Balkan HF Contest

lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1qz » 27 яну 2014, 09:22

Здравейте,
никъде не прочетох за категория SWL (слушатели),
Пожелавам успех на участниците .
73!!! Кольо lz1qz



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 27 яну 2014, 09:44

Сашо,

това кои страни са на Балканите и извън, го чоплихме още преди Коледа - реакция никаква ... балкански инати ...
LZ2LDS написа:...дано този, който ги е творил тия нелепости знае, че Кипър и Анадола са толкова балкански, колкото и Италия ... и как отдавна има Z6 ...
по-смешното е друго, а именно - че колегата-автор, който е издавал (не зная доколко той ги е писал) книги за подготовка на радиолюбители, не знае кое точно е префикс, т.е. че това е първата (лявата) част от повиквателния знак, до последната цифра включително.
lz1us написа:Правилно! Ето префиксите: 4O, 5B, 9A, C4, E7, ER, H2, J4, LZ, P3, S5, SV, SW, SX, SY, SZ, TA, TB, TC, YM, YO, YP, YQ, YR, YT, YU, Z3, ZA, ZC4
но има ли значение какво и колко знаем ... важното е, че държим е-мейла "bfra_hq", т.е. за всички чуждестранни радиолюбители това е централата на БФРЛ ... на българските им стига подвеждащото съкращение "ЦРК" :wink:

колко ли радиолюбители знаят, че има решение за разграничаване, т.е. че това е частна инициатива и изява ?

http://www.bfra.org/images/documents/pr ... 140110.pdf

... а и какво от това, след като самият Председателят на УС се позовава на решението за разграничаване по следния начин:
LZ3NN написа: Written by Victor Tsenkov
петък, 24 януари 2014
http://www.bfra.org/index.php?option=co ... 1&Itemid=1
В изпълнение на т. 7.3 от решенията на заседанието на УС на БФРЛ, проведено на 10.01.2014 г., имам удоволствието да ви припомня накратко условията на Първия Балкански КВ контест и да приканя всички желаещи да участват.
а може ли частна изява от този вид да излъчва Балкански шампион ? ... - пак подвеждащо

плетеница от бози и мътилки ... с надеждата, че в мътна вода най-много кълве :D

73


73,
Любо

LZ1WL
Мнения: 7
Регистриран на: 08 май 2009, 19:59

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1WL » 28 яну 2014, 09:45

Гръцките острови не са само SV9 !Там са и SV5 и SV8 ! Но това е без значение ! Всеки има право да опита !Аз разбира се, ще поработя с голямо удоволствие ! SV0XCA/5- Вальо - LZ1WL !!!



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 28 яну 2014, 11:45

Здравей Адашче, не искам да влизам в полемики, но аз още на секундата казах че този контест не е домислен в всяко едно отношение и поради тази причина БФРЛ се дистанцира от това мероприятие. Инициативата излиза от частно лице под егидата на Централния Радио Клуб. Така че по добрия вариан е да се свържете с неговия отговорник Панаьот Данев.

73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 28 яну 2014, 13:26

Крис,

а ти мислиш ли, че разграничаването оправя напълно нещата в полза на федерацията ?,
т.е. по въпроса с този контест УС се отказва от каквото и да е съдействие/въздействие спрямо свой член ...

надявам се, че колегите-творци четат редовно този форум - препоръчвам да не пропускат балкански префикси, тъй като обвиненията за предпочитания и несъвършенства (да не кажа дискриминация) ще бъдат отправяни към БФРЛ. всеки от района диша балкански въздух, а хобито е за всички !

както УС, така и всеки член е длъжен да работи за престижа на федерацията, а не обратно. (независимо, че в сегашния устав нищо не се споменава)

73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 28 яну 2014, 14:23

Не мисля Любо, но се опитах и да го спрем ,за съжаление нямам идея защо Панаьот Данев / да ме извинява/ е пуснал информацията от името на БФРА без наше знание / без решение на УС / и към другите федераций. Незнам какво да ти кажа повече. Аз лично се чуствам пре.....н като зам председател на БФРА за това негово решение. Какво бих могъл да направя повече освен това че на УС се взе решение БФРА да се разграничи от това мероприятие.

