Въпроси относно Multi-OP категория

LZ1ZJ
Мнения: 511
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ1ZJ » 07 ное 2016, 20:27

LZ1RF написа:Защото в този случай би трябвало да признаеш, че и резултатите на LZ8E в LZDX контеста от 2014 год. също будят съмнение.
............................................................................................................................................................................
Бойчо Хаджийски ми е сърдит, че като зам. министър отказах да му съдействам пред Български пощи да не му отварят писмата с QSL кореспонденцията и да не му прибират доларите и подкокороса Котаров да свърши черната работа с LZ DX контеста "за да ми го върне". На последния толкова му е акъла. Не си зададе въпроса, аджеба защо трябва да се набутвам в цялата тази работа?
И си го отнася и той и Виктор Ценков, с данъчната проверка, а покрай тях и Боян, който иначе дълбоко уважавам. Съжалявам, но просто бях принуден...
Е сега ясен ли съм?
Някой по-горе беше споменал за ЧАЛГАТА май?!?! :roll: :oops: :oops: :oops: :oops:



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ1RF » 07 ное 2016, 20:29

E, Любо, нека не подценяваме интелекта на читателите на форума предоставяйки им готови дефиниции.
Не е добре да им предоставяме готови постулати и да смятаме, че те са длъжни да ги приемат.
Аз смятам, че всеки е способен да направи изводите за себе си.
Моят извод е:
Момчета, не оставяйте посредствеността да ви тъпче. Не се страхувайте да защитите каузата си, ако смятате, че е правилна още повече с аргументи на които опонентите ви мълчат и се страхуват да отговорят.
Не ги оставяйте на спокойствие и с мисълта, че сме им длъжни. Бъдете активни и не се страхувайте от "авторитети".
Нашият социум е отражение на обществото ни.
Задайте си въпроса, готови ли сте да търпите унижението на което ви подлагат.
Бъдете всички живи и здрави.
73
Милчо Миланов / LZ1RF



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1yq » 07 ное 2016, 20:47

lz1fy написа:
LZ3NY написа:Мисля, че всичките тези приказки трябваше да се изкажат на чашка в офиса на Федерацията във вторниците, вместо тук. Много по-лесно щеше да се изясни всичко.
От тази тема поне ми стана ясно, защо хората ги е страх да питат каквото и да е тук. Жалко. Защото именно заради тях го пуснах този форум навремето.

73!
11 Обсъждане и приемане на
вътрешен правилник за
ползване на офиса на БФРЛ,
след сключването на новия
10-годишен договор за
ползване на помещението
между МО и БФРЛ.
2017г. УС на БФРЛ

Митаци,
това е 11-та точка от протокола на последното заседания на УС....!
Засега няма да има "вторници", докато не се запознаем с новия вътрешен правилник!

Бъди здрав!
Павел
Павел, какво общо има т.11 с темата тук.........Би ли казал на нас посредствените в този форум, от Вас, авторитетите във всяка област



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1fy » 07 ное 2016, 20:50

LZ6AJ написа:
LZ1RF написа:
LZ1RF написа:
...
Въпросът ми беше, поражда ли резултата на американците съмнение или не в тебе? ...
не, не поражда.
защото :
E, Любо разликата между мен и теб е в това:
Подлагай всичко на съмнение, казва Декарт и уточнява, че за да се справим успешно с тази задача, е необходимо да сме добре образовани. Днес повече от всякога сме продукт на този начин на мислене. С повод и без повод обръщаме поглед към небето, за да проверим къде е слънцето.
Подлагаме на критичен анализ добронамереността и истинността на всяка информация. Колебаем се да оценим положително дори на пръв поглед благородни каузи, проверяваме всяка информация чрез поне два източника. Принципът на "основателното съмнение", залегнал в англосаксонската правна система, е вкоренен в умовете ни, макар да нямаме нищо общо нито с крал Артур, нито с Магна харта.

