Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 29 окт 2012, 20:18

Правило III.13 След края на контеста не се разрешава корекция на инициали в лога
След края на контеста не използвайте какъвто и да било вид база данни локални или отдалечени, за да проверявате и коригирате инициалите в лога си преди да го изпратите на организатора.
Използването на QRZ.com, DX Cluster, RBN files, други бази данни, логовете на приятели или на членовете на контест клуба Ви за коригиране на инициали е забранено.
Преглеждането на лога Ви от “експерти” , които не са участвували в контеста с използвания инициал също се брои като използване на база данни и не е позволено.
Записването на контеста от други или от самия участник, било аналогово или дигитално, също се смята за база данни.

След контеста забелязах грешки при печатането на лога по време на състезанието. Какво трябва да направя ?
Трябва да определите дали инициала, който сте записали в лога е същият, който по време на контеста сте предали реално в ефир. (виж правило XII.2 ) Ако сте сигурни, че това е само грешка при печатането и ЧЕ ТОВА КОЕТО СТЕ ПРЕДАЛИ В ЕФИР ЩЕ СЪОТВЕТСТВА на това което ще напишете като коригиран инициал в лога си тогава може да направите корекцията. Ако SDR записа на контест комитета при прослушването покаже, че коригирания в лога Ви инициал не съответства на предадения от Вас реално в ефир, това ще се счита за нарушение на правилата на състезанието. Вашето решение за правенето на корекция на инициали трябва да се базира само на простото преглеждане на лога, а не на използване на бази данни.

Какво трябва да направи участникът, ако е приел и предал грешно инициала на кореспондента си ?

Вместо да си водите писмени бележки, трябва преди края на връзката да предадате правилно приетия инициал на кореспондента си и да запишете правилния инициал преди края на конкретната връзка.
Например, ако първия път сте приели DX1A ,а правилният инициал е DX1AAT преди края на връзката трябва да предадете в ефир или целия правилен инициал или само коригираната сгрешена част – ААТ.
Това правило важи само за станцията която прави връзки на CQ ! Станцията при работа в категория много оператори, която прави само множители не е длъжна да предава инициала на множителя който вика.

По време на контеста съм си направил писмени бележки за някои връзки, които трябва да бъдат коригирани в последствие. Тъй като тези бележки са направени по време на контеста, мога ли да направя корекциите след края на състезанието ?
Отговорът е – зависи от конкретните обстоятелства. Изискването на правилата на контеста са, че това което реално е предадено в ефир трябва да съвпада напълно с това което сте написали в лога си. Ако това условие е спазено можете да направите съответните корекции в лога си. Контест комитета ще прецени базирано на записа направен на контеста от организатора дали предаденото в ефир съвпада напълно с написаното в лога Ви. Само записа направен от организатора може да се използва за проверка. Участникът не може да изпраща собствен запис на своето участие, за да бъде същият използван по време на проверката.

Контест комитета ще слуша ли записа на всеки участник при проверката на логовете ?
Не. Ще се използват методи за определяне на “рискови” логове, които ще се подлагат на детайлна проверка.

Какви варианти има, за да се избегне ситуация с неправилно записани инициали в лога ?
Винаги предавайте реално в ефир преди края на връзката правилно приетия инициал на кореспондента или изисквайте той да Ви предаде “ROGER” при запитване от Ваша страна дали правилно сте приели инициала му.

Надявам се всички участвували в телефонния тур да са останали доволни от доброто прохождение и големиа брой участници. Желая успех на планиращите участие в телеграфния тур следващия месец.

73 Док LZ2CJ ( CQWW CC Member )



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 30 окт 2012, 00:50

Докторе, здравей !

и благодарности за превода, разяснението и примерите ... поднесено по най-лесния за възприемане начин

интересува ме, има ли приказка в Контест-Комитета да се помогне на "безсънието" при Single-Op категориите ... или ще се чака "36h WPX лимит" трансфер по подразбиране след новоназначението на Ранди ?

смятам, че ме разбираш за какво говоря - няма лошо да се слушат SDR записи и да се търси сходство с бази, ама някой си нормален човек сам да е бъхтил 47:43 h ... и то с темпо по-добро от това, на елитни колективи ... доста чевръст ще да е бил, за да си сменя памперсите само с една ръка.

от това, което съм чел и помня по въпроса споделям, че не съм първия, който отваря темата ... само се опитвам да я подновя, използвайки възможността да чета отговори на човек от кухнята (разбира се само това, което би могло да бъде разгласено).

не че въвеждането на 12-часова задължителна почивка, взета най-много на определен брой периоди (конкретно според регламента), ще спести на доста колеги усилията и ресурса за какви ли не фокуси ... връткане на IP-адреси, разни методи за дистанционно управление, второ предавало на същия банд с такива стръмни филтри, че 1499 вата да не пречат на 60 КХц отстояние (филтър-факторът в тези случаи се мери в километри) :) , случайни радио-гости по време на контеста за бъркане на омлет и поднасяне на доматен сок и т.н. ... кой бил ассистед, а кой не бил ? ... в 21-век ... дрън дрън ...

ако в тази връзка те интересува моето мнение -> не се стремете да делите хобито на модерно и музейно ... напротив, чрез условията на такива престижни контести, вменявайте ползването на всичко що е напредък и завоеваниe в днешно време ... само така ще поддържате средната възраст на участниците на прилично за окото ниво ! ... ако си отишъл на остров и нямаш възможности за нет чрез сателит, едва ли ще е болка за умиране ... от пайл-ъп едва ли ще ти остане време да погледнеш към бандмапа ... разбира се, ако добре си избрал острова. а може и да не е остров - анализирайки миналогодишното си участие в CQWW CW, погледнах отчета на първия в моята категория SOSB(A)/20 LP - HK3TU ... в коя ли си част е бил асистиран, не зная ... но на търсене не е работил. а как ли иначе се правят 2,700 контакта от LP станция ? ... едва ли има смисъл на теб да ти обяснявам, че ако същият се беше писал SOSB/20 LP - щеше да отнеме първото място на FY5FY, който също е на космическа дистанция от втория в класирането.