73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 28 яну 2014, 16:59

Брагодаря ти, Крис !

оценявам ... и бързам да кажа, че не приемам начина, по който си говорим в трето лице - защо така постъпил Панайот Данев LZ1US, какво бил мислил, пък какво излязло (още не излязло). виждаме, че колегата е тук, между нас, чете и пише от време на време - дано поне вземе малко да се вслуша.

аз за разлика от теб няма за какво да му се извинявам, просто ще кажа, че този сценарий не е подходящ за това време. както се вижда, идеята за този контест не е от днес, не е от преди година, а отдавна - къде като "Югоизточно Европейски", къде като "Балкански" ... и в много "високи" радиолюбителски среди е споделена (идеята) ... и условия четох (в които "Македонският проект" фигурира още като Z7) ... но не е приложена ... защо ?
всеки сам да си търси отговор. основната линия на днешния сценарий е ясна - евентуалните успехи да са лична заслуга, а евентуалните неуспехи - за федерацията. но да не забравяме, че този радиоклуб, от чието име излиза идеята, е член на федерацията ! така, че в случая федерацията е напълно съпричастна и би следвало да бъде заинтересована за качеството на мероприятието. изобщо не пасва каквато и да е аналогия с LZ OPEN CONTEST на Краси LZ1GL - самият той (Краси) членува във федерацията през някой друг клуб, но LZ OPEN CLUB не е член на БФРЛ. дали защото е международен или по други причини - това си е негово решение. (ако греша, поправете ме)

така че УС на БФРЛ е в лисичи капан по въпроса с предстоящия Балкански КВ-контест (алегорията може и да е случайна, въпреки че случайни неща имало, но не на този свят) ... разграничил се УС от организацията на мероприятието, но заинтересован от качеството му ... т.е. каквото и да направите оттук нататък все ще е грешно, или поне няма да е напълно правилно :D

73


73,
Любо

lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1fy » 06 фев 2014, 14:51

Според мен ЦРК и БФРЛ са толкова държавни, колкото аз съм диригент на духов оркестър!
А след като не са държавни и след като в нашия спорт държавата я няма, защо пък не!
Аз лично ще участвам не само заради Паната,а и заради БФРЛ!
Важно е LZ да сме първи като организатори!
Ако стана "БАЛКАНСКИ ШАМПИОН" ще се радвам така, както бих се радвал и на титлата
"СВЕТОВЕН ШАМПИОН" в който и да е от големите контести, организаторите на които
също не са държавни......!
Остава Паната да каже в кой ресторант ще бъде награждаването?

Успех на всички !

Поздрави!
Павел, LZ1FY



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 07 фев 2014, 07:50

Каквото и да направиМ оттук нататък все ще е грешно, или поне няма да е напълно правилно.

Първо го е казал Любо по-горе. Леко съм модифицирал неговите думи съобразно моите виждания.

lz1yq написа:Не мисля Любо, но се опитах и да го спрем ,за съжаление нямам идея защо Панаьот Данев / да ме извинява/ е пуснал информацията от името на БФРА без наше знание / без решение на УС / и към другите федераций. Незнам какво да ти кажа повече. Аз лично се чуствам пре.....н като зам председател на БФРА за това негово решение. Какво бих могъл да направя повече освен това че на УС се взе решение БФРА да се разграничи от това мероприятие.

73! Крис
RAAG - Greek Telegraphy Club написа: http://www.raag.org/news.asp?ITMID=684&LANG=EN
Each year, Balkan HF Contest will be organized by a different National Radio Amateur Union of Balkan countries. For 2014, BFRA is takes up the lead, organizing the event on February 9th, 2014 between 1200z - 1800z.
http://www.raag.org/LH2Uploads/ItemsContent/684/684.doc
Croatian Contest Club написа: http://www.cro-cc.net/index.php/vijesti ... ntest-2014
U nedjelju, 09. veljače 2014. godine, se po prvi puta održava natjecanje BALKAN HF CONTEST. Prvi organizator je BFRA, krovna udruga radioamatera Bugarske.
http://www.cro-cc.net/download/Balkan_HF_2014.pdf



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 07 фев 2014, 09:07

Ами СУПЕР.Просто без коментар от моя страна.



