IARU contest

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: IARU contest

Мнение от LZ1FW » 16 юли 2015, 09:23

LZ1BJ написа:
LZ2LDS написа:3. какъв е общият годишен бюджет за КВ-дейности на федерацията за 2015 година ?
Засега са похарчени 175 лева за отпечатването на пет хиляди QSL (2000-LZ90IARU, 2000-LZ2015KM, 1000-LZ7HQ)
Около 1000 лева ще бъдат ползвани за QSL бюрото - вътрешната поща и инициалите на БФРЛ се финансират от БФРЛ.
Изработени бяха купи и дипломи за вътрешните състезания и две плаки за LZ DX Contest. За сумата нямам информация - предполагам че е в рамките на 200 лева.
За по-подробна информация се обърни към LZ1IK и LZ3NN.
LZ2LDS написа:4. ако приемем, че 350 души са платили членски внос през клубовете си за миналата 2014 година - колко от тези клубове се занимават изцяло с КВ / УКВ, колко от тях изцяло с ARDF и колко смесено ? да не се окаже, че КВ- и УКВ- активистите поемат плащането на офиса и други административни разходи, а лисичарите - не участват солидарно според приходите, което генерират?
Не се безпокой. Примерно миналата година за КВ бяха похарчени над 12000 (дванадесет хиляди) лева и няма начин да са заплатени от членския внос, защото той бе в рамките на 4000-5000 лева, а КВ-то приходи не генерира.
Дванадесет хиляди лева са страшно много пари. От една страна звучат успокояващо добре, но от друга страна възниква въпроса коя късовълнова дейност на федерацията ги е оползотворила и за какво точно. Ако някой задоволи любопитството ми ще му бъда благодарен.

73, Сашо



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: IARU contest

Мнение от LZ1RF » 16 юли 2015, 11:02

И така
"...КВ-то приходи не генерира."
Нека да уточним: Кой каквото и да говори да знаете, че става дума за пари. И това според мен е нормално. Така е и в Гърция. Но ако се върнем малко назад това ръководство ни обеща, че държавата ще ни залее с пари. Какво стана бе Викторе? Не ставаше въпрос да се генерират пари, а ти обеща да разпределяш пари. Тези държавните пари. Защо ги няма? Нещо сбърка ли федерацията, та и беше спряно финансирането? Или ви обвиниха в нещо за което, така и не се разбра.
Накратко стигнахме отново до "Пари няма, действайте." Но пари няма за едни за други май има и то доста. Защо никъде в отчетите не фигурират "генерираните" средства от годишните морски турнири по радиозасичане? Парадоксът е че тази година съвпаднаха IARU HF и твоето, да Викторе твоето лично туристическо мероприятие под формата на ежегоден вече от 6 години турнир по радиозасичане. Затова и неможа да напишеш два реда във форума и да благодариш на момчетата. Вярно е, че тази година гостите ти от Украйна и Русия бяха по малко, но при 76 състезатели това означава около 120-130 присъстващи, което при средна цена от около 45 евро на човек при 30% отсъпка от хотела и около 50 евро стартова такса прави около 5-6 хил евро чиста печалба за БФРЛ.
За какво са ни клубовете Викторе. Държавата пари не дава за какво ни е тази измислена структура БФРЛ на клубовете. Почти 20 год БФРЛ функционираше без помоща на държавата и беше единна. Сега и пари няма и се разделихме.
Бойчо, а на теб искам да ти припомня само едно. Спомняш ли си за какво идва при мен когато бях в министерството и за какво ми "плака"?
И така глас народен, глас божи. Можеш да излъжеш много хора един път, можеш да излъжеш малко хора много пъти, но всички да лъжеш постоянно не става.

