Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1yq » 22 апр 2013, 20:07

Здравейте приятели, поради високите цени в РИО ПРАВЕЦ има промяна на местото за провеждане на Късоволновото Присъствено Състезание.На проведеното събрание на Управителния Съвет на БФРЛ се взе решение състезанието да се проведе в Пловдив.Условията можете да прочетете малко по доло ,или на дадения линк : http://www.lzhfqrp.org/




ПОКАНА
ЗА КЪСОВЪЛНОВО ПРИСЪСТВЕНО СЪСТЕЗАНИЕ
"ПЛОВДИВ" - 2013



Скъпи Колеги,
Имаме удоволствието, от името на БФРЛ, да Ви поканим да
участвате в КЪСОВЪЛНОВОТО ПРИСЪСТВЕНО
СЪСТЕЗАНИЕ "ПЛОВДИВ " - 2013, което ще се проведе на
30/31 Август, 2013г. в “PARK HOTEL IMPERIAL”,
Пловдив.
Поради големия интерес на участниците в миналогодишното
КЪСОВЪЛНОВО ПРИСЪСТВЕНО СЪСТЕЗАНИЕ,
организаторите решиха да го превърнат в ежегодно
международно събитие.
Ще се радваме да се присъедините към участниците във
ТРЕТОТО МЕЖДУНАРОДНО КЪСОВЪЛНОВО
ПРИСЪСТВЕНО СЪСТЕЗАНИЕ "ПЛОВДИВ" - 2013.

Моля да изпратите потвърждение за участие на и-мейл
адрес:lz1yq@mail.bg
С уважение,
Виктор Ценков (LZ3NN) - Президент на БФРЛ
Христо Здравков (LZ1YQ) - Председател на управителния
съвет на Радио Клуб Милара
Интернешънъл LZ1KFM/LZ5R и член на БФРЛ




Условия за провеждане на присъствено кв състезание "ПЛОВДИВ - 2013"
Организатор :БФРЛ
Място : "ПАРК ХОТЕЛ ИМПЕРИАЛ“ГР.ПЛОВДИВ http://www.hotelimperial.bg/
Дата: АВГУСТ 30/31 2013Г
Настаняване: "ПАРК ХОТЕЛ ИМПЕРИАЛ“ ГР.ПЛОВДИВ
Предварителна заявка за участие: един месец преди състезанието, писмено, на адрес:lz1yq@mail.bg
Участниците покриват сами разходите по пътни и настаняване /цената за настаняване в хотела е 30 лв. на човек в двойна стая или 45лв в единична стая с включени нощувка и храна ,фитнес и спа център.Пример –настаняване в петък /полага се нощувка и вечеря,събота-закуска ,обяд и гала вечеря,неделя –закуска.Обща сума за състезатели-60лв За придружители на състезателите и на съдиите, цената за нощувка е 30 лв+ закуска в двойна стая ,45лв+закуска в единична стая,цената за гала вечерта е 30лв.при същите условия, или обща сума за две нощувки-90лв. Българските състезатели заплащат 10лв състезателна такса при регистрацията в хотела. Разликата в цената за състезатели и придружители се поема от спонсорите на мероприятието. За състезатели и придружители които не желаят да ползват предоставените им условия за пребиваване могат да ползват други хотели или квартири в гр.Пловдив или околноста
Регистрация на състезателите и теглене на жребий за получаване на състезателен номер и плик се извършва до 08.00ч на 31 август 2013г. Състезателния номер идентифицира участника в състезанието и неговото месторазположение а състезателния плик съдържа информация за специалния инициал с който ще участва състезателят. Право на участие имат всички радиолюбители имащи необходимата лицензия.

Разставянето на състезателите се извършва до 1ч.преди началото на състезанието.Всеки състезател е длъжен на собствен ход /пеш или с автомобил/ да заеме мястото си и да развърне апаратурата си.Местата са предварително маркирани с номерирани пилони и отразени на картата на местността/вкл.и GPS координати/
Началото и края на състезанието се определя от организатора.Продължителността е 4часа.Всеки състезател участва с собствен трансийвър с изходяща мощност до 100вата и захранване по негов избор/акумулатора на автомобила , агрегат или друг алтернативен източник/.Забранява се използването на интернет ,клъстер и скимър по време на състезанието. Абсорбционните намалители на мощност и антените се предоставят от фирма “AКOM”ООД.

