Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2015 г.

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2015 г.

Мнение от LZ1BJ » 21 апр 2015, 12:31

В състезанието участваха 47 станции (7 клубни и 40 лични) и двама SWL.
Прикрепен, ще намерите протокола с класирането.
Който желае да си види UBN файла (списъка с грешките), нека ми пише на lz1bj@yahoo.com

73 LZ1BJ
Прикачени файлове
LZ_CHAMP_CW_2015.doc
(102 KиБ) Свален 297 пъти
Последна промяна от LZ1BJ на 29 апр 2015, 20:58, променено общо 1 път.



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: Резултати от държавното КВ първенство на CW за 2015 г.

Мнение от LZ1RF » 22 апр 2015, 11:52

Гледайки резултатите от CW КВ шампионата, а предполатам, че резултатите от SSB тура няма да се различават много от тези на CW, естествено се налага въпросът, къде са клубовете? От общо регистрирани 21 клуба в шампионатите участват по-малко от 10.
http://wiki.bfra.bg/%D0%91%D0%A4%D0%A0% ... 0%B2%D0%B5
Къде са останалите? Може би те се занимават само с радиозасичане или УКВ. Позволете ми да се усъмня. На всичко отгоре именно клубовете са членовете на БФРЛ. Ясно е, че клубовете са необходими само за отчетно-изборните събрание, където е нужен техния глас, но не са важни при участието им в най-радиолюбителските дисциплини. И тъй като БФРЛ се похвали, че тази година за разлика от миналата, Министерствното на младежта и спорта вече със сигурност ще подпомогне федерацията, какво би станало, ако това отново не се случи. Не се ли превръщаме в хора очакващи поредната милостиня? Не е ли крайно време да премислим ситуацията в която попаднахме и БФРЛ отново да стане сдружение на радиолюбители, такава каквато си беше между 1991 и 2006 год. БФРЛ я има не благодарение на държавната помощ, а въпреки тази помощ. Възможностите на отделните радиолюбители са далеч над тези на изкуствено регистрираните и поддържани радиоклубове. Може и да не съм прав, но считам, че гласът на отделния радиолюбител трябва да бъде чут. И го заявявам открито. Истинските радиолюбители са тези 50 -100 човека, които включително и сами организират участието си в националните и международни състезания без да чакат помощ от държавата или БФРЛ. Така е, до последния момент нямаше съобщение за шампионатите, но сега тези състезания ще бъдат подобаващо отчетени. Така е, вярвам повече на такива като Алеко, Боян, Краси и останалите колеги, представили се достойно в състезанията, отколкото на министерството. Може и да не съм прав, но така мисля!

LZ1RF



Отговори