Balkan HF Contest

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 19 дек 2013, 16:23



73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz2be » 19 дек 2013, 16:51

Интересна идея на БФРА, но можеше първо да се пусне във форума за обсъждане преди да се публикува официално.
За мен поне точки 6, 7, 9, 10, 11, 13 и 16 не са формулирани добре или противоречат на общоприетото.
73 Боян



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 19 дек 2013, 17:04

И аз мисля че трябва да се обмислят доста неща.На първо четене защо трябва да се елиминират другите страни? Не е ли по добре да се направи като Бляк сии контест?

73! Крис



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 19 дек 2013, 20:34

здравейте !
lz2be написа:Интересна идея на БФРА...
а откъде става ясно коя федерация е дала първа идеята ? ... може и по азбучен ред да върви ротацията на условното домакинство ...

а ако твоето предположение, Боби, излезе вярно - това ще е поредния гаф и може би първи за новото ръководство на БФРЛ ... нищо, че по белия свят го наричат цинизъм.

искрено се надявам, че идеята не е на БФРЛ. фактът обаче, че условията се публикуват (и то само на английски език) за мен означава, че отдавна върви кореспонденция, поне между КВ-секциите на изброените федерации ... а ние - очаквайки нещо от дебатите и решенията на последното ОС, внезапно попадаме на такива красоти и се чудим, коя ли демократична дискусия във форума сме проспали? :D
така е под шапката на ММС - достатъчно е 5 души да са "твои" делегати ... всичко останало е без значение до следващото ОС.

никъде не се забранява по време на CQWW RTTY да правиш махленски CW/SSB контест ... както и по време на CQWW CW да направиш някакъв локален RTTY ... да, но никой не го прави! дано този, който ги е творил тия нелепости знае, че Кипър и Анадола са толкова балкански, колкото и Италия ... и как отдавна има Z6 ... и колко неравностойно е да вкарваш в една категория работата на CW и SSB, още повече - взаимно да ги изключваш като контакти с един и същи кореспондент. и какво ли още не от това, което в днешно време наричаме HF-контестинг ...
балканска боза ... или както беше казал Чапаев в един култов виц - "ПГК".

73 и хубава вечер !

а, щях да пропусна - отчетите от контеста може да се пращат и на hq_bfra@aбв.бг :lol:


73,
Любо

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 19 дек 2013, 21:03

Малко история:

Първите писмени следи са от 2007-ма година:
http://hf.ref-union.org/c4_iaru_r1/07vi ... _Rev_4.pdf

Преди това имам спомени за дискусии за подобни състезания на ротационен принцип, но не намирам документи за това. В още далечното минало по едно време дискусиите бяха загрубяли до степен нашия LZ DX Contest да бъде заместен от общ балкански контест...



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz3yy » 19 дек 2013, 22:33

.
Последна промяна от lz3yy на 11 яну 2015, 21:35, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 дек 2013, 08:13

добро утро !
lz3yy написа:...Любо една малка поправка т.н. контест е планиран по време на WPX RTTY...
Наско, аз не визирах точно втория пълен уикенд на февруари ... и не мога да си позволя да класирам контестите по какъвто и да е признак.
за друго говорим, според мен фундаментално и принципно:

"РАДИОТО СВЪРЗВА ХОРАТА, ТЕЛЕВИЗЯТА ГИ РАЗДЕЛЯ !"
(втората част е моя добавка)

... в смисъл, че не върви в условията на който и да е международен контест да се казва "той е само за тези, а не за онези радиолюбители" ... има начини да се манипулират нещата в честотно отношение, а оттам нататък кондишънът си знае работата. виждаме какво става с контестите, за които и Наско много нагледно обясни формулировката "скучни" ... SAC, SP, OK, YU и т.н. направени някой да се кефи на пайл-ъп, а друг да си прекопава лехите докато се появи нова станция на банда ...

или на някого му трябват по-малко участници, по-малко логове, по-малко работа ... но пък отчитането на всяка изява си е червена точка пред ММС ... що ли световните първенства по HST и ARDF не са всяка година ? ... и то в България ? ... и да видим какво ще ни донесе "Албена 2014" ?

благодаря на Иво LZ4BU за информацията ... веднага ми изплува една реплика на Ник LZ1JY, казана може би по друг повод: "... агресията на Панайот и Милчо ми идват в повече ..."

