Относно условията за определяне на Шампион на КВ

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 26 сеп 2016, 12:46

LZ5EE написа:...Недей така, от един отбор сме. Смятам, че целта е класацията да е максимално справедлива, само тогава ще просъществува във времето...
LZ6AJ написа:...пак казвам -
дано има усъвършeнстване на условията!
дано същите бъдат предварително поставени за обсъждане!
така всеки ще може да участва с предложения и аргументи ... или поне тези от нас, който биха могли да помогнат
да, Тони,
от един отбор сме ... щом искаме класацията да е максимално справедлива.
ако не съм те разбрал - извинявай !
но не мисля, че класиралият се на 6-то място в LP трябва да получи толкова, колкото класиралият се на 6-то място в HP.
защо например, да не е повече ?
всичко трябва да се основава на постигнати резултати !
това е и идеята на класацията - резултатите ги определят организаторите на отделните контести, а БФРЛ ги модифицира (всички без изключение) за нуждите на класацията по един и същи начин, според приетото "тегло" на всеки контест.
...
съжалявам, но не виждам как тази твоя идея би повлияла съществено на крайното класиране.
ако в LZDXC си LP, то в тези контести, след него (в календара) ще си в една група с големите мощи, щото няма да има разделение - да речем в Държавните първенства. а там, ако си наистина 100W - вервай ми, нямаш шанс :!:
друг е въпросът с фокусите - "имам стъпало, но бях QRP- за да му пазя лампите" ...
разделянето по мощности не е реално контролируем процес, наслушали сме се на мошенгии по темата :x
ето защо, справедливата защита "риск от неспазване" в подобни случаи се осъществява с въвеждане на още един тегловен коефициент - в случая на мощност, в полза на HP ... примерно 0,9 ... тогава 6-тият в LP пак няма да получи колкото 6-тия в HP, а пропорционално на резултата спрямо първия в LP и оттам нататък - още 11% надолу.
...
изречението от сегашните условия "за основа се взема резултатът на първия в SO-HP-MIX" не го коментирам ... никой не оспорва, че е гаф на организатора. слава Богу, тази година не бяхме свидетели на резултат по-висок от 100т., но теоретично това е възможно.

всичко това е само мое мнение, то ще има тежест точно колкото и твоето, в случай че условията се поставят на истинско обсъждане, а не както беше миналата година.
а ако няма промяна ?
а ако има промени, но без обсъждане ? :D
има ли смисъл да гадаем ...
нека натиснем да има промяна в регламента, подложена на публично обсъждане.
даже и да е само сред първите 50 от тазгодишната класация - пак ще е супер демократично !

73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 26 сеп 2016, 13:43

Здравейте, честит Понеделник , първи работен ден :lol: .
Единственото което направих по тази тема е че се върнах в първа страница и ги изчетох до край. Голям кеф, между многото плява изниква и нещо добро.

73! LZ1YQ



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 05 окт 2016, 16:56

Привет на всички
И както обича да пише Любо Здраве Желая
Искам да попитам някой подготвя ли календар на котестите за 2016-2017 за контест календара на вътрешните състезания
Кои , колко и кога. LZDX идва а до него това трябва да е ясно. Така или иначе ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ В Памет на LZ1RB Андрей Тотев ще има на 12-март-2017

Поздрави Пламен LZ3XX



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 05 окт 2016, 21:15

Пламене, здраве желая !
:D

въпреки, че съм от отбора на кибиците (тeзи, които не вземат участие), бих искал да питам защо не се настрои контест-календарът така, че хронологично, всички контести за класацията, да са в рамките на една календарна година ?
така най-ще пасва на титлата, като година.
четох репликата на Румен, LZ2RS (от 21 сеп 2016, 20:35) :
LZ2RS написа:Здравейте колеги,
БЛГ за Nr 126 .....в класацията за Велик шампион на КВ !
Първо,учудих се,че става дума за 2016 г.-годината не е свършила още...?!
Второ-конкретно за мене ...
чета и написаното от Веско, LZ5VK на сайта на БФРЛ :
(първо от средата на септември 2016, а след корекцията на грешките - последен анонс от 25 сеп 2016)
BFRA написа:Уважаеми колеги,
КВ шампионите на България за 2016г. са известни!...
ясно е, че годината не е свършила, даже и LZDXC 2016 още не е минал, а класацията е вече факт, още през септември ?

имайки предвид, че това звание се присъжда за пръв път след възстановяването му, всички знаят за кой период става дума.
но се опасявам, че напред във времето, ще стане мазало - званието ще бъде справедливо отнасяно към цял едногодишен контест-цикъл, но не и в рамките на една календарна година.
както и мисля, че не звучи добре "КВ-шампион за 2016-2017", а следващия - "КВ-шампион за 2017-2018" ... и т.н.
коя част на 2017 към кой се отнася ? ...
изобщо, подобно застъпване изисква допълнително уточнение - "пролетен полусезон", "есенно-зимен..." :roll:

дали няма да е по-правилно контест-календарът да започва с "Милара-Къп" през януари и да завършва с "Електрон-Прогрес", през декември ?
статистиката сочи, че отчитането на LZDXC не се бави много - ако не през февруари, то задължително преди Държавните КВ-първенства е вече факт. ще има достатъчно време за подготовка на наградите ... до "Хоби-Радио Казанлък" има почти 2 месеца след SSB-тура през април.

едва ли ще е фатално, че LZDXС 2016 ще бъде прескочен ... достатъчно е предизвикателството, че резултатите от него са в полезрението на Краси K1LZ и Веско, LZ3CQ :wink: ... ако не за всички, то поне за трима-четирима колеги.

не налагам мнение, само го предлагам на вниманието на всички ...

73,
Любо


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2be » 06 окт 2016, 16:05

LZ6AJ написа:дали няма да е по-правилно контест-календарът да започва с "Милара-Къп" през януари и да завършва с "Електрон-Прогрес", през декември ?
статистиката сочи, че отчитането на LZDXC не се бави много - ако не през февруари, то задължително преди Държавните КВ-първенства е вече факт. ще има достатъчно време за подготовка на наградите ... до "Хоби-Радио Казанлък" има почти 2 месеца след SSB-тура през април.
аз съм ЗА



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 06 окт 2016, 19:28

Здравейте
Да Бояне и аз съм ЗА нека поне календара да се знае. Кои контести и кога !
Поздрави



Отговори