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2HR » 08 фев 2014, 00:19

Здравейте приятели !!

Много ми е интересно , някой да обясни какво му е "централното" на "Централният радиоклуб".

Преди години беше ясно , но сега ...........???????????

73 !!



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1fj » 08 фев 2014, 08:41

И аз не се чувствам сигурен относно условията:
"Две категории – нормална мощност и QRP (до 10 W, те предават /QRP след инициала си);"
1) Това "нормална мощност" ми се струва малко разпливчато. Както писа Сашо, LZ1FW по др. част от условията "Един си мисли едно, а друг - друго ...
2) За QRP. Има някаква тенденция към увеличаване на мощността QRP в условията на някои състезания. Аз досега имах представата, че на QRP съответства 5 W максимална ВЧ-мощност, подадена към фидера. (В по-старо време за QRP-мощност се приемаше 10 W правотокова мощност, но логично това вече не се използва - к.п.д. на различните крайни стъпала е различен.) Не би било излишно всичко поне в условията на български състезания да е кристално ясно, а че няма никой да контролира, е др. въпрос. Подчертавам, тоя стремеж за някакво по-свободно тълкуване на мощността QRP го срещнах и в условията на др. състезания (организирани от чуждестр. организации.
Може би някой да е видял някаква промяна в официален документ на IARU или др., и аз просто да "не съм в час" ?
Ако е така, моля да ме извините и ви пожелавам успех! lz1fj



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 08 фев 2014, 09:27

Аз най-вероятно само ще послушам контеста. Докато слушам може и да направя десет радиовръзки. Или колкото там се получат.
Много ме натъжава липсата на публична дискусия по такива теми... ама това си е мой проблем.
По данни от КРС ЦРК е
Изображение



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 08 фев 2014, 11:49

LZ2HR написа:...Много ми е интересно , някой да обясни какво му е "централното" на "Централният радиоклуб"...
Ицо, здравей !

моето тълкуване е : "МЪГЛА ПО ОТНОШЕНИЕ НА ПРЕДСТАВИТЕЛСТВОТО", т.е. ако не си добре запознат с обстоятелствата, да не ти е ясно точно "кой кой е и какъв се явява ?"

все едно някой някъде в България да си регистрира ЕТ "КАТ - Иван Петров", или ние двамата с теб да създадем фирма "НАП" ООД ... но там където това е възможно, представянето да бъде: "аз съм от КАТ", "ние сме от НАП" и т.н. ... примитивно и смешно, но съм сигурен, че има места, където примитивизмът все още върши работа.

а посочването на "bfra_hq@hotmail.com" към адреса за обратна връзка - не е ли също присвояване на представителство ?
BALKAN HF CONTEST RULES написа: Appendix: Each of the societies, that have agreed to be organisers of the contest, is
consequently responsible for collecting the logs, calculating and announcing the results
and dispatching the awards within 3 months from the date of the contest according the
following list:
2014 – Bulgarian Federation of Radio Amateurs, P.O.Box 830, BG-1000 Sofia, Bulgaria
e-mail: bfra_hq@hotmail.com
2015 - (To Be Announced)
2016 – ………
вече два-три пъти го споменавам. въпросът е принципен !
затова - биха ли споделили осведомени колеги от УС на БФРЛ - чий е този е-мейл адрес ? на федерацията ли е ? има ли решение на УС той да бъде предоставен за ползване на някой от радиоклубовете-членове на БФРЛ ? ... и ако е така, след като са изпълнени целите, за които е бил предоставен - защо не се връща той (електронният адрес) обратно за ползване само от главната квартира (HQ) на БФРЛ посредством нарочна смяна на паролата ? ... а ако не е на федерацията - как ще коментирате цитирания абзац от условията на утрешния контест, след като има решение за разграничаване - пощенски адрес на БФРЛ, а под него - частен електронен адрес ?

