Относно условията за определяне на Шампион на КВ

LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1PM » 21 сеп 2016, 21:48

Много мъка има по този свят.........
А по телевизията съобщават, че застудява.......


В страни от шегата-поздравления за LZ2BE, LZ3FN и LZ3ZZ.
Любо, LZ6AJ -поздравления и за теб за положения труд при оформяне на класацията.
73 Иван LZ1PM



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 22 сеп 2016, 08:10

Класацията тръгна. Честито на победителите.

Подкрепям предложението на Любо таблицата да се публикува в подходящ формат. За мен идеално ще бъде да се публикува работната EXCEL таблица, в която освен финалната класация да се виждат и резултатите в отделните състезания.

След публикуване на работната таблица вероятно ще има доста предложения за промени.

Добре е да се обмислят правилата за изваждане на участници от класацията. В момента има недоволни и в двете посоки. Едни са недоволни, че ги има, а други - че ги няма. В тази връзка може би официално би трябвало да се въведе възможност за отделно редче в отчета, което да указва желанието на всеки дали да участва или да не участва в шампионската класация.



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ5EE » 22 сеп 2016, 09:31

Благодаря Любо,
С един въпрос десет позиции напред...
Как да не задам още един:
Защо LZ1RM /пак нищо лично/ класирал се на 6-то място в CW HP в LZDXC, получава за класацията 24.84 точки, а аз, класирал се също на 6-то място в CW LP на същия контест получавам 12.66 точки?



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 22 сеп 2016, 10:25

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК !

Тони,
бих искал да се уточним - не са нито твоят въпрос, нито моят отговор причина за каквато и да е промяна на класирането ... последната ти реплика звучи доста манипулативно. относно втория ти въпрос - не мога да ти отговоря - не е мое дело таблицата, която гледаш.

точно това имах предвид, като предложих на ръководството - независимо до кого ще се разпространяват подобни резултати, само един да има право да ги публикува. и ако нещата са в *.xls формат - всякакви промени да са заключени.

в противен случай ще текнат едни таблици, не ни е работа ... "ма тази моята е вярна" ... "твоята е предна версия" ... "ти от коя гледаш ?" ... "03 или 04 ?" ... "щото вече имало индекс 06" ... и т.н.
неведнъж сме били свидетели на неспособност за читаво администриране на данни и файлове. за съжаление - и тук се случи, и то още от първия път. :(

единственото, което бих препопъчал в случая - който е наблизо, за се свърже с Виктор и Веско - публикацията в сайта на федерацията да бъде незабавно свалена.

по-добре да няма данни, отколкото да обсъждаме неверни данни !

73 и хубав ден,
Любо


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 22 сеп 2016, 10:34

LZ6AJ написа:единственото, което бих препопъчал в случая - който е наблизо, за се свърже с Виктор и Веско - публикацията в сайта на федерацията да бъде незабавно свалена.
по-добре да няма данни, отколкото да обсъждаме неверни данни !


LZ1CY

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 22 сеп 2016, 10:46

Тони,
ако си смениш клуба ще те точкуват по правилния начин,
но въпреки всичко се надявам да не го направиш!
Дръж се достойно!

73"s
Павел



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 22 сеп 2016, 12:19

Добре си предложил, ама защо сам пусна "предната версия"?

Основен принцип при изготвяне на класациите е да публикува и коментира само този, който организира класацията - в случая БФРЛ. Този принцип тук бе нарушен и резултата е налице...

Между вариантите на класацията има разлики още в първата десятка...
Станалото може да се използва и за добро и да се помисли как да се предпазим това да се случи и през следващите години. За мен рещението е много е просто: публикува се работната таблица със суровите данни и дружно съзваме дуракоустойчив модел за бъдещите класирания.
LZ6AJ написа:предложих на ръководството - независимо до кого ще се разпространяват подобни резултати, само един да има право да ги публикува. и ако нещата са в *.xls формат - всякакви промени да са заключени.

в противен случай ще текнат едни таблици, не ни е работа ... "ма тази моята е вярна" ... "твоята е предна версия" ... "ти от коя гледаш ?" ... "03 или 04 ?" ... "щото вече имало индекс 06" ... и т.н.
неведнъж сме били свидетели на неспособност за читаво администриране на данни и файлове. за съжаление - и тук се случи, и то още от първия път. :(

единственото, което бих препопъчал в случая - който е наблизо, за се свърже с Виктор и Веско - публикацията в сайта на федерацията да бъде незабавно свалена.

по-добре да няма данни, отколкото да обсъждаме неверни данни !