мисля че е време, ако не друг, то поне Виктор LZ1NY, като автор на публикацията в сайта на федерацията да сподели "кое - как" ? а може би и някой от Олимп ще има достойнство ?

успешен ден,
73 !
Последна промяна от LZ6AJ на 10 фев 2014, 11:26, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz2be » 20 дек 2013, 10:04

Здравейте,

при тези условия ще е чудо, ако някой успее да направи 60-70 връзки :) Ако се разреши да се зачитат връзките и на CW и на SSB ще станат да речем 100.
* For that contest the following countries have been assumed Balkan countries (in alphabetical order): Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Cyprus, Greece, (FYRO) Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Serbia, Slovenia, and Turkey.
Оптимистичен брой участници по страни, както са изброени по-горе - 0, 3, 20, 10, 0, 5, 2, 0, 0, 15, 15, 5, 1 = 76бр.
Локалните контести се правят винаги с повторение през определено време, за да се компенсира липсата на кореспонденти - при нас през 30 мин, другаде на отделни турове по 1 час или 30мин.

По същата причина (малко участници) не се използват множители, защото ако ти си уникален множител винаги ще имаш N-1 множителя и нямаш шанс - справка Електрон-Прогрес. Ако ще са ти множители префиксите, както се предлага тук, то почти всички участници ще са множители и е безсмислено.

Другото безсмислено нещо е с дублираните връзки - да отпаднат дори и редовните, ако имаш дублирана :idea: По цял свят се опитват да накарат хората да ги оставят в лога си, вместо да се разправят дали има връзка или не. Тенденцията е да се забранява каквато и да е модификация на лога след контеста, тук се изисква преглеждането му и изтриване на повторени връзки.

16. Disqualification: Violations of amateur radio regulations, the rules of the contest, unsportsmanlike conduct, use of any non-amateur means of contacts (such as telephone, Internet etc.) will be deemed sufficient cause for disqualification.
Това как да го тълкуваме - използването на клъстер и скимър разрешено ли е или не? С тях връзки не се правят, както е казано в условията, значи трябва да са разрешени.

Кой ще се занимава да пише условия за нов, местен контест в съществуващите програми? На хартия ли трябва да пишем?

И изобщо какъв е смисъла от този контест? Защо просто федерацията не подкрепи и възобнови LZ Open контестите, така успешно организирани и наложени от Краси?

73 Боян



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1NY » 20 дек 2013, 10:08

Здравейте !
Чак пък да съм автор на публикацията относно Балкански КВ Контест . не съм... :D
Ама виждате, че често по молба на други хора публикувам материали на страниците на БФРЛ.

То да ви кажа, и на другата публикация - за Коледния турнир на Електрон Прогрес - също не съм аз авторът, а просто човекът който е публикувал.

И по двата материала не съм правил никакви редакции и съм ги публикувал едно към едно с това, което са ми предоставили съответно Панайот LZ1US и Иван LZ1IA.
Аз повече информация не бих могъл да дам.
В зависимост от езиковите настройки на вашия браузер ще попаднете на българската версия на документа
https://www.bfra.org/index.php?option=c ... =1&lang=bg
или на английската
https://www.bfra.org/index.php?option=c ... =1&lang=en

(далеч не всички документи на сайта, имат варианти на английски и български.)
Може би мой пропуск е, че не винаги уточнявам източника на дадена информация, но това винаги може да се провери и въпросите и дискусията да се насочат в правилна посока

Хубав ден!


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1BB » 20 дек 2013, 10:15

LZ2LDS написа:мисля че е време, ако не друг, то поне Виктор LZ1NY, като автор на публикацията в сайта на федерацията да сподели "кое - как" ? а може би и някой от Олимп ще има достойнство ?
Не стреляйте по вестоносеца, моля :D. Правилната адресация на въпросите не е ли към Бойчо Хаджийски LZ1BJ. Той е отговорник по КВ и трябва да е най в час кой и как е сътворил неземно красивите условия на това бъдещо КВ недоразумение.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz2be » 20 дек 2013, 10:38

в другата тема последните коментари на Ангел и Крис се отнасяха за популяризирането на присъственото състезание.
Вместо да се измисля и налага ново състезание много по-удачно ще е федерацията да възобнови и подкрепи LZ Open контестите. Условията са еднакви, много динамичен контест - принципа е ясен "кой ще направи най-много връзки" без да зависи резултата ти от множители и уникална локация. Съчетано с подходящото време (края на август), място на провеждане (Пловдив, лесен транспорт, хотел), отлични условия (осигурен агрегат, антена, маса и т.н.) го прави по-привлекателен.
Може дори да се вкара и нова класация в присъственото - категория "експерт" да речем, комбинирана със специална награда :)
Събираш точки от всички LZ Open контести (нещо както при wrtc) и първите 10-20 да речем придобиват правото на участие в тази класация. Нека се борят помежду си и да се доказват кой е по- по- най- :)
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 дек 2013, 11:22