LZ1RF



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: IARU contest

Мнение от LZ1BJ » 16 юли 2015, 11:35

LZ1RF написа:...И така глас народен, глас божи. Можеш да излъжеш много хора един път, можеш да излъжеш малко хора много пъти, но всички да лъжеш постоянно не става.
LZ1RF
Е, не става, DR LZ1RF.
Колкото и да се напъваш да очерняш LZ3NN, всички помним какви ги сътвори предният председател на БФРЛ след като не бе преизбран на поста си.
И понеже дискусията отново се изроди в лични нападки и обяснения, припомням откъде тръгнахме.
LZ1BJ написа: Предложението за финансовата помощ е добро, но за съжаление БФРЛ няма никаква възможност. Членският внос, който се набира през годината, не стига дори за издръжката на офиса и за плащане на членския внос в IARU...
Та преди УС на БФРЛ да вземе решение в тази насока, трябва да се намери спомоществовател, който да осигури средствата - може би две хиляди лева ще стигнат... Иначе ще се вземе решение, което обективно няма да може да се изпълни.
Нека моят коментар да се тълкува като зов за финансова подкрепа за участието на LZ7HQ в IARU Contest 2016.
Никой не предложи конкретна финансова помощ. За сметка на това видяхме колко грешни са LZ3NN, LZ1BJ, LZ1IK, LZ1RT и другите членове на УС.
Понеже на два пъти се споменава, че LZ3NN не бил благодарил на участниците в LZ7HQ, припомням че аз го направих още вечерта след контеста.
LZ1BJ написа:...
Благодаря на LZ1YQ и на всички останали, включили се в организирането и работата на LZ7HQ.
Ако се счита, че това не е достатъчно, мога да се обадя на всички членове на УС, един по един да изкажат благодарности и те...



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: IARU contest

Мнение от LZ6AJ » 16 юли 2015, 12:16

Бойчо, здравей !
задаването на конкретни въпроси към теб НЕ би могло да се приема за заяждане. така както и това, че подминавам без коментар част от писаниятата ти - колко са ти бели нощите, колко работа вършиш и колко километра минаваш ...
в края на краищата, докато си КВ-мениджър - това те чака !
благодаря ти за отговорите ... надявам се, че всеки сам ще си направи изводите.
а за останалото - не ми пука кой какви съчки в чий огън кладе, аз моите плаки за LZ DX 2014 ги платих ... като се обадят от клуба, през който членувам в БФРЛ за членски внос и това ще си платя ... нали така е според настоящия Устав :D
като цяло ни свързва хобито, иначе като нищо няма и да се знаем. но отношенията между нас, членовете на клубовете-членуващи в БФРЛ и УС на БФРЛ са само и единствено бизнес, тъй като Вие решавате как ще се харчат нашите пари. а в бизнеса емоции няма, просто е добре да давате отговори на всички зададени от нас въпроси. това, което ти направи в предния пост.
73


73,
Любо

LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: IARU contest

Мнение от LZ1RF » 16 юли 2015, 12:22

Ех Бойчо, Бойчо надявам се на Виктор все още да не му е нужен адвокат...
А що се отнася до времето в което съм бил избран да ръководя делата на федерацията бих ти припомнил само едно.
Всички финансови операции по това време са минавали през банковата сметка на организацията. С пари в брой не съм оперирал.Това поне лесно се проверява. Всички получени от кого и всички похарчени пари и за какво са в сметката. Хайде нека Виктор да каже дали при него е така. Ти наясно ли си колко е цената на туристическите агенции в Русия и Украйна за получаването на виза за почивка в България.Не колко струва визата, а основанието за да я получиш?
Само не разбирам, липсата на коментара ти за това за което ми "плака" другарю Хаджийски? А що се отнася до средствата, за които ме обвиняват такива като теб и Виктор, че съм си ги възстановил да така е. Тези средства са мои и е мое решението кому да ги предоставя дали на BFRL или на LZ1KAA.
Не Бойчо, не драги не се изместваме от въпроса. Той е много, много широк. Защото някои не си направихте сметка до какво ще доведат глупостите, които се изговориха. Сега няма спиране. Кутията на Пандора не я отворих аз. Каквото повикало такова се обадило. Освен ако не се намери някой с доблест да каже: "Стига, сбъркахме..." Но като гледам държавата и простотията, която ни залива отвсякъде, песимист съм.

LZ1RF



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: IARU contest

Мнение от lz3nn » 16 юли 2015, 12:58

Здравейте,

Пак започнаха простотиите за съжаление ...
Държа лично да отговоря Сашо за разходите за КВ за 2014г, които наистина не са малко, но според мен и УС на БФРЛ са си заслужавали на 100%:

1. Част от таксата за участието на LZ3YY на WRTC 2014 - 5000 USD (7800 лв.)
От тази сума 4033лв. е остатъка от спонсорските пари от провеждането на КВ Присъственото състезание в Пловдив през 2013г.
По волята на дарителите бяха изразходени за тази дейност.

2. КВ трансивър за нуждите на БФРЛ - 1300лв.
Странно защо до сега при толкова видни КВ-сти, председатели в офиса на БФРЛ до 2014г. нямаше КВ апаратура .....

3. КВ антена - 600лв.