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ5EE » 22 сеп 2016, 12:20

Здравей Любо,
Благодаря за отделеното време.
Предполагам, разбираш че целта на въпросите ми не е да се изкача в класацията. Ако беше така, сигурно щях да намеря време да участвам и в останалите 3 контеста. Идеята ми е да са изчистят условията за тази класация с цел популяризиране на нашето прекрасно хоби.
Никъде на сайта на Федерацията не можах да намеря регламента /миналата година във форума се размятаха некви файлове и толкова/. Спомням си, че имаше предложения, обсъждания и обещания от ръководството за догодина да се поизчистят бъговете. Е, точно това се опитвам да направя. Надявам се отговорните хора тук да се поразмърдат, да пипнат тук-там регламента, да се публикува на сайта включително и класирането, виж колко прегледно са го направили братята испанци - http://concursos.ure.es/en/campeonato-de-hf/ Можем да се поучим от тях, вкарали са и цифрови контести, това е начин да дойдат и младите.
Ако не могат да качат табличката на сайта, предлагам съдействие. КВ Шампион е това, не е шега работа, а ние разменяме некви файлове във форума.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3NY » 22 сеп 2016, 12:29

Здравейте

1. Хубаво е в условията на българските състезания, да залегне в декларацията, че изпращайки отчета си за дадено състезание, участника се съгласява да бъде включен в националната надпревара за Шампион на годината. Не е трудно да се направи. Според мен не е правилно хора, които не са давали съгласието си, да бъдат включени в надпреварата, само за да се придаде тежест на съревнованието.

2. Освен това, състезателите трябва да са членове на клубове членове на БФРЛ. Иначе каква тежест би имала награда на човек, който не е член на тази организация по един, или друг начин. Всъщност какви са регулациите на Министерството по въпроса за шампионатите?

Това са просто мисли и не държа да се вземат под внимание.
73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 22 сеп 2016, 14:03

LZ1FW написа:Добре си предложил, ама защо сам пусна "предната версия"?

Основен принцип при изготвяне на класациите е да публикува и коментира само този, който организира класацията - в случая БФРЛ. Този принцип тук бе нарушен и резултата е налице...
Сашо, здравей !

това към мен ли беше, че не разбрах ? ...
и ако може да ми припомниш - кога и към кого съм "пуснал предната версия" ?
а ако не можеш - да сканираш в близките дни гаранционната карта на новия чифт очила, който си си купил след този твой гаф.
...
приемам обвинения, но само ако са основателни.
другото го отнасям в графа "закачки", т.е. "ляв крачол" ...
иначе е хубаво човек да чете ... и да не пише, преди да му е станало ясно какво е прочел ... понякога и по няколко пъти :lol:

за останалото - всички знаем, че сегашните условия са невръстни ... винаги може и по-добре ! ... има време за усъвършенстване.
но засега това е прието от УС, не сме виждали друго на сайта :

http://bfra.bg/69-news/716-pravila-za-o ... ya-za-2016

поздравления за Крис, че съживи традицията !

73,
Любо


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 22 сеп 2016, 14:17

Това, предполагам, ще помогне за избистряне на разсъдъка и опресняване на паметта:

Изображение

Ако не се вижда добре - линка към картинката е
http://www.lz1fw.com/other/LZCHS_2016.png
LZ6AJ написа:
LZ1FW написа:Добре си предложил, ама защо сам пусна "предната версия"?

Основен принцип при изготвяне на класациите е да публикува и коментира само този, който организира класацията - в случая БФРЛ. Този принцип тук бе нарушен и резултата е налице...
Сашо, здравей !

това към мен ли беше, че не разбрах ? ...
и ако може да ми припомниш - кога и към кого съм "пуснал предната версия" ?
а ако не можеш - да сканираш в близките дни гаранционната карта на новия чифт очила, който си си купил след този твой гаф.
...
приемам обвинения, но само ако са основателни.
другото го отнасям в графа "закачки", т.е. "ляв крачол" ...
иначе е хубаво човек да чете ... и да не пише, преди да му е станало ясно какво е прочел ... понякога и по няколко пъти :lol:

за останалото - всички знаем, че сегашните условия са невръстни ... винаги може и по-добре ! ... има време за усъвършенстване.
но засега това е прието от УС, не сме виждали друго на сайта :

http://bfra.bg/69-news/716-pravila-za-o ... ya-za-2016

поздравления за Крис, че съживи традицията !

73,
Любо
Последна промяна от LZ1FW на 22 сеп 2016, 14:42, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 22 сеп 2016, 14:40

Сашо,
влизаме в лична полемика ... което освен храна за рибатаааааа ... :roll:

но щом човек си търси майстора, що пък да не си го намери :

1. това, което показваш на заден план, не е таблица, а снимка на част от таблица. има разлика ...
и съм го сложил, в отговор на Тони ... че наистина би трябвало LZ5EE да бъде на друго място в класацията.
и апропо, това е финалното класиране съгласно условията ... след последния контест, а не "предната".
LZ6AJ написа:...
и тъй като не съм аз човекът, който има право да публикува, давам само два шота като потвърждение на казаното от мен...
чети бре, Саше !