LZ1BB написа:... Не стреляйте по вестоносеца, моля ...
Хари и Виктор,

Вие къде намерихте стрелба ? не виждате ли, че коментираме нещо и получаваме информация от много колеги ... такива като нас, всеки от които знае по нещо и оттам се мъчим да навържем пъзела ... лошо ли направих, че подканих Виктор ? ... къде го обявих за автор на условията ? ... как се нарича човекът, който публикува ? ... какъв пост заема Панйот LZ1US в момента в ръководството на федерацията ? (имам предвид, че в условията се говори от името на БФРЛ) ... аз, патриций като теб, Хари - откъде да зная, че Бойчо Хаджийски е преизбран за КВ-мениджър на БФРЛ ? ... и т.н.
хайде моля, не се правете на засегнати ... и на двама Ви не Ви прилича !

относно LZ-OPEN контеста - макар и бивш вече, това си беше 100% частно мероприятие и продължаването му от името на федерацията трябва/може да стане със съгласието на Краси LZ1GL.

73


73,
Любо

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1NY » 20 дек 2013, 11:30

Не, бе Любо... виж, че и в двата поста има по една :D ... има и реплики в кръга на шегата... дори и по такива сериозни теми.
Никой не е мислил да се сърди, приемам го с усмивка и ти стикам ръката!

73!


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1OT
Мнения: 68
Регистриран на: 28 авг 2006, 20:29
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1OT » 20 дек 2013, 11:36

Кой, какъв се явява... :wink:

http://www.iaru-r1.org/index.php?option ... &Itemid=83



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 20 дек 2013, 12:01

LZ1OT написа:Кой, какъв се явява... :wink:

http://www.iaru-r1.org/index.php?option ... &Itemid=83
Само на мене ли ми се струва, че са забравили да преизберат LZ1US на последното общо събрание...
Кандидатурата му не е обсъждана и не е гласувана.
http://www.lz1fw.com/LZRT/BFRA_buletins/index_2013.html



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 дек 2013, 12:03

мерси, Владо !

само че въпросът ми не беше кой в IARU-1 е лице за връзка с БФРЛ ...

6-ти ден след най-големия форум на една организация, а няма кой да напише за това в официалния сайт на същата тази организация ?

... колко достойно !


73,
Любо

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 дек 2013, 12:53

Иво и Сашо,

според мен това е напълно нормално !
а именно - ако човекът е определен от страна на международната организация за връзка с дадена национална ... и в същото време е редовен член и на националната организация, редно е по подразбиране същият човек да е лицето за контакт и в двете посоки. противното би било демонстрация на несъгласие с решението на по-висше стоящата ... :D

нека си отговаря човекът за това, сигурно го прави достатъчно добре ... в смисъл, че има кой да оценява работата му.

май доста се отклонихме от темата ...

и въпреки това, мисля че обсъждането на личности не води до ефект, говорим за принципи и идеи. става дума за нечия идея, която в даден момент се появява като инициатива от името на федерацията. там е гафа ! ... възможно е идеята да е била споделена и одобрена (дори и мълчаливо) от други съмишленици ... но какво от това ? ... доколкото ми стана ясно, след цялата дандания - голяма част от членовете, разбиращи от контестинг и активно/ефективно участващи в обсъждания по такива теми, са също силно изненадани. как му се казва на това ? ... май го споменах в предходна реплика ...

нищо лично към никого, независимо от постовете и моженето ...

73

пп - давам пълното си съгласие, ако модераторите преценят, че е необходимо пренасочване на реплики към други теми с цел сортиране ... че даже и хигиена на ненужното
Последна промяна от LZ6AJ на 20 дек 2013, 20:57, променено общо 4 пъти.