според мен по подразбиране, Централният радиоклуб на Република България може да е само един и той се намира там, където е централата (HQ) на БФРЛ. за съжаление в българската администрация са възможни какви ли не гафове. като например тези, за които говорим, както и притежание на личен повиквателен знак LZ2ITU, LZ2HQ (нищо лично нито към Метин, нито към Асен) ... за сега не съм чувал за дублиране на регистрация "БФРЛ" ... но това не означава, че няма, или че не е възможно.

73 и хубави почивни дни,
Любо / 'LDS


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2HR » 09 фев 2014, 20:43

Здравейте приятели !!!
lz1yq написа: Инициативата излиза от частно лице под егидата на Централния Радио Клуб. Така че по добрия вариан е да се свържете с неговия отговорник Панаьот Данев.

73! Крис

http://qrz.com/db/LZ1US
Recently (2002)President of Bulgarian Federation of Radio Amateurs.

LZ1FW написа:По данни от КРС ЦРК е
Изображение
Пак смях...
Как мина контеста ??

73
Последна промяна от LZ2HR на 10 фев 2014, 22:05, променено общо 3 пъти.



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 09 фев 2014, 21:11

LZ2HR написа:Как мина контеста ??
Слушах, записи не съм правил. Надолу е моето субективно мнение, част от него е на база на коментари в ефир.

В контеста взеха участие 40 участника от LZ, SV, YO, ER, 9A. Имало и от ТА и S5 ама аз нямам спомени да съм ги чувал лично. Странно но и македонци не чух. Вероятно не съм слушал сериозно. Повечето станции бяха на телеграф. Станциите с най-много връзки стигнаха до около 70 радиовръзки.
Липсата на кореспонденти се чустваше много силно - имаше станции дето викаха по над пет минути CQ без никой да им отговори. На SSB самотното викане стигаше и до повече.

Имам чуството, че не всички участници знаеха условията. Например българска станция даде на молдовска само оценка, без пореден номер. Част от участниците вероятно не бяха разбрали кои страни според условията се броят за балкански.

Общо взето контеста стана... аз очаквах да е доста по-зле.



lz1us
Мнения: 15
Регистриран на: 24 сеп 2009, 19:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1us » 09 фев 2014, 23:25

Благодаря на всички български радиолюбители, които взеха участие в контеста. Мисля, че положихме великолепно начало и заедно със съседните държави показахме, че идеята има бъдеще! Догодина участниците ще са три пъти повече, уверен съм. Не забравяйте да изпратите отчетите си до неделя, 16 февруари. Cabrillo формат е желаният формат, но ако някой има затруднения с него, нека да изпрати "обикновен" отчет. По-добре е от никакъв, hi.
Моля ви, изпращайте отчетите на bfra_hq@hotmail.com или на panayotdanev@yahoo.com
Резултатите ще бъдат обявени колкото може по-бързо, но не по-късно от три месеца, както е обявено в условията. Всеки, който пожелае, ще получи резултата си с подробности за признатите и сгрешените QSO-та.
Още веднъж MNY TNX !
Панайот, LZ1US



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2HR » 10 фев 2014, 00:11

LZ1US колко ЩСО направи в контеста ????



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 10 фев 2014, 07:56

LZ2HR написа:LZ1US колко ЩСО направи в контеста ????
/QRP станциите завършиха с 40-50 радиовръзки. Повече от половината от тях бяха направени в първия час и половина на 7 MHz. След това темпото падна драстично.

LZ1US е на 300 метра от мен. В началото на 7 MHz гърмеше при мен на 599 +60 dB. (В този смисъл трябва да ми е благодарен, че останах само слушател. С моите сто вата щях да му отнасям радиото :) ) На 7 MHz LZ1US/QRP го чуваха горе долу добре.
Като слезна на 3.5 MHz обаче при мен падна до 589 и взеха трудно да го чуват дори в София. Предполагам, че антената му е късичка...
Час и половина след началото на контеста беше направил 23 QSOs. Не вярмам да е направил много повече от 40 връзки до края на състезанието, ама той ще си каже. :)