4. Покриване на разликата от провеждане на КВ Присъственото състезание през 2014г. - 887лв.

5. Медали, купи, плакети за КВ състезания - 320лв.

6. QSL бюро - 600лв.

7. QSL картички за БФРЛ - 490лв.

Със сигурност има и други разходи за КВ дейността, но тези са основните, за които се сещам в момента.

Милчо, както винаги сметките, които правиш са силно манипулативни, но това е характерна твоя черта и не се впечатлявам особено ...
Та за Приморско:
Вярно е, че тази година имаше по-малко участници, но добре, че през миналата имаше доста, та успяхме с част от спечелените пари от ARDF за БФРЛ да купим КВ трансивър и антена, че да не се излагаме ....
Стартова такса през 2015 г. за Приморско НЕ Е имало, би следвало да го знаеш, при положение, че си видял колко са стартирали, редно е да си прочел и какво са били условията за чужденците и за българите ...
От тези 76 стартирали над 30 човека са българи, които плащат съвсем други пари за престоя си.
Що ли забравяме и 10-15 човека съдии, без които едно такова мероприятие не може да мине и те разбира се не плащат за престоя си ... Има ли смисъл за споменавам за транспорт и други задължителни неща, които съпътстват едно такова мероприятие ..... ти ги знаеш много добре, но друго си е да се хвърлят едни бомбастични цифри!

Милчо, що нагло лъжеш, че не си боравил с пари в брой?? Я си спомни по колко пари в кеш се събираха в Боровец, София, Приморско, Обзор на ръка от участниците. Не мога да разбера обаче в какво е проблема - каква е разликата между парите в брой и по сметка, като има отчети, баланси и т.н. До колкото ми е известно на територията на Р. България касовите операции не са забранени. Я малко по-сериозно, стига си търсил под вола теле!!!

Милчо, отново не си подготвен за визите и не ми е ясно за какво го споменаваш..... Не ме интересува колко струва българска туристическа виза за гости от Украйна и Русия. Факт е гостите, идващи на мероприятия, организирани от БФРЛ от тези страни, получават БЕЗПЛАТНИ визи, след писмото - покана, което БФРЛ, чрез ММС и Външно министерство им праща. Така е от доста време и ти би следвало да помниш това ... БФРЛ изпраща ежегодно доста писма - покани, през ММС и досега не сме имали никакви проблеми - напротив всички институции са много отзивчиви и с радост помагат!!

По отношение на ММС, за съжаление критериите за финансиране през последните две години на неолимпийските федерации силно се промениха (има ги публикувани): завоювани 10 медала от Световни или Европейски първенства при мъже и жени; над 12 клуба в обществена полза. За сега не можем да покрием тези критерии и действаме за финансиране пред ММС, на основание другата наредба. Имаме обаче надежди, че нещата ще се променят към по-добре в бъдеще.
Федерацията обаче абсолютно никъде не е сбъркала пред министерството и винаги си е спазвала договорите!

Винаги, когато имаше и най-малката възможност, БФРЛ помагаше на екипа на HQ станциите за IARU шампионата.
Нека, сега когато БФРЛ наистина няма такава възможност колеги като, LZ1UK, LZ5VV и ...., на които темата им е присърце да дадат личен пример и да отделят средства за любимото хоби.

Лично аз, като Председател на УС на БФРЛ съм се ангажирал, да гарантирам всички необходими плащания (наеми, консумативи, QSL бюро и др..) за съществуването на федерацията . Независимо колко пари се събират от членският внос, мое задължение е (включително с не малко лични средства) разликата да бъде осигурена.
За разлика обаче от г-н Миланов, всички дадени от мен спонсорски средства са оформени като ДАРЕНИЯ и по този начин съм предпазил следващият Председател на УС на БФРЛ, да му се случи номера, който Милчо ни извъртя през 2010 !!!

Смятам темата за приключена и мисля, че дадох доста подробни разяснения.

Виктор - LZ3NN



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: IARU contest

Мнение от lz1yq » 16 юли 2015, 13:37

Мисля че коментарийте отидоха в друга посока, ако продължава моля админа да изтрие или премести постовете в друга тема близка до последните постове. Тук е място на което исках да изкажа благодарноста си към хората участвали в мероприятието, да кажа какви са били пропуските, проблемите и какво сме направили. Още веднъж моля да се спре препирнята, ако има някой нещо да казва , пита извън тази тема, да го направи там където му е мястото, или да изчака следващото заседание на УС и там да си зададе въпросите .

