RSGB 21/28 Mhz contest 2014

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

RSGB 21/28 Mhz contest 2014

Мнение от lz2rs » 01 яну 2015, 19:53

Резултати от RSGB 21/28 Mhz contest 2014 :
http://www.rsgbcc.org/cgi-bin/hfresults ... &year=2014



LZ1UK
Мнения: 63
Регистриран на: 12 яну 2014, 14:37

Re: RSGB 21/28 Mhz contest 2014

Мнение от LZ1UK » 05 яну 2015, 11:31

Здравейте и за много години!
Резултатите са много интересни - честито на победителите.
И се оказа, че може да има разлика в резултатите между 1-во и 2-ро място от 296.52% !!! 8)
Това последното е във връзка с коментари в една друга тема за малки мощности.
73 de LZ1UK



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: RSGB 21/28 Mhz contest 2014

Мнение от LZ6AJ » 05 яну 2015, 16:22

за много години, Савко !

така е, но не съвсем ... тук повече мирише на интерес към контеста и кондишън, естествено ... (особено на 10м).
1. според бандовете на които се провежда - този контест не е за Европа.
2. според времето на провеждане - не е за Азия и Океания, а по-скоро за Северна и Южна Америка.
3. и ако няма интерес или кондишън - остава източна Европа и малко Азия (доклокото светлата част на деня го позволява).

както се казва - "постна скука" ... правиш 200 контакта за 12 часа и си готов за плака. независимо, дали участниците в категорията ти са 15 или 30 - всичко зависи от локация, кондишън и кефа на англичаните. това, че Румен е ровил през цялото време, а останалите са се отказали на втория час - всеки си носи последствията. помня едно мое участие преди години от Балчик - от една и съща станция ме извикаха поне 8 кореспондента. не мога да твърдя, че операторът беше един и същ - може и целева сбирка да е имало на този адрес по това време :)
лично аз не бих сравнявал подобен контест и проявите в него със случките из големите контести напоследък. иска им се на агличаните, тъй както и на скандинавците, сърбите и поляците, ноооо ... ако не си сменят условията, нищо чудно скоро да видим други, по-динамични контести по същото време.

73


73,
Любо

lz2rs
Мнения: 465
Регистриран на: 21 авг 2008, 16:14

Re: RSGB 21/28 Mhz contest 2014

Мнение от lz2rs » 05 яну 2015, 21:11

Здравей Савко и да си жив и здрав през Новата 2015 г!
Очаквах такава реакция,след като дискутирахме големите резултати на HG3M .
Какво мога да кажа в моя защита:
-разликата между мене и следващият в класирането е голяма,защото има обективни причини:
Аз съм бил 10 вата -според условията на контеста за QRP, а другият е бил с 5 вата-така е пожелал,а и неговата антена е по малка.
Но не това е същественото!
Установил съм,че специално Англичаните ме чуват ВИНАГИ много добре-независимо от мощността,която използвам.
Днес,вчера и през цялата 2014 г. съм бил повече на 28 Мхц и получавам рапорти 59+20 дБ,+10 дБ на USB 10 watts pwr.
Даже предишната година експериментирах многократно на CW с много малка мощност-започвах с 1 ватт и свършвах QSO-то с
3,3 Мвт-това е най малката ми възможна мощност-според калибрираният ми от Стенли / ACOM / миливатметър WM-2.
Някои англичани успяха да чуят 3,3 Мвт,даже и трима US -с големи антени.За това писах в глава QRP няколко пъти.
Понеже се познавам с RW3AI и се уважаваме,знам че той работи повече за удоволствие и не винаги през цялото време на контеста.
За мене този контест е скучен и затова когато преди време го бях печелил 10 години подред на CW / 1996 - 2005 / аз спрях за известно
време да работя в същият контест,защото не ми беше интересен.После около 2010 пак започнах,този път на QRP MIX /CW &USB/ и от
тогава съм пак победител.Познавам отлично прохождението към UK,работя активно поне две седмици преди него и добивам представа за кондишъна,
понеже няма много участници от UK,се налага и да викам CQ,особено на USB.Всъщност,понеже аз чета книги всеки ден,си намерих една интересна
книга и когато поработя в контеста 3 часa,чета книга известно време,после пак на контеста и така цял ден до като свърши.
Бих казал,че умея да работя с Англичани,тоест имам си изградена стратегия-както на всеки отделен контест.
Да,но това при мене може да се получи само на такъв контест,но на другите големи контести това не става.
Там вече нещата стоят другояче и ти би трябвало да го знаеш.
В заключение ще кажа,че само когато работим честно-според условията на контеста и получим призово място,тогава има истинска радост,всичко
друго е просто един фалш!!
73! Румен LZ2RS



Отговори