Относно условията за определяне на Шампион на КВ

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fj » 26 фев 2016, 10:19

1. Най-общо, мнението ми може да се изрази с историческа аналогия: По време на Интервенцията в Русия тогавашният министър на външните работи на Великобритания лорд Керзон (един от организаторите на интервенцията в Съветска Русия), през юли 1920 г. изпраща Ултиматум на Съветското правителство, в който с менторски тон иска да се спре настъплението на Червената армия до линия, която е определена от Върховния съвет на Антантата като източна граница на Полша („линия Керзон”). В отговор на ултиматума в Русия спонтанно избухват негодуващи масови демонстрации, появява се плакат, на който е изобразен (предполагам, че изображението няма да излезне) самолет с витло във вид на огромен кукиш, с лозунг:

Мы не боимся буржуазного звона,
достойно ответим лорду Керзону!


2. Слава Богу, поправихте най-сетне в т. I.1 загадъчната дума „ресистрирани”, защото много приличаше на „реасистирани” (на някой по време на контест му помагат цял куп хора, роботи (и им подобная сволочь), а после „скромното” му логче се появява в групата No assisted.

3. По т. I.5: „На един състезател не може да му се връчва титлата КВ шампион на Бългрия повече от два пъти.” Това как да се разбира? След две поредни години титли Шампион, или въобще в този живот? За мен най-естественото нещо е, ако някой е много добър контестер и примерно 5 поредни години е на първо място по посочения начин на класиране, 5 пъти той е реалният шампион! Моля да поясните по-подробно тази точка, във връзка с която има и друга неясност: Победителите във вътрешните Държавни първенства какви са – шампиони (каквито бяха досега) или нещо друго?
Независимо от тези въпроси, притежателното местоимение „му” да отпадне, тъй като внася елемент на NewбайГанювщина.

4. Защо пренебрегвате такъв „великолепен” (според организатора му) контест като Балканския? И без това нещата около титлата Шампион на КВ доста ще зависят не само от българските, а и от чуждестранните участници в някои от състезанията?
И т.н., и т.н., а за да бъда разбран и от най-младите, etc …

Приемете уверения в съвършенното ми към Вас почтение!
LZ1FJ



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 26 фев 2016, 12:31

Хубаво е, че вече има конструктивни виждания за усъвършенстване на правилата за определяне КВ Шампион на България.
1. Що се касае условието „На един състезател не може да му се връчва титлата КВ шампион на България повече от два пъти.” - това прието предложение явно не е много удачно, въпреки че има и доста поддръжници. Ако все пак преобладава негативното отношение към него не виждам проблем да се премахне още тази година в условията за 2017г.
2. По отношения контестите включени в класацията за тази година е ясно - остават си тези. Списъка всяка година може да се актуализира и променя и да се добавят нови.
3. В заключение пак ще се повторя, че приетите в момента "Правила за определяне КВ Шампион на България за 2016г' " със сигурност не са идеалните, но те са добра основа за старт и бъдещо усъвършенстване.
Има мнения, че тези правила дискриминират колегите, които работят само на SSB, че тежестта на различните контести не е справедлива и т.н. Във всичко това може да има доза истина, но с една широка дискусия и след като съберем опит от таз годишната класация съм сигурен, че догодина нещата може да се значително по-добре.

Виктор - LZ3NN



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2fv » 26 фев 2016, 15:09

lz1fj написа:1. Най-общо, мнението ми може да се изрази с историческа аналогия: По време на Интервенцията в Русия тогавашният министър на външните работи на Великобритания лорд Керзон (един от организаторите на интервенцията в Съветска Русия), през юли 1920 г. изпраща Ултиматум на Съветското правителство, в който с менторски тон иска да се спре настъплението на Червената армия до линия, която е определена от Върховния съвет на Антантата като източна граница на Полша („линия Керзон”). В отговор на ултиматума в Русия спонтанно избухват негодуващи масови демонстрации, появява се плакат, на който е изобразен (предполагам, че изображението няма да излезне) самолет с витло във вид на огромен кукиш, с лозунг:

Мы не боимся буржуазного звона,
достойно ответим лорду Керзону!
......

Приемете уверения в съвършенното ми към Вас почтение!
LZ1FJ
lz3nn написа: 3. В заключение пак ще се повторя, че приетите в момента "Правила за определяне КВ Шампион на България за 2016г' " със сигурност не са идеалните, но те са добра основа за старт и бъдещо усъвършенстване.
Ммда! Историческа аналогия.....

"Ультиматум Керзона — нота правительства Великобритании, составленная министром иностранных дел лордом Джорджом Натаниэлом Керзоном и врученная Советскому правительству 8 мая 1923 года главой английского торгового представительства в Москве Ходжсоном."

