Self SPOTTING

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ3NY » 17 апр 2017, 20:19

Аз съм на същото мнение. Колко по-лесно би било ако не се следи за селфспотинг. Какво толкова ще стане? И без това клъстъра полудява по време на големите контести. Против съм, нововъведенията в хобито да се забраняват.
Лично мнение.

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 17 апр 2017, 20:40

LZ3NY написа:Какво ще стане ако си ми пряк конкурент и взема, че се изпусна и почна да викам CQ с твоя инициал? И съвсем дружески те спотвам на всеки 15 минути? Нито геолокации могат да ме спрат, нито локации :) На SDRите ще ги има двата сигнала през няколко килохерца, които викат по едно и също време CQ.
От личен опит споделям, че нищо няма да постигнеш. Просто пиша на организатора какво съм забелязал и нямам грижи.
Фалшивите връзки ги няма в отчета ми, значи не съм ги правил аз, същото е с фалшивите селфспотове (друг IP).
Освен описаното по-горе ми се е случвало да викат CQ с моя инициал на моята честота, както и да се надвиквам с още едно LZ8E за множител. Нищо ново под слънцето :) Подобни неща ги правят разни аджамии, дето много са си повярвали.
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 17 апр 2017, 21:13

писал съм го това предложение, поне двама са го получили ... за сега - perfect silence ! :D
като нищо, може и да не се вземе под внимание ...
със сигурност - не съм първият с подобна идея ...

но ако подобно въведение, бъде възприето от всички клъстер-провайдъри, няма да е никакъв проблем примерната заявка "DX: OR2F 14295,3 CQ WPX TEST", да не изтича в мрежата по-често от веднъж на всяка календарна минута (примерно) ... без значение колко пъти аз съм се спотвал, кого съм бил помолил да ме спотва, от кои IP-адреси и през кои клъстери са излизали заявките ... чисто и просто 60 спота на час и край ... така ще се знае, че лимитът за всички участници е еднакъв !
а дали ще бъде достиган е друг въпрос, важното е че няма да бъде надвишаван.

сега, в днешно време има случаи, станции да са били спотвани повече от 200 пъти на час ... и сред тях - нито един селф-спот, което ще рече - голяма част (поне 180 броя в цитирания пример, т.е. 90%) са били напълно излишни. има ли някой от тук четящите форума контестери, чиито параметър "packet spot timeout" да е настроен по време на контест на по-малко от 3 минути ? това ще рече - че 20 на час са достатъчни, за да "свети" даден инициал постоянно на банд-мапа, докато бъде отработен и премине в сиво или изчезне ... но затова, тези 20 заявки трябва да са времево пропускани ... в случай, че допустимото стане по един спот на минута - реалният излишък ще нарастне тройно, но не и "х10" ...

и т.н.

73,
Любо


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ3NY » 17 апр 2017, 21:30

Любо
Това няма как да стане. DX Cluster мрежата не е хомогенна структура, а е изградена от самостоятелни нодове, които работят под какви ли не съвместими софтуери - CLX, DXSpider, Clusse и не съм сигурен, че всичките им програмисти им пазят сорсовете за да ги преправят :) А и да ги преправят, надали повече от 15% от сисоповете ще си ъпдейтнат работещата схема. Нодовете са навързани на базата на взаимни договорки между отделните администратори посредством AXIP тунели. Сигурно половината от тези админи отдавна са забравили че са се занимавали с Пакет радио.

Току що си направих експеримент. Влезнах по телнет на пакет в Канада и от там по AXIP тунел се озовах в германски нод. От там влезнах в германски клъстър. С какво IP ме вижда той? :)

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ6AJ » 17 апр 2017, 22:12

LZ3NY написа:...
Току що си направих експеримент. Влезнах по телнет на пакет в Канада и от там по AXIP тунел се озовах в германски нод. От там влезнах в германски клъстър. С какво IP ме вижда той? :)

73!
най-вероятно канадски, а може би оригиналния холандски ... но се съмнявам, че е немски :)

Митаци,
като цяло, аз не твърдя, че ще се възприеме ... но първата ти реакция определям като "кофти тръпка".
това да знаеш, да можеш, да виждаш смисъл и същевременно да обясняваш как няма как да стане, не ме влече ...

