ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 16 фев 2016, 14:11

Да си дойдем на думата....

Дисквалификация, изключване, правила, алинеи, ........и това за хоби?

Повод:
Дисквалификация на Български контест участници, без претенции за световни лидери.

Идея срещу дисквалификацията:
Използване на пропуските в правилата, за обезмисляне на непрекъснатата и безсмислена "любителска " война!

Рапорт даден: Имате думата!!!

73



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ3XX » 16 фев 2016, 14:24

Здрасти Кольо
В последния CQ WW CW има дисквалифицирани български станции ,поради self spotting според Randy Th.

Хората не се борят за призово място. Интересно ми е Кольо какво ще се случи ,ако например 5 LZ инициала спотват D4C през целия период на контеста без да си променя IP -то. Не стимулират ли cqww contest committee нов начин за мачкане на конкурентните станции със собствените си правила ???

73 Пламен



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 16 фев 2016, 14:34

Who else, but you...

Пламене, може би говорим за един и същ случай!

Лудостта е в начина, по който внушават виновност, видите ли - Българите лъжат!
А че лъжат по малко от другите - Финландци, Германци, Балканци, за Хамериканците нямаме право на коментар..те са избраните.

Та 2000 спота в следващия "голем" контест подарък за всички неприятни нам "победители" ще е отрезвяващ душ за самозабравилите се директори.

73!



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 16 фев 2016, 16:29

Тъй като никога не съм изучавал английски,
а ми предстои да вдигам нови мачти, бих помолил
знаещите, да ме ориентират за условията по-долу и
и по-специално червения цвят. Някъде бях чел , че ЦЪРКЪЛА на
германците е 1,5 КИЛОМЕТРА, но не си спомням за кой контест става дума.
Ако има някакъв световен стандарт, моля някой да ме светне!

CQ World-Wide DX Contest
****\***
VIII. DEFINITIONS OF TERMS:

Station location: The area in which all the transmitters, receivers and antennas are located. All transmitters and receivers must be within a single 500-meter diameter circle. Antennas must be physically connected by RF transmission lines to the transmitters and receivers.
QSO finding assistance: The use of any technology or other source that provides call sign or multiplier identification of a signal to the operator. This includes, but is not limited to, use of a CW decoder, DX cluster, DX spotting web sites (e.g., DX Summit), local or remote call sign and frequency decoding technology (e.g., CW Skimmer or Reverse Beacon Network), or operating arrangements involving other individuals.

И БЪЛГАРСКИЯ ПРЕВОД ОТ СЪЩИЯ САЙТ:
VIII. ДЕФИНИЦИИ:

Местонахождение на станцията: Мястото, на което се намират всички предаватели, приемници и антени на станцията. Всички предаватели и приемници трябва да се намират в ЕДИН кръг с диаметър 500 метра. Антените трябва да са свързани физически с кабели към предавателите и приемниците.
QSO подпомагане: Счита се, че има помощ, ако се използва каквато и да било технология или друг способ чрез който участникът получава информация за инициала на кореспондента или за неработен множител за конкретен сигнал. Това включва, но не се изчерпва с използването на CW декодер, DX cluster, DX spotting уеб страница(DX Summit или друга),packet, местна или отдалечена декодираща технология (т.е. CW Skimmer or Reverse Beacon Network ),помощ от „помощник - оператор“.

++++++++++++++++++++++++

General Rules for All ARRL Contests
****
3.7. All transmitters and receivers must be located within a 500-meter diameter circle, excluding antennas.
3.7.1. This prohibits the use of remote receiving installations.
3.7.2. Exceptions:
3.7.2.1. Stations remotely controlled by radio link may use necessary equipment at the control point. This does not include using the control point as another receiving location.
3.7.2.2. Multioperator and Single Operator Unlimited (Assisted) stations may use spotting nets.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 16 фев 2016, 18:14

кое по-точно не е ясно ?
Предавателите и приемниците трябва да са вътре в кръг с диаметър 500м
Това не се отнася до антените, стига същите да продължават да бъдат свързани електрически с предавателите или приемниците посредством кабел. Това не забранява наличието на предусилвател между антената и коаксиалния кабел свързващ я с приемника например.
Най-вече това се отнася до Бевъридж антени и всякакви други антени за приемане.
Разполагането на предавателна антена на повече от 500м от предавателя няма смисъл поради загубите в кабела - затова и условията са формулирани по този начин.