2. на преден план си прикрепил шот от публикацията на Веско в сайта на федерацията от онзи ден, което може и да се базира на таблица, правена от мен, но със сигурност е преработвана, и към днешна дата - със сигурност НЕактуална !

естествено, между мен и ръководството са били разменяни много таблици, в различни фази на осъвременяване след всеки контест, или в режим на отстраняване на грешки, но не за това говорим в момента, нали ?

а по повод на предложението ти - да се публикуват таблици с резултати в отворен вид - лично аз съм против. нищо лично, просто няма смисъл всеки да може да променя данни. ако някой забележи грешка - обажда се, коригира се и пак се публикува в заключен вид. помниш моята грешка с LZ1KPP и "QTH = Пловдив". Ангел се обади, промених го, извиних се на Краси Латинов и го "пуснах", но не във форума, а пак към ръководството на БФРЛ ... и тутакси бе предоставено на всички ... и пак в заключен вид.
иначе - никой на никого не може да забрани за си съставя таблички и да ги помества на достъпни за него места.

73,
Любо

п.с. пропуснах . надявам се, че няма да имаш затруднения относно скенера !?


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 22 сеп 2016, 15:01

В предишното си писане използвах думата "предполагам". Е, грешно съм предположил. :D Случва се. :D
Няма да споря, използвам цитата по-долу за документиране на написаното.
:D
LZ6AJ написа:Сашо,
влизаме в лична полемика ... което освен храна за рибатаааааа ... :roll:

но щом човек си търси майстора, що пък да не си го намери :

1. това, което показваш на заден план, не е таблица, а снимка на част от таблица. има разлика ...
и съм го сложил, в отговор на Тони ... че наистина би трябвало LZ5EE да бъде на друго място в класацията.
и апропо, това е финалното класиране съгласно условията ... след последния контест, а не "предната".
LZ6AJ написа:...
и тъй като не съм аз човекът, който има право да публикува, давам само два шота като потвърждение на казаното от мен...
чети бре, Саше !

2. на преден план си прикрепил шот от публикацията на Веско в сайта на федерацията от онзи ден, което може и да се базира на таблица, правена от мен, но със сигурност е преработвана, и към днешна дата - със сигурност НЕактуална !

естествено, между мен и ръководството са били разменяни много таблици, в различни фази на осъвременяване след всеки контест, или в режим на отстраняване на грешки, но не за това говорим в момента, нали ?

а по повод на предложението ти - да се публикуват таблици с резултати в отворен вид - лично аз съм против. нищо лично, просто няма смисъл всеки да може да променя данни. ако някой забележи грешка - обажда се, коригира се и пак се публикува в заключен вид. помниш моята грешка с LZ1KPP и "QTH = Пловдив". Ангел се обади, промених го, извиних се на Краси Латинов и го "пуснах", но не във форума, а пак към ръководството на БФРЛ ... и тутакси бе предоставено на всички ... и пак в заключен вид.
иначе - никой на никого не може да забрани за си съставя таблички и да ги помества на достъпни за него места.

73,
Любо

п.с. пропуснах . надявам се, че няма да имаш затруднения относно скенера !?



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz5vk » 22 сеп 2016, 20:21

Здравейте,

Изглежда съм допуснал технически грешки при оформянето на таблицата. Свалих публикацията до изясняването и корекцията им.

@Любо, трябва да ми кажеш кой размер ризи носиш ;)


73!
Веско
LZ5VK.

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 22 сеп 2016, 22:24

С интерес очаквам обявяването на официалната класация. Моята вече е готова. Ще ми е интересно доколко ще съвпадне с официалната. :D

Добре ще е преди обявяването на официалната класация да се уточни в кои състезания може и в кои не може да се работи със съкратените инициали.
Това тук
http://bfra.bg/bg/69-news/716-pravila-z ... ya-za-2016
не е уточнено, а като гледам междинните изчисления, май работилите със кратки инициали ще вземат точки единствено в LZ DX Contest.

PS: в EXCEL таблицата сложена по-горе от Любо сумата по редове не е коректна... не мога да разбера къде е грешката, но нещо е объркано. Веско, погледни и това - същата грешка я има и в публикуваната преди на сайта класация.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 22 сеп 2016, 23:24

LZ1FW написа:...
PS: в EXCEL таблицата сложена по-горе от Любо сумата по редове не е коректна... не мога да разбера къде е грешката, но нещо е объркано. Веско, погледни и това - същата грешка я има и в публикуваната преди на сайта класация.
ех, Саше, не искаш да четеш ... и това си е ! :(

няма проблем - помагам с картинка :
MAX_FIVE_OF_SEVEN.jpg
тъй че не търси сума по целия ред, а сума на петте най-високи резултата от този ред.