http://www.dnevnik.bg/analizi/2012/02/0 ... hivoto_ni/
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0 ... 1%80%D1%82
А сега ще ти кажа, защо се страхуваш и не искаш да признаеш, че тези резултати будят съмнение. Защото в този случай би трябвало да признаеш, че и резултатите на LZ8E в LZDX контеста от 2014 год. също будят съмнение. А ти си твърде интелигентен. Но ако тези резултати на американците, ерго на LZ8E не будят съмнение, защо моите резултати от LZDX контеста будят съмнение и трябва да доказвам как съм ги постигнал?
Ех, Любо, Любо и сега, ако можеш да ми обясниш според теб за какво беше всичко това, шапка ще ти сваля.
И съм сигурен, че не можеш и да предположиш какъв е отговора. И без да ти правя четки, приемайки, че си достатъчно интелигентен човек, между другото ще отговоря вместо теб. Бойчо Хаджийски ми е сърдит, че като зам. министър отказах да му съдействам пред Български пощи да не му отварят писмата с QSL кореспонденцията и да не му прибират доларите и подкокороса Котаров да свърши черната работа с LZ DX контеста "за да ми го върне". На последния толкова му е акъла. Не си зададе въпроса, аджеба защо трябва да се набутвам в цялата тази работа?
И си го отнася и той и Виктор Ценков, с данъчната проверка, а покрай тях и Боян, който иначе дълбоко уважавам. Съжалявам, но просто бях принуден...
Е сега ясен ли съм?
редно е, това да остане за поколенията ...
"КАК НЕ БИВА ?!"

...

момци, момциииии ... с бели коси,
(вас двамата от LZ1KAA имам предвид, свръх активните)
съжалявам, че ще го кажа така :
осрахте форума !!!

73
Любо,
Много ме кефят съвременните технологии, най-вече интернет, защото:
-Мога да си м"ам чесън;
-мога да се оригвам;
-мога да си хвърлям дръвца в камината;
-мога да си галя кучетата;
-мога да се чешам където си поискам;
-мога да си бъркам в носа:
-мога да задавам кавито си поискам въпроси;
-мога да се радвам на всякакви отговори;
-мога да седя по долни гащи....и т.н.
Ако, ти ми кажеш какво правиш тук....ще те разбера!
Да живеят новите комуникационни технологии!

Поздрави!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ6AJ » 07 ное 2016, 20:51

Милчо,

в кое време живееш ?
наближава 2017 ...
надявам се, не си мислиш, че четящите форума са тук от интерес към твоите писаници ?
особено по въпросите, свързани с КВ-контестинга ...
успокой се ... повече чети, по-малко троли ... имай уважение към всички, те не си повече от нито един от тях ... равнопоставени сме !

ето ти едно примерно четиво за успокоение, естествено ако искаш :
http://cqww.com/rates/log.php?call=8P5A ... 04&qso=407
като мислиш, че си го разбрал и искаш още, обади се за второ ... ако ме няма тук, питай Павел за е-адреса ми.

а от месеци насам, забелязвам, че истинския форум на БФРЛ се е преместил в друга платформа.
което принципно ме натъжава ... що ли там ми се налага и ми е кеф да пиша повече ?

...

посъбра се доста материал за ... КС, време е и г-н Гугов да се появи.
чакаме го, няма начин :D

73,
Любо


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1fy » 07 ное 2016, 20:53

lz1yq написа:
lz1fy написа:
LZ3NY написа:Мисля, че всичките тези приказки трябваше да се изкажат на чашка в офиса на Федерацията във вторниците, вместо тук. Много по-лесно щеше да се изясни всичко.
От тази тема поне ми стана ясно, защо хората ги е страх да питат каквото и да е тук. Жалко. Защото именно заради тях го пуснах този форум навремето.

73!
11 Обсъждане и приемане на
вътрешен правилник за
ползване на офиса на БФРЛ,
след сключването на новия
10-годишен договор за
ползване на помещението
между МО и БФРЛ.
2017г. УС на БФРЛ

Митаци,
това е 11-та точка от протокола на последното заседания на УС....!
Засега няма да има "вторници", докато не се запознаем с новия вътрешен правилник!