И като сме почнали да го одумваме, пропускаш едно "Recently (2002)" в английския текст. Относително е доколко 2002-ра година е "recently", но по принцип изречението показва че е БИЛ НЯКОГА начело на БФРЛ, а не че е в момента. А че е бил - бил е. Тук няма проблем.
Изображение



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1fj » 10 фев 2014, 08:44

Сашо, защо повтаряш като папагал лъжи от QRZ.com, където Панайот е написал това, което му изнася?
1) По това време нямаше такива класове.
2) Годината 1962 е лъжа, и то твърде нагла. През тази година Панайот все още знаеше само отделни букви от Морзовата азбука.
За което се подписвам: LZ1FJ



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 10 фев 2014, 10:43

цитирам какво сме писали като забележки към условията и какво сме прогнозирали в началото на поста, всеки да си прави изводите.
в края на краищата затова и отворих темата - не заради идеята за контест, а заради бозата и безмислиците в регламента.
LZ3YY написа:...Датата е избрана абсолютно неправилно.
Условията са ненужно усложнени и не на последно място няма логер който да бъде настроен така,че
коректно да работи по тези условия.Оттам изискването за кабрило отчет е меко казано смешно.
Е все пак кабрило може да се напише на ръка за 30-40 връзки, може би това имат пред вид
организаторите
Ако се проведе на адекватна дата, предполагам че ще се включат около 100 участника, т.е.
теоретично може да се правят 200 връзки за 6 часа смесено, което е голяма скука.
Да не говорим за тези които ще работят отделно на телеграф и телефония, двойна скука...
LZ2BE написа:при тези условия ще е чудо, ако някой успее да направи 60-70 връзки Ако се разреши да се зачитат връзките и на CW и на SSB ще станат да речем 100.
* For that contest the following countries have been assumed Balkan countries (in alphabetical order): Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Greece, (FYRO) Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Serbia, Slovenia, and Turkey.
Оптимистичен брой участници по страни, както са изброени по-горе - 0, 3, 20, 10, 0, 5, 2, 0, 0, 15, 15, 5, 1 = 76бр.
LZ2LDS написа:... в смисъл, че не върви в условията на който и да е международен контест да се казва "той е само за тези, а не за онези радиолюбители" ... има начини да се манипулират нещата в честотно отношение, а оттам нататък кондишънът си знае работата. виждаме какво става с контестите, за които и Наско много нагледно обясни формулировката "скучни" ... SAC, SP, OK, YU и т.н. направени някой да се кефи на пайл-ъп, а друг да си прекопава лехите докато се появи нова станция на банда ...
това доказва кой-колко ... стискам ръка и на Боян, и на Наско ! и им желая скоро да не се захващат да пишат мемоари :lol:

опасявам се, че разговорът отива в грешна посока ... да не говорим, че обсъждането на този и онзи е пълна загуба на ресурс :(
но ако с действията (бездействията) си, този някой засяга интересите, комфорта или свободното време на група хора - това е вече друга бира !
струва ми се, че книга пише човечецът, мемоари ... и му е нужен материал от вида: "що нещо съм завещал на поколенията !" ... и нормално ... не съм чул някой, който наближава 70-те да тръгне да споделя писмено колко злини е правил, докато е имал тази възможност. не казвам, че не е правил и добро ... лично на мен - нищо ! ... явно, че КВ-контестингът не му е силната страна. дано спре да се упражнява на гърба на федерацията и да поставя "великолепни начала".

съботите и неделите в годината са ограничен брой и никой няма право да ги пълни с контест-плява !
без значение кой е той, колко му се иска и дали някой кум или сват му дава право безнаказано да се изживява като "човекът-федерация" ...


успешна седмица !

