ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 12 фев 2014, 22:17

Здравейте приятели!!

По молба на организаторите публикувам ПОКАНА за участие в КВ състезанието :
„ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB Андрей Тотев“


Условия за провеждане на КВ състезание
„ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB Андрей Тотев“
Дата 23.03.2014 г. от 07:00 LZT – 11:00 LZT
Обхват
3.5 MHZ
Вид работа
CW
SSB
Категории
SOLP CW, SOLP SSB, SOLP MIXED
SOHP CW, SOHP SSB, SOHP MIXED
MOHP MIXED
QRP
НОМЕРА
Предава се поредният номер на връзката + поредния номер на пред. кореспондент
Започва се 001000
Повторна връзка с кореспондент може да бъде направена на всеки 30 минути по веднъж на всеки вид работа
За ползващите N1MM logger използвайте LZDOMESTIC Contest
Точки
По 1 точка за всяко QSO
Награди
На 1-те места във всичките 8 категории се раздават купи а ,на останалите дипломи
Награждаване
Награждаването ще се извърши на годишното радиолюбителско изложение Казанлък 2014
Логовете изпращайте на lz5x@abv.bg
За повече информация тел 0878 5 0000 5 ИЛИ lz5x@abv.bg
Организатори LZ1DCW (LZ5X) Пламен Георгиев
LZ3FN Христо Игнатов



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 13 фев 2014, 23:08

Еххххххххххххх момчета !!
Много ми е тъжно че никой не реагира.... да си спомним за един приятел и много добър радиолюбител.
Жалко ..............



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 14 фев 2014, 01:33

споко, наборе ...
всеки от нас, който познаваше Андрей LZ1RB/LZ9X (sk), ще го помни дълго - Мир на душата му !
това, че не съм в района, за да почета паметта му с участие, е само за моя сметка :(
относно идеята - инициаторите бяха похвалени и поздравени още снощи ... както за името и повода, така и за времето на провеждане (полезна репетиция месец преди шампионатите).
какво повече има за казване ? - кратко, ясно и познато. а това - кой с каква мощност е работил в действителност - щом го въвеждат, може би са измислили начин как да го контролират. :wink:
Браво на Пламен LZ1DCW/LZ5X и групата около него,
73 и успех !

п.п. когато нещата са добре премислени и помислите чисти - те винаги вършат работа ... почнат ли да се усложняват с цел мъгла и корист - ефектът изчезва ... докато накрая авторите им стават за смях. (rofl)


73,
Любо

LZ1ONK
Мнения: 61
Регистриран на: 10 окт 2006, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ1ONK » 14 фев 2014, 09:08

LZ2HR написа:Много ми е тъжно че никой не реагира....
Липсата на реакция във форума не е отказ от участие. Аз например отговорих на e-mail-а на Пламен още веднага щом получих поканата. Не познавах лично Андрей LZ1RB, но удоволствие ще участвам.

По условията няма какво да се коментира - прости и ясни са, а и времето за провеждане ми се струва подходящо.

Предполагам, че и други колеги мислят така.


73! LZ1ONK/LZ7O

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 14 фев 2014, 10:03

Харесва ми идеята за такъв контест и че е в памет на Андро, когото познавах още от студентските си години.
LZ2HR написа:Дата 23.03.2014 г. от 07:00 LZT – 11:00 LZT
Предполагам, че организаторите не са чели дискусията от миналия месец относно шампионатите, че това време не е подходящо. Проблем ли е да се дръпне 1 час по-рано или да е следобед 15-19ч?
LZ2HR написа:Повторна връзка с кореспондент може да бъде направена на всеки 30 минути по веднъж на всеки вид работа
За ползващите N1MM logger използвайте LZDOMESTIC Contest
Ако идеята е в рамките на 30 мин да се направят 2 връзки, по една на CW и SSB, то това N1MM не го поддържа. Програмата е направена да следи за 30мин повторение, независимо от вида на работа.
73 Боян



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 14 фев 2014, 11:58

Здравейте !!!

Бояне, предложението ти да е следобед и на мен ми допада.
До контеста има доста време , така че можe да се пипне по условията.
Предполагам че Пламен няма да има нищо против.



LZ2CM
Мнения: 159
Регистриран на: 30 ное 2009, 07:28

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2CM » 14 фев 2014, 17:26

Здравейте, ако ще се правят промени за вечер , тогава и датата трябва да се промени.В събота примерно.Поне аз работя изнесен и вдигам 2мачти и т.н.На Балканския контест дори можеше да не се приберем за работа в понеделник , поради лошото време.Но нямам възражения и по сегашните условия.
73!