73,
Любо

LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1BB » 20 дек 2013, 13:21

Любо, приеми казаното от мен за стрелбата по вестоносеца като шега (не напразно и усмивка бях сложил). Иначе няма нищо лошо във всичките коментари до сега в темата. Те показват, че все още има хора, които се вълнуват от нещата. За съжаление и тази тема ще приключи по добре известния начин. Като цяло УС на БФРЛ отдавна не проявява интерес към мненията изразени във форума. Много малко от членовете му въобще го четат. Някои, начело с Председателя, са на повикване, колкото ако се повдигне горещ въпрос да го обявят за заяждане, а повдигналия го за враг. Нещата няма да станат колкото и да се горещим. Дано съм лош пророк и някой да се замисли, че тези, които сега коментират не са врагове, а искат като се прави нещо, то да е хубаво и се стараят да помогнат.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 20 дек 2013, 15:45

Здравейте колеги, следя от няколко дена форума и засегнатата тема. Искам да успокоя духовете и да кажа няколко неща.
1. Този контест не е съгласуван с КВ секцията и респективно с нейния председател Бойчо Хаджиев LZ1BJ .
2. Не е взимано решение за неговото провеждане.
3. Не са се провели консултаций с правилните хора / хора които знаят и могат и работят в КВ състезания/.
4. Решение за провеждането на такова мероприятие би следвало да се предложи първо на отговорника по КВ и заедно с всички от УС след необходимите консултаций и дебати да се вземе решение.
От моя гледна точка състезанието си в този си вид е нецелесъобразно , да не кажа тъпо /да ме извиняват тези които са го измислили/. Имаме достатъчно КВ състезания и то доста добри /LZ DX CONTEST , LZ OPEN, няколко турнира и шампионатите/.
Като Зам. Председател на новия УС ще помоля когато има такива предложения да се обсъждат и предлагат първо на отговорника по КВ и УС и чак след това да се информират всички останали. Не знам, защо но имам чуството че отново някой се опитва зад гърба на УС на БФРЛ да играе някаква игра,и ще направя всичко възможно това да не се случва.

73 ! LZ1YQ/LZ4A



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 20 дек 2013, 15:55

благодаря ти, Крис ... и честито !

при това положение :
има ли регламент кой, какво и как (след чие съгласуване) анонсира в официалния сайт на федерацията ?

и обратно :
ако има нещо недососано или НЕ-съгласувано по регламент - кой, как и кога (при какви обстоятелства) премахва дадено съобщение ?

сори, че се намесвам в детайли, но където има претенции че процесите са "управляеми", там не е проблем, че нещо се е случило ... проблемът е когато няма отговор на въпроса "какво правим след случката ?"

брей, че много въпроси ... :lol:

73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 20 дек 2013, 16:12

Здравел Любо, ще отговоря по следния начин:
Ако някой е решил да прави състезание от името на БФРЛ без да се вземе решение от УС на същата няма да стане.

73! LZ1YQ



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1BB » 20 дек 2013, 16:32

Чудесно! Сега остава да научим кой се опитва да играе игра зад гърба на УС на БФРЛ и по чие нареждане се използва бюлетина за нея? Защото на всички ни е ясно, че Здравка не е анонсирала това състезание и прочела условията му в ефир по своя инициатива. И да добавя един въпрос към въпросите на Любо. Ако информацията за контеста е разпратена из балканските държави, какво правим?

//offtopic
Да не отварям нова тема. Понеже споменах бюлетина. Няма да е лошо също да научим кой и защо е разрешил излъчването на търговска реклама по официалния бюлетин на БФРЛ предаван в радиолюбителския ефир? Ще се заеме ли някой да спре и това безобразие?



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1CY » 20 дек 2013, 17:18

Напоследък е много актуално да се задава въпроса "кой" - кой предложи...... и т.н.
Та кой и като какъв предложи това състезание и дори подробни условия му бяха
натъкмени? Това е предложение за КВ състезание и минало ли е това предложение
през направление КВ на УС на БФРЛ? /аз отговорите,както винаги, ги знам, трябва
и останалите да ги научат/? Съответно има ли решение на УС за организиране и
провеждане на такова състезание? Предлагам тази информация за сега да се свали от сайта,
да се внесе предложението в КВ направление и след това в УС. Ако УС реши,че е целесъобразно
да "мърсим" ефира с още КВ състезания нека консултира условията с хора знаещи и можещи
да участват и да правят КВ състезания /разликата между лисичарски и КВ състезания е много
голяма/,та дори да се пусне на обсъждане от широкия кръг късовълновици и едва тогава
да се помества вече "законна" информация. Може би някой член на ръководството трябва
да каже нещо на хората тук,във форума по този въпрос. Вече има едно "странно" Балканско
състезание по телеграфия но се предлолага ,че все пак то носи някакви следства на федерацията,
докато това Балканско КВ състезание ще донесе само излишни дертове.Ефира е претъпкан
с всякакви КВ контести,какво ли става в атмосферата,какво ли ще кажат природозащитниците?
73


LZ1CY

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 20 дек 2013, 17:23

Здравей Ангеле , виж последните ми два коментара.

