CQWWDX CC

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

CQWWDX CC

Мнение от lz2rs » 26 фев 2017, 19:25

Здравейте колеги ,
и такова нещо не съм очаквал-но както се казва-винаги има първи път!
Вече почти 50 години съм хам оператор и съм работил винаги 100% според условията на
даденият контест,честно и почтено!
Да,ама не -както казваше уважаваният от мене журналист бай Петко Бочаров-Бог да го прости!
Участвах в CQWWDX CW 2016 15 m QRP.Имам резултат най голям и в двете категории-Assisted i Nonassisted.
Аз винаги участвам в Nonassisted - обичам да работя по старому,без помощни средства,като Спотинг,Клъстер и т.н.
Просто не обичам нещо да ми помага-така ми е по интересно.
Получух от Скот W4PA е-мейл,в който ми пише,че " компютъра им за проверка на логовете,показал,че съм участвал в
Assisted category",и искаше да се съглася с това и да бъда класиран в тази категория-пак на 1-во място.
Писах му,че никога досега не съм бил Assisted и не обичам каквато и да е подкрепа.
Мина 1 седмица и същият този американец ми пише,че трябва да предоставя MP3 file звуков с лога.
Аз нямам такъв,не съм очаквал,че ще ми се наложи да им предоставям,пък и не знам засега как се прави-вероятно е
просто за направа.
Най вероятно,ще се наложи да си изтегля лога и да не искам да бъда класиран.Така,че трудът ми отива напразно,още
повече,че наистина съм участвал според регламента.
Това ли е новото ръководство на CQWWDX contest-с лека ръка да декласират честни контестмени?
Разочарован съм и смятам да поискам оставката на Скот W4PA.......,макар,че силно се съмнявам той да постъпи като
Джентълмен...!
73! Румен LZ2RS



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: CQWWDX CC

Мнение от LZ3XX » 26 фев 2017, 20:12

Румене абсолютно те подкрепям
Скот незабавно да си подава оставката :)
Мисля ,че и Тръмп също!
И не на последно място оставка на целия УС на БФРЛ

Какой Дурдом



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: CQWWDX CC

Мнение от lz2cj » 01 мар 2017, 18:54

Румене,

Съмнявам се W4PA да си подаде оставката след твоите писма до контест комитета.
Както вече се изяснихме, не е лошо преди участие, в който и да било контест, да прочиташ внимателно условията на конкретното състезание.
Щом нямаш запис на контеста не можеш да имаш каквито и да било претенции.

Вече имаш отговора на KR2Q и се надявам да си отговорил навреме.

Поздрави.

Док LZ2CJ



lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: CQWWDX CC

Мнение от lz2rs » 01 мар 2017, 21:21

Здравей Вальо,
този пост е отдавна,сега нещата са по различни!
Мой проблем е наистина,че не съм прочел достатъчно добре условията-ами аз ги знам много отдавна,
и не съм предполагал,че ще има такава кауза-затова и не съм чел до края условията.А и никога досега
не ми е искано каквото и да е да изпращам,за да потвърждавам честността си.
Но,разбира се съм сбъркал,но не смятам,че след като не мога да изпратя такъв файл,наистина съм лъгал в
нещо по врмем на контеста-просто не мога да го докажа.
Ако се стремях за някаква диплома и класиране на 1-во място,спокойно можех да напиша,че Да-участвал съм в
Assisted category и всичко щеше да е ОК,нямаше да ми искат звуков файл-така ми писа Скот W4PA.
Но аз работих в Non-assisted и държа най вече на истината.
Да приключим с това-всичко е ясно!
Бъди здрав!
73! Румен



Отговори