Къде да си пратя отчета?

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Къде да си пратя отчета?

Мнение от LZ1FW » 17 юни 2015, 14:03

Здравейте,

Имам малко над десет радиовръзки в LZ DX VHF/UHF Contest. Пращам отчетите до посочените в сайта мейли, но дотук няма потвърждение нито по мейл, нито на сайта
http://vhfcontest.bfra.bg/cgi-bin/LOGS2 ... st=2015jun
Втория път (преди три дена) пратих отчетите с копие и до мейла на LZ1NY в BFRA ORG

Не ми пука за класиране, ама ако някой иска моите отчети да каже как и къде да ги пратя или да даде знак, че са получени. Ако нещо е объркано пък - пак да ми каже. Ако трябва ще пренапиша целия отчет - не е дълъг :D

73, Сашо

START-OF-LOG: 2.0
ARRL-SECTION: DX
CALLSIGN: LZ1FW
CONTEST: LZ DX VHF/UHF Contest
CATEGORY: SOMB
CLAIMED-SCORE: 584
NAME: Александър Караджов
ADDRESS: село Говедарци
SOAPBOX: Rig: Yaesu FT-817ND, Power: 5W, Ant: Diamond SG7900

START-OF-LOG: 2.0
ARRL-SECTION: DX
CALLSIGN: LZ1FW
CONTEST: LZ DX VHF/UHF Contest
CATEGORY: SOMB
CLAIMED-SCORE: 416
NAME: Александър Караджов
ADDRESS: село Говедарци
SOAPBOX: Yaesu FT-817ND, QRP 5W, Ant. Diamond SG7900



lz1mc
Мнения: 13
Регистриран на: 20 сеп 2008, 18:17

Re: Къде да си пратя отчета?

Мнение от lz1mc » 17 юни 2015, 14:56

Здр. Сашо,
Отчетите за УКВ състезанията аз ги пратих до vhf@bfra.org
Виж дали пращаш .edi файлове ...да не са 'кабрило'... от там да е пробл. 73 'Слави / lz1mc



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Къде да си пратя отчета?

Мнение от LZ1NY » 17 юни 2015, 15:10

Здравей, Сашо!

Отчетът ти е получен, мой е пропускът, че не съм те уведомил за това.
В момента твоите отчети стоят в опашката, защото не са оформени в необходимия формат EDI.
Отчетите, които пристигат в EDI формат се качват бързо на сайта. Отчетите, които не са в нужния формат, изпратени са на хартия, в Ексел или по друг начин ги очаква един от следните варианти:
- връщат се с молба подателят да ги оформи в необходимия формат
- изпращат се на сътрудник, който ги въвежда в EDI
- може и аз да ги преработя.

Благодаря за отчетите и напомнянето! Подробности по отчетите, пропуски и др. обикновено дискутирам лично през електронна поща.
След кратко отсъствие вече съм на линия и до ден два твоите отчети ще фигурират като получени. А кръстосаната проверка ще бъде пусната след още време... след като изтече срокът за получаване на отчетите в другите страни от Регион 1.
В същото състояние са още няколко отчета - например на LZ1FJ, LZ1WF .... които си "чакат майстора"


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Къде да си пратя отчета?

Мнение от lz1fj » 17 юни 2015, 22:46

Уважаеми Викторе,
В моя случай ти си прав, аз не съм прав. Всичко е точно - пише в условията, че се иска еди-ли, педи-ли формат. В контести работя без програма, после на компютъра си пиша отчета и го докарвам горе-долу до Кабрило. Но в конкретния случай това няма значение - признавам, че не съм спазил написаното в условията. Съгласен съм на декласиране, но да се пише, че съм декласиран поради неспазване на изисквания за отчета формат (а не например поради някакво мошеничество).
Дали не е уместно да се публикува в условията практическа извадка на главата и първите две връзки на правилно написан отчет (такива примери има в някои сайтове на организатори на състезания)?

Сега да минем към друга една, не по-малко важна тема. Пак в условията на тия VHF/UHF контести пише, че на спечелилите призови места се дават медали, плакети и дипломи. Същевременно аз съм останал с впечатлението, че ти си бивш военен. И като такъв си напълно наясно, че колкото е важен авангардът, толкова, така да се каже, м-м-м ...ако не и повече ... хмм ...е важен и ариергардът! Помисли, помисли по това, какви неочаквани възможности за духовно поощрение крие тази ми скромна хипотеза! LZ1FJ (1 QSO в LZ VHF и няколко QSOs в LZ UHF контеста).



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Къде да си пратя отчета?

Мнение от LZ1NY » 17 юни 2015, 23:42

Здравей, ЕфДжей! ( че и рима има ?!)

Не знам какво те е накарало да мислиш, че някой ще те декласира ако логът ти не е в необходмия формат?
Бързам да напиша това, че да не би и друг да се е заблудил и да не може да заспи от притеснение преди лягане :-)


Ще продължа с няколко ДА и няколко НЕ-та

Да, EDI форматът е приет начин за оформяне на отчетите на състезателите за честоти над 50 MHz. С този формат работи софтуерът за проверка. С този формат се извършва обмена на данни между УКВ-мениджърите, за да се направи кръстосана проверка на връзките

Да, повечето програми могат да изведат данните в EDI формат.
Не, не всички лог-програми имат тази възможност

Да, темата "УКВ състезания, отчети, софтуер" съществува в този форум отдавна http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=4 ... =edi#p2628
Не, не е от скоро тази тема.

Не, не считам, че ако на страниците на форума публикуваме някаква извадка ще стане по ясно на хората. Нали никой няма да вземе да си пише на ръка отчета в EDI формат?
Да, има от къде се видят примерни отчети. На http://vhfcontest.bfra.bg/cgi-bin/tools/archives.py съм събрал архив над 26000 (26 хиляди) файла от изминали години, които са били събрани и обработени от мен за изминалите контести. А най-пълна информация за желаещите да се запознаят със спецификациите на този формат могат да намерят в IARU Region 1 VHF Managers Handbook 7.00 (Jan 2015) - http://vhfcontest.bfra.bg/files/VHF_Handbook_V7_00.pdf

Да, за класирането на призови места се издават дипломи в електронен вид. А за всички останали - сертификат за участие.
Да, ама ....за съжаление проектът за дипломи за 2014г и за 2015г още не е готов. Задачата се оказа по-трудна отколкото очаквах и никой не откликна с проект по темата Дипломи за УКВ състезанията на БФРЛ - http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=4&t=2193
Но все пак ДА, дипломи ще има.

И последно ДА - Казвам "да" на така наречената твоя "скромна хипотеза"

Използвам случая да споделя един линк, който също може да ви свърши работа: http://ok2kjt.net/edi/ Online EDI Generator.
Не си спомням кой ме препрати на този сайт, че да му благодаря :-), но вече ге препоръчах на доста хора.
Е, възможно е да има упреци, че няма вариант на български, но се свиква ....


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Къде да си пратя отчета?

Мнение от lz1fj » 18 юни 2015, 17:37

OK, tku, 73!



Отговори