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 14 фев 2014, 20:23

LZ2LDS написа: а това - кой с каква мощност е работил в действителност - щом го въвеждат, може би са измислили начин как да го контролират. :wink:
(rofl)
Е подскажи в кой контест са го контролирали (успешно) ?? Смятам че в това състезание не е основно борбата. А само една почит към Андрешко.
LZ2CM написа:Здравейте, ако ще се правят промени за вечер , тогава и датата трябва да се промени.В събота примерно.Поне аз работя изнесен и вдигам 2мачти и т.н.На Балканския контест дори можеше да не се приберем за работа в понеделник , поради лошото време.Но нямам възражения и по сегашните условия.
73!
Здравей Пламене !!
Точно за това искахме по ранно обсъждане за да стане приятно и удобно на повече хора.

колкото повече предложения - по-добре

73 !!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 14 фев 2014, 20:50

LZ2HR написа:Бояне, предложението ти да е следобед и на мен ми допада.
Здравей Ицо,
аз предложих да се избегне времето м/у 10:00-14:00 лзт заради кофти прохождението. Нямам претенции дали ще е по-рано сутринта или следобед, както и дали ще е в събота или неделя.
73 Боян



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 14 фев 2014, 21:11

Здравей !!
Разбрах те на момента!!!
Просто казах че ми допада да е следобед.
Но това не значи че ще допадне на други. Затова се сондира мнение как да е най-угодно на повече хора.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 14 фев 2014, 22:13

LZ2HR написа:
LZ2LDS написа: а това - кой с каква мощност е работил в действителност - щом го въвеждат, може би са измислили начин как да го контролират. :wink:
(rofl)
Е подскажи в кой контест са го контролирали (успешно) ?? Смятам че в това състезание не е основно борбата. А само една почит към Андрешко.
Ицо,

първо те моля - като ползваш цитати, не ги прекъсвай ... че става сглобка, която не отговаря на оригинала - последния смях, след намигането, се отнася къде къде за друго.

второ - прочети, още веднъж (ако е нужно и повече) - къде видя, че казвам как ? само загатвам, че щом организаторът въвежда регламент - може пък и да има идея как ще следи за неговото изпълнение. :wink:
всички знаем, че е невъзможно 100% ... но въпреки това, съществуват и полезни хватки в това отношение.

73


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 15 фев 2014, 11:00

LZ2HR написа:Повторна връзка с кореспондент може да бъде направена на всеки 30 минути по веднъж на всеки вид работа
За ползващите N1MM logger използвайте LZDOMESTIC Contest
Ако идеята е в рамките на 30 мин да се направят 2 връзки, по една на CW и SSB, то това N1MM не го поддържа. Програмата е направена да следи за 30мин повторение, независимо от вида на работа.
73 Боян[/quote]

Здравейте !!!
Бояне, понеже не познавам N1MM, подскажи може ли да се конфигурира друго време , да речем 15 минути??
Че наистина тази част от условието понакуцва.
Да помислим какво може да се направи.

73 !! И успехи в ARRL contest (за тези които участват)



LZ2CM
Мнения: 159
Регистриран на: 30 ное 2009, 07:28

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2CM » 15 фев 2014, 11:27

Два фаила един CW и другия SSB. 73!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 15 фев 2014, 13:13

Ицо,
N1MM е твърдо конфигурирана да следи за 30мин повторение. Доколкото знам няма програма, която да следи 30мин интервал поотделно на CW и SSB, както се предлага в условията.
LZ2CM написа:Два фаила един CW и другия SSB. 73!
По принцип става, на практика вероятността да объркаш с кой лог кои връзки правиш е много голяма, тъй като имената им в менюто са еднакви. Общия лог ще трябва да се сглобява връзка по връзка с редактираща програма.
Мисля, че има голяма вероятност да има 30 души на CW, 5 na SSB и 5 смесено. След първия час хората на SSB ще имат по 10-20 връзки и ще се откажат, а смесените ще останат само на CW.
Е ще има и хора в Mixed, които ще пишат на хартия, за да докажат, че хората са по-добри от компютрите :)
Разбирам, че идеята е да могат да се направят повече връзки, но без програмно обезпечаване не става.
73 Боян



LZ2JE
Мнения: 32
Регистриран на: 18 авг 2009, 23:42
Местоположение: LZ
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2JE » 15 фев 2014, 17:56