Рапорт: контролните номера се състоят от шест цифри,първите три са поредния номер на радиовръзката, а вторите три цифри са от приетия номер от радиовръзката от предходния кореспондент. При първа връзка се дава контролен номер 001000.Интервала за установяване на радиовръзка с една и съща станция е 30минути/този интервал може да се променя по решение на съдийската комисияспоред броя на участниците/като се допуска разлика във времената записани в двата отчета до три минути, условията са същите като на LZ шампионатите и LZ Open контеста. За състезателите, които пишат на хартиен носител, след състезанието ще бъдат осигурени компютри, за да си въведат отчетите в електронен вид.


NR Band Time Call Send Received Points
1 3.5 00:49 UA2FL 001 000 020 005 1
2 3.5 00:50 YO5DAS 002 020 014 036 1
3 3.5 00:50 G3LET 003 014 088 113 1
4 3.5 00:51 LY1CM 004 088 025 052 1
5 3.5 00:52 G3LET 005 025 090 063 0 - not kept the 30 minutes minimum time!
6 3.5 00:52 UA2FL 006 090 023 076 0 - not kept the 30 minutes minimum time!
7 3.5 00:53 RK3XWO 007 023 031 120 1
8 3.5 00:53 TA1AN 008 031 052 021 1
9 3.5 00:54 SM6BSK 009 052 141 054 1

Обхват и вид работа: Разрешава се работата само на 3.5MHZ /3.510mhz – 3.600 mhz / на телеграфия съгласноплана за честотните ленти на IARU 1 регион .
Съдийската комисия осъществява контрол по време на състезанието и има право да дисквалифицира състезател за неспазване на правилата или чиято апаратура излъчва смущения/хармоници и др. подобни/.
Категории: Един оператор без асистенции. Забранява се използването на интернет, клъстер и скимер. Организатора може да обяви и допълнителни категории според броя на участниците / ако има повече от двама участници от един град/членове на един радио клуб/ и се съберат над пет двойки/отборно класиране.
Отчети: оформят се във формат CABRILO ,на флаш памет или на CD и се предават на съдийската комисия до1час след състезанието.
Резултатите и наградите се обявяват по време на вечерята след състезателния ден.
Наградите се обявяват от организаторите и БФРЛ преди всяко присъствено състезание.
Последна промяна от lz1yq на 22 авг 2013, 15:11, променено общо 3 пъти.



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1yq » 08 юли 2013, 14:28

Здравейте колеги, искам да напомня че времето си лети и датата за присъственото състезание PLOVDIV 2013 наближава.Моля ако има още желаещи за записване да го направят в най скоро време,нека да не оставяме нещата в последния момент.........

73! LZ1YQ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Присъствено КВ състезание

Мнение от lz1yq » 12 авг 2013, 10:10

Искам да напомня че LZ HF FIELD DAY PLOVDIV 2013 е след 18дена, ако някой все още има желание да присъства като състезател или гост да направи своята заявка в рамките на 5 дни, а всички тези които вече са я направили моля да потвърдят в каква стая искат да бъдат/двойна или единична/и дали ще има придружители с него .Благодаря предварително.

ПОЗДРАВИ: LZ1YQ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1yq » 29 авг 2013, 08:42

lauta.jpg
карта на парк лаута
(548.91 KиБ) Все още не е свален



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1yq » 29 авг 2013, 08:54

New Microsoft PowerPoint Presentation.jpg
GPS LAUTA MAP
(136.12 KиБ) Все още не е свален



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ1NY » 29 авг 2013, 11:29

При работа с N1MM - LZOPEN или LZDOMESTIC трябва да изберем? Останах с впечетланието, че и двата варианта ще работят...
Изчетох Revision History Archive и всички промени докладвани от LZ2BE.... :-)

Снощи забелязах, че N1MM май не ми показва в синьо тези кореспонденти, с които имам връзка преди повече от 30 мин.( само за bandmap-а ), но пък когато инициалът влезе в entry window - там е ОК.
Това като че ли беше обсъждано и преди, но не можах да намеря къде беше...
от Version 8.10.1 (Started October 8, 2008) трябва да работи
Enhancement: For the LZ Open contest selection. Change the Bandmap and Available window callsign colors when stations can be worked again. This is updated every 10 seconds and the radio needs to be connected to function. Set your Bandmap callsign timeout greater than 30 minutes. (LZ2BE) (coded by K3CT)
Ще погледна от кога ми е версията на софтуера, но е не повече от преди два месеца.