"Советское правительство 11 мая 1923 года отвергло британский ультиматум и инспирировало массовые демонстрации, но 23 мая выразило готовность принять почти все требования Керзона."

Та това за краха не непобедимата и легендарна край Варшава е друга тема, но в случая май ще стане като с реакцията на съветското правителство, т.е. първо ще се попенявим и после нещата ще си идат на местата...

73!

P.S. А правилата не дискриминират ли и тия, дето не работят на SSB? :)



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fj » 26 фев 2016, 17:08

LZ2FV,
Лорд Керзон (правилно е Къързн, но тогава така е бил известен) 2 ПЪТИ е връчвал ноти на Съветска Русия. И докато аз говоря за първата, през 1920 г., определяща географска линия доста далече на изток от Варшава, ти прибързано пишеш за втората - през 1923 г. (която е третирала само религиозни преследвания), с която написаният от мен текст няма нищо общо. Ако на теб непобедимата и легендарната не ти харесва, проблемът е твой. Чети повечко преди да пишеш, и не само в т. нар. Свободна енциклопедия.
LZ1FJ



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2fv » 26 фев 2016, 17:45

LZ1FJ
Искрено съжалявам, това НЕ Е политически форум....
Нито исторически, нo....плаката, който споменаваш както и знаменитата картина «Большевики пишут ответ Керзону» са от 1923 година. Явно този мишмаш от факти ме е вкарал в заблуждение...
Справки тук:
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0 ... 0%BD%D0%B0
и тук:
http://matsam.livejournal.com/1559342.html

Но все пак паралела си остава: лорд Кързън (в случая федерацията) ти предлага едни условия. Ти слагаш вместо витло един кукиш и след известно време, по примера на съветското правителство, се примиряваш с предложеното. Просто защото това е работещо предложение за момента. Ако можеш направи по-добро, но не излизай с номера "не знам как е, но не е така".

Приятна вечер!
LZ2FV



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fj » 26 фев 2016, 20:59

LZ2FV, ти казваш:
Но все пак паралела си остава: лорд Кързън (в случая федерацията) ти предлага едни условия. Ти слагаш вместо витло един кукиш и след известно време, по примера на съветското правителство, се примиряваш с предложеното. Просто защото това е работещо предложение за момента. Ако можеш направи по-добро, но не излизай с номера "не знам как е, но не е така".
Не се примирявам, нали за да станат правилата по-добри, съм отворил тая тема. Но от уважение към опонента (УС на БФРЛ), съм задал въпроси, искам да чуя техните съображения – може да има сериозни такива.
Иначе например според тая точка I.5 излиза, че за 6 години ще изпълнят условието максимум 2 пъти шампион тримата най-добри LZ контестери, и след това започват да стават шампиони по-неможещите, след тях – още по-слабите и какво се получава? Всеки, с повече търпение и дълголетие – шампион! Това ми напомня съветската песен (придружена със своеобразно танцуване – „плясь”), чута през 1970-те години в гр. Витебск (на фона на приятна компания „белорусских парней”, бутилки и големи буркани с краставички и кисело зеле):
„Ух ты, ах ты, все мы космонавты!”
Нали прочете какво ми отговори Председателя на БФРЛ:
„1. Що се касае условието „На един състезател не може да му се връчва титлата КВ шампион на България повече от два пъти.” - това прието предложение явно не е много удачно, въпреки че има и доста поддръжници. Ако все пак преобладава негативното отношение към него, не виждам проблем да се премахне още тази година в условията за 2017 г.”
Добре ще е да чуем и съображенията на поддръжниците. Но почти съм сигурен, че тая точка I.5 ако въобще отпадне, това ще подобри правилата.
LZ1FJ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 26 фев 2016, 21:48

Винаги съм се чудил защо се чете само това което изнася и с което можем да се заядем, защо не се чете наред, Явно при нас Българите е генетично заложено за съжаление. И като се зачете човек в предните постове си мисля ,защо има толкова плява, защо постоянно трябва да търсим под вола теле, не може ли да помислим че хората които са мислили и премисляли и са се допитали за обществено мнение са извлекли най доброто за да се предложат тези правила. И след като не само са предложени и удобрени се намиря някой който вместо да се замисли как да направи така че да изпълни условията и да си направи кефа се опитва всячески да развали направеното. Просто съм отвратен от начина на мислене в някой хора.

lz1yq



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 26 фев 2016, 22:14

Крис,
"...хората, които са "мислили и преосмисляли и са се допитали за
обществено мнение са извлекли най-доброто,за да се предложат
тези правила...." !
Просто ни направи съпричастни към допитването на общественото мнение!
Вероятно е имало и дебати!
Надявам се, че общественото мнение, не се събира само на една маса!