Когато някой се самоспотва, за да си прави кефа по време на контест логично е да си прати чек лог, вместо нормален лог за класиране Иначе рискува да бъде декласиран въпреки, че няма резултат за класиране в топ 6.

А декласирани има от много страни, като декласираните българи слава Богу са единици в последните години.
Последна промяна от lz2cj на 16 фев 2016, 18:35, променено общо 1 път.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 16 фев 2016, 18:26

Това е списъкът с кандидатите за декласиране в CQWW CW 2015
В него има само една българска станция, чийто инициал съм премахнал. Така, че не обвинявайте в тенденциозност.

3Z9DX (SP5MXZ) Self-spotting, Remote
4X2M (4X4DZ) Unclaimed Assistance
B7Q Self-spotting
DR4A Multiple signals
DR5N Multiple signals, time shifting
DU1/R7KW Self-spotting, Unverifiable QSOs
E79D Unclaimed Assistance
ER1OO Unclaimed Assistance, Self-spotting, Signal quality
EW7DK Unclaimed Assistance
HA3MQ Self-spotting
HG3M Unclaimed Assistance, Self-spotting
II4K (IZ4AMS) Self-spotting
LU7HN Unclaimed Assistance
N0FW Unclaimed Assistance
NP2P Self-spotting
OL3Z Multiple signals
OL4A Multiple signals, Time shifting, Out of band
OL6P Two ops
OP4K Self-spotting
OZ1HX Unclaimed Assistance
OZ4MD Unclaimed Assistance
R7AW Unclaimed Assistance
R7CA Self-spotting
R7CD Unclaimed Assistance
R7NW Unclaimed Assistance
RA0FF Self-spotting
RA3Q Unclaimed Assistance
RA3UAG Unclaimed Assistance
RM8Y Unclaimed Assistance
RV9CM Unclaimed Assistance
RW3XZ Unclaimed Assistance
S52NR Self-spotting
SP1DSZ Unclaimed Assistance
SP1MGM Self-spotting, Unclaimed Assistance
SP3FHV Unclaimed Assistance
SP6EIY Unclaimed Assistance
SP9M Unclaimed Assistance
SV2JAO Unclaimed Assistance
UT1UL Unclaimed Assistance
UT7E Multiple signals
W2YC Self-spotting
YT65A Unclaimed Assistance
YV5KG Unclaimed Assistance



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 16 фев 2016, 19:16

Доки,

Темата я започнах заради "административното" отношение на организаторите към хобито.
Представи си нов участник, събирал кураж да се пусне в "контекста" и негово "приятелче" му погажда номера от съседния блок или къща.
Или , както Пламен спомена по-горе, някой реши да се подиграе с труда ти. И когато си пратил лог , никой не те задължава да видиш кой те е спотвал и кога.
Да не питам за тези 95% , необичащи състезания, които в почивните си дни искат да направят по някоя връзка.

Мистър Томсън, вместо да декласира, да слага инициала , ако няма обяснение, в чек лог , иначе само ще си печели "симпатизанти". Идеята ми е, че идиотите свършиха, и монопол върху определянето им, организатора няма.
Комитета , надявам се, не е полицейски, защото, няколко години наблюдавам само стрес-тест към определени региони. Ти също си свидетел, как викайки една германска чутура 5 пъти и получавайки потвърждание, накрая си нот индъ лог. Ама Ренди тия не ги декласира, поради конюктурни съображения.
Хаиде холан.....
Да не говорим за банд плана как се спазва...най вече от каубоите...



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 16 фев 2016, 20:15

Докторе,
това за загубите в коаксиалните кабели ми е пределно ясно!
Кажи как стои ситуацията в оптическите кабели и в FTP кабелите!
Говорим само за 500 м. Все са кабели...мамка му!


73's
Павел



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2be » 16 фев 2016, 20:18

Павка, те влизат в категорията remote, която е забранена :)



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ6AJ » 16 фев 2016, 22:27

LZ2BE написа: ... те влизат в категорията remote, която е забранена ...
добра вечер, Боби!
така мислиш само ти, Комитетът и няколко хиляди участника ... :D
за останалите стотина "контестмена", изявата е задължителна ... и щом е хоби, значи всичко е позволено.
какво ли не прави липсата на регламент в ежедневието !?!
(колкото и встрани да е от основното, за което Николай е отворил нова тема)
...

"Ватиканът" не контролира всичко, което е изписал като регламент, а само това, което може ... което е в състояние ... за поне 40% от нещата, които са писани в условията, е напълно безсилен или поне не му стига ресурс. а най-безпринципното е това, че решения се взимат на основание на предположения и личен опит. доказателства в чист вид - като слънцето в Белгия !