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz2be » 29 авг 2013, 12:49

Здравей Викторе,
версия 13.4.0 със сигурност работи, би трябвало и следващите да са ОК, но не съм проверявал.
Разликата м/у LZOPEN и LZDomestic е само в приетия номер:
LZOpen - може да се вкарат като приет номер само 6-цифри. Буквите, които са съкращения на цифри ги конвертира в цифри. Пример пишеш ТАТТТN и в полето виждаш 010009. На Електрон-прогрес не можеш да вкараш 005ЕР, защото ще стане 0055 (конвертира Е, игнорира Р и иска още 2 цифри).
LZDomestic иска само първите 3 символа да са цифри, следващите нямат значение. Не конвертира буквите в цифри.
В Пловдив може би ще е по-добре да се ползва LZOpen.
Бандмапа се опреснява в началото на новата минута (след 10-та секунда) и то ако правиш нещо - местиш радиото, викаш CQ или пишеш/триеш нещо в полетата.
Ако не сменя цветовете синьо/сиво трябва да си промениш локалните настройки на компютъра на US, вместо Bulgarian. Ако долу вдясно на екрана виждаш часа или датата с "ч" или "г" или месеца "Авг" няма да стане :) Програмистите в САЩ явно изпитват затруднения с кирилицата.
73 Боян



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ1NY » 29 авг 2013, 13:44

Благодаря много, Бояне!
Поизбистриха ми се нещата :D


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ2HR » 31 авг 2013, 11:58

Здравейте състезатели !!!
Станциите които се чуваха в Шумен през първите 30 минути на контеста :
LZ6AC - над всички
LZ6AP - отлично
LZ6AE - отлично
на почти едно ниво :
LZ6AK
LZ6AW
LZ6AT
LZ6AO
LZ6CB
LZ6CI
LZ6CL
LZ6CX
а останалите ... :(

73 и успех на всички !!!!



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ1FW » 31 авг 2013, 12:24

При мен в София (на 127 километра от мястото на състезанието) ярко изразен фаворит е LZ6CO. И в момента го чувам сносно на 3510.05 kHz, макар че според S-метъра е под нивото на шума.
Всъщност с моята дълга жица аз само него чувам... Сериозно се замислям за нова антена :)

Я, започна да се чува и LZ6AP... Прохождението Пловдив-София май взе да се отваря по никое време :D :D :D



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ2HR » 31 авг 2013, 14:30

В 14.20 нещата относно чуваемоста се запазват .
Интересно кой първи ще направи 300 QSO,s

P.S. ДО ОРГАНИЗАТОРИТЕ (на верните слушатели каса БИРА)



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ1NY » 01 сеп 2013, 20:22

Малко лични фото-впечатления от състезанието...

https://picasaweb.google.com/1136483266 ... LOVDIV2013

Заедно със снимките от другите състезатели, наблюдатели и слушатели ... ще се събере по-пълна картина :D

Който разчита само на снимките, за да придобие впечатление - да заповяда догодина лично!


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1yq » 01 сеп 2013, 22:00

Благодаря на всички които уважиха това мероприятие и се надявам че им е било приятно . Моля всички които са правили снимки да ми ги изпратят на мейла за да ги сложим на сайта.

73! LZ1YQ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1yq » 02 сеп 2013, 19:47

Здравейте на всички, мероприятието вече приключи и с удоволствие мога да спомена че според мен всичко беше на ниво.Естествено без помоща на спонсорите : K1LZ,LZ3CB,LZ1QN,LZ1NK,LZ1JK/ACOM/,MILARA INC, MILARA INTERNATIONAL,LZ2PL,LZ1VQ това щеше да е теоритически невъзможно.Естествено не само парите са важни, с огромна БЛАГОДАРНОСТ към техническия персонал: LZ1INI, LZ1VLM, LZ1RGT,LZ1CNN,LZ4UU и съдийте по трасето: LZ1VQ, LZ1INI,LZ1RGT,LZ1VLM,LZ1GC,LZ3CQ,LZ1CNW щеше да е още по трудно,но за щастие на организаторите и нещастие на душманите тези хора съществуват.ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ТЯХ.Искрено се надявам всички участници и гости да са получили пълно удовлетворение , и ако има хора и с най-малко притеснение по отношение на организацията ще помоля да я сподели за да може да се поправим.Имаме уверенията от общинската администрация че ще бъдат щастливи ако това състезание го направим отново в Пловдив,в парк Лаута.Още на следващото заседание на БФРЛ ще трябва да се вземе решение по този въпрос.Искам да помоля всички които правиха снимки да ми ги изпратят на мейла за да ги побликувам в уебстраницата на състезанието.Още веднъж искам да благодаря и на всички приятели/състезатели и гости/че пренебрегнаха семейните си задължения и присъстваха на това мероприятието,и се надявам че догодина ще удвоим броя на състезателите.