73's
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 26 фев 2016, 22:15

LZ1FJ написа:LZ2FV,
... Чети повечко преди да пишеш, и не само в т. нар. Свободна енциклопедия ...
да преживяваш в сянката на казаното (написаното) от други, е лошо нещо, нездравословно. да търсиш кой коя цифра сгрешил, или главна буква не поставил - безмислено хабене. прекомерната демонстрация на негативизъм в повечето случаи вреди на средата.
но както казват - свободата е част от щастието ! а и след като средата го допуска, току виж, че не било само търпимост, а нужда.
няма случайни неща на този свят - и може би е добре, че сред нас има и такива, та да се учат младите на живо - "как не бива".

@Кирил LZ1FJ,
въпреки, че не за всичко съм съгласен с теб, те поздравявам за отношението ти към измисления "лимит" от две години. няма как да ме побеждаваш всяка година, но сега аз да получа титлата, тъй като ти си извън регламента. и то, точно заради това, че си бил най-добрия, а не да речем, че си нарушил правилата. ако не глупаво, как може да се определи ?
това би следвало да е годишна титла за цялостно постижение, а не "преходното знаме на ударната бригада" от времето на соца :D
с риск да се повторя : правете условията такива, че да побеждават най-добрите ... а не тези, които са се възползвали най-добре от техните несъвършенства !
така, единственият начин да спечелиш, е догодина да се представиш по-добре ... и само тогава победителите ще се менят, а условията ще са непреходен стимул за подобрение.

:D :D :D
сетих се за нещо, че надникнах ... и ще го цитирам:
LZ DX RULES написа: Награди:
Класиралите се на първите три места във всяка категория ще получат хартиени дипломи.
...
Купа за 1-во място в категория В1 - Един оператор/Всички обхвати/CW/Висока мощност
Спомоществовател LZ2CJ. Тази награда се дава в памет на LZ4CA и може да бъде получена от даден участник само две поредни години. При спечелване на класацията за трета поред година от една и съща станция, наградата ще бъде присъдена на втория в класирането.
...
само да не се окаже, че федерацията плагеатства чужди патенти ?

73,
Любо


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 26 фев 2016, 22:19

Ако се беше зачел Павка щеше да намериш отговори на всичките си въпроси, ама май мразиш да четеш и каточели собственото ти мнение трябава да е миродавно, просто не вървиш.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 26 фев 2016, 22:50

Крис,
целта ми е не да "вървя"! Може би съм изпуснал
"обществения дебат", за което моля, да ме извиниш!

За мен "Шампион на КВ" ще е този, който има най-добри
постижения в HF контестите, независимо дали са само БГ
или международни!!!!! Това го казах и на заседанието на УС,
но бях тотално оплюван, защото, виждате ли, състезанието
трябва да е само между българи...!
Какво тогава да кажем за LZDX-а ? ВЛИЗА ЛИ В ОПРЕДЕЛЯНЕТО НА
ШАМПИОНА И ЧУЖДИТЕ УЧАСТНИЦИ ДОПРИНЕСЛИ ЛИ СА ЗА ТОВА?
БЪЛГАРИЯ ПО НИКОЙ ОТ ДИАГОНАЛИТЕ НЕ ПРЕХВЪРЛЯ 500 КМ.
ЗА КАКВИ КЪСИ ВЪЛНИ ГОВОРИМ? ЗА КАКЪВ ШАМПИОН?
ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РАЗЛИЧНИТЕ ВИДОВЕ РАБОТА НА КВ БАНДОВЕТЕ!

73's
Павел



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fj » 26 фев 2016, 23:19

Любомире, прочетох: „Въпреки, че не за всичко съм съгласен с теб, те поздравявам за отношението ти към измисления "лимит" от две години. няма как да ме побеждаваш всяка година, но сега аз да получа титлата, тъй като ти си извън регламента. и то, точно заради това, че си бил най-добрия, а не да речем, че си нарушил правилата. ако не глупаво, как може да се определи ?”
Спомням си, че ти и при обсъждането им писа някои неща. И аз им писах нещо (не ми се рови сега да търся), но явно не са ни приели забележките.
Ето защо, сега се обръщам директно с молба към LZ1YQ вкратце да посочи съображението (съображенията) за наличието на точка I.5 в Правилата за определяне на КВ шампион на Република България.
После ако може, да поясни и какви са победителите във Вътрешните КВ републикански първенства (досега известни като шампионати).
LZ!FJ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 27 фев 2016, 15:43