73,
Любо

п.с. радвам се, че си възпроизвел таблицата, не съм се и съмнявал ! ...
(това съвсем откровено)


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 22 сеп 2016, 23:36

LZ6AJ написа:тъй че не търси сума, а сума от резултатите на пет MAX-функции за хоризонталната област.
Това съм го пропуснал. Признавам си веднага.

Вероятно пропуска е с причина на подсъзнателно ниво: този текст не ми допада... като е шампион - за мен е редно да се вземат всичките състезания.



LZ1PM
Мнения: 104
Регистриран на: 01 юли 2015, 16:56

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1PM » 23 сеп 2016, 00:16

LZ1FW - Добре ще е преди обявяването на официалната класация да се уточни в кои състезания може и в кои не може да се работи със съкратените инициали.
Това тук
http://bfra.bg/bg/69-news/716-pravila-z ... ya-za-2016
не е уточнено,
Това няма нужда да се уточнява там, защото е уточнено тук:
TИ,Приложение No 3 към чл. 22(Изм. -ДВ,бр. 51от 2009г.,доп. -ДВ,бр. 70от 2011г. изм. -ДВ,бр. 67от 2014г.,изм. -ДВ,бр.100от2015г.)
Ред за определяне и използване на опознавателен знак
1.(изм. -ДВ,бр. 51от 2009г.,изм. -ДВ,бр.100от 2015г.)............................................
2.(изм . - ДВ , бр . 51 от 2009 г.) Комисията определя временни опознавателни знаци във връзка с честване на бележити дати , участие в международни радиолюбителски състезания и експедиции и други подобни . След буквите (националния префикс ) LZ временните опознавателни знаци могат да се състоят от една или повече цифри и от една или повече букви.

73 Иван LZ1PM



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 23 сеп 2016, 10:37

ТИ (КРС) не ограничава използването на временните опознавателни знаци единствено в международни състезания. Временният опознавателени знак е ограничен единствено във времето, за което може да се ползва. Така че ако организаторите на тази класация решат могат да добавят уточнение. Ако не се запише изрично, че резултатите на участници с временни кратки опознавателни знаци няма да се зачитат при определянето на КВ шампион, това ще е повод за оспорване на класацията.

Друг е въпросът, че в самото състезание може да не допуска работа със временни кратки опознавателни знаци. Ако тогава вървим към дисквалификация и резултатът автоматично си става нула точки.

Не може обаче в някое от зачитаните за шампионската класация състезание някой да е получил точки при работа със съкратен инициал, а те да не зачетат за шампионската класация, освен ако това изрично не се отбележи.
LZ1PM написа:Това няма нужда да се уточнява там, защото е уточнено тук:
TИ,Приложение No 3 към чл. 22(Изм. -ДВ,бр. 51от 2009г.,доп. -ДВ,бр. 70от 2011г. изм. -ДВ,бр. 67от 2014г.,изм. -ДВ,бр.100от2015г.)
Ред за определяне и използване на опознавателен знак
1.(изм. -ДВ,бр. 51от 2009г.,изм. -ДВ,бр.100от 2015г.)............................................
2.(изм . - ДВ , бр . 51 от 2009 г.) Комисията определя временни опознавателни знаци във връзка с честване на бележити дати , участие в международни радиолюбителски състезания и експедиции и други подобни . След буквите (националния префикс ) LZ временните опознавателни знаци могат да се състоят от една или повече цифри и от една или повече букви.

73 Иван LZ1PM



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 23 сеп 2016, 10:56

LZ1FW написа:ТИ (КРС) не ограничава използването на временните опознавателни знаци единствено в международни състезания. Временният опознавателени знак е ограничен единствено във времето, за което може да се ползва...
Сашо,
мисля, че пак си в грешка ...
LZ_vanity_calls.jpg
освен това, БФРЛ прехвърля в чек лог тези, които ползват съкратени инициали във вътрешни състезания, организирани от нея (виж условията на Държавните първенства) ... а за тези, които са нарушавали това правило по време на юбилейни контести - Милара, Електрон или Шипка - точки за класацията "КВ-шампион" не са начислени (виж таблицата с временните резултати), въпреки че това не е изрично упоменато в условията.

73,
Любо


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 23 сеп 2016, 11:30

Не съм в грешка, Любо. Временните инициали абсолютно категорично не са само за международни състезания. То е написано и в самите ТИ под формата "и други подобни" без да ограничава по никакъв начин подобието. В редица тълкувателни решения на КРС по други поводи просто се указва, че временните инициали са просто такива, които действат в ограничен период от време. КРС не държи да има други ограничения. Просто човек трябва да редува четене с мислене и да чете на различни места. Виж приказката за казана вероятно и тук има приложение.
:D

За втората част говорим едно и също с различни думи. Няма разногласие.