мнения и примери - естествено безброй ... аз давам моите. споделял съм ги неведнъж:

1. разполагам ли с активни "band map" и "partial check" на екрана, пред мен - значи съм "assisted".
някой помни вместо мен и ми подсказва в случай на нужда. с други думи - не съм сам !
ееее, и ако тази логика се приеме, кой тогава от участниците с компютър и лоджер е "non-assisted" ?

2. щом има разногласия и субективно отсъждане, кои спотове са "приятелски" и кои "неприятелски" - всички спотове да се разрешат неограничено, селф-спотинга също. това отново ще върне нещата във въпрос на можене, нали това е целта !?

още се бъзикам с Ренди, че лично ми дължи една плака от 2014 ... затова пък си научих урока - сутрин, като мина на 20м, да не гледам на изток-югоизток ... и ако "ударя" на нова страна/зона, поне в първите 15 минути да я пропускам. просто защото нямам право да зная къде и по кое време, какво да търся и какво да очаквам ... с две думи - далеч съм от това ниво, простосмъртен.

тя затова, от много стриктен и умуван регламент, немската WRTC-квалификация е "пародия на живо, плюс три четвърти" ...
ама нейсе, важното е да има донори ... и поне щатските дарения да минават през WWROF ... ако не файда, то поне файдица :D
73


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 16 фев 2016, 22:41

Боби,
да разбирам ли, че по диаметъра на един СЪРКЪЛ (500м) мога да
пусна коаксиален кабел, но нямам право да пусна оптика или FTP ?

Павел



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ3NY » 16 фев 2016, 23:19

Здравейте
Личното ми мнение е, че откакто съществува Интернет, контестинга не е същия. Всъщност, откакто захвърлихме химикалката и чаршафите и започнахме да викаме CQ, натискайки копчето на компютъра. Трябва да вървим напред заедно с технологиите, а не да полицействаме. Та ние СМЕ експериментатори!!! От друга страна организатора поръчва музиката. А ние имаме избора - можем да участваме, а може и да не :evil:

Всички говорят, че предавателите трябва да са в кръг от 500 метра, но никой не казва къде да са операторите! Още от CQWW CW 2014, има М/М контест станция в САЩ, в която целия контест не е имало никой в шака. Всички са работили дистанционно през Интернет. Според мен бъдещето е в това и работя активно по тези технологии, като http://www.remotehams.com. С все повече нарастващата нужда от добри оператори, всички големи станции рано, или късно ще отворят подобни дистанционни работни места. Нямат избор.

Още по темата
http://www.eham.net/articles/29893
https://www.amateurradio.com.au/news/re ... st-station
http://www.rttycontesting.com/ten-meter ... 2t-remote/
http://w4mq.com/toolkit/
http://remoteqth.com/

73! Митко
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 16 фев 2016, 23:42

Митаци,
Подкрепям те!
Не са важни СЪРКАЛИТЕ, а операторите!
Ние в момента натоварваме максимално два броя
SDR (Afedri), най-добрите на пазара за цената си!
Използваме личен VPN сървър....и всичко това в един
двор....с опции да се разшири!

73's
Павел



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 17 фев 2016, 00:29

Преди доста години познавах хора, имаха човешки имена и чувство за хумор, бяха приятели и уважаващи се колеги.
Както тогава, така и сега, политически зависимите (и съответно най-надъханите) си останаха отпадъци...
Сега имената са: WEBSDR, REMOTE, SKIMMER, CLUSTER, SO2,3,4...R, VPN, FTP, NETWORK, INTERFACE ,SPOT, те тоа последнио, само да ми падне....

Когато любовта и уважението изчезнат, се появява оправданието технология- типично за лъжците...те са тия, които се кискат зад кулисите....

Жалко!



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 17 фев 2016, 00:56

Кольо, браточка!
Моля те, недей така!
Дай право на съвремието!
Едно е ПОЛИТИЧЕСКИ зависими, а друго е ИКОНИМИЧЕСКИ!

73's



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 17 фев 2016, 02:07

ДОБРЕ, Павка,

Както винаги си точен и в час, ще те послушам и няма да използвам тази дума вече...

Вместо тия двете, ще ползвам зависими и тролове (това не го знам какво значи, ама веднъж ми го казаха и не знаех обида ли е или от обич).