предпочитам да оставим нещата на контест спонсорите ... какво пък !? - толкова "предплатена плява" върви из мрежата ... дали излишните спотове ще са x200, x2K или x2M ... трафикът от тези пакети е никакъв ... важното е, че всяка викаща станция ще бъде представена на банд-мапа на ползващите клъстер.
но всичко това се обезмисля, ако бъде само за себе си ... т.е. без да е обвързано с диференцирането в точковата система.
в противен случай - спотвай се, колкото искаш ... но ако намериш място сред щатните 60-70 оръдия на банда :)
първо се пипа ... после се опипва ... и тогава се щипва ... за да не се прекали с разликите, че видиш ли - стимулът към S&P не оставил викащи станции по банда :lol: :lol: :lol: (майтап бе, Уили)

73,
Любо


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ3NY » 17 апр 2017, 22:26

:)
Ами няма да имам IP в Германия, понеже от Канада до Германия съм дошъл през AXIP тунел и там трафика използва AX25 протокол.
А за клъстъра, ако някой си мисли, че може да влияе на цялата клъстър мрежа, да му пожелаем успех.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1JY » 18 апр 2017, 02:43

Колеги, приятели и радиолюбители,

Отворих темата, защото е унижаващо да има радиолюбители, които са омагьосани от това , което богатите войнолюбци налагат на целия свят като стандарт и критерии за живота. Не е нормално, децата дори, да мислят как да победят някого през идващия ден! Или наши колеги да приемат тази форма на общуване, която обезобразява начина на мислене.

Степента на агресивност в която живеем, е изкуствено наложена , и явно не подминава и нашего брата. Едно е, да се включиш с всички собствени и технически възможности в нещо, което прилича на контест , по правила , които са "несправедливи винаги за някого", друго е да спечелиш такъв контест с изобретателност, от мястото , където си лицензиран.

Приятно е , да отидеш на Канарите или в Тунис или Мароко , или простичко да си направиш екскурзийка до Карибите, и да се "кефиш на такъв резултат". И баба знае така.

Откакто се появи Интернет, всички станаха супер контестмени . Такъв е живота. явно. Явно тази ч......а измислица - "няма вечни приятели, има вечни интереси" е заразила всички , и човешкото в човека изчезва безвъзвратно!
Странно е, унищожиха радиоклубовете, (точки с масов организационен потенциал - тоест опасни за властеимащите) а там сте формирани всички по стари от 45-50 години. След това , благодарение на медиите, платени провокатори и подпомогнати присмехулници, се наложи стил, който усещам и в този форум , и в тази тема.
А борбата с несправедливите организатори е предрешена. Методите на надхитряне няма да успеят, американците нямат морал. Под формата на "борци за справедливост" , се надсмиват над целия свят.
Погледнете , колко американски континентални и извънконтинентални станции са декласирани. Примери много - гости оператори от УСА - няма декласация . другата година няма гости - аут! Който иска, да търси- лесно е!

Моля ВИ , НЕКА НЕ ТЪРСИМ ПРИ НАС ПРИЧИНИТЕ , хитреците ще ги има винаги! Нека не си задаваме агресивни въпроси, това не води до никъде, ако можем да "обезмислим системата" - добре, ако не, здраве!

На всички лека нощ!

73 Ник



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 18 апр 2017, 13:33

lz3sf написа:Здравей Бояне,Интересно ми е тогава как би определил тия "организаторите" дето дискалифицират наляво и дясно? Те много или малко са си повярвали?И колко си сигурен, че нищо не може да се направи за подобно показно?
Влади, на времето Чичо, LZ2WF, лека му пръст, казваше: "Майче, най-трудно се играе срещу съдиите. За това бий ги с много, че да има да отпадат и накрая пак да ти останат!"
Винаги можеш да направиш нещо по начин, по който да не могат да те хванат. От друга страна пък съдиите винаги могат да намерят причина да те декласират. И двата случая върви доказвай, че нямаш сестра :) В CQWW комитета със сигурност не са аджамии и аз поне не съм имал причина да се оплаквам от тях.
Като стане дума за селфспотове веднага се сещам за 2 бг станции, на които това им е хоби. В случая ги няма в списъка само защото не са участвали :)
В списъка на CQWW SSB има поне 30 инициала, за които имам впечатление от работата им в последните години и изобщо не се учудвам. Има и 20-30, които са от аджамиите и са изкарали кофти късмет.
Факт е обаче и че контест комитета не е изкарал нищо официално и че няма нито един инициал от USA. Надявам се наистина да са имали доказателства и да не са дисквалифицирали наред само по приятелски спотове, щото в CW тура ще съм изгорял и аз и още няколко бг станции с топ-позиции! Слуховете са, че списъка щял да бъде поне двоен спрямо SSB тура :lol:
73 Боян



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ5EE » 18 апр 2017, 15:31

Отворих темата, защото е унижаващо да има радиолюбители, които са омагьосани от това , което богатите войнолюбци налагат на целия свят като стандарт и критерии за живота.
Бачо Кольо,
Вече си забравил защо си отворил темата...
Не мисля, че трябва да цапаме "нашия си" форум с подобни изцепки, и зорлем да се правим на тролове.



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1JY » 19 апр 2017, 09:34

Тони,

" Вашия си форум" ???
Обвиняваш, точно като тези, които съм описал по горе!
Сигурен съм , че причината да реагираш така е, че си се почувствал лично засегнат.

Ако не си намерил връзката между Self SPOTTING-А и по горния ми пост , е , че аз не съм описал нещата по подходящ начин. Винаги търся , къде аз греша, ако примитивната чужда глупост не е причина.