Аз просто пиша как условията биха станали по-перфектни. Не ме притеснява ако се прецени, че допълнението е излишно.
:D

PS: допълнението няма да промени текущата класация в челната десятка. Вероятно и доста по-надолу, но надолу не съм проверявал. Така че, ако се допълва на практика смисълът ще е да е ясно за напред.
Последна промяна от LZ1FW на 23 сеп 2016, 11:59, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 23 сеп 2016, 11:54

наистина ли четеш нещата като български политик ... фокусирайки се върху изключенията и какво би могло да включва допълнението "и други подобни" ?
съжалявам, не мога да ти помогна ... дано въздухът в Говедарци е достатъчно чист !

нe e ли логично, щом един от изброените случаи е "... международни радиолюбителски състезания ...", то обобщението в края да НЕ включва каквито и да е НЕмеждународни състезания. в противен случай, просто щеше да бъде "... радиолюбителски състезания ...".
LZ1FW написа: ... Аз просто пиша как условията биха станали по-перфектни. Не ме притеснява ако се прецени, че допълнението е излишно.
:D
аз също се надявам :
1. да има усъвършенстване на условията;
2. и това да стане след публично обсъждане;

за съжаление, надеждите са нищо друго, освен катализатор на бъдещите разочарования :D
но това не ми пречи да се надявам ...

73,
Любо


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 23 сеп 2016, 13:46

Почна да пишеш логически необосновани глупости. Пиша го ясно и категорично за да не се подлъжат неопитни радиолюбители.
Временен опознавателен знак може да получи всеки.
Временен опознавателен знак може да се ползва по абсолютно същия начин както и "номалният" такъв. Разликата е в срока на действие.

Точка.

Няма да ти отговарям повече по тази тема, каквото и да напишеш.

Основното за временните опознавателни знаци:
Предоставяне за ползване на временен опознавателен знак Чл. 25а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2009 г.) (1) Комисията предоставя за ползване временни опознавателни знаци на радиолюбители с писмо. (2) Временен опознавателен знак на радиолюбител/радиоклуб може да бъде предоставен за ползване на всяко юридическо лице, физическо лице или едноличен търговец, което е подало писмено искане за предоставяне на временен опознавателен знак и спазва тези технически изисквания. (3) Писменото искане по ал. 2 следва да съдържа идентификационните данни на заявителя и желания период за ползване на временния опознавателен знак. (4) (изм. - ДВ, бр. 100 от 2015 г.) Комисията предоставя на лицето по ал. 2 временен опознавателен знак за посочения в искането срок, но за не повече от 5 години. (5) Писменото искане за предоставяне на временен опознавателен знак се подава в комисията най-рано един месец преди настъпването на календарната година, през която той ще бъде предоставен за ползване.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 23 сеп 2016, 14:19

LZ1FW написа:...Временен опознавателен знак може да се ползва по абсолютно същия начин както и "номалният" такъв. Разликата е в срока на действие...
:lol:

Сашо,
продължавай да се упражняваш по административно право, щом те влече ...
но моля те, не излизай от равновесие !
радвам се, че няма да ми отговаряш ... така и ще спреш да подвеждаш всички четящи тук.

73,
Любо


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ2HR » 23 сеп 2016, 15:29

Здравейте момци !!!

Завряхте темата в " задънена улица "....
Четейки всички писаници , май само трима - четирима , стоплиха къде е проблема.
Поздравявам ги !!

В УСЛОВИЯТА е проблема в УСЛОВИЯТА.

Надробиха някои попарата и за чий .......... ?????????
Ха напъвайте се сега да оправяте бакиите.............

Живи и здрави !!



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 23 сеп 2016, 16:47

LZ2HR написа:В УСЛОВИЯТА е проблема в УСЛОВИЯТА.
Не само в условията, Ицо. Някой ги е съчинил тези условия, друг му е разрешил
да ги съчини, трети ги е приел и узаконил и четвъртия е избрал всички тези
по горе, т.е. четвъртия сме ние всички. Явно проблема си е в нас.


LZ1CY

lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3yy » 23 сеп 2016, 18:00

Чакайте малко,
LZ9R ми е даден за работа в международни състезания.Така пише в документа от КРС.Точка.
Дори две минути преди контест, не си позволявам да викам с него, а
ползвам LZ3YY. Така, че да не се заблуждаваме излишно.
Виж, ако LZ7A е даден за честване на някаква дата, може да си го ползвате и
за ежедневни връзки, както е например LZ0I от острова.