73



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 17 фев 2016, 02:22

Кольо, браточка!
Евала за темата!
Не познавам друг, който би я повдигнал!

Мамка му и живот!!!!!



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 17 фев 2016, 08:57

LZ1JY написа:Доки,

Темата я започнах заради "административното" отношение на организаторите към хобито.
Представи си нов участник, събирал кураж да се пусне в "контекста" и негово "приятелче" му погажда номера от съседния блок или къща.
Или , както Пламен спомена по-горе, някой реши да се подиграе с труда ти. И когато си пратил лог , никой не те задължава да видиш кой те е спотвал и кога.
Да не питам за тези 95% , необичащи състезания, които в почивните си дни искат да направят по някоя връзка.

Мистър Томсън, вместо да декласира, да слага инициала , ако няма обяснение, в чек лог , иначе само ще си печели "симпатизанти". Идеята ми е, че идиотите свършиха, и монопол върху определянето им, организатора няма.
Комитета , надявам се, не е полицейски, защото, няколко години наблюдавам само стрес-тест към определени региони. Ти също си свидетел, как викайки една германска чутура 5 пъти и получавайки потвърждание, накрая си нот индъ лог. Ама Ренди тия не ги декласира, поради конюктурни съображения.
Хаиде холан.....
Да не говорим за банд плана как се спазва...най вече от каубоите...
Коле,
Организаторът не определя, кой как да си праща лога, а и не трябва. Всеки участник знае за какво е решил да участва и сам накрая решава какъв лог да прати носейки си последствията за това. В условията е посочено, в кои случаи организаторът може да прекласира един лог в чек лог. Не съм видял досега някой да е декласиран за това, че някоя друга станция го е спотвала ен пъти ! Навремето имаше един БГ радиолюбител, на който не си спомням инициала, който от Португалия спотваше LZ9W в несвяст, но това не доведе до декласирането ни. Декласиране може да последва, само ако се докаже, че е правено спотване от името на различни инициали, но от едно и също IP и само ако това IP да кажем е от района в който се е намирала станцията по време на контеста. Но и за това си има начин да бъде заобиколено, ако някой много иска да се самоспотва. Всяка станция от списъка който дадох по-горе има ПЕТ дни, в които има право да даде обяснение относно намерените нарушения. Ако даде задоволителни обяснения може и да не бъде декласирана - пример за това е Любо LZ2LDS миналата година.Големия проблем остава използването на remote приемници и това е нещо, с което е невъзможно да се бориш, поне на този етап.



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 17 фев 2016, 09:59

Docky buddy,

В конкретния случай, "обвиняемия" е абонирал клуба за интернет, който плаща . Младия "дихател" - спотер, незнам от какво воден, с маниашка точност е спотвал станция, която няма никакви претенции, затова подозирам тенденциозност от страна на организатора.
Не разбирам много, ама тези IP-та се раздават като плодчета от една и съща кошница и от един и същи сорт, с малка разлика от една цифра??

Да си кажа правичката, май много ми писна от правила и чужденци, които ни изкарват вечно виновни.
Сложи си ръка на сърцето и огледай списъка с "нарушители" , който ти любезно предостави. След това погледни броя на участниците и изчисли процента . Странно незначително пренебрежим.
Сега, нека този старателен, подозрително амбициозен директор, нека извади от тоталния UBN , броя на странно отпадналите връзки на претендиращите във всички категории , включително множители. И пак изчисли процента.
Десетки пъти по голям, нали!?
Ама там Рендето няма да пипне, защото го е страх!

Тъжно, нали?



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2be » 17 фев 2016, 10:05

lz1fy написа:Боби,
да разбирам ли, че по диаметъра на един СЪРКЪЛ (500м) мога да
пусна коаксиален кабел, но нямам право да пусна оптика или FTP ?
Павка, никой на никого не забранява да си пуска каквото си иска :)
Не съм обърнал внимание на уточнението ти за 500м, а го разбрах като интернет+remote rx и затова казах, че не е разрешено.
Както и Док писа по-горе ако RX и TX са в кръг от 500м и антените ти са свързани с коаксиални кабели към радиата проблеми няма. Можеш да използваш рамките на Чавдар, можеш да сложиш и SDR при тях и да си го управляваш по оптика/FTP. А можеш да го управляваш/слушаш и без кабели.