Господа, сами стигнахте до една малка цифра участници. Е, няма програма, която да ги обслужи.
Извадете си карираните листове, поразчертайте ги и направете колкото направите връзки.
Нищо не Ви пречи после да ги вкарате в програмите. Редактиране, конвертиране и на организатора.
Състезанието е мемориално, не шампионат. Нека да видим колко истински приятели е имал Андрей.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 15 фев 2014, 19:43

Веско,
ти сериозно ли мислиш, че заради карираните листи ще излязат повече станции? Колко души в днешно време не ползват компютри - двама, трима, пет? Кой ще се занимава да си вкарва лога в компютъра след контеста?
LZ2JE написа:Състезанието е мемориално, не шампионат. Нека да видим колко истински приятели е имал Андрей.
Като е мемориално състезанието какво трябва да направим - да се съберем на една честота и да си разказваме спомени ли?
Ами ако някой не го е познавал не трябва да участва ли? Ако няма антена за 80м или е ангажиран в неделя? Може би ще публикуваш списък с неучаствалите и ще обявиш, че не са му били приятели?
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 15 фев 2014, 22:58

Веско, здравей !

предлагам ти да решиш пет логаритъма със сметачна линийка ... много е лесно и удобно - всичко там е в логаритмични скали ... само, че не съм го правил аз ... а родителите ми ... и не сега, а преди 50 години. :lol:

хайде, да не се делим и по този признак - кой кого е уважавал и кой не го е ... всеки себе си знае.
освен "дали ИСКАМ" има и "дали МОГА" (Боян го написа)

наистина, че N1MM не поддържа МIX-категория в няколкото LZ-контеста, в които има повторение. да, периодът е 30 мин и не подлежи на промяна. знаем, че авторите категорично отказват и НЕ възнамеряват да модифицират ново меню, с гъвкав dupe-cycle.
и какво от това ? достатъчно е, че организаторите са се съобразили с 30-минутното правило.

оттам нататък нещата са елементарни :

вариант 1. - участникът няма опит в работа с две радиа и не желае да си прекроява работния екран на N1MM, като отваря втори прозорец за въвеждане.
необходимо условие - ползваме LZ-OPEN / LZDOMESTIC и радиото няма CAT-връзка с компютъра
веднъж, преди всяко "слизане" на CW - въвеждаме ръчно 3500 / ENTER ... CW / ENTER
веднъж, преди всяко "качване" на SSB - въвеждаме ръчно 7100 / ENTER ... LSB / ENTER
след генериране на кабрило - ходим и променяме всяко 7100 на 3600 (естествено ръчно, с помощта на кой да е текстов редактор)
недостатък -по време на контеста, на банд мапа не се помнят местата на станциите, в случай, че това ни е интересно :wink:

вариант 2. - участникът има опит SO2R, или поне е съгласен да си смени конфигурацията на работния екран на лоджера.
първо радио - има САТ- връзка, то ще е за единия вид работа - най-вероятно CW
лъжем лоджера, че има второ радио - т.е. няма радио, няма и CAT-връзка (за N1MM конфигурираме режим "manual") - за другия вид работа
когато работим със съществуващото радио - нещата са ясни и истински ... банд-мапът е адекватен, аз бих му задал поне 60 минути таймаут :D
контактите на другия вид работа ги правим с ВИРТУАЛНОТО РАДИО - в смисъл, че ги въвеждаме в другия прозорец ... само веднъж, в началото на контеста ръчно въвеждаме видът работа и някоя измислена честота няма значение на кой банд - стига лоджера да приема контакти на нея, т.е. да е в банд плана за този вид работа, ако в конфиг-менюто не е указано друго.
след генериране на кабрилото - ръчно коригираме виртуалния банд.
ако имаме желание да виждаме честотите и кореспондентите от виртуалния банд - всеки път въвеждаме последните три цифри от честотата. най-подходящо е за SSB-случая да ползваме банд 28 МХц ... така килохерците ще са същите, както на 75м-банд - 28678, 28735, 28764 и т.н. ръчната корекция ще изисква само подмяна на "28" с "един празен интервал и 3"

ако пост-контест редакцията представлява трудност и се страхуваме от гафове - в SOAPBOX пишем какво сме правили и какво означава този "НЕДЕЙСТВИТЕЛЕН" банд, за да знае организаторът какво да вземе под внимание и как да го коригира. сигурен съм, че няма да му е проблем да го оправи.