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 23 сеп 2016, 18:15

Наско,

Искаш ли да попитам писмено КРС дали временен опознавателен знак LZ9R може да се използва ежедневно за осъществяване на нормални радиовръзки и в национални състезания при стриктно спазване на Техническите изисквания?
:D



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 23 сеп 2016, 18:21

Здравей Насе, не се впрягай бе човек , не виждаш ли че има двама трима които не са работили никога в контести / най много един или два пъти / и дават съвети как се правят деца :lol:
Бъди жив и здрав, пък другото си го знаем.

73! Крис



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3yy » 23 сеп 2016, 19:00

Сашо,
ще е много странно ако ти отговорят положително.
Аз съм го поискал за състезания, те са ми го дали за състезания при това международни.
През другото време-LZ3YY.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 23 сеп 2016, 21:44

Специалните инициали / съкратени / се издават само за работа в международни състезания, бележити дати, специални събития и условия и се дават за определен период от време. Немогат да се използват постоянно, за това си има нормални инициали. По време на БГ международни състезания могат да се използват. По време на БГ вътрешни състезания се ползват личните упознавателни знаци/ не специалните ,съкратените /.
Пиятно изкарване/прекарване/ на празничните дни.

73! LZ1YQ



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 23 сеп 2016, 22:00

Почти си успял да напишеш едно вярно нещо.
:D

Предвид огромния обществен интерес по темата през първата работна седмица ще отправя питане към КРС без да споменавам конкретни повиквателни знаци. Отговорът ще бъде оповестен тук такъв, какъвто е.

73, LZ1FW
lz1yq написа:Приятно изкарване/прекарване/ на празничните дни.

73! LZ1YQ



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 23 сеп 2016, 22:08

Сашо, моля погледни по добре:
"ПИЯТНО", "НЕМОГАТ" , "УПОЗНАВАТЕЛНИ"
Е, за три изречения 3 грешки стигат.


LZ1CY

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 23 сеп 2016, 22:20

Никой не е безгрешен. По-горе и аз съм допуснал поне една грешка.

Става дума за нещо просто, което се заменя с много грешни и сложни неща: вменява се на КРС да е забранявала работа с кратки опознавателни знаци в национални състезания, а тази комисия въобще не се вълнува как се провеждат радиолюбителските състезания, нито международни, нито национални.

Простото нещо наистина е много по-просто: да се допише ЕДНО изречение в едни условия - в НАЦИОНАЛНИТЕ състезания, образуващи класацията за шампион на къси вълни, НЕ може да се работи с повиквателни знаци с едно буквен суфикс. За едно изречение става въпрос. Вместо това - цял панаир.

И причината да не се работи в национални състезания с едно буквен суфикс не е забрана от КРС, а правилниците за провеждане на Държавните КВ първенства. И хората, които правят условията трябва да се погрижат да включват в класацията само такива състезания, чиито правила съответства на горните правилници, или както там се наричат.
И всичките тези правила да вземат да се публикуват.

Що ли се хабя...

Весели празници!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 24 сеп 2016, 09:39

Здравей Сашо,
май се хващаме за две думи/ други подобни /. Ако това е проблем, мисля че тогава във всички условия за провеждане на БГ късоволнови състезания трябва да има изричното условие, да се ползват нормалните инициали , нали така. Може в някой условия да я няма тази точка, но години наред това условие се е спазвало и е нямало проблем. Защо тогава отново се търси някакъв повод за дразги.
LZ1FW написа:Простото нещо наистина е много по-просто: да се допише ЕДНО изречение в едни условия - в НАЦИОНАЛНИТЕ състезания, образуващи класацията за шампион на къси вълни, НЕ може да се работи с повиквателни знаци с едно буквен суфикс. За едно изречение става въпрос. Вместо това - цял панаир.
Явно много хора се дразнят от липсващата точка. Ще поема ангажимента да се допълни във всички условия и се надявам да няма отново недоволни.

73! Крис
П.С. Мен лично граматичните грешки които правят хората не ме дразнят, дразни ме грешната мисловна дейност :mrgreen:



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 24 сеп 2016, 11:28

здраве желая !
LZ_domestic_rules.jpg
vanity_in_domestic_LZ.jpg
"На границата на компетентността започват вибрациите." - втори Закон на Паркинсон
или преведено на нашенски: "И тез курабии, що ги ядохме досега ?"


73,
Любо

п.с. дано няма жертви след снощното друсане в Румъния !


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 24 сеп 2016, 12:13

Метин е работил с този инициал поради факта че няма друг, без да е имал претенции за класация.
Жертви има но не от друсането.

73! Крис



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 24 сеп 2016, 12:22

Публичен регистър на радиолюбителите
Име Адрес (*) Разрешително Радиолюбителски
клас Опознавателни знаци
Номер Дата Опозн. знак Вид Временен От дата До дата
МЕТИН САБРИЕВ ХАМДИЕВ 1 LZ2ITU Личен


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 24 сеп 2016, 15:27

Крис,
няма как да имаш съкратен инициал, без да имаш основен.
поне това в КРС го няма ... (yes)
...
написах последната си реплика, тъй като има прецедент и реакцията на БФРЛ е адекватна.
чудя се, обаче - това ли е най-голямият "недъг" на съществуващите условия, че да заслужава такова голямо внимание ?