73,
Любо


73,
Любо

lz1wf
Мнения: 21
Регистриран на: 28 яну 2011, 09:31

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1wf » 10 фев 2014, 21:25

Не съм редовен блогър но.........
Изглежда някои хора всеха да се взимат много на сериозно:
съботите и неделите в годината са ограничен брой и никой няма право да ги пълни с контест-плява !
кой какво ще прави събота и неделя си е негова работа. На радиото и телевизора има едно копче "ОФФ" и край.
Всичко друго е чесане на езика./клавиатурата/ :D
Споко, някой ходим и за риба по-често отколкото участваме в контести ама не мрънкаме. :)
73
Васил
lz1wf



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1fy » 10 фев 2014, 22:30

lz1wf написа:Не съм редовен блогър но.........
Изглежда някои хора всеха да се взимат много на сериозно:
съботите и неделите в годината са ограничен брой и никой няма право да ги пълни с контест-плява !
кой какво ще прави събота и неделя си е негова работа. На радиото и телевизора има едно копче "ОФФ" и край.
Всичко друго е чесане на езика./клавиатурата/ :D
Споко, някой ходим и за риба по-често отколкото участваме в контести ама не мрънкаме. :)
73
Васил
lz1wf
Това за клавиатурата и аз го бях писал преди, ама човеко си има нужда да я блъска......просто вместо
ENTER, трябва да натиска DEL.....!

Любо, ако желаеш горните ми редове не ги чети....както сам се изказваш!

Поздрави!
LZ1FY



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1fy » 10 фев 2014, 22:45

На контеста ме изкефиха QRP-стите и тези оператори, които имаха проблем с морза.
Мисля си, че един такъв формат ще даде възможност на начинаещите да трупат опит
за големите битки, защото добрите оператори винаги ще имат време да им обърнат
подобаващо внимание и да ги изчакат докато предадат правилно рапорта си!
Пожелавам успех на федерацията, която ще организира контеста догодина и дано намери начин
да привлече повече начинаещи!

73's
Павел



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 10 фев 2014, 23:58

защо така, Павел ? защо да не ги чета ?

нали за мен си ги писал ? ... усещам, че не съм ти предпочитаният събеседник. нали се сещаш, че ако искам да кажа нещо само на теб, ще ти го пратя на личен адрес. но тъй като нямам какво да коментирам с теб, затова и не ти пиша ... (поне за сега)
форумът е мястото, където всеки може да зададе въпрос, да коментира или сподели мнение по дадена тема, свързана с хобито, без да е нужно някой да му дава разрешение, или да му казва кое копче как да натиска. желателно е да пише правилно на кирилица и да спазва добрия тон.
няма нищо страшно, че мненията ни се разминават, поне аз не страдам от това ... и не съм аз този, който се взема насериозно ... аз контести не организирам. и ако стигна дотам да го правя, ще е от мое име, чрез мой си сайт и т.н.
ти се кефиш (цитирам) на оператори, които имали проблем с телеграфията, организаторът се кани Балкански шампиони да излъчва ... тъжно е ! четеш ли какво са писали съседите в "59915" по темата ? ако за теб е редно престижът на федерацията да се "гради" по такъв начин, това си е твоя работа - аз не мисля така.

поздрави и от мен,
73


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 11 фев 2014, 07:33

LZ2LDS написа:четеш ли какво са писали съседите в "59915" по темата ?
Любо, 59915 е затворена група. Не ми се регистрира само за да прочета това. Моля те разкажи какво са писали там.
lz1fy написа:На контеста ме изкефиха QRP-стите и тези оператори, които имаха проблем с морза.
Ама ти по едно време май се беше поувлякъл с бая височка скорост на телеграф, как ли са те възприемали операторите с проблеми? :)
Иначе като се замисля при контест с малко участници и относително голяма продължителност май печелившата стратегия наистина е да се пробва човек като QRP.

73, Сашо



lz1fy
Мнения: 705
Регистриран на: 03 дек 2012, 10:44

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1fy » 11 фев 2014, 10:44

Ама ти по едно време май се беше поувлякъл с бая височка скорост на телеграф, как ли са те възприемали операторите с проблеми? :)
Иначе като се замисля при контест с малко участници и относително голяма продължителност май печелившата стратегия наистина е да се пробва човек като QRP.