ако ли не - пратете си лога на моята поща - до 2 часа го имате обратно, ще е удоволствие да помогна.

правя уговорка, че с това обяснение не изземвам чиито и да е функции ... имам идея за решение на проблема и не я пазя в тайна.
смятам, че обяснението е уместно и най-малкото ще пресече опитите за поредното оплюване.

73

пп - ни най-малко имам за цел да обезсърчавам колегите, които ги влече "карираният лист".
Последна промяна от LZ6AJ на 16 фев 2014, 00:39, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 15 фев 2014, 23:50

Любо,
това, което си описал просто не работи - N1MM следи за 30мин независимо от банда и вида работа. :)

Аз досега си играх и написах т.н. User Defined Contest по подобни на предложените условия.
Разликата обаче е, че не могат да се предават 6-цифрени номера, а поредни (599 001) и че контеста е разбит на отделни турове ПО 15 минути, а не ПРЕЗ 30мин.

Какво означава това:
- няма кръстосване на номерата, а поредни номера
- програмата не следи дали са минали 30мин, а дали имаш връзка с някого (може по една и на CW и на SSB) в рамките на дадения тур. Туровете са 07:00-07:15, 07:15-07:30, 07:30-07:45 и така през 15мин. Допустимото времетраене на туровете е 10-60 мин.

Пример:
Работя на CW с LZ2LDS в 09:12 - ОК
на SSB с LZ2LDS в 09:29 - ОК
после до 09:30 не може нито CW, нито SSB.
в 09:30 работя с LZ2LDS на SSB - OK (започнал е новия тур)

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 16 фев 2014, 00:16

ясно, Боби ... мъчим се да пригодим нещата.

това, което предлагам няма проблем с номерата и работи ... достатъчно е да си "разчекнеш" малко информационния прозорец (долната част, под лог-прозореца), за да виждаш кога за последно си правил въведената от теб станция - сметката за 30-минути я правиш на ум. за да не се омотваш, бандовете са различни. толкоз ли е сложно ?
със сигурност е по-лесно, отколкото да ходиш нагоре по редовете (и на предходната страница) из "карираните листа" на Веско LZ2JE.

няма 100% оправия - в условията на Краси LZ1GL е записано безапелационно "повторна връзка през 30 минути, независимо от банда" - оттам е и заданието за N1MM. добре поне, че приема контакти на SSB- в предходни версии помня, че и това го нямаше - нищо, извън 80м и нищо различно от CW.

с това, което предлагам - номерата ще са поредни, няма нужда от мерджване на общия лог (ако е правен на две рс-та ... там проблемът с номерата ще е сериозен). заявеният резултат е "бял кахър".

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 16 фев 2014, 01:45

LZ2LDS написа:достатъчно е да си "разчекнеш" малко информационния прозорец (долната част, под лог-прозореца), за да виждаш кога за последно си правил въведената от теб станция - сметката за 30-минути я правиш на ум. за да не се омотваш, бандовете са различни. толкоз ли е сложно ?
Не е сложно, но не разбрах за какво ти е да пишеш друг банд, като поначало има колона за моде? На бандмапа така или иначе все ще са ти сиви. Като направиш връзка на SSB честотата на CW изчезва и обратното. След 30мин ако искаш да го работиш на другия мод трябва да търсиш в лога, за да видиш къде е бил.

И цялата тази бъркотия е заради 6-цифрените номера, дето ги измислиха по време на ОСО-то. Тогава зора беше клубовете да се представят добре, за да са хепи шапките от ОСО и се правеха какви ли не мошенгии. 25г минаха откакто ОСО-то го няма, но караме по същите правила. В околните страни и бившите републики могат да работят с поредни номера и на турове на вътрешните си състезания - ние не можем, защото било традиция.
Няма кой да напише софтуер за тези уникални условия, затова ще пишем на хартия. Хартиените логове обаче организаторите не ги искат, защото проверяващата програма не чете хартия. Почваме да търсим доброволци да ги накълват. Непрекъснато търсим начини да оправяме последствията, вместо да решим проблема.
Нямало хора на вътрешните контести - откъде да дойдат тези нови хора? Младите не си представят живота без смартфон, тук говорим за хартии... Защо на LZDX има над 100 БГ станции, а на вътрешните са 30-40? Не е ли заради софтуера и защото има темпо? Защо няма темпо - защото прг е за 30мин и не можем да свием интервалите и т.н. и т.н. и кръгът се затваря.