Здраей Павка, с удоволствие ще отговарям на правилно зададените въпроси не само от теб а и от всеки който ги зададе по този начин а не да се изпише цял роман за историята на някоя страна.
Относно точката за това че КВ шампион не може да се печели повече от два пъти лично аз не съм съгласен и го казах на заседанието на което присъстваше и ти, като се взе ртешение на следващото такова да се дискутира тази точка допълнително. Не съм съгласен защото за да станеш КВ шампион човека се е подготвял доста време , не само в крак с хардуера а и софтуерно, да оставим че и трябва да си добър оператор без значение на ЦВ или ССБ. Хората които печелят КВ републиканските състезания получават необходимия брой точки за това. Но за да няма само две състезания се включиха още за да са по реални нещата и съответно да има по голяма конкуренция. Що се отнася до LZDX той с международно участие и предтекста да се зачита за КВ шампион е да се включат повече БГ станции с претенции за шампион.Тук нямат нищо общо Чужденците а личните състезателни качества на оператора който все пак трябва и да спазва условията на състезанието.
По отношение на другите видове работа, колко други видове работа трябва да се предвидят, предполагам RTTY,PSK,SSTV и т.н. Кои от тях???, Може ли да ми кажеш колко човека разполагат с необходимата апаратура, оборудване ,софтуер, колко хора могат да ги използват. Ето тогава вече ще има дискриминация. За всички тези проблеми има доста изписано по форума а освен това се водиха достатъчно коментарии и по време на самото заседание. Знам че все някой ще се почувства обиден, незачетен или неразбран, но неможе да се угоди на всеки, защото колкото човека има толкова и мнения. Поради тази причина някой слага главата в торбата и поема отговорност.Точно това направихме хората в УС. Надявам се да съм ти отговорил на въпросите.

73! LZ1YQ
p.s. браво на LZ7A за доброто представяне на wpx RTTY contest .



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 27 фев 2016, 18:27

Здравейте колеги
Изписаха се невероятни неща и абсурди по темата. Хайде да опростим нещата.Една група радиолюбители с определен опит в контестирането реши да внесе предложение до УС на БФРЛ за добавяне на няколко вътрешни състезания и няколко съществуващи и по точкуване заимствано от WRTC да се определи Шампион на България. То не бяха мрънкания ,не бяха чудеса. Крис и Виктор подробно и тактично се опитваха неколкократно да ви обяснят ,че се прави за първа година и грешки са възможни, за това следващата година тези грешки ще се избегнат.
Бях решил да не пиша във форума , ама това пак излиза от контрол. Накратко LZ1ZD , LZ3XX(LZ1DCW) , LZ1YQ I LZ1NK ,LZ1JY създадохме този контестен календар ,начина на точкуване и условията за определяна на Шампион на България. Внесохме го като предложение към УС на БФРЛ и те го приеха. Вместо да бъде посрещнато с разбиране ,че се прави за първа година и грешки са възможни , то беше залято с канонада от безумия. Колеги това са условията ,това е положението , СЪЗДАДЕНО ,РЕШЕНО ,ГЛАСУВАНО И ПУБЛИКУВАНО.Догодина повече.На мен лично нещо като не ми изнася не участвам. За тези които не им харесва. Да участват в DX CHAMPIONSHIP OF SOUTH SUDAN.
Моля за малко разбиране.

Поздрави 73! Пламен LZ3XX



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 27 фев 2016, 20:15

Крис,
Давам си сметка, че всяко начало е трудно!
Стремял съм се да предлагам по-широкобхватни условия,
но явно съм бил погрешно разбиран,, за което съжалявам
и се извинявам!
Хубаво е, че най-накрая Пламен LZ3XX публикува авторите
на сегашния календар и както той казва "СЪЗДАДЕНО ,РЕШЕНО ,ГЛАСУВАНО И ПУБЛИКУВАНО"!
Само не разбирам, защо ни праща да се борим за шампионска титла в "DX CHAMPIONSHIP OF SOUTH SUDAN"!
Благодаря за съвета Пламене, явно в БГ няма място за всички!

73's
Павел



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fj » 27 фев 2016, 20:35

Приятно е да се чете:
"Колеги това са условията ,това е положението , СЪЗДАДЕНО ,РЕШЕНО ,ГЛАСУВАНО И ПУБЛИКУВАНО.Догодина повече."
Ето я и абсурдната точка I.5:
5. На един състезател не може да му се връчва титлата КВ шампион на Бългрия повече от два пъти.

Безапелационно - тая година ще имаме "КВ шампион на Бългрия". Догодина - може и на България.
Пламенчо, мисля че си малък да даваш акъл на човек с лична радиостанция от 1964 година в кои състезания да участва, а в кои -не. А и с препоръката на който не му харесва - да не участва, си закъснял с няколко месеца.