незнайно защо, но ми се струва, че тарикатизми от този тип са типични за Латино-американски станции от няколко години насам ... в конкретния случай - 6 станции от Колумбия, сите оператори в HK1NA (M/M) ... този път всеки на различен банд и без PA ! :) - и естествено класирали се в челнитe тройки ... още 3-4 колумбийски аматери за цвят, които правят по 10 контакта на банд през целия контест. :wink: това ли е целта на CQ WW ?

73,
Любо / OR2F
Последна промяна от LZ6AJ на 30 окт 2012, 19:50, променено общо 4 пъти.


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3NY » 30 окт 2012, 08:02

Здравейте
LZ2LDS написа: ако в тази връзка те интересува моето мнение -> не се стремете да делите хобито на модерно и музейно ... напротив, чрез условията на такива престижни контести, вменявайте ползването на всичко що е напредък и завоеваниe в днешно време ... само така ще поддържате средната възраст на участниците на прилично за окото ниво ! ... ако си отишъл на остров и нямаш възможности за нет чрез сателит, едва ли ще е болка за умиране ... от пайл-ъп едва ли ще ти остане време да погледнеш към бандмапа ... разбира се, ако добре си избрал острова. а може и да не е остров - анализирайки миналогодишното си участие в CQWW CW, погледнах отчета на първия в моята категория от миналата година - HK3TU ... в коя ли си част е бил асистиран, не зная ... но на търсене не е работил. а как ли на търсене се правят 2700 контакта от LP станция ? ... едва ли има смисъл на теб да ти обяснявам, че ако се беше писал SOSB/20 LP - ще отнеме първото място на FY5FY, който също е на космическа дистанция от втория в класирането.
незнайно защо, но ми се струва, че тарикатизми от този тип са типични за Латино-американски станции от няколко години насам ... в конкретния случай - 6 станции от Колумбия ... всяка на различен банд - естествено класирала се в челната тройка ... и още 3-4 колумбийски аматери за цвят, които правят по 10 контакта на банд през целия контест. :wink: това ли е целта на CQ WW ?
Любо, контестите от много години се печелят "от място" а не "от майсторлък". Технологиите и възможностите сред различните тимове са толкова оеднаквени, че единствения начин да спечелиш контест е да си на подходящото за тази цел място. Който е близо до Европа бие всичко живо от Европа, който е близо до Северна Америка бие всичко живо от там. Да си спомним D4B между двата континента ;) Ясно личи човек като се загледа в класиранията от последните десетина години.

Единственото спасение за промяна на ситуацията според моето скромно мнение, е отпадането на многото точки на връзка с DX и може би дори множителите. Тогава ще си личи майсторлъка.
Има доста сериозен туристически бизнес с DX/Contest локации по цял свят и надали лобито му ще позволи подобни промени.

Аз въпроса съм го решил по най елементариния начин. Когато работя от дома си правя удоволствието без особено напъване и пращам основно Checklog.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 30 окт 2012, 09:08

Добро утро !

Митак, не мога да се съглася с теб ... едно е да си с изравнени сили и да търсиш локация за по-успешна изява ... друго е с по 60-70 контакта на час да станеш първи, дори и в "пенсионерска" категория ... смятам, че целта на контести от такава величина е във всички категории да побеждават най-добрите оператори, а не най-добрите обстоятелства ... това е задачата на Комитетите, според мен.

сам за себе си съм наясно с разликата от 150-160 контакта на час (едната станция направила 10,000 контакта, а другата - 2,700 ... за 48 часа). така че D4С изобщо не смея да ги коментирам ... и както виждаш - не сравнявам ... различни величини не могат да бъдат сравнявани ... а и не виждам никого от Колумбия и/или Южна Америка като цяло да е бил канен някога на спагети на Cabo Verde :lol:
относно DХ-туризма нямам мнение, но съм "3A" Контест-туризма. това е един от начините да се поддържат контест станции на съвременно ниво. другият начин е да имаш татко адвокат в Масачусетс или банкер в Швейцария, или тъстът ти да е главен инженер в Нокиа ... и т.н.

но всичко това не касае точно темата и въпроса ми към Wally ... останалото си е мое мнение, което само споделям като отклонение.

хайде, хубав и успешен вторник от мен !
73


73,
Любо

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3NY » 30 окт 2012, 09:18

Лек ден и от мен.

Ослушвай се за PI4CC на телеграфния тур.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ3GH
Мнения: 39
Регистриран на: 27 яну 2008, 22:22
Местоположение: гр.Нова Загора
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3GH » 30 окт 2012, 09:31

Според мен има 2 вида участници в контестите. Първите се борят за челни места, вторите участват за удоволствие. Както при всяко състезание и тук има позволени и не позволени средства . Понеже не мога да се меря с апаратура и възможности, аз съм от втората категория - участвам за удоволствие, без да гледам на кое място ще бъда..... Защото за мен това е все пак хоби.....а хобито е удоволствие, нали ? А големи спортни успехи се постигат с много труд и с много.... много пари! 73 на всички!