Знам, че много хора ще кажат "такива са условията от години и искаме да запазим традицията". Разбирам ги, но без промени няма развитие.
Присъствените едно време бяха с 5Вт, мерено като консумация на захранването, всеки си носеше масичката и листи (нямаше компютри). Сега защо присъственото не е по тези условия? Не нарушаваме ли традицията? Ако не бяха променени условията колко души щяха да участват? Просто условията бяха адаптирани към това, с което разполагат хората. Вземаш радиото, лаптопа, качваш се в колата и си готов. Добре, че Васко даде антени, защото ако трябваше ние да си ги правим щеше да има поне 10 души по-малко.

В условията на това състезание има нови и наистина интересни моменти - двата вида работа, класирането по мощности и CW/SSB/Mixed, което ще привлече повече участници. Нека да осигурим и подходящо време на провеждане, когато всички ще се чуват като хората, за да се появят и QRP-стите и станциите с по-кофти антени. Това, което остава е да се променят номерата и начина на повторение (както писах в предния пост), за да отпадне и проблема с компютрите.

73 Боян



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ3NY » 16 фев 2014, 07:03

Сложните условия - гаранция за по-малко участници. Хората не обичат предизвикателствата и обикновено пропускат да участват поради тази причина.

Дори и в ОСО време имаше SSB тур и CW тур. Какво пречи и сега да е така и няма никой да пипа софтуера? Примерно сутринта CW, привечер SSB.
Който и да е контест трябва да се настройва според участниците, а не обратното.

73 LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 16 фев 2014, 21:16

Здравейте момчета !!

В крайна сметка от коментариите , мисля че е най добре за сега да се спрем на времето на провеждане.
Ако организатора няма нищо против , да предложи следното условие :

Условия за провеждане на КВ състезание
„ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB Андрей Тотев“
Дата 22.03.2014 г. от 15:00 LZT – 19:00 LZT
Обхват
3.5 MHZ
Вид работа
CW
SSB
Категории
SOLP CW, SOLP SSB, SOLP MIXED
SOHP CW, SOHP SSB, SOHP MIXED
MOHP MIXED
QRP
НОМЕРА
Предава се поредният номер на връзката + поредния номер на пред. кореспондент
Започва се 001000
Повторна връзка с кореспондент може да бъде направена на всеки 30 минути
За ползващите N1MM logger използвайте LZDOMESTIC Contest
Точки
По 1 точка за всяко QSO
Награди
На 1-те места във всичките 8 категории се раздават купи а ,на останалите дипломи
Награждаване
Награждаването ще се извърши на годишното радиолюбителско изложение Казанлък 2014
Логовете изпращайте на lz5x@abv.bg
За повече информация тел 0878 5 0000 5 ИЛИ lz5x@abv.bg
Организатори LZ1DCW (LZ5X) Пламен Георгиев
LZ3FN Христо Игнатов



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 17 фев 2014, 18:04

Здравейте,
изчакайте малко с промените, един от хората обеща "да види" и може да се появи версия по тези условия за 15 и 20 минути.
73 Боян



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 17 фев 2014, 22:23

lz2be написа:Здравейте,
изчакайте малко с промените, един от хората обеща "да види" и може да се появи версия по тези условия за 15 и 20 минути.
73 Боян
Бояне здравей!!
Промени може да прави организатора.
Ние само предлагаме.
А програмата на UA1AAF позволява въвеждане на време за повторна връзка.

73!!



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 17 фев 2014, 23:01

LZ2HR написа:А програмата на UA1AAF позволява въвеждане на време за повторна връзка.
Да и нищо друго :)
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 17 фев 2014, 23:01

програмата на Борис UA1AAF имаше конфликт с тактуването и "дъвчи" телеграфа ...
(навремето поне искаше чиста DOS среда)

да не би да го е оправил ?


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 18 фев 2014, 10:22

Здрвейте !!
Вчера се сетих за програмата на Борис UA1AAF и изтеглих версията качена на сайта LZOPEN

http://www.lzopen.com/lz-open-contest/rules/rulesF.htm

При мен работи нормално.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 18 фев 2014, 11:57

щастливец си ти, наборе !

ха сега, пробвай да въведеш няколко контакта при един режим (например CW), и след една минута да минеш на SSB (даже на друг банд), и да въведеш един от вече въведените повиквателни знаци ...

