъстери, скимери и т.н.
И с това съм съгласен.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ6AJ » 29 сеп 2018, 01:37

Бояне,

ти май наистина не искаш повече от 10 души на поляната ...
дано успееш да убедиш организаторите, че използването на локален скимър не носи 10% предимство !
lz2be написа:
28 сеп 2018, 23:52
...
зависи как е формулиран в условията. Може и да е единствения възможен избор. Например записва се в условията, че е разрешен локален скимър, а оттам нататък кой иска го ползва, който не иска - не.
...
този цитат е култов и трябва да се запази :lol:

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2be » 29 сеп 2018, 11:40

Здрасти Любо,

на всички вътрешни състезания ползването на панадаптери/скимъри/интернет е разрешено и имат доста повече от 10 души участници. Даже не се сещам да е имало и някакви коментари за забраната им.
Защо използването им на присъственото ще е такава трагедия? С какво това състезания е чак толкова по-различно от тях? Единствено с това, че всички участници са на една поляна, работят с еднаква мощност (приблизително) и ползват еднакви антени.
Всички са с различни фабрични машини, обикновено 100Вт, но някои са QRP и въпреки това не мърморят, че са онеправдани и няма да идват нали? Наясно са, че в топ-5 едва ли ще влязат, но участват за удоволствие.
Винаги е имало и хора, които пишат на хартия, нямат CAT или предават на ръка. Те също няма да влязат в топ-5, но и те не се оплакват. Дори не се оплакват и че ги карат да си преписват лога на компютър след състезанието.

Сега изведнъж настъпва някаква трагедия, че ако се разреши ползването на скимър хората нямало да идват (?) и следва предложение за коефициент 0.9.
Кое ще е следващото - точките за връзка да са точка на метър разстояние м/у кореспондентите според картата ли?
Точките на SO2V да се умножават с коефициент 0.8 ли?
Наказателни точки за разменени номера ще има ли?
Ако работиш от колата си с включен климатик какъв ще е коефициента спрямо този, който е навън в горещината под чадъра?
LZ6AJ написа:
29 сеп 2018, 01:37
дано успееш да убедиш организаторите, че използването на локален скимър не носи 10% предимство !

lz2be wrote: ↑Fri Sep 28, 2018 11:52 pm
...
зависи как е формулиран в условията. Може и да е единствения възможен избор. Например записва се в условията, че е разрешен локален скимър, а оттам нататък кой иска го ползва, който не иска - не.
...


този цитат е култов и трябва да се запази
Ами направете скимърите задължителни и всички ще се ползват от това предимство бе :)
Аз къде съм писал, че не е предимство? Плащаш си лиценза, инсталираш го и го ползваш. Ти по каква методика сметна това предимство, че е точно 10%?
На присъственото най-голямото предимство е SO2V+панадаптер, а не скимър. Наско по-нагоре също го спомена и обясни защо.

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ6AJ » 29 сеп 2018, 13:11

lz2be написа:
29 сеп 2018, 11:40
...
на всички вътрешни състезания ползването на панадаптери/скимъри/интернет е разрешено и имат доста повече от 10 души участници. Даже не се сещам да е имало и някакви коментари за забраната им.
Защо използването им на присъственото ще е такава трагедия? С какво това състезания е чак толкова по-различно от тях? Единствено с това, че всички участници са на една поляна, работят с еднаква мощност (приблизително) и ползват еднакви антени.
...
Ами направете скимърите задължителни и всички ще се ползват от това предимство бе :)
Аз къде съм писал, че не е предимство? Плащаш си лиценза, инсталираш го и го ползваш. Ти по каква методика сметна това предимство, че е точно 10%?
На присъственото най-голямото предимство е SO2V+панадаптер, а не скимър. Наско по-нагоре също го спомена и обясни защо.
...
:lol:

Здрасти, Боби !

за сега, малко научно-технически постижения в живота са водили до трагедии ... в радиолюбителството няма такива.

но навсякъде, при видима неравнопоставеност по един показател, се прибягва до категоризация или опит за приравняване на резултата по даден аритметичен модел ... не съм го измислил аз ... просто е, но трябва да се преодолеят дадени нива на егоцентризъм.
за мен е по-важно уважението между състезателите, отколкото самата класация ... да не говорим за предварителното търсене на кривите пътеки към нея !

нямам намерение да споря с теб, какви са разликите между невидимите фокуси във вътрешните състезания и невъзможността за прилагането им по време на присъственото, където ще станат видими.
не си единствен ... дай право и на други, които са прекарали същите детски болести, докато растат и се учат.