в края на краищата, БФРЛ е организатор на тази класация. и като такъв, тя има право да въвежда свои допълнителни изисвания и критерии, независимо колко либерален е регламентът на КРС или условията на юбилейните контести, резултатите от които се зачитат.

пак казвам -
дано има усъвършeнстване на условията!
дано същите бъдат предварително поставени за обсъждане!
така всеки ще може да участва с предложения и аргументи ... или поне тези от нас, който биха могли да помогнат

73,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 24 сеп 2016, 19:29, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 24 сеп 2016, 15:47

Здравей Любо , разбира се че е така, всяко начало е трудно, но по добре да се тръгне и после да дооправяме отколкото изобщо да стоим на едно място. При условията ще има промени и естествено ще се допитаме не до всички, а до тези които наистина са заинтересовани. А то ще си покаже кои са.
Ангеле, много добре знам кой е Метин, в същото време на едно от състезанията имаше същия проблем и човека който използваше специален знак беше от Балчик, просто съм се заблудил с инициала, така че се извинявам ако съм подвел някого. В същото време гледам че постоянно търсиш в мен грешки/граматически/, апострофираш постоянно всичко казано от мен без значение дали съм прав или не, не ставай язвителен. Не го прави, и това не е молба.

73! LZ1YQ



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1CY » 24 сеп 2016, 17:32

lz1yq написа:просто съм се заблудил с инициала, така че се извинявам ако съм подвел някого. В същото време гледам че постоянно търсиш в мен грешки/граматически/, апострофираш постоянно всичко казано от мен без значение дали съм прав или не, не ставай язвителен.
Ако корекциите на явни грешки, волни или неволни, се броят за апострофиране - това е друг въпрос.
Правя го с всички и навсякъде, където мога да помогна с достоверна информация. А за грешките - това са
правописни грешки, не граматически. Всяка такава грешка може да доведе до голямо объркване, да речем
в условията на някое състезание.Все пак съм член на някакъв Контролен съвет и се старая да изпълнявам
задълженията си,касаещи действията на Управителния съвет.
lz1yq написа: Не го прави, и това не е молба.
Още не съм станал язвителен.Старая се с всички да се държа съвсем културно и коректно.
Е, след като това не е молба, какво е тогава и защо да го правя, след като не е молба?
Трябва ли да го считам за някаква заплаха, предупреждение или не знам какво и от кого?


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 24 сеп 2016, 18:54

Леле Ангеле, нали се сещаш че това което си написал е 99% ЛЪЖА, може да сме от града ама не пасем овцете на асфалта. Изобщо защо ли се занимавам с теб. Следващия път когато се опиташ да ме репликираш постарай се да бъдеш подготвен



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz5vk » 25 сеп 2016, 15:59

Здравейте,

След известни корекции по таблиците, класацията отново е налична.
Надявам се този път да няма разминавания!
Както винаги, отворени сме за конструктивни коментари и предложения!


73!
Веско
LZ5VK.

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 25 сеп 2016, 17:23

Махнете забележката "Повиквателният знак не е регистриран в КРС." - не отговаря на истината.

Класирането е коректно: от първото до 48-мото абсолютно съвпада с "моето". Нататък има разминаване по моя вина.
Браво на Любо. Добра работа е свършил.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 25 сеп 2016, 18:04

LZ1FW написа:Махнете забележката "Повиквателният знак не е регистриран в КРС." - не отговаря на истината...
вярно е, явно колегата LZ1FFF е успял да си намери документа и да се прелицензира през юни т.г.
(но към датата на участието си в Държавното КВ-първенство SSB, не беше - м.април 2016)

73,
Любо


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 26 сеп 2016, 07:54

LZ1FFF е бил в публикуваните в интернет публични регистри на КРС до декември 2014 година. Какво се е случило по-късно не мога да знам.

Лично аз не бих твърдял, че липсата на някой опознавателен знак в публикуваните в интернет публични регистри на КРС еднозначно означава, че този опознавателен знак не е регистриран в КРС. Има тънка разлика... :D



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 26 сеп 2016, 10:26

LZ1FW написа:LZ1FFF е бил в публикуваните в интернет публични регистри на КРС до декември 2014 година. Какво се е случило по-късно не мога да знам.