Интересно, на LZ3NN тая точка I.5 не харесва, с нея не е съгласен и LZ1YQ, и въпреки това, тя е налице!
Честито ви царство, везирство и ... шампионство!
LZ1FJ



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fj » 27 фев 2016, 22:20

Я, експедитивно! Бългрия вече е оправихте.
Значи, можете, когато поискате! Я сега махнете и тая тарикатщина точка I.5, и с феърплей си провеждайте шампионата.
LZ1FJ



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 27 фев 2016, 23:15

Правописните грешки се оправят, но не може самоволно да се маха условие, което вече е прието, отделен е въпроса до колко е справедливо.
Но все пак не мога да разбера какво толкова ви боде очите тази прословута т.I.5 ..
В момента за тазгодишната класация тя не оказва абсолютно никакво значение и влияние. За догодина ще се решава след няколко месеца и тогава може спокойно да се премахне.
LZ3NN



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1JY » 27 фев 2016, 23:27

Обичам, те, Павел,
Чувствам се разкрит, особено след като Виктор ни издаде още преди 5 дена.
Ама защо да четем и дискутираме , като може да " разкриваме".

В тая връзка, като шеф на радиоклуб, подадох документи за лична радиостанция в началото на 1973 година в Лом -Монтана и София ми отказваха до 1982, когато Борето Найденов от Студентския радиоклуб помогна.
Какъв враг на народа и некадърник се чувствах тогава.

73 на всички

Ник



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fj » 28 фев 2016, 00:04

LZ3NN&
"В момента за тазгодишната класация тя не оказва абсолютно никакво значение и влияние."
Ценков, някакво влияние все пак оказва. Ти като състезател по ARDF нямал ли си случай да ти кажат, че като нещо не ти се струва правилно в LZ ARDF-шампионата, да ходиш да участваш в ARDF-шампионата на Южен Судан?
LZ1FJ



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 28 фев 2016, 00:44

Аз пък си мисля, че всеки, който иска да пресече финала пръв,
трябва да е застанал на старта!
Та в тази връзка, ми се струва, че не е късно, желаещите
да се борят за "Шампион по КВ" да се регистрират, така
както се прави на полевото.....!
Много колеги участват и ще продължат да участват в контестите,
но друг е въпроса, дали искат да бъдат точкувани за шампион!
Аз не желая тази година да бъда точкуван!
Казвам го съвсем сериозно!
Успех на всички!

73's
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 28 фев 2016, 16:37

LZ3NN написа: ... В момента за тазгодишната класация тя не оказва абсолютно никакво значение и влияние. За догодина ще се решава след няколко месеца и тогава може спокойно да се премахне ...
желязна логика, Викторе, евала !
звучи ми като: "тази година се осрахме ... но какво от това, след като хигиената ще е важна чак след две години? ако дотогава не сме се проветрили, може и да помислим за пране и миене ... " :D
хубавото на цялото мероприятие е, че всичко се отнася само за LZ. силно се надявам да не ни се смеят зад граница!
за всеки гаф може да бъде намерено решение, въпросът е дали има желание за решаване ... или безмислено упорство ?
времето показа, че там горе - част от Боговете са и Нарциси ... гледам, напоследък се увеличили с един-двама.
...
@Павел LZ1FY,
би ли споделил, докъде стигнахте с идеята - "който участник в LZDX си плати плака, да му се изработи и изпрати ?"
имам предвид, че няма да е никакъв проблем, който изпълни заглавието на настоящата тема, да му се дава награда, независимо от усукванията на уважавания Комитет. нали целта е всяка награда да бъде платена от някого + част от платеното да остава и в касата на организатора ?!
може и още по-натам да се отиде ... и то, съвсем резонно, според мен :
"който завоюва титлата "КВ-ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ" за 3 поредни години, да бъде награден с вид техника, марка и модел по избор (КВ-радио, КВ-усилвател, антена и т.н.) в рамките на определен бюджет" ...
всичко в последните кавички е условно и следва да се уточни - брой поредни години, вид на техниката, размер на бюджета и т.н.
само с 5-6 реплики през скайп, установих и потвърждавам наличието на живи донори ... така че едва ли ще е супер невъзможно да се съберат 7-8 К€ за каузата ... реалистична прогноза.
тъй че, като сте се събрали, не умувайте как федерацията (или Комитета в частност) да изработва шампионите, търсете начин да стимулирате истинска надпревара. времето на LZ1KVV vs. LZ1KPG vs. LZ1KDP и т.н., е отдавна минало. а на LZ все повече са й нужни истински оператори, а не такива, които сами се определят за част от българския контест-елит.
...
споко !
не правя заговор против Държавата ... нито пък Държава в Държавата
може би просто не ми се ходи в Судан ... че и там много мирише :lol:
73,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 28 фев 2016, 18:25, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 28 фев 2016, 17:29