73, Сашо[/quote]

Сашо,
вярно е, че чат-пат вдигах скоростта, но това беше защото ме хващаше нервата от липса на кореспонденти...!
Иначе, напр. с SV1KUX/QRP връзката ни на 40м. продължи няколко минути, защото при мен идваше на нивото на шума,
а на 80м. го нямам и не знам дали е работил.....ако някой го има на 80м. - браво!
Иначе LZ1WF/QRP има 52 QSO , два часа преди края, което говори, че в този формат QRP-стите и другите с "нормална"
мощност са в състояние да направят еднакъв брой връзки. А колкото до тези с проблем в морза имам предвид, че
са за уважение само за това,че са се престрашили да вземат реално участие независимо, че някои от тях работеха
на "пешак" и аз също им отговарях на "пешак" - с тяхната скорост, което ги караше видимо да се радват!
Акцента ми е върху това, че този формат може би ще просъществува именно заради начинаещите, а "майсторите" е
хубаво да се включват редовно, за да бъдат нещата реални!

73's
Павел



LZ2CM
Мнения: 159
Регистриран на: 30 ное 2009, 07:28

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2CM » 28 фев 2014, 07:33

Здравейте!Радвам се, че тръгна нов контест!Резултатите бяха готови за доста кратко време!Пожелавам да се разрасне и да имаме още един контест!
Честито на всички!73!Пламен LZ2CM/LZ6Z

RIG: TS120v+ PA-100W, ANT: 1l lz2cm-40m.Inv vee-80m. N1MM-cw.



lz1us
Мнения: 15
Регистриран на: 24 сеп 2009, 19:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1us » 09 мар 2014, 11:27

Точно един месец след Първия Балкански КВ контест резултатите са отчетени и обявени, а наградните плакети – изпратени на призьорите. Следващият Балкански контест ще се проведе през февруари 2015 г. Дотогава – 73 на всички участвали и на всички бъдещи участници.
Панайот Данев, LZ1US
Централен радиоклуб



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2HR » 09 мар 2014, 23:35

lz1us написа:Точно един месец след Първия Балкански КВ контест резултатите са отчетени и обявени, а наградните плакети – изпратени на призьорите. Следващият Балкански контест ще се проведе през февруари 2015 г. Дотогава – 73 на всички участвали и на всички бъдещи участници.
Панайот Данев, LZ1US
Централен радиоклуб

Честито на ЦК на БФРА :D
Последна промяна от LZ2HR на 13 мар 2014, 22:25, променено общо 1 път.



lz2rm
Мнения: 16
Регистриран на: 17 фев 2013, 22:14

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz2rm » 10 мар 2014, 20:42

Традиционните форумни келеши злорадстват тук и нищо не направиха в контеста. Естествено, по-лесно е да се щрака по и-нет, отколкото на радиото.Типично по български, гледаме от страни и правим сеир по форумите, както 2-3 много активни в последно време форумни инициали. Ченгесарите "подслушват" и после подпитват кой какво. Даже и записи правят... И накрая, какво става с контеста?

Изображение



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2HR » 11 мар 2014, 01:14

lz2rm написа:Традиционните форумни келеши злорадстват тук и нищо не направиха в контеста. Естествено, по-лесно е да се щрака по и-нет, отколкото на радиото.Типично по български, гледаме от страни и правим сеир по форумите, както 2-3 много активни в последно време форумни инициали. Ченгесарите "подслушват" и после подпитват кой какво. Даже и записи правят... И накрая, какво става с контеста?

Изображение
Здравей Валери !!
Пише ти един от последните форумни келеши.(Понеже по и-нета ще стане по-лесно отколкото навярно на местния ви ретранслатор на който явно може да те чуе някой )
Сеира нямаше да стана ако се бяха вслушали някои хора как да стане добро състезание.Интересно защо не ти виждам инициала в групата на участниците ??(след като си щракал на радиото)

А тия със милиционерските функции явно сам ги търсиш : (вярно че за друг контест иде реч..)
http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=6 ... 323#p12323

by lz2rm » Mon Sep 09, 2013 9:01 pm

Някой има ли аудио от контеста?lz2rm
И последно какво общо има плаката на Пачо LZ2CM с твоите писания ?? (или ги написа ей така) лаф да става

P.S. Вярно че тук обсъждаме някои теми по-остро, но не ползваме много епитети.
73 и до нови срещи !!!



Отговори