а в случая - Крис не пита за вътрешните състезания, а за присъственото. и всеки, който мисли че има мнение, има право да го сподели.
дали то ще бъде взето под внимание ? ... и доколко ? - той и групата му ще решават.
според мен, добре би било, ако възможностите за оправдания "това не го пише в условията, значи е позволено" бъдат намалени, като резултат от това допитване.


Крис,

имам още една идея :
7. може би е добре, да се знае по регламент - колко подадени заявки за участие са нужни като минимум, за да бъде провеждан турнира изобщо ? ... 10 ? ... 11 ? ... 20 ? ... 25 ?
(имам предвид, ако периода за повторение от 30 мин. се запази фиксиран по известни причини ... за съжаление, към момента)

и какво е максимално допустимото число участници ? - прозореца LZØ$$ дава 676 възможности ... антени със затихватели се правят, хотели се намират, поляната гледам, че е голяма ...
но все пак - ако е неограничено, нека бъде споменато !

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2be » 29 сеп 2018, 14:19

Здрасти Любо,
LZ6AJ написа:
29 сеп 2018, 13:11
навсякъде, при видима неравнопоставеност по един показател, се прибягва до категоризация или опит за приравняване на резултата по даден аритметичен модел ... не съм го измислил аз ... просто е, но трябва да се преодолеят дадени нива на егоцентризъм.
такива неравнопоставености ги виждаш само ти :)
Какво пише в условията в момента:
Всеки състезател участва със собствен трансийвър с изходяща мощност до 100 вата и захранване по негов избор/акумулатора на автомобила , агрегат или друг алтернативен източник/. Притежателите на трансийвъри с изходяща мощност над 100 вата трябва да бъдат ограничени до изходяща мощност 100 вата. Предоставените антени са с определена дължина на излъчвателя и коаксиален кабел. Забранява се промяна на конфигурацията както и допълнително слагане на радиали или други кабели. Забранява се използването на интернет, клъстер и скимър по време на състезанието. Абсорбционните намалители на мощност и антените се предоставят от фирма "AКOM".

Хайде посочи какви неравнопоставености виждаш в този текст и защо никой досега не ги е видял?
На всеки е дадено правото сам да избира с какво радио да участва - със/без панадаптер, с 1 или 2 VFO, със/без ATU, със/без САТ, с 5Вт или със 100Вт изход и т.н.
На всеки е позволено сам да си избере начин на водене на отчета - със/без компютър, на хартия, как ще предава (с ръчен/авт. ключ, с компютър).
Като искаш да си независим от каквито и да било технически фактори и да си гарантираш равнопоставеност спрямо най-добрите ще помъкнеш всичко най-добро, което имаш, на поляната.
Всички технически спортове са така - Ф1, рали шампионатите, колоезденето.
Виждал ли си във Ф1 да участва Москвич и да му дават коефициент 2.0 щото разбираш ли нямало равнопоставеност? Да си чувал в Тур дьо Франс някой да кара колело купено от Кауфланд?

Въпросът на Крис беше дали да отпадне забраната за интернет, клъстер и скимър, защото е трудно да се контролира евентуалната им употреба.
Аз казвам ДА, точно по тази причина. Те ако не дават някакво предимство няма и да бъдат забранени. Който иска ще ги ползва, който не иска - няма.
Какво ми зашиваш пак някакъв егоцентризъм и разни други алибали? По-нагоре писах, че ако ги разрешат ще си пусна локален скимър. Нямам намерение да се свързвам към скимър или клъстер на организатора, няма да ползвам и интернет. Защо - моя си работа.

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ6AJ » 29 сеп 2018, 14:49

Бояне,

не излизай от равновесие ! ... плийййййз

преди десетина дни, беше много весел и раздаваше закачливи усмивки по повод на забележката ми. след три изречения на лични, разбра че 5-6 клетки от таблицата ти са неверни, така както и мястото им по редовете. приключихме бързо, но така и не ръчи да си махнеш творението ... поне от уважение към тези, които го организират. тогава те попитах : "какво би станало, ако 100 души, участници тук във форума, публикуват техни таблици с неверни данни в тях ? ... и ти отговорих - "мазало, пародия !"

сега продължаваш с инатите си - пишеш го, демонстрираш, че го знаеш от собствен опит :
lz2be написа:
29 сеп 2018, 11:40
...
Аз къде съм писал, че не е предимство? Плащаш си лиценза, инсталираш го и го ползваш.
...
а накрая - имало предимство, но нямало разлика, тъй като в текста не го пишело.
:lol: :lol: :lol:

хайде, нямам намерение да споря с теб, за пропуски в текста на условията.
и сякаш точно за това бе и призива на Крис, а не да правим сеир на публиката.

хубава събота от мен !