Георги Влаев

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 30 окт 2012, 16:02

Любо,

подобна дискусия върви в руския рефлектор, ама и там са стигнали до извода, че скоро промени в условията няма да има.
Те допреди година не публикуваха резултатите в асистед категориите, че не ги броят за хора, ти искаш да ги вкараш в 21-ви век :D

73 Боян



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 30 окт 2012, 21:02

Здрасти Любо,

Няма надежда поне за сега сингълите да започнат да работят само 36 часа в този контест.
Аз лично един единствен път съм се напъвал по този начин работейки 44 часа с две почивки от по 2 часа като SOSB 40m CQWW SSB 98. После реанимирах 2 дни докато влеза в нормална кондиция. Обещал съм си никога да не го правя пак.

Един за който със сигурност знам, че бачка от 44 до пълни 48 часа е Сашо LZ4AX (a ka K3CR ). Има и други такива оператори. 48 те часа за сингълите е традиция за този контест и това няма да се промени скоро.

Друг е въпроса, че има "състезатели", които не могат да издържат такова натоварване, но и не си го признават. Те са и тези, които намират начин да "заобиколят" условията на състезанието използвайки "външна" помощ. Такива "състезатели" обаче могат да бъдат уличени само при внезапно посещение в шака им по време на самото състезание. От икономическа гледна точка такива "екскурзии" са неприложими за това състезание. Единствено записите на целия контест понякога могат да издадат тези които се пишат "по-добри" от другите и тогава се взимат и съответните мерки. От миналата година има няколко такива примера - можеш да ги видиш накрая на резултатите - виж кои станции са си изтеглили логовете , за да не бъдат декласирани. От 2012 вече няма да има големи възможности за изтегляне на логове и такива станции ще бъдат така да се каже директно декласирани.

Що се отнася до работата с превишена мощност мисля, че на този етап този проблем също е неразрешим. Практика е в low power категорията да се работи с киловат, ACOM 2000 или даже OM3500 и това членовете на комитета го знаят много добре. Аз и Хари RA3AUU предложихме да се премахне поне изискването за 1500 вата за категориите висока мощност подобно на RDXC, но това предложение не се прие. Работата с няколко пъти над разрешената мощност е практика сред всички станции които са в топ шест и ако някой иска да се класира в топ шест няма шансове да го направи с нормална мощност. Заради всеизвестността на този начин на работа руснаците нямат ограничение на мощността в категория HP и се опитват със записи и софтуеър да определят кой е използвал по-голяма мощност в категорията low power. В категория LP на практика всичко зависи от манталитета на конкретния участник - ако видиш някой например в Югоизточна Европа с резултат два пъти по-голям от този на най-добрия в Западна Европа в категория ниска мощност в CQWW DX Contest е ясно, че нещо не е наред. ;-) Всички тези мои коментари за мощности се отнасят за света извън САЩ. В Щатите проблемите с превишена мощност са по-скоро изключение от правилото и затова засега "политиката" е да се наблегне на призивите за "Феър Плей" към участниците извън САЩ.

Мое мнение е, а и такова е мнението и на всички членове на комитета, че сега има категории за всички според вкуса им - всеки може да си избере категория, която най му "приляга" и да се състезава.

С "назначаването" на Ранди за нов директор на контеста смятам, че определено ще има положителни промени в проверката и отчитането на състезанието, но някои неща ще останат проблемни още дълго време.

Все пак радиолюбителските състезания не са Формула 1 или световно първенство по футбол. В тях никой не раздава пари на победителите и радиото си остава все още само хоби, пък било то понякога и със състезателни елементи.

73 Док LZ2CJ

LZ2LDS написа:Докторе, здравей !

и благодарности за превода, разяснението и примерите ... поднесено по най-лесния за възприемане начин

интересува ме, има ли приказка в Контест-Комитета да се помогне на "безсънието" при Single-Op категориите ... или ще се чака "36h WPX лимит" трансфер по подразбиране след новоназначението на Ранди ?

смятам, че ме разбираш за какво говоря - няма лошо да се слушат SDR записи и да се търси сходство с бази, ама някой си нормален човек сам да е бъхтил 47:43 h ... и то с темпо по-добро от това, на елитни колективи ... доста чевръст ще да е бил, за да си сменя памперсите само с една ръка.

от това, което съм чел и помня по въпроса споделям, че не съм първия, който отваря темата ... само се опитвам да я подновя, използвайки възможността да чета отговори на човек от кухнята (разбира се само това, което би могло да бъде разгласено).

не че въвеждането на 12-часова задължителна почивка, взета най-много на определен брой периоди (конкретно според регламента), ще спести на доста колеги усилията и ресурса за какви ли не фокуси ... връткане на IP-адреси, разни методи за дистанционно управление, второ предавало на същия банд с такива стръмни филтри, че 1499 вата да не пречат на 60 КХц отстояние (филтър-факторът в тези случаи се мери в километри) :) , случайни радио-гости по време на контеста за бъркане на омлет и поднасяне на доматен сок и т.н. ... кой бил ассистед, а кой не бил ? ... в 21-век ... дрън дрън ...

ако в тази връзка те интересува моето мнение -> не се стремете да делите хобито на модерно и музейно ... напротив, чрез условията на такива престижни контести, вменявайте ползването на всичко що е напредък и завоеваниe в днешно време ... само така ще поддържате средната възраст на участниците на прилично за окото ниво ! ... ако си отишъл на остров и нямаш възможности за нет чрез сателит, едва ли ще е болка за умиране ... от пайл-ъп едва ли ще ти остане време да погледнеш към бандмапа ... разбира се, ако добре си избрал острова. а може и да не е остров - анализирайки миналогодишното си участие в CQWW CW, погледнах отчета на първия в моята категория SOSB(A)/20 LP - HK3TU ... в коя ли си част е бил асистиран, не зная ... но на търсене не е работил. а как ли иначе се правят 2,700 контакта от LP станция ? ... едва ли има смисъл на теб да ти обяснявам, че ако същият се беше писал SOSB/20 LP - щеше да отнеме първото място на FY5FY, който също е на космическа дистанция от втория в класирането.