73 Боян



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 17 фев 2016, 14:47

SDR не може да сложи, ако той попада извън зоната на тези 500 м в диаметър. Може да сложи само предусилвател между антената и коаксиала.Приемникът трябва да е вътре в 500 метровия кръг.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 17 фев 2016, 14:59

Аз говоря точно SDR-а да е на 500м. от предавателната антена!
В немските контести е 1,5км., а CQ WW 160 допускат до 100 км.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 17 фев 2016, 19:05

lz1fy написа:Аз говоря точно SDR-а да е на 500м. от предавателната антена!
В немските контести е 1,5км., а CQ WW 160 допускат до 100 км.
Нещо май не се разбираме :( Къде го прочете това за 100 км за CQWW 160 m ?

Ако искаш да ползваш SDR като скимър и да си един оператор non assisted - това е против правилата.
Ако си асистед и си сингъл оператор, то няма проблем да си имаш скимър било то и на 100 км от мястото от което работиш. Единственото изискване е информацията , която получаваш от този приемник да е достъпна за всички през Интернет, а не само за теб. В противен случай ако приемника е извън 500те метра и го ползваш само ти се счита за изнесен приемник.

Най-добре е да ни светнеш точно какво искаш да правиш, за да ти се даде съвет дали не нарушаваш правилата, ако ти пука, че ги нарушаваш разбира се.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 17 фев 2016, 19:33

III. CATEGORIES:
For Single Operator Assisted Only:
A new rule is added to allow the use of one and only one remote receiver located within 100KM of the main transmitter site. WebSDRs are OK, but must be located within the 100KM limit. The rule is designed to accommodate new technology, and for those who experience high noise levels at the transmitting site. Anyone found using a remote receiver outside the limit will be subject to Disqualification.


http://www.cq160.com/rules.htm

Вальо,
аз в момента експериментирам с рамката на LZ1AQ.
Неговата система е с вграден усилвател, като сигнала се подава по
единия чифт усукана двойка на FTP кабел, като много добре балансирана линия.
Другите усукани двойки се използват за управление на диаграмата и захранване.
Направил съм си една платка, която е между трансивъра и PA. Тази платка има
един канал, който винаги подава атаката към PA в режим TX. В режим RX мога да
избирам с коя антена да слушам, тази на Чав изнесена на над 100м. или тази към
която е PA. Платката има отделен изход за SDR-а, който има и режим на скимер.
Идеята ми е SDR-а да пълни BandMap-а, включително и по време на предаване.

Поздрави,
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ6AJ » 17 фев 2016, 23:25

LZ3SF написа: ... в категория М2, и да искаш, няма как да предаваш много сигнали - освен някой кокуренция да е предавал с цел дисквалификация ...
много означава "повече от два", Владо :)
...
затова пък втората част на изречението - споделям !
Комитетът и в това отношение е напълно безсилен ... дето ще следи силата по SDR-те - блянове и фантазии.
достатъчно е "който трябва" да печели от Карибите, от останалата маса - на всяко издание 40-50 да бъдат посочени с пръст ... пропорцията по рецептура (справка - предходна реплика на Ник, LZ1JY) ... и всичко е по сценарий.
...
помня, имаше един изтъркан виц по корабите на БМФ: "моряк и митничар след поискване и недостатъчно даване ... спорове ... заплахи ... без резултат ... накрая митничарят сваля картите и пита с последни надежди - "зная че носиш, имам сигнал, ако е нужно 2 дни ще търбуша, но ще го открия !"
последвал смирен отговор на моряка-победител : "съжалявам, напразно се пънете, нямам нищо, а и да имах - как Ви се струва, аз 9 месеца да мисля къде да го крия, а Вие искате за 9 часа да го намерите, честно ли би било ?!" :lol:
та и с Комитетските работи - долу горе същата правда !
...
тази година лично писах, доставих в смлян вид - с картинки, линкове, адреси, шотове ... последователност от факти, уличаващи в селф-споттинг в CQWPX SSB, WAEDC SSB, WAG и CQWW SSB. след което го споделих и с уважавани от мен LZ-контестери ... без изключение споделено мнение. за съжаление, с информацията, с която разполагах - мога да стигна само до предположения, но достатъчни, че да извикам вниманието на "властите".
отговор от Терри: "съжалявам, издание 2015 е вече готово за отчитане !"
отговор от единия немски Контест-директор : "може и да има нещо, но като брой съмнителни спотове не е чак дотам масивно, че да му се обръща внимание!" ... вторият все още пази мълчание.
отговор от Ренди: "ще видим, трудно е за доказване, но имаме опит" ... и дотам

тъй чееее, както казват братушките -
что делать, Валера ?
верить или нет ?
и кому больше ?