Любо,
този път ме изкефи! Явно участието ти в UBA-та е причината!
Аз, за съжаление, не можах да се включа по семейни причини!
Пиша, защото ме цитираш, относно плакетите!
Идеята я споделих на заседанието на УС !
Да се изработят плакети, които сами по себе си, да имат художествена
и културна стойност (може и рекламна за БГ туризма) и са различни за всяка година.
Спонсорите осигуряват ресурса за победителите в различните категории, а онези,
за които не са предвидени спонсорирани плакети, да могат да си ги
закупят, ако са ги харесали, със съответния надпис! Един вид спомен
за участието в LZDX-а , но различни по години!
Същото се отнася и за медалите в ARDF състезанията! Предоставих на
Шефа няколко варианта, а той ми поиска векторните файлове, за да
направи корекции....и до тук! Въпреки, че векторните файлове се считат
за авторско право, му ги предоставих, а аз бях отчетен на следващия УС като неизпълнил
задължението си да прдоставя цена! Е к'ва цена като няма дизайнерско решение?
Най-добре е да видим плакетите на сефтето на "Milara international".....няма лошо!
Стремежа ми е всяко едно КВ или УКВ състезание, под егидата на БФРЛ,
да става все по-интересно, пък дори и заради плакетите, а също и да влиза
по някой лев във Федерацията за общото благо, а не само от ARDF!

73's
Павел



LZ5VV
Мнения: 56
Регистриран на: 04 фев 2014, 21:14

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ5VV » 28 фев 2016, 19:37

Здравейте,
преди да се продължи дискусията, трябва да се отговори на следното -
КВ и УКВ дейност на БФРЛ, спорт ли са, или не са.
Защото в тълковните речници пише следното -

- Шампион - първенец, победител в СПОРТНО състезание

- Шампионат- СПОРТНА победа

Дори в средите на БФРЛ, битува мнението, че КВ и УКВ- дейност не са спорт.
За дикусията относно LZ7HQ, не искам и да се връщам, дето си правиме кефа...
Щото не се търчи. Дали има такива мисли и в шахматната федерация...
И много се примиряват с това, макар че, участват в Надпревара/поне 10-пъти годишно/, под наслов .....Contest

Ако КВ и УКВ дейност не са спорт, то класацията трябва да се нарече примерно -

ПОБЕДИТЕЛ в надпревара по КВ/УКВ дейност на БФРЛ

Може да се направи и друго -
РАДИОМНОГОБОЙ

Шампион на БФРЛ.

Както едно време условията, в добавка на радиозасичане.

73, Иво



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 28 фев 2016, 19:43

Павка, не мога да разбера какво целиш с това непрекъснато заяждане ...
По отношение на "Правила за определяне КВ Шампион на България за 2016г" казах каквото смятам за необходимо и за мен темата на този етап е завършена.
По отношение на плаките, които УС на БФРЛ прие твоето предложение миналата година да изработваш за нуждите на БФРЛ говориш откровени не истини и съм длъжен за взема отношение. Основно ставаше дума за Държавните шампионати КВ, УКВ, както и плаките, които БФРЛ дава за LZDX Contest:
1. До този момента от твоя страна не е предложен проект за плаки за цитираните по-горе мероприятия - (Държавните шампионати КВ, УКВ, както и плаките, които БФРЛ дава за LZDX Contest).
2. Не е предложена и цена .... разбира се как да се предложи, като няма проект за това ....
3. Имам изпратен проект за плака за Световното първенство по радиозасичане (http://ardf2016.com/). За това мероприятие не сме задължение да предоставяме такива, но проекта е хубав и със сигурност ще направим за съдии, ръководители на отбори. Подчертавам, че този проект не е във векторен файл а е картинка в .doc файл. Но все пак ни трябва цена преди да направим поръчка.
4. Имам изпратен проект за медали за Световното по ARDF в Албена във векторен формат. В него присъстват: емблемата на първенството (изработката е поръчана лично от мен) , логото на БФРЛ и IARU. Тези фрагменти не следва по никакъв начин да са претенции на авторско право. И за да няма абсолютно никаква спекулация по тази тема, понеже предложената форма и дизайн на този етап не ми харесват до 10 дни ще бъде изработен проект със съвършено различна форма и стил. По този проект ще се търси най-доброто като качество и цена доставчик.
Така, че на последното заседание УС на БФРЛ, просто констатира не изпълнените от твоя страна ангажименти и не мога да разбера защо извърташ темата в друга посока и силно преиначаваш нещата.
Приятна вечер!
Виктор - LZ3NN



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1JY » 28 фев 2016, 22:30

Уппппсссс!
Сори, браточка!
Само не се измъчвай!