незнайно защо, но ми се струва, че тарикатизми от този тип са типични за Латино-американски станции от няколко години насам ... в конкретния случай - 6 станции от Колумбия, сите оператори в HK1NA (M/M) ... този път всеки на различен банд и без PA ! :) - и естествено класирали се в челнитe тройки ... още 3-4 колумбийски аматери за цвят, които правят по 10 контакта на банд през целия контест. :wink: това ли е целта на CQ WW ?

73,
Любо / OR2F



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 31 окт 2012, 10:57

докторе, здравей !

и благодаря за изчерпателния отговор ...

все пак се надявам, че си разбрал какво имам предвид :
регламентът е този, който управлява процеса, в случая - действията по време на контест ... това е единствения инструмент в ръцете на организатора ... и всяка част от регламента требе да е такава, че организаторът да има способността 100% да я контролира ...

не можеш да поставяш изисквания, чието изпълнение не си в състояние да провериш или докажеш евентуално нарушение.

случаят с 48-часовата работа е противоположност на този принцип - а именно, че предизвиква/принуждава участниците да търсят възможности за нарушаване на правилата за еднолично участие, поради чисто човешки физиологични потребности.

b.t.w. със Сашо LZ4AX съм имал удоволствието да работя само в един WPX контест досега -> наистина издържливостта му е феноменална :shock:

успешна сряда,
73 !


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 31 окт 2012, 14:10

Здравей Док,

според мен точно това им е проблема на организаторите, че се пънат с тези 48ч, защото било традиция. Другото е, че ако приемат 36ч ще трябва да отчитат рекордите преди и след определена година.
lz2cj написа:Друг е въпроса, че има "състезатели", които не могат да издържат такова натоварване, но и не си го признават. Те са и тези, които намират начин да "заобиколят" условията на състезанието използвайки "външна" помощ. Такива "състезатели" обаче могат да бъдат уличени само при внезапно посещение в шака им по време на самото състезание. От икономическа гледна точка такива "екскурзии" са неприложими за това състезание.
Тези състезатели са много и работят така от години, в постингите си благодарят на групите за поддръжка, на домакините, пускат клипчета как някой им подава пица или чайче докато поддържат огромно темпо и т.н. Понеже повечето от тях са фактори в контестинга всичко това се приема за нормално и се казва браво. Аз например понеже не мога да изкарам 48ч съм работил на единия тур 38ч и на другия 43ч.
lz2cj написа: Единствено записите на целия контест понякога могат да издадат тези които се пишат "по-добри" от другите и тогава се взимат и съответните мерки. От миналата година има няколко такива примера - можеш да ги видиш накрая на резултатите - виж кои станции са си изтеглили логовете , за да не бъдат декласирани. От 2012 вече няма да има големи възможности за изтегляне на логове и такива станции ще бъдат така да се каже директно декласирани.
Записите не могат да покажат нищо друго освен наличието на два сигнала едновременно - точно това пише и в статията. Без блокировка един оператор може да излъчи 2 сигнала, с блокировка 2-ма души могат да работят на 2 отделни радиа и да няма 2 сигнала. В статията например не пише защо нечии отчети просто изчезнаха.
lz2cj написа:Работата с няколко пъти над разрешената мощност е практика сред всички станции които са в топ шест и ако някой иска да се класира в топ шест няма шансове да го направи с нормална мощност. Заради всеизвестността на този начин на работа руснаците нямат ограничение на мощността в категория HP и се опитват със записи и софтуеър да определят кой е използвал по-голяма мощност в категорията low power. В категория LP на практика всичко зависи от манталитета на конкретния участник - ако видиш някой например в Югоизточна Европа с резултат два пъти по-голям от този на най-добрия в Западна Европа в категория ниска мощност в CQWW DX Contest е ясно, че нещо не е наред. Всички тези мои коментари за мощности се отнасят за света извън САЩ. В Щатите проблемите с превишена мощност са по-скоро изключение от правилото и затова засега "политиката" е да се наблегне на призивите за "Феър Плей" към участниците извън САЩ.

Точно най-големите борци за феърплей от западна Европа не ползват нищо по-слабо от ОМ3500 :D Интересно как им се връзва понятието феърплей с условието за максимум 1500Вт, записано в правилата. Колкото до резултатите не мисля, че Западна Европа има някакво предимство пред Южна, не само за LP, но и за HP. Дори по мои наблюдения точно от Югоизточна Европа се правят най-много множители. Факт е, че от Западна Европа се правят повече янки, но крайният резултат не зависи само от това.
По тази причина моята тактика например е различна от тази на централно-европейците. Те викат CQ на банда с най-много янки, а аз с най-много станции. Тяхното темпо е по-слабо от моето, но с повече точки/връзка, а аз компенсирам с повече EU връзки. В крайна сметка имам по-малко точки за връзки, но по-добър множител и резултатът е по-голям.
Естествено има и сингъл-опи дето няма как да ги биеш :D На тях не им трябва да ползват клъстери и да обикалят за множители, тях множителите сами ги викат, затова играят в нон-асистед.