73! Крис



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1NY » 20 дек 2013, 21:47

Дискутираната публикация вече не се вижда на първата страница на сайта, докато се изясни случаят.
Решението е на Председателя на УС на БФРЛ.
Вярвам, че това ще е повод в (новия) УС да разгледаме въпроса по координацията на подобни "казуси" и организиране на обсъждането.


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ3NY » 20 дек 2013, 21:51

Здравейте всички

Не мислите ли, че е добра идея да се последва челния опит на сродните федерации към министерството и клубовете-членове да са задължени да участват безусловно в мероприятията организирани от федерацията-член. В много от федерациите има зверски глоби, ако някой от членовете им не уважи състезание организирано от федерацията.

73! и Весели празници на всички.


Value has a value only if its value is valued.

lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz3yy » 20 дек 2013, 22:05

.
Последна промяна от lz3yy на 11 яну 2015, 21:34, променено общо 1 път.



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1BB » 20 дек 2013, 22:26

LZ1NY написа:Дискутираната публикация вече не се вижда на първата страница на сайта, докато се изясни случаят. Решението е на Председателя на УС на БФРЛ.
Виктор Ценков LZ3NN във фейсбук написа:По отношение на Балканския контест - това си е инициатива на Панайот. Той си е измислил правилата. Бойчо е нямал нищо напротив, при положение, че няма да отчита резултатите. За обработка на резултатите Панайот си има грижата да си организира доработки на софтуери и т.н. Той пое ангажимента и за наградите (плаките). Така че БФРЛ няма практически ангажимент. Реално това мероприятие се организира от клуба, на койти LZ1US е Председател - ЦРК. Що се отнася до колко е обмислен бъдещето ще покаже - въпроса е да се почне, следващите могат да променят правилата, ако се окажат неудачни. Така, че организатор си е ЦРК. А иначе недоволни винаги ще има, все на някой нещо все нама да му хареса.
Оказва се, че случая все пак отдавна е изяснен! Възникват още повече въпроси. Като за начало защо се изнасят подробности във фейсбук, а тук нула внимание? Пренебрежение към участващите в дискусията, криене или просто Председателя на УС на БФРЛ не е наясно как да излезе от положението и се държи като муха в буркан?



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2HR » 20 дек 2013, 23:16

Виктор Ценков LZ3NN във фейсбук написа:По отношение на Балканския контест - това си е инициатива на Панайот. Той си е измислил правилата.
Това не е първото правило което си е измислил . :D
Последна промяна от LZ2HR на 12 фев 2014, 19:12, променено общо 1 път.



LZ1ONK
Мнения: 61
Регистриран на: 10 окт 2006, 15:33
Местоположение: Sofia

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1ONK » 21 дек 2013, 08:58

Виктор Ценков LZ3NN във [b][color=#FF0000]фейсбук[/color][/b] написа:..... това си е инициатива на Панайот. Той си е измислил правилата......Така, че организатор си е ЦРК......
В такъв случай трябваше да бъде обявен на страница на ЦРК, а не на БФРЛ, и в условията да е записан истинският организатор, а не БФРЛ. По този начин не се ли прави опит евентуалните (а вече и реални) негативи да се прехвърлят на БФРЛ.
LZ1BB написа:....Възникват още повече въпроси. Като за начало защо се изнасят подробности във фейсбук, а тук нула внимание?
Странен е и фактът, че хора извън УС използват сайта на федерацията, за да анонсират собствени инициативи, докато Председателят предпочита Facebook.


73! LZ1ONK/LZ7O

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 21 дек 2013, 09:02

lz1yq написа:Здравел Любо, ще отговоря по следния начин:
Ако някой е решил да прави състезание от името на БФРЛ без да се вземе решение от УС на същата няма да стане.

73! LZ1YQ
Здравей Хари , ако обърнеш внимание на горе писаното ще си отговориш сам на въпроса. Мисля че казуса е решен.

73! LZ1YQ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 21 дек 2013, 14:15

здравейте !
lz1yq написа:...Мисля че казуса е решен...
дано, Крис, дано !