и накрая да генерираш кабрило :D

тази версия от 2001 я знаем ... почти се зарадвах, че Борис UA1AAF е пипнал нещо по нея в днешно време.

73


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2HR » 18 фев 2014, 12:48

Не се натъжавай наборе !!!

1. Говорихме за възможна промяна на времето за повторна връзка от 30 да речем на 15 минути.
2. Никъде в условията няма задължение "лога" да е кабрило.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 18 фев 2014, 13:10

а къде в условията пише нещо различно от 30 минути ?
LZ2HR написа:Здравейте приятели!!

По молба на организаторите публикувам ПОКАНА за участие в КВ състезанието :
„ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB Андрей Тотев“


Условия за провеждане на КВ състезание
...
Повторна връзка с кореспондент може да бъде направена на всеки 30 минути по веднъж на всеки вид работа
...
с други думи, връзка с един и същи кореспондент - до 4 пъти на час ... т.е. за момента и N1MM, и UA1AAF са еднакво НЕподходящи за MIX-категорите.

честно казано, натъжават ме единствено : поводът за мероприятието ... и обстоятелството, че няма как да участвам ... :(
за всичко друго се намира решение !

73


73,
Любо

LZ2CM
Мнения: 159
Регистриран на: 30 ное 2009, 07:28

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ2CM » 11 мар 2014, 08:20

Здравейте!За контеста може да си направите два фаила в програмата N1MM , като примерно за CW го правиш с днешна дата 11.02.2014 , а за SSB 12.02.2014.Като работите в контеста от фаил менюто зареждаш съответния фаил в зависимост от рода работа.Така ще ги различаваш .
73!

P.S. В фаил менюто съответно ще виждате: LZDOMESTIC (11/02/2014) i LZDOMESTIC (12/02/2014)



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2be » 11 мар 2014, 10:12

Здравейте,
току-що видях, че вече има нови условия. От 2 седмици човека си губи времето да направи нов контест по предишните условия, а аз да тествам разните ситуации и да му обяснявам къде какво трябва да се бутне. Сега какво да му кажа? Че не знаем какво искаме и да му благодаря за положения безсмислен труд?
Маса приказки се изприказваха за времето на провеждане - пак е от 7-11ч. Защо?
Е сори - нямам намерение да се тормозя да работя на запушен обхват само защото на някой така му харесва. Това се отнася и за шампионатите. Организатора е в правото си да определя условията, а мое право е да реша дали да участвам.
Цялата ни работа е такава - приказки, приказки и накрая нищо. После се чудим защо нямало участници.
73 Боян



lz2rm
Мнения: 16
Регистриран на: 17 фев 2013, 22:14

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz2rm » 16 май 2014, 22:03

Има ли някакъв резултат вече или е рано?



lz3fm
Мнения: 74
Регистриран на: 22 сеп 2006, 15:58
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz3fm » 17 май 2014, 21:57

Сигурно има. И аз чакам. Адаша обеща да публикува резултатите, но и до сега ги няма.
73 Пламен LZ3FM



lz3fm
Мнения: 74
Регистриран на: 22 сеп 2006, 15:58
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от lz3fm » 15 юни 2014, 22:58

С разрешение от LZ3FN публикувам резултатите.

РЕЗУЛТАТИ
от КВ състезание „Шипченска епопея“ – в памет на Андрей Тотев, LZ1RB

Бе проведено на 23.03.2014 г. от 07:00 LZT до 11:00 LZT.
Бяха получени отчети от 51 станции.
Не бяха получени отчети от LZ1KZ, LZ1RGT, LZ1SDR и LZ2VU..
При равен брой точки на по-предно място е класирана станцията с по-малък процент грешки.
Закриването на състезанието и награждаването на участниците ще се извърши в град Казанлък, на Националния събор на радиолюбителите ХОБИ РАДИО, на 7 юни 2014 год.