73 Боян



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 31 окт 2012, 14:55

Изказаха се доста народ, моето мнение е че има голямо разделение , НАШИ И ВАШИ, и мога да го докажа с публични документи.Освен това големите топ гън/с оборудване за по около 1 000 000 долара/ станций от Народна Република Америка да не се опитват с това "ние сме за феарплей" че става много интересно/моля г-н едикойси изтеглете си лога в чек лог че ви хванахме с два сигнала на банд/има снимки в нета на контест станция с 10бр ALFA77SDX/те все пак са по 3,5киловата/ ,или пък Стария добър чичо Сам отишъл във Флорида на почивка и се пуснал сингъл оператор с инициал от карибска станция, просто без да иска, и още много такива фрапантни случай.Ами да споменем и големите играчи , великите спонсори на АРРЛ,с отделните стай където влизат само кабели /без да се виждат естествено/ и излизат тройно по дебели кабели/за да няма загуби/и с камери в коридора с изрична забрана за влизане там,а във страницата са си показали че работят с TL922,хахахаха, какво ли има там? Боби споменава само за ОМ 3500, ама те се ползват за драйвери бе Боби, да оставим пък напредналите технологий с използването на изнесени СДР радиа по другите континенти.Абе какво да Ви кажа , прекалено много се комерсиализираха тези състезания , и продължават в същия дух, май скоро време организатоприте/ все повече ми заприличват на агенти от ЦРУ/които променят правилата както са им удобни на тях ще си работят сами или ще ни кандърдисват да се пускаме ейтака за парлама. Да ние сме потърпевши от това че наистина ни хванаха с два сигнала , проблема си е наш и ние сме взели мерки.Но имайте в предвид че тези които определят наказанията постъпват абсолютно по собствено усмотрение, за едни така пък за други иначе.Ако някой си мисли че е лъжа ,да се върне години назад до днешна дата и сам ще се обеди в това.Критерийте/условията на състезанията CQWW DX , WPX / момчета не важат за тези които си плащат , това е истината.И ако някой се осмели да дръпне напред повече от необходимото,дупе да му е яко.Що се късае за прословутите 48 часа, Любо и Боян са много прави, няма да навлизам в тази тема защото много малко от нас работят в тази категория, ама пък особено за телеграфния тур да ме извиняват , над 50% си имат дружки за помощ.Аз лично съм отвратен от различните критерий за различни станций и това е мое мнение,от тък нататък ще работима само за кеф,а той цена няма.

Поздрави на всички надъхани контестмени с пожелание за много успехи : LZ1YQ



LZ1JY-1

CQWW CW DX Contest 2012-OFERTA

Мнение от LZ1JY-1 » 31 окт 2012, 15:52

Моля Ви не се блъскайте! Имам сериозно предложение!

Напишете ми е-мейл със станциите, които трябва да са дисквалифицирани за телеграфния тур и ще се смеем над организаторите след контеста. Моля, напишете и колко плащате!
Благодаря!

С уважение,
Контест Фен JY



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 31 окт 2012, 17:10

това е другият момент ... чисто хипотетично загатнат от Фена JY, който ще се опитам да доразвия в лек радио-драма-сценарий ... спирам си работата по време на контеста, поглеждам екрана, виждам къде е станцията на която съм фен ... изчезвам от този банд на съседния и почвам да викам CQ с неговия инициал ... 5 минути стигат ... ето ти тебе ситуация "been fucked".
но да уточня - аз не съм автор на творбата, а да речем само ко-сценарист :D

Боби, всяка локация си има специфични особености ... не можеш да търсиш сходство между двете разглеждани зони на Европа - за мен например, на 20 м ако не 1000, то поне 800 станции ги няма ... на теб са ти поне "по 3 на минута" ... оттук пък янките са поне 2-3 часа по-продължително ... точно по време на миналогодишното издание това ме докара дотам в категорията и пред колегата, работещ от 5B4 ... на EU-рекорда си не обръщам толкоз внимание, щото според мен е въпрос на кондишън ... но нещо трябва да компенсира липсата на толкова азиатски станции, инак те винаги ще са пред нас.
както се знае, умножението на две неизвестни е квадратна функция, с ясно изразен максимум в точката, в която двете неизвестни са равни. и понеже никога множителите в контеста не са толкова, колкото QSO-точките -> само припомням, че :

( x * x ) > ( x-1 ) * ( x + 1 ) > ( x - 2 ) * ( x + 2 ) > ... > ( x - n ) * ( x + n )
в случай на симетрична девиация от двете страни на екстремума
...
и в нашия случай, когато QSO-точките и множителите растат неравномерно, посоката на неравенството се запазва, например :
( x - 200 ) * ( x + 500 ) < ( x - 199 ) * ( x + 499 )
при 200 < x < 500

т.е. един множител повече дава много по-голямо отражение на резултата, отколокото една точка при запазване на множителя.

относно мощите - имах честта преди година, тук в този форум да извикам вниманието Ви по въпроса ... беше нещо от сорта, че в центъра на Европа най-спокойно се рекламира производството на стъпала и тунери, много по-мощни от това, което е прието като "legal power". ... (да не го търся като цитат) ... да, съществува производство на автомобили и мотори, чиято скорост надвишава максимално допустимата по пътищата, но се купуват - защо ли ? само да си ги гледкат гордите им собственици и да се снимат с тях, нали ?! :lol: ... та така и със стъпалата - нищо, че е ОМ-3500А ... аз му пазя лампата, работя при намалена мощност ?

и с Крис съм напълно съгласен, че за някои майка, а за други мащеха ... някои се приканват да си изтеглят лога и да го пуснат наново "за проверка", а други - даже и да са се разкаяли за случилото се - на тях не им е разрешено ... декласират се за назидание !!!