73,
Любо


73,
Любо

LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 18 фев 2016, 01:40

Любо,

Една от причините, да повдигна тази тема, беше не лъжливия и пристрастен хамериканец, той само катализира повдигнатия от теб въпрос и анализа ти за лъжливите французи... Много радиолакомия от тоя бре. Егото му , край нема.

Ако хората тук видят труда ти, ще разберат защо директорите не стават...
====================================================================================================
Докторе,
ако не повдигнеш въпроса за отпадането на т.4 от условията, ще има шоу на следващите ЦЕ КУ дублове дублове контексти.

"""""""""""""""Under General Rules for All Entrants:

4. Self-spotting or asking to be spotted is not permitted.


Based on our analysis, we see spots for you that must have come from someone
within the station or working with direct information about your operation.""""""""""""""""

Ще затъкнеме кластерите с ауто спот генератори, а кои инициали ще ползваме , ще ти кажа персонално...
Тия морончета цял живот ни е....т , дойде време да им върнем малко.

Много мокерия, много нещо с труда на дарителите на КУ ЕС О-та.

Иначе нищо лично.
73



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ6AJ » 18 фев 2016, 10:07

добро утро !

Ник,
аз не си поставям за цел да показвам кой за какво става и за какво не става, имал съм съмнения - отправил съм ги на подходящото, спроред мен гише. знаеш, че съм "щора" и изобщо не ми пука да разкажа как и защо имам такива съмнения.
но не мисля, че е почтено ? и то не само към тези, в които се съмнявам ... но и към тези, които съм подвел ... ами ако подозренията ми са били напразни ? - какво остава ? едното безпочвено плюене и настройване на кръг от хора срещу някой "невинен".
съжалявам, в моето училище не ме учиха така !
когато повече от двама души не мислят като мен (даже когато несъгласието им е мълчаливо), отделям време да потърся кабая и в себе си. и то - без значение, колко единомишленици съм събрал в съмненията си преди това.
в този ред на мисли - благодаря, за неразпространението на материалите !
...
дали ще е CQWW, дали ще е LZDX, дали ще е кой да е махленски турнир - става дума за труд на много хора поотделно, става дума за уважение, става дума за разтоварване.
но едни да бъхтят според регламента и независимо от това, че с всеки следващ път научават по нещо и стават по-добри, да не могат да стигнат по-нагоре само защото имало палячовци, които били крайни в комплексите си ... и накрая всичко да се пренесе умножено по две на полето на WRTC, където ще се харчат пак парите на всички ни ? ... това не го приемам !
защото за мен няма разлика в произхода на даренията - дали от индивидуални- или от бизнес-спонсори.
нали всички се сещаме, откъде идват парите на корпоративните спонсори ... 90% от които произвеждат и продават хардуер за хобито ни :D

73


73,
Любо

LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 18 фев 2016, 11:53

:D :D
Не ми се удава вече да съм добричък и възпитан, Любо...
Изглежда че, Българите сме генетично обременени, да оставаме извън интригата. Незнам как е с тебе, ама напоследък декодера ми за лъжи и мушики работи безотказно.
И в 100% от случаите , когато някой цитира или се позове на закон и правилник, пък и на устав /нямам предвид двама "известни " ЕЛ ЗЕТ любители/ става въпрос за измамник. Леле, пък ако е, или е бил административно лице!

Така че, да му мислят всички, които искат да използват хобито за лични цели, като открадване на спонсорски средства например...

И всичко това ще е част от удоволствието от хобито - те са се смели , като са крали, ние ще се смеем като ги отвием и покажем! Цвета на боклука няма значение...

А на всички честни и добри хора, приятно контестиране !

Н. /няма значение кой кой е/



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ6AJ » 18 фев 2016, 12:37

LZ1JY написа: ... Не ми се удава вече да съм добричък и възпитан, Любо ...
позволявам си да не ти вярвам :D
не за друго, а по простата причина, че и аз съм придобил качества да хващам "нещото" още във въздуха.
и ако повечето от нас сме се "радвали" (а някои продължават) да бъдем употребени или поне консумирани, това е немислимо да става там, в средата, в обществото, в което се чувстваме подходящи и получаващи познание докато "презареждаме" ...
и няма как човек да презарежда, ако не е позитивен !
...
друг е въпроса, че между нас има такива, чийто цели не са подобни ... а просто се чувстват добре, криещи се в такава среда.
добре дошли, докато са с нас, защото искат да минат от другата страна - със сигурност имат шанс, при нас няма излишни.
но да ядат отвърте - това не би ... такива винаги трябва да се вадят на показ, разследванията винаги трябва да се довеждат докрай от тези, които имат положението и ресурса да го свършат, независимо от евентуална вреда по отношение на личния им комфорт ... малко или много сме приели (или сме били колективно убеждавани), че същите "тези" са достойни представители на "радио-фамилията" ...
достойнството се измерва с броя на НЕнаправените компромиси, а не обратно !
73