дали конкретният казус, както го наричаш, или по-точно гаф ... ще доведе до въвеждане или подобряване на съществуващ вече регламент в Устава на БФРЛ "инициатива-обсъждане-решение-съгласуване-публикуване" , лично аз силно се съмнявам в това :wink:

независимо от няколкото подсказвания за премахване на условията от сайта на федерацията (поне на Ангел LZ1CY предложението беше явно), никой нищо не предприе повече от 24 часа ... най-накрая, който трябва от УС се обади и ... "алилуя !"

но забележи:
LZ1NY написа:Дискутираната публикация вече не се вижда на първата страница на сайта, докато се изясни случаят.
Решението е на Председателя на УС на БФРЛ...
т.е. разрешението за публикуване също е било негово, или на някой, който може да разреши публикация ... Виктор LZ1NY не го споменава, ти твърдиш, че никой нищо не е съгласувал с УС на федерацията, едва ли не никой от ръководството нищо не знае ... хайде, моля ... не знам, не чух, не видях !

колегите ти се крият като мишоци, току от време на време пуснат нещо във фейсбук или където и да е, само не тук ...

честно да ти кажа, не ми пука от това ... ако ще резултатите от ОС на БФРЛ, проведено в Пловдив на 14.12.2014г да бъдат публикувани в сайта на "центъра за изкупуване на вторични суровини Горубляне". за мен е важно, защо го няма в сайта на федерацията, какво има тук - кой го управлява и кой го допуска.

най-накрая всичко лъсна:
1. идеята е на Панайот LZ1US - Иво LZ4BU пръв сподели информацията;
2. идеята не е от вчера - виж пояснението на Сашо LZ1FW;
3. КВ-мениджъра е знаел, но както и в други подобни случаи "правете каквото искате, само не ме занимавайте ..." - интересно, как може колега с подобен ентусиазъм да бъде предлаган и преизбиран ?; (друга тема)
4. със сигурност е провеждан дебат с ръководствата и на други федерации - забележете - най-вероятно от името на БФРЛ ... най-вероятно от страна на Панайот LZ1US ... в качеството му на какъв ? - началник на ЦРК, представител на IARU-1 отговорен за връзките с БФРЛ, или член на ръководството на БФРЛ ... или и трите заедно ?

както виждаш, Крис ... доста замириса ... не само заради твоята готовност за борба с подобни задкулисни игри ... имаш пълната ми подкрепа за което !

бачо Ангеле LZ1CY,

при цялото ми уважение към теб и опита ти ... приеми една малка забележка:
LZ1CY написа:...аз отговорите,както винаги, ги знам, трябва и останалите да ги научат...
спреш ли дотам, автоматично се прехвърляш към отбора "оцапаните дупета" ... а аз, за себе си зная, че НЕ си за там !

73 и Весели празници,
Любо
Последна промяна от LZ6AJ на 21 дек 2013, 19:09, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1CY » 21 дек 2013, 14:20

lz3yy написа:Ъхъм, само дето клуба в който членувам упорито не ще да се осветли
Според "оня списък" към "досиетата Х" ти си в състава на клуб Флора фауна LZ2KFF. Не знам
дали те знаят това, но в "докимента" го пише.Надали това ти пречи да си доставяш удоволствие
работейки на радиото.
73


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1CY » 21 дек 2013, 14:31

LZ2LDS написа: спреш ли дотам, автоматично се прехвърляш към отбора "оцапаните дупета" ... а аз, за себе си зная, че НЕ си за там !
Любо, още не съм от този отбор.Може би си забелязал,че голяма част от "пиперливите" теми във форума / и не само/ ги започвам
аз. Да, знам отговорите на много от въпросите но целта ми е отговорите да бъдат дадени от отговорните за това.За конкретния
случай - който беше на Общото събрание имаше възможноста да види и чуе предложението за това състезание.Но на това Общо събрание
право на глас имаха 14 човека,представители на 14 радиоклуба-членове а тук на форума право на глас имат всички.
Весели празници и в белгийската махала,бъди здрав.
73