традиционалистите, според Уоли, делкат света на янки и всички останали ... и с това нещата за тях приключват. а това, че САЩ и Европа поравно правят навалицата в контеста ? ... и после основно ръкопляскат на латиноамериканци, азиатци и други туристи из района на централния Атлантик и се самоуспокояват, че това било само хоби ? :)

73
Последна промяна от LZ6AJ на 31 окт 2012, 17:54, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2sx » 31 окт 2012, 17:10

Хайде малко настроение след контеста :

http://r5ga.com/photos.php?id=13

Как да не се радва човек на ентусиазма на тези контестмени ? Особенно като виждам наше момче сред тях .

Не съм първият видял тези снимки , но със сигурност няма да съм последния :D

73 Боян



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 31 окт 2012, 17:47

Аз искам и да развия темата със наказанията/може би Доки е най наясно каксе случват тези аномалий/.Във всеки спорт има наказателни точки или наказателни картони, на всеки състезател нарушил правилата му се налага наказание за извършеното но в рамките за даденото състезание, било във футбола или Формула 1 . Какво се получава, формула 1 състезатреля съкращава трасето и бум 10сек назад/наказание/, във футбола също, чак на второ нарушение жълт картон, и след два жълти -червен/аут за две срещи например/. Какво се получава при CQ WW ,ами незнам......... , в всеки момент може да получиш удар особено с писанията по горе /новите условия/.Освен това никъде не са уточнени подробно правилата за даване на картони/да оставим въпроса че първо се прави предупреждение за груба игра...../. В крайна сметка какво се получава, аз като съдия решавам да ударя едно рамо на или да резна някой който ми се набива на уши и няма никакъв шанс отсрещната страна да реагира по подходящия начин, и не само това , какви са тия наказания за година след побликуването / значи контеста е май ,а побликуването на наказанието е след 10 месеца/, ние милиони ли ще спечелим от тези състезания или си правим кефа.Що за контести са това , трябва да споделя че все повече се убеждавам че има и доста по интересни контести от споменатите до сега, дали си заслужава инвестицията и загубеното време , и накрая някой комплексар да ти каже че си изтървал момента за корекция на инициала на кореспондента,и да ти лепне червен картон, айде нема нуждаДа не забравяме че тези контести /CQ......./ за братята американци да СИ ПРАВЯТ КЕФА. За мен това е пълна простотия/просто някой хора се вземат много на сериозно или избиват комплекси/.
73! LZ1YQ
П.С. Извинявам се ако някой съм засегнал или имам правописни грешки.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3NY » 31 окт 2012, 19:13

Здравейте

Кольо постави МНОГО сериозен въпрос.

Крис се бори уставно. Аз се забавлявам с 15 връзки в час правени между другото.
По някое време взема че направя десетина връзки ползвайки LZ5R, колкото да влезна по записите.
К'во праим ся?

Доктора бил път до Кипър. Пари харчил човека. Гледам, пънат се там с Хари, с Норман. Състезават се. Браво на екипа.
Аз се обаждам за петнадесетина минути ползвайки P33W. Правя десетина връзки. Достатъчно е за SDRите.
К'во праим ся?

Кое ще натежи? Виновен до доказване на противното, или невинен до доказване на противното?
73!


Value has a value only if its value is valued.

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 31 окт 2012, 19:34

Здравей Любо,

Ще отговоря така :
Правилата на конкретно състезание се определят от организатора на състезанието и тези които решат да участвуват в това състезание приемат правилата такива каквито са за дадения момент. Ако правилата не се харесват на някого той просто решава да не участвува или пък участвува на олимпийския принцип за удоволствие. Освен това в условията на ВСИЧКИ радиолюбителски състезания се казва - решенията на организаторите са окончателни.

Пак ще повторя - установяването на работа с превишена мощност може да стане само с посещение в шака на конкретния състезател. Работата с "помощници" също не може да се докаже без посещение по време на състезанието в шака на конкретния участник.

По много причини това не е реално изпълнимо за всеки международен радиолюбителски контест, а не само за CQWW.
Защото не можеш да посетиш един кандидат шампион, а да не провериш други такива. Как можеш да определиш и кой тази година ще се класира сред първите шест, че да отидеш на място да го провериш ? ? Какво правим, ако едни шест са проверени и случайно ги е победил един седми, който не е проверен на място ?

Така, че нещата не са така прости както изглеждат на прима виста.

Без установяване на такова нарушение на място има опасност и от съдебни дела срещу организатора CQ Magazine, а това е последното нещо с което искат да се занимават собствениците на списанието.

За 48 те часа в категория SOAB ти давам "напътствията" на ES5TV :-)

I found some new ways how to make 48 hours even easier. Tested out some energy
stuff that the athletes use. I mean the legal things:) I am not going to give
up all the secrets but for example this guarana extract worked wonders:
http://www.mdyshop.com/p-lpg%2020%20amp-30
Tonno
ES5TV


73, Док LZ2CJ


LZ2LDS написа:докторе, здравей !

и благодаря за изчерпателния отговор ...

все пак се надявам, че си разбрал какво имам предвид :
регламентът е този, който управлява процеса, в случая - действията по време на контест ... това е единствения инструмент в ръцете на организатора ... и всяка част от регламента требе да е такава, че организаторът да има способността 100% да я контролира ...

не можеш да поставяш изисквания, чието изпълнение не си в състояние да провериш или докажеш евентуално нарушение.