Бъди здрав!
Павел
Павел, какво общо има т.11 с темата тук.........Би ли казал на нас посредствените в този форум, от Вас, авторитетите във всяка област
Крис,
аз споделих с Митаци за вторниците, къде си пъхаш нослето....?



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1yq » 07 ное 2016, 21:03

Питах те какво общо има т.11 с тази тема която е тук. Или по този начин се опитваш да прехвърлиш топката някъде в друг двор. Защо не питаш мен пък да ти отговоря, ама не тук.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1fy » 07 ное 2016, 21:08

lz1yq написа:Питах те какво общо има т.11 с тази тема която е тук. Или по този начин се опитваш да прехвърлиш топката някъде в друг двор. Защо не питаш мен пък да ти отговоря, ама не тук.
Аз в случая не съм задал въпрос!
Ако имаш да ми отговориш нещо, явно те е старх това да бъде тук!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1yq » 07 ное 2016, 21:15

Отвори нова тема и ще ти бъде отговорено, а най добрия вариант е да си поставихш въпроса към УС в подходящата форма която се намира в сайта . А това със споделянето на нещо което няма нищо с темата ........ не вървиш. Тия номера ги предай на някой друг.



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ2PL » 07 ное 2016, 21:46

ЗДР,

Милчо и клуб LZ1KAA,
Не мога да кажа,че ви липсва ентусиазъм и мерак за работа в състезания,
ама не можеш да бягаш БОС,когато дригите са със шпайкове.
Нямате елементарна представа от SO2R MOST M2 и MM.
Нямате КАТ системи на радевата си и т.н.
Не можете едни условия на състезанията да прочетете и да разберете???
И понеже не знаете как да се закачите към скимър-3-4 асистента ти набиват
честотите и инициалите в банд мапа???? а ти работиш с LZ1RF от LZ1KAA ????,
а Пламен от LZ9W бил виновен.Боян ви обясняваше как да се закачите в скимерите.
Крис те попита защо да ги набиват - а не ги изработят????
Успели сте да се закачите през интернет и мислите че сте - ОК????
какви филтри имате да слушате на др.банди? как комутирате антените си и къде са те в LZ1KAA ?
Беше обещал,че ще покажеш Станцията SO2R - ами прати снимки.
Всеки ви е виновен - за какво ???, че се сърдите за всички защото имали
по-добри резултати от ВАС.
Хората Ви обясняват кое как се прави и кое как е,а Вие все вашето си знаете.
Тайните кутийки и т.н. - смях в залата.
Не правите и елементарна разлика м/у различните състезания и условия.
Аз лично преди години слушах KP2A cq ww ssb като правеше 9-10 ЩСО/МИН.
Едно е да работиш с Щатите - друго е да те натиска Европейска глутница/ЕА,I,UY- да те вика с твоя Call 1-2 пъти и
после да си даде 2-3 пъти неговия инициал,да не знае че има състезание и да си казва името и града, да се чува
на 59+40 дб и да не слуша.Едно е да си СПЕЛУВАТ американците - друго е останалите,та дори и UK.

И да те питам - през 2001 мисля беше,къде ми е наградата за HF CHAMPION OF BULGARIA
НА СТОЙНОСТ ДО 500 $ ???? -Tогава си помислих,ако ме питат ще кажа наградата да е SWR meter.

Помня и че преди 10 тина години ми помогна да си купя билет за Испания,за което съм ти благодарен,но така да се излагате пред
света просто е нелогично !!!

73 Владо



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ1RF » 07 ное 2016, 21:55

Любо с теб говорим на различни езици. Ти конкретни отговори не даваш.
Макар, че парадоксът е, че много добре разбираш за какво става въпрос, но си нагазил в дълбокото в блатото и от там няма излизане без да се изложиш. Това си е твой проблем.
А четящите в този форум са тук не заради теб или заради мен, тте са тук поради факта, че не им е безразлично бъдещето на радиолюбителското движение. И искат да разберат ще го има ли или не.
А и не си ти личността, която да ми дава акъл какво да правя или пък да ме успокояваш.
Никога не съм смятал, че съм над другите, но и никога няма да позволя някой да се подиграва с мен. Който не го е разбрал, негов проблем е. Това искам да е много ясно.
И го препоръчвам на всеки - силата на простащината е в нашата слабост. Ако поддадете ще ви яхат цял живот. Така е в живота, така е и тук. Който е съгласен, негово право. АЗ НЕ СЪМ!
И понеже съм полувоенен възпитаник, както казва Котузов: Самое главное ввезатся в бой, а там увидим.
Е Любо, щом сте мераклии давайте да видим, тогава кой кого...