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 21 дек 2013, 15:15

LZ1CY написа:За конкретния случай - който беше на Общото събрание имаше възможноста да види и чуе предложението за това състезание. Но на това Общо събрание право на глас имаха 14 човека,представители на 14 радиоклуба-членове ...
Крис, ти какво ще кажеш освен това, което вече прочетохме в червено ?
lz1yq написа:...Искам да успокоя духовете и да кажа няколко неща.
1. Този контест не е съгласуван с КВ секцията и респективно с нейния председател Бойчо Хаджиев LZ1BJ .
2. Не е взимано решение за неговото провеждане.
3. Не са се провели консултаций с правилните хора / хора които знаят и могат и работят в КВ състезания/.
4. Решение за провеждането на такова мероприятие би следвало да се предложи първо на отговорника по КВ и заедно с всички от УС след необходимите консултаций и дебати да се вземе решение.
или ти не беше в залата по време на това гласуване ?
Виктор Ценков LZ3NN във фейсбук написа:...По отношение на Балканския контест - това си е инициатива на Панайот. Той си е измислил правилата. Бойчо е нямал нищо напротив, при положение, че няма да отчита резултатите...
или просто много питам ?

по дяволите, колко много мирише !

...


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1yq » 21 дек 2013, 15:46

Няма какво повече да кажа Любо, имаше предложение и до там,мисля че едно предложение само по себеси не е решение. Трябва да се разглежда на подходящото място, с подходящите хора и тогава да се взимат решения. Ако до сега са се случвали нещата без да се взимат решения от УС то сега вече няма да е така.
Весели празници на всички с пожелание за много здраве.

73! LZ1YQ



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1CY » 21 дек 2013, 20:32

LZ2LDS написа:по дяволите, колко много мирише !
Навсякъде по света мирише - някъде приятно,другаде не особено приятно.
Ние,които живеем в "миришещото" място вече сме свикнали,по принцип
приемаш околната миризма,т.е. "вмирисваш се" и не усещаш миризмата.
Е, отстрани може да се чувства някаква миризма. Там където можем -
ще почистим а на другите места ще сложим ароматизатори за да не се
чувства надалече.Идеална чистота,стерилност,не е възможна особено
в това място на Европа.
73


LZ1CY

LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1BJ » 22 дек 2013, 11:05

Кой и защо тази заран изтри написаното тук от LZ1BB снощи в 2236 ч.?
"Казана дума - хвърлен камък".



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1BB » 22 дек 2013, 22:54

Subject: URGENT AND IMPORTANT - BALKAN HF CONTEST RULES
Date: Mon, 16 Dec 2013

Dear colleagues,
Please find attached the Official Rules for the Balkan HF Contest, to be held on 9 February 2014.
Could you, please, popularize it in all possible ways - publishing the rules in your websites, announcing them in radio bulletins, posting in societies' offices etc.
Bulgarian Federation of Radio Amateurs (BFRA), initiator of that contest, strongly believes that there is sufficient time that idea to reach every possible participant and that there will be sufficient interest amongst Balkan HF contesters.
With best regards,
On behalf of BFRA
Panayot Danev, LZ1US
Два дена след Общото събрание на БФРЛ условията на състезанието са изпратени до балканските радиолюбителски организации като прикачен файл към цитираното писмо. Вече циркулират между радиолюбителите от региона. В текста ясно е казано, че това са официалните условия на състезанието, чийто инициатор е БФРЛ, а самото писмо е подписано от името на Федерацията. Май нещата са приключили преди да започнем да ги обсъждаме тук. Все пак понеже Крис, LZ1YQ, няколко пъти написа, че казуса е решен искам да попитам как точно е решен?



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1BJ » 23 дек 2013, 01:59

Панайот Данев, LZ1US заръча интересуващите се от BALKAN HF Contest да се обръщат директно към него.
Е-мейл panayotdanev@yahoo.com
Винаги съм смятал, че този контест е излишен и безперспективен.
Но отчитайки големия интерес, който контестът предизвика във форума на БФРЛ, си мисля че няма да е зле и аз да поработя като Z6/LZ1BJ.
Само за участие, понеже Z6 е неофициален префикс и според условията на състезанието няма да е множител.
GL IN CONTEST



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ6AJ » 23 дек 2013, 09:01

LZ1BJ написа:...Винаги съм смятал, че този контест е излишен и безперспективен...
радвам се, че и ти сподели собственото си мнение, Бойчо. станахме с един повече :D
всъщност дотук никой не се е изказвал толкова крайно относно подобен формат. по-скоро коментарите бяха в посока "... НЕ И В ТОЗИ МУ ВИД !".
няма нищо лошо като идея, но не идея на всяка цена ... тъй както и "щипване" на субсидия по всички възможни начини :wink:

не зная какъв точно смисъл влагаш в израз от вида "еди кой си заръча ...", но съм убеден, че условията на контеста са тези, които определят интереса и броя на участниците в него.