случаят с 48-часовата работа е противоположност на този принцип - а именно, че предизвиква/принуждава участниците да търсят възможности за нарушаване на правилата за еднолично участие, поради чисто човешки физиологични потребности.

b.t.w. със Сашо LZ4AX съм имал удоволствието да работя само в един WPX контест досега -> наистина издържливостта му е феноменална :shock:

успешна сряда,
73 !



LZ2PL
Мнения: 109
Регистриран на: 14 яну 2009, 16:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ2PL » 31 окт 2012, 20:46

Здравейте,
Прочетох набързо написаното от колегите.
Аз съм изкарвал най-много 33 часа на радиото в състезание.Със 5-6 или 10 прекъсвания за WC и кафе.
Отнемаше ми по 4-5 минути.Или по-точно колко минути са нужни за едно кафе да се свари на джезвето - 5-6.
Вафли,ябалъки,сокове и др.до мен.Тези които изкарват по 46-47 часа са герои.
Това са рекорди,които би трябвало да се оценят и овековечат.
Станции за по стотици хиляди долари/евро не могат да нямат възможност да си поставят камера "on line"
или както се нарича.
Ще питам колегите си от Русе или други и ако може да се монтира,сте монтирам такава камера за LZDX.
Надявам се да ми дадат отпуск и да работя спокойно на това състезание.

Поздрави LZ2PL/LZ6K Владо/Русе/RS



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 31 окт 2012, 21:36

Попитах малко завоалирано ,по какви точно критерий се дават жълт , два жълти и червен картон?Второ : как така някой се предупреждават да си оттеглят лога за да не бъдат декласирани а други директно се поставят пред свършен факт? Не искам да се връщам на въпроса че едни испанци хванаха едни германци в изключителна ИЗМАМА и какво се случи после.И не на последно място в този аспект , как да се доверя на съдийската комисия че всички са под един критерий и всички участници са на равни начала...........

73 LZ1YQ
p.s. виждал съм човека на 47мия час как повръща като куче, немога да си позволя този момент особено като знам че бит американец е по злобен от насъскан питбул, а в последните години БЪЛГАРСКИТЕ СЪСТЕЗАТЕЛИ много ги бият...........



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 31 окт 2012, 22:04

Здравейте,
LZ3NY написа:Аз се забавлявам с 15 връзки в час правени между другото.
По някое време взема че направя десетина връзки ползвайки LZ5R, колкото да влезна по записите.
К'во праим ся?
Нищо не праим, щото тези връзки ги няма в лога :D Но ако искаш да си правиш майтап можеш да го спотнеш като LZ6R или LZ5W. Ефекта е поразителен особено втория ден. За 20мин я направи 10 реални връзки, я не.
Можеш ако искаш и да го спотнеш 20-30 пъти и със сигурност го вкарваш в листа на селф-спотерите. Както е от югоизточна Европа току-виж го украсили с картон :D

73 Боян



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3NY » 31 окт 2012, 22:25

lz2be написа:Здравейте,
LZ3NY написа:Аз се забавлявам с 15 връзки в час правени между другото.
По някое време взема че направя десетина връзки ползвайки LZ5R, колкото да влезна по записите.
К'во праим ся?
Нищо не праим, щото тези връзки ги няма в лога :D Но ако искаш да си правиш майтап можеш да го спотнеш като LZ6R или LZ5W. Ефекта е поразителен особено втория ден. За 20мин я направи 10 реални връзки, я не.
Можеш ако искаш и да го спотнеш 20-30 пъти и със сигурност го вкарваш в листа на селф-спотерите. Както е от югоизточна Европа току-виж го украсили с картон :D

73 Боян

Не се бях сетил :) От друга страна, ако викам CQ и запишат че инициала е предавал на две места едновременно, иди доказвай "че нямаш сестра" ....
Аз проблема за мен съм си го решил кардинално. И на последния контест PA8ZB е категория checklog :)

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1JY-1

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ1JY-1 » 31 окт 2012, 22:50

Бояне,

Приятно е да прочетеш, че интелигентността ни е подложена на преценка! С удоволствие не бих споделил методите си на декласиране пред всички. Написах пример, надсмиването над организаторите остава.

Вервайте ми!

Амбициозните плачат, агресивните беснеят, коментарите ескалират, Ренди си скубе косите, всички мразят българите и македонците. Очаквайте включване след телеграфния тур. Който ни подценява и се подиграва с хобито, трябва да си понесе последствията....

Любов и здраве на всички!

Ник



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 31 окт 2012, 22:54

д-р Стефанов,

не се познаваме чак толкоз добре, а и отдавна не сме се виждали ... поне за мое съжаление ... но ако си мислиш, че приказвам на аба - ей тъй, щото ми се пише - не ти е сполучлива диагнозата. така че и на прима, и на секонда виста - ако нещата бяха лесни за решаване, всички комитети до сега да си ги бяха решили ... а не във всеки трети контест-форум да се чепка едно и също ... и "традиционалистите" винаги да побеждават.

в момента, в който сменяш тона и пресъздаваш абзаци от тълкуване на "що е то хоби и доброволно участие в надпревара ...", разбирам че разговорът ни е приключил ... т.е. нямаш нужда от обратна връзка.

относно края на репликата ти - в първия момент се ококорих, та препрочетох ... но после се опомних, че е напълно нормално и ти да си в плен на фармацевтичните гиганти. та се запитах - каква ли ще е щетата за медиците в България, ако за седмица аптеките останат без клиенти ? ... въпросът е риторичен, не се пъни да ми отговаряш. за себе си зная, че все още не съм зависим от медикаменти, без които не бих могъл да замръкна ... и предпочитам да поспивам поне по 3-4 часа на денонощие по време на контести, останалото го отстъпвам на Тоно.