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ1RF » 07 ное 2016, 22:00

Владо, тебе поне откровенно все още те уважавам. Не ме карай да си променям мнението.
Вие нас в LZ1KAA наистина ли за толкова прости ни имате???



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1yq » 07 ное 2016, 22:07

Владо, недей бе човек , нямаш идея колко е трудно.
Между другото тази вечер ми стана много весело, но и много тъжно. Абе да живее демокрацията :lol:



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz2xa » 07 ное 2016, 22:54

Много плява се събра и се оакаха доста съществени теми.

Подкрепям , че има нужда от яко триене.
Ако няма кой, аз подавам заявка за модератор. Ето защо :

- имам достатъчно време край компютър
- нося на мрънкане и псувни
- не ми пука от никой
- местя го от единия крачол в другия само когато аз преценя


_______
73 Valyo

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ1RF » 07 ное 2016, 23:33

Браво Вальо, оценяваме те, пич си. Ставаш за цензор. Трий смело. Първо можеш да се обадиш на Котаров и Ценков да за да получиш достъп.
И както се казва в една епитафия: "Очаквах го, но не толкова скоро". Действайте, това ще бъде началото на края на БФРЛ.
А между другото сме се подготвили за такива ентусиасти като тебе.
На http://www.lz1kaa.com има готов форум /forum.lz1kaa.com/, който във всеки момент може да поеме ролята на forum.bfra.org, макар че ни имате за много прости в LZ1KAA.
Просто сте много предвидими и ти благодаря, че ми напомни за това за да го обявя навреме.
Не знам какво ще ти остане да триеш... :mrgreen:
Вальо, Вальо толкова ли не можете да разберете, че не се гаси туй що не гасне...



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz2xa » 07 ное 2016, 23:42

Милчо,
никъде в моите постове няма квалификации - нито към теб, нито към някой от lz1kaa, нито към някой друг и не разбирам защо ми говориш ту в множествено ту в единствено число :)

Ще се повторя - изказах мнение, че напоследък в доста теми със съществена важност се появиха постове без връзка с тях.
В нормалните форуми (а аз членувам в доста такива,вервай ми) подобни постове или се трият (както ти правилно предположи) или се местят в раздели - "други", "разни", "извън темата" и т.н.
Така тематичните раздели на форума остават чисти за читателите, които се интересуват от съществото на темата, без да си губят времето в ровене на плява.


_______
73 Valyo

lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz5vk » 07 ное 2016, 23:58

lz2xa написа:Много плява се събра и се оакаха доста съществени теми.

Подкрепям , че има нужда от яко триене.
Ако няма кой, аз подавам заявка за модератор. Ето защо :

- имам достатъчно време край компютър
- нося на мрънкане и псувни
- не ми пука от никой
- местя го от единия крачол в другия само когато аз преценя
При положение, че това е първата кандидатура за модератор на форума от години насам - приема се :)


73!
Веско
LZ5VK.

lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz5vk » 08 ное 2016, 00:39

LZ1RF написа: ...
Да Любо, съмнения могат да се породят по много поводи.
В тебе специално не биха ли се породили съмнение, гледайки резултатите по-долу.
8P5A(W2SC) 9219 151 520 47 14,590,224 NCCC
EF8U(N6MJ) 7449 134 523 47 14,544,009 SCCC
Забележи, категорията е SOAB и на двамата участника. Американци. Работили 47 часа нон стоп. Направо робокопи.
Простата сметка показва, че първият е правил по 196 QSO на час в продължение на 47 часа. Това е перманентно по над три връзки в минута. Нон стоп. ЕДИН ОПЕРАТОР?!?!?!
....
За нас в LZ1KAA, радиото е преди всичко хоби и приятни минути с приятелите и около станцията и около масата. Твърде много години ние сме в хобито и то е в нас. Късно е да се променяме.
Доказателството по-долу...
https://www.youtube.com/watch?v=tZnBMTntC2k
...
Има известна разлика между контестинга, показан в по-горното видео и показаният тук: https://www.youtube.com/watch?v=XujVshm8ROI. Второто видео дава и отговор на въпроса с рейта връзки, нали?

Ако LZ1KAA се интересуват и от разяснения по техниките в Single-Op категорията, ще им препоръчам да отворят нова тема за това. Не е хубаво да се мешат понятията - едни тактики могат да са неприложими при Single-Op, а да са нормален начин на работа при Multi-Op и обратно - други да са приложими само за Single-Op, но да не работят в Multi-Op.


73!
Веско
LZ5VK.

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1fy » 08 ное 2016, 01:17

Котаров,
най-добре е това да ни го разясниш на живо!
Кониме те в удобно за теб време и място!
Или пък ти определи, кога и къде да дойдем при теб!

Поздрави !
Павел



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ1PM » 08 ное 2016, 05:46

Павел,
Аз наивния си мислех , че наистина не разбираш някакви условия и търсиш помощ за да разбереш кое как става,
а накрая какво се оказва - вие с милчо въртите някаква интрига.............................
Съжалявам , но това не е спортменско.
Всички "ядеме бонбони Тик-Так - и пушиме цигари Кент"
Ще се окаже, че и аз при това положение съм принуден да подкрепя Крис за онази фраза свързана със супата.
Иван LZ1PM без 73



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ3NY » 08 ное 2016, 07:03

:lol:
Форума имаше модератор. Решение N1 на сегашния УС бе да го уволнят. Незнам защо.
Отне ми две години увещания, докато го навия поне него да върши тази работа.
Иначе съветници много.
http://www.lz1fw.com/LZRT/BFRA_buletins ... 140110.pdf

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz5vk » 08 ное 2016, 08:03

lz1fy написа:Котаров,
най-добре е това да ни го разясниш на живо!
Кониме те в удобно за теб време и място!
Или пък ти определи, кога и къде да дойдем при теб!

Поздрави !
Павел
Миланов,

Аз обяснявам концепции когато виждам смисъл от това. Както сигурно си спомняш, бях много навит да ви обяснявам преди около година и 1/2 - и на теб, и на Сергей, че дори и на Павел. Уви, с действията и излиянията си, някакси успявате да демотивирате всеки, опитал се да ви подаде ръка.


73!
Веско
LZ5VK.

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от lz1yq » 08 ное 2016, 09:53

Ванка/ LZ1PM / благодаря за мнението. По отношение на триенето бях за, но до преди няколко часа. Сега съм абсолютно против и ще споделя защо. Поради това , нека повече хора да видят кой спами, кой интригантсва, кой се прави на ощипана девойка, още по конкректно КОЙ СЕ ОСРА и продължава да се осира, казвам и оставам зад думите си, макар да предизвикам къркорене в червата на господа които следят всяка моя дума и движение особено свързано с двата крачола. Рано или късно истината излиза на яве както се случи предната вечер. Ай честито.....

73!



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Въпроси относно Multi-OP категория

Мнение от LZ6AJ » 08 ное 2016, 10:22

добро утро !

нужно ли е цял свят да гледа (чете) подобна палячовщина ?

бърсането е потребност ... освен физиологична, явно и форумна.
жалко, че духовното бърсане е трудно осъществимо.
за останалото - има цитати :D

какво ли е усещането да живееш, търсейки врагове ... и като се събудиш сутрин, още преди да си изтрезнял, да видиш, че нощес си заработил още няколко ?
ти изтрезняваш, но те остават "заработени" ...

а целта на войната ?
...
майната й !
за какво ни е, ние врагове търсим, не цели !


73,
Любо

Отговори