I. Категория SO LP CW
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ1MC 219 206 206 94.50% Слави Люцканов Стара Загора
2 LZ5XQ 221 197 197 90.00% Стефан Тодоров Бургас
3 LZ5VV 198 179 179 91.90% Ивайло Маринов СОфия
4 LZ2CW 167 136 136 81.40% Валентин Миков Плевен
5 LZ2AB 150 132 132 88.00% Кръстьо Кръстев Провадия
6 LZ7O 143 130 130 93.00% Огнян Каравасилев София
7 LZ3RM 137 125 125 92.70% Емил Милачков Радомир
8 LZ2NW 143 125 125 91.60% Михаил Тросков Велико Търново
9 LZ1QV 130 122 122 93.80% Дечко Златанов Бургас
10 LZ1OJ 135 118 118 87.40% Дончо Дончев Казанлък
11 LZ3V 120 110 110 91.70% Виктор Маринов София
12 LZ1GE 107 99 99 92.50% Апостол Панушев Пазарджик
13 LZ2KSB 115 98 98 85.20% Тодор Тодоров Балчик
14 LZ1DQ 101 89 89 88.10% Владимир Коруков Стара Загора
15 LZ1BP 88 78 78 88.60% Тодор Кайкиев Казанлък
16 LZ1ZU 60 44 44 73.30% Минчо Тошев Бургас
17 LZ2FM 32 30 30 93.80% Димитър Димитров Варна
18 LZ3QR 28 21 21 75.00% Иван Иванов Бургас


II. Категория SO LP SSB
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ3GH 108 87 87 81.50% Георги Влаев Нова Загора
2 LZ2WSG 79 67 67 84.80% Веселин Георгиев Силистра
3 LZ5C 53 41 41 77.40% Стефан Манолов Пловдив
4 LZ2GB 46 37 37 80.40% Марин Папазов Плевен
5 LZ1ZX 18 15 15 83.30% Димитър Рахнев Стралджа


III. Категория SO LP MIXED
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ3FM 239 216 216 90.37% Пламен Тодоров София
2 LZ2RM 186 161 161 86.56% Валери Рибагин Монтана
3 LZ5IL 180 149 149 82.78% Владимир Недев Смолян
4 LZ1GG 70 61 61 87.14% Коста Чакъров Самоков
5 LZ2SX 34 32 32 94.11% Боян Митев Балчик
6 LZ1FW 40 32 32 80.00% Александър Караджов София


IV. Категория SO HP CW
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ1CNN 219 198 198 92.20% Илиан Гаджев Пловдив
2 LZ1QZ 212 197 197 93.40% Кольо Колев Бургас
3 LZ1ND 215 195 195 90.70% Тодор Тодоров Пловдив
4 LZ5X 221 192 192 86.90% Пламен Георгиев Казанлък
5 LZ1NJ 216 184 184 88.00% Атанас Работов Хасково
6 LZ4AE 199 179 179 90.50% Ангел Ахчийски Козлодуй
7 LZ1PM 60 55 55 91.70% Иван Панев Дупница


V. Категория SO HP SSB
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ1RA 42 32 32 78.60% Ангел Александров София
2 LZ5EO 23 19 19 82.60% Емил Балжиев Смолян


VI. Категория SO HP MIXED
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ3ZZ 291 265 265 91.06% Алеко Иглев Копринка
2 LZ3FN 278 248 248 89.20% Христо Игнатов Балчик
3 LZ1YQ 133 120 120 90.22% Христо Здравков Пловдив
4 LZ2GG 122 84 84 68.85% Георги Георгиев Добрич
5 LZ2NG 28 18 18 64.30% Дарин Илиев Балчик


VII. Категория MO HP MIXED
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ2KLR 325 288 288 88.60% Радиоклуб
Красимир Иванов LZ2UW
Георги Воденичаров LZ1ZF Лом
2 LZ1KCO 171 148 148 86.54% Радиоклуб Портолагос
Жеко Жеков LZ1VQ
Васил Байданов LZ1WDB
Бойко Зарев LZ1FH Кърджали

VIII. Категория QRP
№ Call QSO резултат Conf. (%) Име QTH
брой потв. точки
1 LZ1YE 214 191 191 89.25% Атанас Колев Казанлък
2 LZ1IA 142 124 124 88.00% Иван Александров София
3 LZ7H 96 85 85 88.50% Метин Хамдиев Балчик


Отчети за контрол бяха получени от LZ1CF, LZ1FI и LZ1JZ.




Организатори: Пламен Георгиев, LZ1DCW (LZ5X)
Христо Игнатов, LZ3FN
Проверител: Бойчо Хаджийски, LZ1BJ


http://dox.bg/files/dw?a=a6b0ec880d



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: ШИПЧЕНСКА ЕПОПЕЯ – IN MEMORIAM OF LZ1RB

Мнение от LZ6AJ » 16 юни 2014, 11:08

поздравления за организаторите и всички удостоили проявата с внимание:
kz.jpg
73 !