Не знам , какво имаш предвид , като ме наричаш трол, не съм в час със съвременните изкуствени понятия. Дано не е нещо обидно, но и да е , считам че е потвърждение за това, в какво се превърнахме като хора, като радиолюбители, по лесно е да обидим и да сме агресивни, отколкото да се опитаме да разберем.

Като имам предвид , какво твоят клуб направи на радиолюбителската Федерация, на която не съм член , а защитавам от паразити , не ме учудва. че ме атакуваш.
Сега очаквам (освен да троля), да ме обвините за лъжата глобално затопляне, някой пожар в София или Ивайловград, за това , че съм изцапал Луната итн.
И само да добавя, имам си много по съществени лични проблеми, отколкото тези, описани по горе, така, че каквото и да измислиш против мен, само ме кара да се усмихвам.
Само ми е странно, когато защитавам организация, която почти нищо не ми е дала, защо трият теми, които са важни за всички нейни членове? Под претекст , че са встрани от радиолюбителството!
Бъдещето се формира днес, а ние сме продукта на миналото.
Последна промяна от LZ1JY на 19 апр 2017, 11:47, променено общо 1 път.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ5EE » 19 апр 2017, 10:41

Кольо,
В цитата достатъчно ясно се вижда какво имам предвид, но явно трябва да обясня:
Не смятам за нужно да вкарваме "американския империализъм" в един радиолюбителски форум. Нашето хоби е за да обединява, а не да разделя. Респект към Боян, добре го е написал - Бий, не мрънкай!
Това исках да кажа, нищо повече.
Уважавам теб и литературната ти дарба, сигурен съм, че можеш да извадиш вода от много кладенци, да защитиш незащитима теза и затова спирам до тук.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 19 апр 2017, 10:54

lz3sf написа: Здравей Бояне,Интересно ми е тогава как би определил тия "организаторите" дето дискалифицират наляво и дясно? Те много или малко са си повярвали?
оказва се, че имало и янки, дето са отнесли наградите. Един от тях докато обяснявал, че няма сестра настъпал мотиката от другата страна :)
Сериозна подготовка и добър резултат http://3830scores.com/showrumor.php?arg=XXaLz8ggssvmR обаче един канадец, който не можал да се присъедини към тима ги спотнал 60 пъти, повечето от тях при смяна на обхвата. Обяснили, че като сменят обхвата го обявявали в ефира, той ги бил чувал и ги спотвал. От комитета решили да прослушат записите. Не чули никъде оператора да обявява на коя честота се кани да се мести, но го чули да моли други стн да го спотнат, което е достатъчно условие за DQ :)
http://lists.contesting.com/pipermail/c ... 17468.html
73 Боян



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ3NY » 19 апр 2017, 11:14

Бояне,
Защо не ги местят в "пълен безобразник" категорията, ами направо Червен картон?
Може би така се вдигат повече акциите на контест полицайчетата :)
73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1JY » 19 апр 2017, 11:45

Тони и Митази,

Съгласен 100% по последните Ви спотове. Извинявам се на Тони, приех го като лична нападка, затова така реагирах...

Така трябва да се разговаря, благодаря!
А за Боян няма какво да кажа, делата говорят! Аз вече не мога физически и имам клавиатура - лошото влияние на компютрите ...
А как можехме, ееех! Колко майстори и заслужил майстори съм направил!

73! Приятен ден!
Ник
ПС. А литературата и кладенците са ми по наследство!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 19 апр 2017, 14:32

LZ3NY написа:Бояне,Защо не ги местят в "пълен безобразник" категорията, ами направо Червен картон?Може би така се вдигат повече акциите на контест полицайчетата
Митаци, нямам представа. Аз обикновено съм от другата страна на барикадата. Тези са отскоро и вероятно са решили да покажат, че са железни и вече няма да има мърдане.
В различните години (комитети) се случваха различни неща - изчезваха инициали от класациите, изтегляха се логове, имаше жълти и червени картони, местене в асистед или чек-лог. Сега явно е модерно DQ и наблягат на него :)
73 Боян



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Self SPOTTING

Мнение от lz2be » 19 апр 2017, 19:46

Здравейте,
я прочетете този пост на Mike, VE9AA и кажете за какво се сетихте в първия момент :) LZDX, а :lol:
http://lists.contesting.com/_cq-contest ... 00318.html
73 Боян



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Self SPOTTING

Мнение от LZ1JY » 19 май 2017, 15:47

Изглежда не само аз мисля така!

https://dxnews.com/open-ltr-cqwwcc-iv3tan/

и от Jim Neiger N6TJ

https://dxnews.com/open_letter_cq_contest_committee/

Не се заяждам, ако на последния не му обърнат внимание, значи смъртта е предизвестена!

Робувайте , като искате!

73 Ник



Отговори