73,
Любо

LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 19 фев 2016, 01:42

достойнството се измерва с броя на НЕнаправените компромиси, а не обратно !
ЗНАЧИ АЗ СЪМ НАЙ-НЕДОСТОЙНИЯ ЧОВЕК НА СВЕТА...
Добър рейт за 62 години... :lol: :lol: :lol:

Ето защо, контестите само ми харесват, но не ме привличат... :D

Лошо е решението, което не подлежи на промяна...



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ6AJ » 19 фев 2016, 10:38

LZ1JY написа: ... ЗНАЧИ АЗ СЪМ НАЙ-НЕДОСТОЙНИЯ ЧОВЕК НА СВЕТА...
Добър рейт за 62 години... :lol: :lol: :lol:

Ето защо, контестите само ми харесват, но не ме привличат... :D

Лошо е решението, което не подлежи на промяна...
приема се за нормално ... като част от растежа :D
LZ1KGB'87 ... ZX0F'99 ...
и дай Боже всекиму !
последната част от репликата имам предвид ... първата е самоирония, доказваща втората.

73


73,
Любо

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 19 фев 2016, 17:53

lz1fy написа:III. CATEGORIES:
For Single Operator Assisted Only:
A new rule is added to allow the use of one and only one remote receiver located within 100KM of the main transmitter site. WebSDRs are OK, but must be located within the 100KM limit. The rule is designed to accommodate new technology, and for those who experience high noise levels at the transmitting site. Anyone found using a remote receiver outside the limit will be subject to Disqualification.


http://www.cq160.com/rules.htm

Вальо,
аз в момента експериментирам с рамката на LZ1AQ.
Неговата система е с вграден усилвател, като сигнала се подава по
единия чифт усукана двойка на FTP кабел, като много добре балансирана линия.
Другите усукани двойки се използват за управление на диаграмата и захранване.
Направил съм си една платка, която е между трансивъра и PA. Тази платка има
един канал, който винаги подава атаката към PA в режим TX. В режим RX мога да
избирам с коя антена да слушам, тази на Чав изнесена на над 100м. или тази към
която е PA. Платката има отделен изход за SDR-а, който има и режим на скимер.
Идеята ми е SDR-а да пълни BandMap-а, включително и по време на предаване.

Поздрави,
Павел
Павле, ако това наистина го пише в условията на 160 м контеста е смешно и жалко :( Директно признание, че изнесени приемници се ползват масово на 160 м :( И ми е много интересно, като как ще го хванат този дето слуша с приемник извън "позволените" :lol: 100 км ?

А това, което искаш да направиш е на практика, твой си локален скимър. При такива обстоятелства можеш да участваш в категория assisted /подпомаган/ без проблем. Не е разрешено от правилата на WW и WPX да ползваш такъв скимър в категория unassisted single operator. Идеята на изнесените антени е да можеш да слушаш банда и по време на предаване - това в категория unassisted е разрешено стига слушането да го правиш самия ти, а не SDR приемника в режим скимър.



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 19 фев 2016, 18:40

Вальо,
виж линка на cq160, който ти изпратих.....нищо не съм си измислил!
А иначе за другото си прав. Въпроса е антената на
SDR-чето да е в църкълчето, а дали ще го слушам
директно или ще го карам да скимира си е друг
въпрос, нали е пред мен!


73's
Павел



lz2fv
Мнения: 174
Регистриран на: 21 мар 2009, 17:21

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2fv » 19 фев 2016, 19:12

lz2cj написа:...... Единственото изискване е информацията , която получаваш от този приемник да е достъпна за всички през Интернет, а не само за теб. ...
Чета цялата тая дискусия и като обикновено българче си задавам следния тъп въпрос:
Ако сложа два SDR-a, пуснати със съответния софтуер като скимъри, единия в NY, а другия във Владивосток например и ги направя достъпни за всички през интернет, това приемливо ли е за съответния комитет.
И как ще погледне този комитет на момента, в който пак чрез съответния софтуер настроя тези джаджи да работят само в диапазон от 500Hz на един обхват(ако разбере, разбира се)? Естествено информацията ще остане достъпна за всички, включително и за тази станция, дето ще работи точно в средата на тия 500Hz....