ПОЗДРАВИ:LZ1YQ/CHRIS/



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ2PL » 02 сеп 2013, 20:57

Здравейте,
Преди малко се върнах от работа и разставих техниките в къщи.
За състезанието:
Организацията бе много добра.Всичко бе на ниво.
Поздравления на организаторите,спонсорите и доброволците!
Поздравления и на състезателите,които намериха време и средства да
уважат мероприятието,което явно печели все по-голяма популярност и
престиж.Хареса ми най-вече,че пак се видяхме,поговорихме си за нашето
хоби и пихме по бира.......

73 LZ2PL/LZ6K
VLAD



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ1NY » 03 сеп 2013, 10:24

Здравейте!

Всички вече са се прибрали в къщи и са се върнали към ежедневните си и рутинни занимания, но във всички сигурно е останал приятен спомен, от доброто преживавяне, тръпката от четири часовата надпревара, срещите с приятели.
Някои (например аз :shock: ) вече кроят планове как да обезшумят туй бензиново ручило, дето вкарва QRM на S 9+, точим си моливите или се чудим как да не забива софтуера.... :D

Понякога забравяме да кажем на глас това "БЛАГОДАРЯ" към хората, които го направиха това състезание, но със сигурност го носим в себе си !
С удоволствие се връщам и преди три години, когато се проведе първото подобно състезание след многогодишно прекъсване - тогава Борето LZ2JR пое организацията в Узана!

Към всички, които организираха, работиха и помагаха за този контест: с уважение и пожелания за здраве, енергия и удовлетворение от това, което вършат за хобито!


73 , CUAGN!


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz3yy » 03 сеп 2013, 17:12

.
Последна промяна от lz3yy на 11 яну 2015, 23:17, променено общо 1 път.



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ1BJ » 03 сеп 2013, 21:09

Здравейте,

Да напиша и аз своите впечатления от позицията на главен проверител на представените отчети (логове) от страна на състезателите.
В предните години винаги е имало поне 2-3 "трудни" отчета, за "преборването" на които се губеше поне час време.
Тази година нямаше нито един отчет, който да не бъде харесан от проверяващия софтуер.
Появи се обаче един друг проблем - поради бъгове в софтуера, с който е създаден отчета, несправедливо бяха ощетени двама от участниците - Краси, К1LZ и Илиан, LZ1CNN.
Не съм имал още време, за да търся причината за отпадналите връзки в отчета на LZ1CNN. На вид връзки, които са наред, са отпаднали. Предполагам, че в отчета на някои места в инициала на LZ1CNN има някакъв "скрит" символ и проверяващият софтуер не зачита връзката отчитайки грешка в приетия от кореспондента инициал (който видимо е наред). Т.е. връзки без грешка в двамата кореспондента, са отпаднали.
При Краси отпадат връзки отново поради бъг в софтуера, създаващ отчета. Работил е с второ VFO и се оказва, че връзките правени с второто VFO в генерирания КАБРИЛО файл са с грешен номер. Т.е. Краси е предавал верен номер, кореспондентите му са приели този номер. Обаче в представения от Краси отчет софтуерът е поставил друг номер, а не предавания от Краси. Така такава връзка отпада...
Затова си мисля, че следващата година е добре да направим промяна в процедурата, която ще удължи времето на проверката с около 30-60 минути. Предлагам преди създаването на таблицата с класирането да разпечатаме UBN файловете (списък с грешките) и да ги раздадем на участниците. Участниците да имат 15-20 минути време, за да ги разгледат и да уведомят организаторите и съдиите, ако има някакъв технически проблем с отчетите, подобен на случилото се с K1LZ и LZ1CNN.

73 Boyan Z6/LZ1BJ



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1yq » 03 сеп 2013, 21:24

А защо да не се види какъв е проблема в софтуера и да се елиминира.