Никой не му верва на тоа Виктор , открадна сичките пари на Федерацията, само симулира КВ активност!

Бе, я да си гледам кефа ...



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 28 фев 2016, 23:08

Вики,
този път се разминахме яко.....!
Не съм се стремял да се заяждам с никого и за нищо!
Просто отговорих на Любо за идеята, как да се процедира
с плаките специано за LZDX - а, предвид чуждестранното
участие и с цел популязирането му!
Относно векторните файлове, нек оставим нещата настрана.
Така или иначе си се заел с дизайна на медалите, можеш и
да прдължиш с плаките и дипломите. Най-коректно е, когато
дизайна е готов, да се търси доставчик при най-изгодни за
Федерацията цени, без той да носи отговорност за дизайна.
Ако това става публично, ще е още по-добре!
Ще си позволя да кача тук някои от моите предложения, за да ги
видят и колегите и ако имат идеи
lzdx_plaket.jpg
lzdx_plaket.jpg (31.81 KиБ) Видяна 27261 пъти
imgpsh_fullsize.jpg
imgpsh_fullsize (3).jpg
imgpsh_fullsize (2).jpg
imgpsh_fullsize (1).jpg
^9342221C6696BBE0197C08DA2B3432BF8F42E6FDF0D0CFFC7E^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
^600D0E7011E93E0FAA3081F4FB5B18A191351D500AB09217CC^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
, да ги споделят!



Поздрави,
Павел



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 29 фев 2016, 07:32

Кольо
Клеветник стига си маскарил хората.
Кой точно имаш предвид за кражбата на пари от БФРЛ
Да не обърка председателите Браточка. :) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Нещо ти се е бъгнал компютъра



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1RF » 29 фев 2016, 10:26

Ало, пожарникаря, спри да даваш квалификации за хора, които трябва да гледаш с поглед насочен към земята. То бива, бива ама такава безочливост...
Викторе, озапти си хората!



LZ1ZJ
Мнения: 510
Регистриран на: 25 апр 2007, 14:37
Местоположение: София

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1ZJ » 29 фев 2016, 12:58

Ха-ха-ха.....
Пламенееее, добре, че не си гинеколог... :mrgreen:
Какво ли щеше да бъде обръщението към теб??! :roll: ... ха-ха-ха..... :lol:



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 29 фев 2016, 13:06

"Боже ,колко мъка има по този свят боже"

Прикачени файлове
pojarna.jpg
pojarna.jpg (49.28 KиБ) Видяна 27098 пъти



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1FW » 29 фев 2016, 13:35

Като сте подкарали през просото извън темата: не си носете радиостанциите на колана, както е направил пожарникара на горната снимка. Мястото е много уязвимо и при активно поведение ще се потрошат или най-малкото надраскат много бързо. Пък и вероятността да се закачат някъде и да ги загубите е огромна.

Отпред на гърдите е значително по-добър избор. Пък и ще се чува по-добре.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1yq » 29 фев 2016, 13:45

Г-н Пожарникар,надявам се да имате дълга подвижна стълба, че имам две антенки за поправка ако можете да ми помогнете. После ще Ви дам координатите на доста хора за новата услуга която разбрах че е безплатна -продухване на слухови органи с пожарникарски шланг.

Желая по малко работа и повече развлечения.



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 29 фев 2016, 13:53

Работим само през застрахователни компании
а вече си имам и рекламен агент ,както е видно от постовете по-нагоре.Надявам се да е застрахован :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз вървя с гордо изправена глава. Ако и Вие вървите така г-н SO4R то при Вас ще е признак на прекомерен цинизъм.

Без капка уважение ! 88 de Fireman
Последна промяна от LZ3XX на 29 фев 2016, 14:45, променено общо 1 път.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 29 фев 2016, 13:59

Двоен DeltaLoop в Южен Судан! Търсят се оператори!
Двоен DeltaLoop в Южен Судан! Търсят се оператори!



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 29 фев 2016, 14:30

Браво Павка
Креативен ,както винаги

ST7A de Fireman



lz2xa
Мнения: 126
Регистриран на: 31 авг 2006, 11:31
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz2xa » 29 фев 2016, 15:48

Моля по същество по темата.
Както и моля някой администратор да изтрие постовете извън нея.