73! LZ1YQ



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: IARU contest

Мнение от LZ1RF » 16 юли 2015, 13:54

Викторе, продължаваш да мърсиш кладенеца от който си пил и пиеш вода...
1. По сметката ти до 12000 не стигат 4000 лв. Не искам да коментирам по същество и самите разходи. Добре, че не съм член на КС.
2. Сумите, които са събирани директно от участници в състезания, регламентирани по условия и в календара на IARU, които са провеждани по мое време на място в хотелите, са заплащани директно на хотелите срещу, което е получавана фактура с касов бон от самия хотел.
3. БФРЛ има ли касов апарат за да издава касов бон за получените суми от участниците в "твоите състезания по радиозасичане", които не са преведени по банков път? Ако има това е добре. Защото в България не са забранени касовите плащания, но те се извършват при определени условия. Още повече, когато са свързани с регламентирана туристическа дейност, която дефакто БФРЛ извършва за придружаващите състезателите граждани на чужди страни. БФРЛ има ли лиценз за такава дейност?
4. Именно, сам потвърждаваш, че чуждестранните участици в тези състезания не само състезателите, но и придружаващите ги, получават БЕЗПЛАТНИ ВИЗИ за които иначе в Русия и Украйна се плащат сериозни суми, които ти им спестяваш. Защо и срещу какво ли?
Викторе, Викторе, ...

LZ1RF



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: IARU contest

Мнение от lz1yq » 16 юли 2015, 14:05

МОЛЯ АДМИНА ДА ПРЕМАХНЕ / ПРЕМЕСТИ В ПОДХОДЯЩА ТЕМА / ВСИЧКИ ПОСТОВЕ КОИТО НЕ СА СВЪРЗАНИ С ТЕМАТА IARU HF CONTEST 2015.

LZ1YQ



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: IARU contest

Мнение от LZ1BJ » 16 юли 2015, 14:27

LZ1RF написа: Само не разбирам, липсата на коментара ти за това за което ми "плака" другарю Хаджийски?
LZ1RF
Не съм ти никакъв другар и те моля да не ме наричаш така. Аз се обърнах към теб с DR LZ1RF. Като телеграфист би следвало да знаеш че кода DR не означава ДРУГАРЮ, а идва от английската дума DEAR, която означава ДРАГИ и е широко разпространен код при общуването между радиолюбители.
Дължа да отбележа, че никога не съм ти "плакал". Предполагам, че имаш предвид една наша среща в твоя офис на пл."Славейков", когато аз и още 1-2 приятели дойдохме да те агитираме да те изберем за Председател на БФРЛ на предстоящата тогава конференция. Бе се създало много негативно отношение към тогавашния председател на БФРЛ LZ1US заради направените по негово предложение промени в Устава на БФРЛ с цел регистриране в ММС. Независимо че и аз тогава бях разочарован от неговите действия, времето показа че Панайот е бил абсолютно прав. Но тогава имаше опасност конференцията да се превърне в един скандал и трябваше да се направи компромис за избирането на нов председател.
Та вследствие моето "плакане" и дейност през онези дни, ти бе избран за председател на БФРЛ.
Когато дойде време за следващата конференция, доста хора се бяха настроили срещу теб заради факта че ти ръководеше БФРЛ като свое лично ЕООД, без да зачиташ решенията вземани от УС.
Аз отново агитирах в твоя подкрепа с мотива: "Милчо може да не е идеален, но плаща наема на офиса на БФРЛ и трябва да го преизберем"
И накрая какво се оказа - в нарушение на всякакви морални и законови норми ти опразни сметката на БФРЛ. Не се посвени дори да си вземеш и 480 лева наем за 3-4 месеца, през които бе приютил Здравка с едно бюро в твоя офис на пл."Славейков". Ако бе казал предварително, че ще искаш наем и бе сключен съответен договор е едно, но да си вземеш от парите на БФРЛ просто защото така си решил, е злоупотреба.
Та разясних ти моето "плакане", защото ти бе много интересно и два пъти зададе този въпрос.
В заключение ти заявявам, че си "посипвам главата с пепел" за ролята ми при двукратното ти избиране за председател на БФРЛ,защото ти се подигра по най-брутален начин с всички нас, които ти имахме доверие.
И спри да избиваш комплекси, атакувайки постоянно Виктор, LZ3NN. Това не ти помага да заличиш деянията си след онази конференция, на която ти не бе преизбран отново.



Заключена