Крис



lz1wf
Мнения: 21
Регистриран на: 28 яну 2011, 09:31

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz1wf » 03 сеп 2013, 21:40

P1070061.JPG
(913.02 KиБ) Все още не е свален
Поздравления за добрата организация. Относно написанто от Виктор,LZ1NY"...
Някои (например аз :shock: ) вече кроят планове как да обезшумят туй бензиново ручило, дето вкарва QRM на S 9+, точим си моливите или се чудим как да не забива софтуера.... :D
Моето мнение е има акумулатори дори при големи :D мощности 10-20 w издър-
жат 4 часа а за софта UA1AAF упростен и надежден :) . Всеки има възможност да избор някой обичат Астика други Арияна :lol: , важно е да му харесва.
Надявам се догодина участниците да се удвоят!
73!
LZ1WF
Васил
Прикачени файлове
P1070065.JPG
(892.74 KиБ) Все още не е свален



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz2be » 03 сеп 2013, 23:54

LZ1BJ написа:При Краси отпадат връзки отново поради бъг в софтуера, създаващ отчета. Работил е с второ VFO и се оказва, че връзките правени с второто VFO в генерирания КАБРИЛО файл са с грешен номер. Т.е. Краси е предавал верен номер, кореспондентите му са приели този номер. Обаче в представения от Краси отчет софтуерът е поставил друг номер, а не предавания от Краси. Така такава връзка отпада...
Едва ли е от настройките на програмата или бъг в управлението на конкретното радио. N1MM никога не е правила проблеми с номерата и кабрило лога. Имаше проблеми с оцветяването синьо/сиво. Аз бях с версия 13.7.4 (предпоследната), с К3, виках CQ с VFO-B (160 QSO) и търсех с VFO-A (142 QSO). Имам 10 отпаднали връзки, едната с Краси.
Имаме 8 връзки - първите 4 аз съм го викнал на 3510, 5-тата той ме е викнал на 3518 и е отпаднала, 6-тата пак той ме е викнал на 3518 и последните 2 аз съм го викнал на 3510. Ако проблема е в софтуера щеше да отпадне и 6-тата, да не говорим, че на мен щяха да ми паднат 142 връзки :)

Според мен проблема е КОГА ТОЧНО са въведени връзките (последователността). N1MM работи по следния начин - вкарваш инициал и чак когато преместиш маркера в полето за приет номер програмата резервира твоя пореден номер (1-ва тройка) и добавя 2-рата тройка, която взема от последно въведената връзка. Очаква се да вкараш приетия номер и да си завършиш нормално връзката.

Какво се получава обаче, ако вместо да натиснеш ENTER и да се логва връзката, натиснеш F3 (TU QRZ) или чукнеш от ключа TU и започнеш следваща връзка с другото VFO?

N1MM на VFO-A вече е резервирала 1-вата тройка, предала е 2-ра тройка (последното QSO в лога), на VFO-B ти дава следващата 1-ва тройка (правилно) и предава СЪЩАТА 2-ра тройка (последното QSO в лога), която вече е предадена в невкараното QSO!
Довършваш си QSO-то на VFO-B и го логваш - всичко е наред. След това логваш QSO-то от VFO-A, което още чака и то се логва с правилна 1-ва тройка и грешна 2-ра тройка, защото тази тройка N1MM я е взел от току-що логнатата последна връзка с другото VFO.
Проблема не е в логера, защото той предава точно това, което е написано в условията - 2-ра тройка е номера на последния кореспондент.

Бойчо,
сега съм на почивка и не знам къде съм сложил листа с UBN. Ако имаш възможност погледни дали и аз нямам подобни отпаднали връзки, защото и аз съм вкарвал връзки със закъснение!

73 Боян



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz2be » 04 сеп 2013, 16:41

Пробвах само с логера без радио разни варианти на вкарване на връзки и всичко си е наред. Няма значение коя след коя връзка се вкарват - каквото е прието и предадено това влиза. В лога в кабрило формат пак всичко е наред и няма грешки. Това е с версия 13.7.4.

73 Боян



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от LZ1BJ » 04 сеп 2013, 23:12

Здравейте,

Стана ясно и защо са отпаднали връзките в лога на LZ1CNN. При изготвянето на КАБРИЛЛО лога в част от връзките суфиксът АО в инициала LZ6AO e изписан на кирилица. За проверяващия софтуер LZ6AO с "АО" на кирилица е различен от LZ6AO и връзката не се зачита и в двата лога.
Благодаря на LZ1FW, че откри причината за отпадането на тези връзки.

73 Boyan Z6/LZ1BJ



lz2rm
Мнения: 16
Регистриран на: 17 фев 2013, 22:14

Re: Присъствено КВ състезание "ПЛОВДИВ" - 2013

Мнение от lz2rm » 10 сеп 2013, 00:01

Някой има ли аудио от контеста?



Отговори