_______
73 Valyo

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 29 фев 2016, 15:53

Радиолюбители от Южен Судан, които работят като застрахователи! Горко му, който не е застрахован!
Радиолюбители от Южен Судан, които работят като застрахователи! Горко му, който не е застрахован!



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 29 фев 2016, 16:06

Вальо,LZ2XA
няма лошо в дадена тема да има и малко закачки и майтап!
Още по-добре ще е, да изкажеш и мнението си по темата, де !

73's
Павел



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ1JY » 29 фев 2016, 16:07

Вальо,
темата тъкмо почна да става прецизна.
Изтрие ли се дори един пост, връщаме се 14 века назад.
Да не сте се чули предварително с Шуменския админ?
Темата е с 810 /860 -16:34/ 889 -17:23/преглеждания за 4 дни , никой да не цензурира, за ирония никой не трябва да бъде цензуриран.
Камо ли за за шега!
Или очертаващата се защита на Виктор дразни част от постващите.
Още веднъж, бъдете мъже и защитавайте хобито от комерсиалната напаст.
Иначе рисковете са много големи за всички нас ... остана ни на всички още малко живот...
Не изхвърляйте нищо! И никого...

Опасно е, вервайте ми!

С последни капки уважение!
Ник
Последна промяна от LZ1JY на 29 фев 2016, 17:23, променено общо 1 път.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 29 фев 2016, 16:36

Кольо,
надявам се, че са ти останали още няколко капки уважение!
Радвам се, че само с няколко думи, мъдро и точно се намесваш!
Виктор и Милчо си подадоха ръце още преди 50-тина дни, а ние тук си драскаме!
Това за комерсиалната напаст, си го плеснал точно в десятката!
БЛАГОДАРЯ ТИ!
Щом, като един клуб успя да се изправи от пепелта на пожара, без застраховка,
колко му е и други да се възродят!

Ник, може и да ни е останал малко живот, но това няма да ни промени, нали?

73's
Павел



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3yy » 29 фев 2016, 17:44

Момчетааа,
докато се дракате тука, аз съм 10 връзки напред със Z81B и Z81X.
Имам си локален скимър там и скрит шпионин, да ми поства честотите - така е по правилата им.
Така, че Шампионата на Южен Судан напредва и аз няма да се предам лесно :) - избора е направен.


@LZ2LDS
тъй че, като сте се събрали, не умувайте как федерацията (или Комитета в частност) да изработва шампионите, търсете начин да стимулирате истинска надпревара. времето на LZ1KVV vs. LZ1KPG vs. LZ1KDP и т.н., е отдавна минало. а на LZ все повече са й нужни истински оператори, а не такива, които сами се определят за част от българския контест-елит.
Златни слова, Любо


Поздрави



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 29 фев 2016, 21:39

Наздраве Любо!
Последна промяна от lz1fy на 29 фев 2016, 22:06, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ6AJ » 29 фев 2016, 22:01

Благодаря, Павка !
аз не фиркам, но здраве желая ...

73


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 29 фев 2016, 22:21

Златни слова, Любо!



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 01 мар 2016, 08:22

Честита Баба Марта! Бъдете здрави, весели засмени с бузи зачервени, към добруване устремени!



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от LZ3XX » 01 мар 2016, 10:27

Честита и на теб Павка
На всички колеги много здраве , преди всичко.

73! de Пламен LZ3XX



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 07 апр 2016, 17:12

В приложения файл може да видите временната класация за КВ шампион на България за 2016г., обхващаща три състезания: LZDX, Електрон прогрес и купа Милара интернешънъл.
Някой уточнения:
1. За Електрон прогрес точките от двете категории са обединени.
2. За LZDX има две индивидуални класации, разделени по мощност и съответно първите получават по 100т. :
- в едната са всички категории HIGH;
- в другата всички категории LOW и QRP.

Виктор Ценков - LZ3NN
Прикачени файлове
LZ_HF_Champion_2016_1.xls
(106 KиБ) Свален 254 пъти



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz1fy » 07 апр 2016, 18:23

В класацията за LZDX контеста са посочени няколко
клубни инициала , като LZ1KPW, LZ2KSB, LZ2KST, LZ9W в
категорията SINGLE !
Срещу тези инициали са начислени съответните точки,
но не мога да се ориентирам при кои оператори отиват
тези точки?
Ако няко помогне, ще съм благодарен!

73's
Павел



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: Относно условията за определяне на Шампион на КВ

Мнение от lz3nn » 07 апр 2016, 18:34

Пламен - LZ3FM е бил оператор на LZ9W По време на LZDX и на него са зачислени 77.31 точки.
За останалите ще се провери в логовете и ще се види кой е бил оператор и ще се добавят при следващото класиране.

Виктор - LZ3NN



Отговори