Моля да бъда разбран правилно. Не смятам, че е нормално да се стремиш да прецакаш другарчето си, но някои май си го просят...

73!



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 20 фев 2016, 00:05

lz2fv написа:
lz2cj написа:...... Единственото изискване е информацията , която получаваш от този приемник да е достъпна за всички през Интернет, а не само за теб. ...
Чета цялата тая дискусия и като обикновено българче си задавам следния тъп въпрос:
Ако сложа два SDR-a, пуснати със съответния софтуер като скимъри, единия в NY, а другия във Владивосток например и ги направя достъпни за всички през интернет, това приемливо ли е за съответния комитет.
И как ще погледне този комитет на момента, в който пак чрез съответния софтуер настроя тези джаджи да работят само в диапазон от 500Hz на един обхват(ако разбере, разбира се)? Естествено информацията ще остане достъпна за всички, включително и за тази станция, дето ще работи точно в средата на тия 500Hz....

Моля да бъда разбран правилно. Не смятам, че е нормално да се стремиш да прецакаш другарчето си, но някои май си го просят...

73!
Изглежда е в кръвта на българина да търси как да заобиколи правилата, а не да ги спазва :shock: Ако сложиш скимъри в Ню Йорк и във Владивосток едва ли ще има голяма полза за теб Цецо, даже и да ги настроиш да дават информация за станции в лента на приемане от 500 херца. И Ню Йорк и Владивосток са на достатъчно много разстояние от Плевен :wink: и прохождението е такова, че ще можеш да ги ползваш за слушане +/- един - два часа преди отварянето или затварянето на съответния банд. Защото все пак тия от комитета не са чак толкова големи балъци.



lz1hst
Мнения: 62
Регистриран на: 29 сеп 2010, 13:10

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1hst » 20 фев 2016, 11:34

Моето лично мнение е, че прекалено много правила и изисквания се навъдиха за участващите в тези състезания- не знам дали с цел да толерират някого или не. За мен това е по-скоро спънка за развитие на каквито и да е умения - операторски или технически.
Бих предложил на организаторите да въведат задължително използване на детектор на лъжта вързан онлайн за всички участници и да се свърши.



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ1JY » 20 фев 2016, 11:39

Доки,

Мноооого далеч съм от идеята да ви наричам балъци . Отворих темата заради аршина.
Правилата са за всички, ако на пътя ги няма, гинат хора.

Всеки организатор много обича да създава правила, те са, за да подчертаят собствената му значимост.
А балъците, обикновени редиолюбители, дето простичко искат да си поработят и да се покефят, биват изненадани от т.4. И от отношението на "принципните" директори.

Живеем в динамични времена, тия с правилата и прекалено агресивните получават бързи уроци.
Няма значение дали си цар или бивш или настоящ.
Дали Ренди ще ни откаже от контести, съмнявам се, дали ще повлияе живота ни, съмнявам се, дали ние ще променим неговия, и тук се съмнявам.
Еми тогива оти се аби, както би казал Вуте.

73 Н.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz2cj » 20 фев 2016, 12:01

LZ1JY написа: Дали Ренди ще ни откаже от контести, съмнявам се, дали ще повлияе живота ни, съмнявам се, дали ние ще променим неговия, и тук се съмнявам.
Еми тогива оти се аби, както би казал Вуте.

73 Н.
Според мен въпросът ти е реторичен Коле :D

В крайна сметка, който организира определя и правилата, а всеки решава сам дали да участва в "цирка" или не и ако да - как точно 8)



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ6AJ » 01 апр 2016, 18:34

ето и нещо забавно !

http://lists.contesting.com/archives//h ... 00000.html

може и Първоаприлско да е, но е точно по темата (yes)

явно и от другата страна на Атлантика започват да се вълнуват от тези неща ...
според мен - крайно време беше !

73


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от LZ3NY » 01 апр 2016, 19:12

Ха ха ха
Както предлагаше кума ми, много години преди да ми стане кум - "Single Operator - Пълен безобразник". :D

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: ОБРАТНОТО НА ПРАВИЛАТА /CONTRA RULES/

Мнение от lz1fy » 01 апр 2016, 21:06

Митаци,
недей така!
Може да засегнеш някой от българските СИНГЪРИ....!

73's



Отговори