73,
Любо

LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ3XX » 10 фев 2016, 19:59

Привет на всички колеги
Представям ви Условията за контеста ,като част от състезанията организирани от БФРЛ ,носещи точки
за крайното класиране "ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ" . За ползващите N1MM и N1MM + използвайте LZ DOMESTIC
Отворих темата, за евентуални въпроси

На всички участници Успех

Поздрави Пламен LZ3XX
Прикачени файлове
rules.pdf
(1.79 MiB) Свален 434 пъти



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от lz1fy » 11 фев 2016, 04:19

За кой Пламен и за кой Ганчо става дума???
За кой Пламен и за кой Ганчо става дума???
lz3xx.jpg (37.01 KиБ) Видяна 30793 пъти



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ1CY » 11 фев 2016, 08:36

Павка погледни в QRZ.com там информацията е актуална.
Касае се за скорошна смяна на трибуквен с двубуквен инициал.
Информацията в базата на QRZCQ сигурно е доста стара.
73


LZ1CY

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от lz2be » 17 фев 2016, 14:23

Здравейте,
предлагам в условията за състезанието да се добавят честотните сегменти, където трябва да се работи на CW и SSB.
Например както беше на Милара контеста:
Честота: 3510 – 3560 за CW , 3700 – 3775 за SSB
73 Боян



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ3XX » 17 фев 2016, 17:36

Здравей Бояне
Да прав си ,но принципно те са ясни. Ок ще ги добавя.

Поздрави! Пламен



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ3XX » 02 мар 2016, 20:41

Здравейте Колеги
Остава малко повече от седмица до контеста
Ако имате въпроси ще се опитам да бъда полезен.
Поздрави Пламен



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ5EE » 21 сеп 2016, 17:08

Къде са публикувани резултатите от контеста?



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ3XX » 25 сеп 2016, 17:19

На сайта на БФРЛ
Поздрави Пламен



LZ5EE
Мнения: 223
Регистриран на: 09 фев 2012, 14:24
Местоположение: София
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ5EE » 25 сеп 2016, 23:46

Къде на сайта, дай линк.
Благодаря предварително.



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ1OT » 26 сеп 2016, 06:08

LZ5EE написа:Къде на сайта, дай линк.
Благодаря предварително.

http://www.bfra.bg/bg/69-news/727-rezul ... otev-lz1rb

73! LZ1OT



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ3XX » 26 сеп 2016, 08:17

Здравей Тони
Оказа се прав ,че резултатите са изтрити от сайта на федерацията , не знам по какви причини.
Това е въпрос към някой от администраторите на сайта.Ще помоля Бойчо да ги качи.Тука всеки прави и пише ,каквото си иска.
Този форум отдавна се превърна в кошче за душевни отпадъци ,пиянски излияния и между личностни свади. Както и да е ,ако не касаеше организирано от мен мероприятие ,нямаше да си причиня лукса въобще да пиша тук.

Поздрави



LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ1OT » 26 сеп 2016, 09:44

LZ3XX написа:Здравей Тони
Оказа се прав ,че резултатите са изтрити от сайта на федерацията , не знам по какви причини.
Това е въпрос към някой от администраторите на сайта.Ще помоля Бойчо да ги качи.Тука всеки прави и пише ,каквото си иска.
Този форум отдавна се превърна в кошче за душевни отпадъци ,пиянски излияния и между личностни свади. Както и да е ,ако не касаеше организирано от мен мероприятие ,нямаше да си причиня лукса въобще да пиша тук.

Поздрави
Резултатите не са изтрити. Публикацията беше с изтекъл срок и не се виждаше. Проблемът е отстранен!

73! LZ1OT



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ3XX » 26 сеп 2016, 11:17

Благодаря за бързата реакция
73!



LZ3XX
Мнения: 97
Регистриран на: 04 фев 2016, 15:26
Контакти:

Re: КВ Шампионат "Шипченска Епопея"-In Memoriam of LZ1RB

Мнение от LZ3XX » 28 фев 2017, 19:52

Уважаеми колеги
на 12.03.2017 от 08:00 до 12:00 КВ Шампионат "Шипченска Епопея - В памет на Андрей Тотев LZ1RB"
Да си спомним за един добър приятел и колега!
Има промяна в условията тази година състезанието се провежда на 80 и 40 м с един кореспондент могат да се направят 4 връзки в 30 мин интервал по един на банд и на вид работа. Вижте прикачения файл

На всички участници желая успех!

Поздрави Пламен Георгиев LZ3XX (LZ5X)
Прикачени файлове
spe.pdf
(1.58 MiB) Свален 257 пъти



Отговори