останалата част от репликата ти няма да коментирам, форумът не е хапче за лекуване на инати и комплекси.

само ще повторя това, което вече си имал възможност да прочетеш в личната си кореспонденция : "... и сред редовите членове на федерацията има хора, които разбират от различните направления на хобито ни. и в много от случаите знаят и могат повече от Вас - тези, които сте в ръководството. и в това няма нищо срамно и страшно ... до момента, в който изгрее собственият ви нарцисизъм..."

направихме каквото можеше, за да провокираме подобряване на условията, щом не го приемате - Ваша работа ... никой насила не може да даде ... аз лично съм доволен и не съжалявам, че отворих темата.

остава ни да се надяваме, че в другите сродни федерации има повече демокрация !

73


73,
Любо

LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2PL » 30 дек 2013, 07:35

Здравейте,

Честита Коледа!
Весело посрещане на 2014.
Здраве и успехи.

73 lz2pl



LZ2CM
Мнения: 159
Регистриран на: 30 ное 2009, 07:28

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2CM » 30 дек 2013, 19:03

Здравейте!
Весело посрещане на Новата Година!
Весели празници!

P.S.По повод Балканският контест....нека да оставим "Нероден Петко" да се роди и ще видим какво ще излезе!



LZ1VB
Мнения: 91
Регистриран на: 06 юни 2007, 07:43

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1VB » 30 дек 2013, 20:26

LZ2CM написа:По повод Балканският контест....нека да оставим "Нероден Петко" да се роди и ще видим какво ще излезе!
Предполагам, че не си чел условията.
Защото единствената друга причина за такова мнение е да разбираш от контести колкото LZ3NN :D



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1qz » 31 дек 2013, 18:18

Здравейте,
Пожелавам на Всички Много Здраве Спокойствие и Радосни моменти през Новата 2014 година
Кольо lz1qz



LZ2CM
Мнения: 159
Регистриран на: 30 ное 2009, 07:28

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2CM » 25 яну 2014, 07:18

Ще взема участие поне на един банд.Нямам нищо против контеста и ще го подкрепя.Ще реша в последния момент каде,кога и с колко.Успех на всички колеги!!!
73!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 25 яну 2014, 08:59

Аз най-малкото ще го послушам.
Не е лошо да се сложи списък на "балканските държави", че един си мисли едно, друг друго, а те са множител все пак :)

Победителите в двете категории се обявяват за Балкански шампиони за 2014 г.
:) :) :)



lz1us
Мнения: 15
Регистриран на: 24 сеп 2009, 19:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от lz1us » 26 яну 2014, 16:52

Правилно! Ето префиксите: 4O, 5B, 9A, C4, E7, ER, H2, J4, LZ, P3, S5, SV, SW, SX, SY, SZ, TA, TB, TC, YM, YO, YP, YQ, YR, YT, YU, Z3, ZA, ZC4



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ2HR » 26 яну 2014, 23:24

lz1us написа:Правилно! Ето префиксите: 4O, 5B, 9A, C4, E7, ER, H2, J4, LZ, P3, S5, SV, SW, SX, SY, SZ, TA, TB, TC, YM, YO, YP, YQ, YR, YT, YU, Z3, ZA, ZC4
Това с инициалите за БАЛКАНСКИ станции ме заби ...
А това с категория : НОРМАЛНА МОЩНОСТ ме довърши ...

КАКВО СЕ БЪЗИКАТЕ НЕ ЗНАМ ... LZ1YQ и LZ1BJ стегнете се ...(в смисъл ударете по масата) Не може така да продължава ........



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Balkan HF Contest

Мнение от LZ1FW » 27 яну 2014, 07:45

lz1us написа:Правилно! Ето префиксите: 4O, 5B, 9A, C4, E7, ER, H2, J4, LZ, P3, S5, SV, SW, SX, SY, SZ, TA, TB, TC, YM, YO, YP, YQ, YR, YT, YU, Z3, ZA, ZC4
А Косово (Z6)?
И гръцките острови (J49, SV9, SW9, SX9, SY9, SZ9))?
Според Wikipedia
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 0%BE%D0%B2
тук трябва да е и Италия (I и т.н), а Молдова (ER) не е в списъка. Азиатската част на Турция също е под въпрос...



Отговори