Лично аз не бих твърдял, че липсата на някой опознавателен знак в публикуваните в интернет публични регистри на КРС еднозначно означава, че този опознавателен знак не е регистриран в КРС. Има тънка разлика... :D
здраве желая, Сашо !
разлики не търсим, било то тънки, или дебели ...
и независимо, че чиновниците в КРС си вършат съвестно делата по актуализация на регистрите, всеки от нас е заинтересован да следи от време на време.
...
по конкретната случка :
едва ли Виктор и Бойчо ще ти споделят тук аргументите за решението, затова аз ще го направя.
откритата от мен липса на вписване в КРС-регистъра е била повод за личен разговор с колегата Светльо, в резултат на който станало ясно, че все още пререгистрацията му не е факт.
и тъй като БФРЛ не е репресивен орган, бе решено това участие на LZ1FFF да бъде класирано, но но ми бе възложено "под черта" са се запише статуса ... нещо като напомняне.
сигурен съм, че всички (а надявам се и ти) видяхме, че действията на БФРЛ са били полезни, тъй като през юни, макар и със закъснение, колегата е намерил всички нужни бумаги и се е пререгистрирал.

дано интересът ти по случая е вече задоволен ! :D
но на въпрос "колко ли още телета има под вола ?", не съм в състояние да ти отговоря :(

успешна седмица!
73,
Любо


73,
Любо

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ5EE » 26 сеп 2016, 11:09

Тони,
бих искал да се уточним - не са нито твоят въпрос, нито моят отговор причина за каквато и да е промяна на класирането ...
Причина са..., трябваше да ми отговориш и на другия...
А той касаеше неравнопоставеността на HP и LP в LZDXC за въпросната класация:
LZA1-SO/MIX/HP - 10
LZB1-SO/ CW/HP - 14
LZC1-SO/SSB/HP - 6
30 участника HP All Bands

LZA2-SO/MIX/LP - 15
LZB2-SO/ CW/LP - 21
LZC2-SO/SSB/LP - 19
55 участника LP All Bands

След дълго дъвчене махнахме звездичките в LZDXC от най-популярната категория малка мощност, но за КВ шампион звездичките си седят...
Цитат от условията за определяне КВ Шампион:
Пример 3. За LZ DX CONTEST:
Точкуването е по същия начин, като се взима под внимание резултата на победителя в категория SOAB HP MIX.


Та с две думи, смятам че е добре за догодина да махнем звездичките и за класацията КВ Шампион. Първия в голяма мощност и първия в малка мощност да взимат максимума, а тези след тях реципрочно по формулата.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 26 сеп 2016, 11:37

LZ5EE написа:...Причина са..., трябваше да ми отговориш и на другия...
А той касаеше неравнопоставеността на HP и LP в LZDXC за въпросната класация ...
Тони, здравей !
писах ти вече:
LZ6AJ написа:... относно втория ти въпрос - не мога да ти отговоря - не е мое дело таблицата, която гледаш ...
регламентът не е мое дело. но това не означава, че нямам мнение. не зная, доколко те интересува точно какво мисля по въпроса, ще го споделя за всички:
1. класацията е на БФРЛ;
2. класацията е в две категории - "SingleOp" и "M/S" (за сравнение - LZDXC има поне 10);
3. класацията е комплексна и определя кой представител на двете категоии се е представил най-добре през даден период от време, а не само в един контест;
4. няма логика, получилият по-малко точки LP да е на по-предно място от друг, с по-висок резултат HP, след като са обединени в една категория;
5. независимо от напредъка в технологиите, все още няма как дистанционно да се контролира изпълнението на условието "излъчвана мощност";
6. броят на контестите, в които има разделение по мощност не са достатъчно, за да удовлетворят критериите за "комплексно класиране" на организатора.
тъй че първенците LP в LZ DX контест са си получили признанието ... и то - точно толкова, колкото и тези от HP.

доколкото схващам идеята ти, искаш да има двама "КВ-шампиони" - единият LP, другият - HP.
що не вземеш да направиш една такава класация догодина, или поне да я предложиш на някой, готов да я организира ?

73,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 26 сеп 2016, 23:59, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ5EE » 26 сеп 2016, 12:06

Любо, не си схванал този път:
доколкото схващам идеята ти, искаш да има двама "КВ-шампиони" - единият LP, другият - HP. що не вземеш да направиш една такава класация догодина, или поне да я предложиш на някой, готов да я организира ?
Не ми е това идеята - да градим синоди...
Давам предложение и обосновка, далеч съм от мисълта да налагам мнение, та да ме пращаш да си правя друга класация след като тази не ми харесва.

Не мога да приема като довод казаното от теб - не можем да мерим мощности, значи няма да има такива. По тая логика трябва да коригират условията на 97% от контестите по света...

Недей така, от един отбор сме. Смятам, че целта е класацията да е максимално справедлива, само тогава ще просъществува във времето.

Нека увеличим мненията във форума в които обсъждаме полезни неща за хобито и които са лишени от лични нападки, пререкания и мерене на "мощности..."



Отговори