73,
Любо


73,
Любо

lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz1qz » 29 сеп 2018, 19:42

Здравейте,
моите 5 стотинки предлагам за да няма проблем със скимъри клъстери да работим както се работи на един друг контест извън LZ но с предаване и приемане на номерация като при нас данаправим SPRINT CONTEST. Викаш CQ разменяш контролни номера и освобождаваш честотата на кореспондента с когото си направил връзка.Отиваш на кореспондент викащ CQ работиш с него и той ти освобождава честотата.Запис със SDR приемник на състезанието и там се вижда кой и как е работил.
73!!! Кольо lz1qz
Последна промяна от lz1qz на 30 сеп 2018, 11:44, променено общо 1 път.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2be » 29 сеп 2018, 23:01

LZ6AJ написа:
29 сеп 2018, 14:49
Бояне,

не излизай от равновесие ! ... плийййййз

преди десетина дни, беше много весел и раздаваше закачливи усмивки по повод на забележката ми. след три изречения на лични, разбра че 5-6 клетки от таблицата ти са неверни, така както и мястото им по редовете. приключихме бързо, но така и не ръчи да си махнеш творението ... поне от уважение към тези, които го организират.
Айде сега пък таблицата ми стана най-големия проблем на присъственото :)
Що не напишеш с кое от предния ми пост не си съгласен? Какво толкова те плаши в тоя пусти скимър?
Ето оттук тръгна дискусията. Човека пита за скимъри и интернет.
lz1yq написа:
21 сеп 2018, 21:46
След поредното състезание възникнаха доста въпроси по отношение на спазване условията на състезанието. Поради тази причина моля досегашните участници и потенциални такива, да споделят ако имат претенции за промяна в условията. Визирам най вече условието за не използване на скимъри и интернет.

73! LZ1YQ
LZ6AJ написа:
29 сеп 2018, 14:49
сега продължаваш с инатите си - пишеш го, демонстрираш, че го знаеш от собствен опит :

lz2be wrote: ↑
Sat Sep 29, 2018 11:40 am
...
Аз къде съм писал, че не е предимство? Плащаш си лиценза, инсталираш го и го ползваш.
...

а накрая - имало предимство, но нямало разлика, тъй като в текста не го пишело.
:lol: :lol: :lol:

хайде, нямам намерение да споря с теб, за пропуски в текста на условията.
и сякаш точно за това бе и призива на Крис, а не да правим сеир на публиката.
Можеш ли да ми разтълкуваш свободните си интерпретации, че им загубих нишката?
Ако имаш предвид откога ползвам скимър - нейде от 2005г и да, имам огромен опит с него. Знам кои са му силните и слабите страни, знам и къде има смисъл и къде няма смисъл да се използва.
Така че, ако ще коментираш по темата давай и се въздържай да ми даваш квалификации. Просто приеми, че с голяма част от разбиранията ти не съм съгласен.

73 Боян



LZ1ZD
Мнения: 139
Регистриран на: 09 апр 2010, 11:09

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от LZ1ZD » 30 сеп 2018, 00:54

Предложението на LZ5QZ е много истинско .Но колеги истината е съвсем друга.
Не състезателите определят правилата . Организаторите са тези които казват какви
ще са правилата. Влизате в форума в единоборства които са безпредметни.
Цирка в който играем е многогодишен . Едни и същи артисти с познати номера.
Без никакво уважение като към колги.За всички е известно, кой колко може.
На всички е известно кой с какви номера играе в цирка . Ясно е Боян колко може ,
доктора от Балчик и т.н . И аз не съм изключение от тези правила. Не съм ходил
до сега на присъствени. Поради това че правилата бяха в несъответствие с мойте вижданя.
Да блъскаш 100-200 вата в товарно съпротивлвниие. Да бръмчат агрегати . Някои да се чуват на по 200-300км
други не, Просто хаос с предивестен край. На всеки му се иска неговото предложение да е истинско.
Но истината е съвсем друга.....https://www.youtube.com/watch?v=UDc7b3kKC2E
Бъдете живи и здрави и дори да станете първи........ по голям няма да ви стане.......
Краси LZ1ZD
/ LZ9W gang /
P.S. Винаги разрешавам на Securitate отдела и истинския радиолюбител LZ2XA да ми изтрива коментарите поради
целесъобразност.......



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: LZ HF Field Day - 2018

Мнение от lz2ht » 30 сеп 2018, 22:25

Направихте ми вечерта, честно. Хиля се и всеки момент ще падна от стола. Неучастващи и нямащи желание да участват в състезанието дават акъл на организатора как да го прави. Уникално! Явно утре ще трябва да ходя на доктор - не го написах с думите, които са ми в ума, а се направих на политически коректен. Ако на някой не му е ясно определено ще го напиша пак с правилните думички, дори след това да ми подадат банана


Иван LZFF Coordinator

Отговори