сега съвсем сериозно ти препоръчвам да си избършиш поместения линк, тъй като се надявам, че форумът се чете и от млади хора ... не е добре човек от организационния комитет на кое да е състезание, при това хуманен лекар - волно или неволно да препоръчва употребата на стимуланти, от каквото и да е естество ... като цяло си е меко казано "bad example".

73 !
Последна промяна от LZ6AJ на 01 ное 2012, 18:32, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ1CY » 31 окт 2012, 23:45

Бях решил изобщо да не пиша във форума.По една единствена причина.
Но сега,като чета че някой иска да ме лиши от част от "легалните наркотици" -
кафето, цигарите и алкохола - не мога да се сдържа,освен това ми е останало
само кафето.
LZ2LDS написа:сега съвсем сериозно ти препоръчвам да си избършеш поместения линк, тъй като се надявам, че форумът се чете и от млади хора ... не е добре човек от организационния комитет на кое да е състезание, при това хуманен лекар - волно или неволно да препоръчва употребата на стимуланти, от каквото и да е естество ... като цяло си е меко казано "bad example".
Любо, съвсем отговорно мога да ти кажа,че въпросния стимулант "гуарана" съвсем не е медикамент.Не се произвежда от фармацевтични
компании. Това е т.н. "хранителна добавка".Произвежда се от безвредни билки.Дори преди време имаше "панаири" по повод това,дали
тези хранителни добавки т.е стимуланти,да се продават в аптеките или е по правилно да се продават в хранителните магазини. А младите
хора,които четат форума,ще ни се смеят на тези наши коментарии.Стимулантите,които те употребяват,са малко по "твърди" от гуараната.
Тези стимуланти също са легални. А дали някой ще пие "конски" дози кафе или ще пие гуарана /може и на таблетки/,това е индивидуален избор.Повтарям-това не е медикамент.Тези ми твърдения са на базата на няколко десетилетия прекалено близко общуване с "белите престилки".
А що се касае до състезанията и условията за състезанията - не еднократно съм казвал,че който плаща на оркестъра,той поръчва и какво да се
свири, т.е. организаторите на състезанията са направили условия за провеждането им,добри или лоши. Никъде не пише,че участието в състезанието
е задължително. За цитираните големи кутии с които се работи- ами това са само драйверите на някои места.Да не забравяме,че "източния зъл
гении"е много по развит от "западния" и ония приятели изглежда са научили вече някои източни мурафети.Също да не забравяме,че
производителите на крайни стъпала трябва също да си изкарват хляба, тези "Алфи", "Бети" и други "Биг гънс" /в България има доста от тях/
се рекламират по този начин,всичко е пари и то много пари.Доволен съм,че в първия пост неоспоримо е казано,че не можеш да си "покажеш
картите" преди да е свършила играта.Дано и съдии и състезатели го прочетат и разберат правилно /по повод дискусия в съседна тема/.
Желая успех на контестмените в предстоящите големи състезания. Ако на някой му писне - има копче "офф" или приложете номера с крачолите
на панталона.
73


LZ1CY

lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 01 ное 2012, 00:50

Любо,

Не знам какво те накара да смениш добрия тон, но нямам намерение и аз да правя същото.

Ако имаш конкретни изпълними предложения как условията на CQWW да станат по-добри седни и ги напиши на английски. Аз ще имам грижата тези твои предложения да стигнат до комитета. Кое от тях ще бъде прието и кое не, не мога разбира се да гарантирам. След Боб Кокс нещата вече се гласуват от всички така, че решението няма да е еднолично със сигурност.
Критикуването е лесно, но даването на конструктивни предложения не толкова. Може и директно да пишеш на K5ZD. Ако му нямаш е мейла аз мога да ти го дам.

Що се отнася до цитата на ES5TV - не разбирам защо не си схванал иронията, но това при Интернет общуването понякога се случва.

Ако има млади наистина интересуващи се от контести, то те вече са прочели постинга на Тоно в 3830. Те се справят с английския доста по-добре. Като допълнителна информация персонално за теб - гуарана има в предостатъчни количества във всяка една енергийна напитка, която всеки може да си купи в магазина. Има и дъвки с този "стимулант" широко достъпни за всички млади хора, не само за младите радио контестмени.

За Крис - Крис не смесвай различните контести. Декласирането на LZ5R е във WPX където няма комитет, а само един директор - Ранди K5ZD. Ако имаш претенции към него пиши му директно. Мисля, че в условията на CQWW достатъчно ясно е казано за какво се дават картони. А това за испанците и германците е пък съвсем друг контест - IARU.

За изтеглянето на логовете и предупрежденията - LZ2BE може да Ви информира лично, дали е бил предупреден преди да си изтегли лога за да не бъде декласиран или не през 2011. Що се отнася до случая с 4O3A и CT1ILT това е еднолично взето решение от Боб Кокс, Той е правил това и преди. Затова и си "подаде" оставката като директор. През последните две години имаше няколко случая на български участници изпратили логове за unassisted и ползвали клъстер. Всички са били запитани дали "случайно" са сгрешили при изпращането на лога си и с тяхно съгласие са били прекласирани в категория assisted. Т.е. те не са били директно декласирани. А един от тях влезе в топ шест след прекласирането си вместо да бъде декласиран ! ( справка инициала няколко реда по горе в началото на този абзац )

Към всички останали които имат желание CQWW да стане по - добър - дайте си предложенията, които обаче да бъдат осъществими, и аз ще ги направя достояние на контест комитета за обсъждане.

73 Док LZ2CJ
LZ2LDS написа:д-р Стефанов,

не се познаваме чак толкоз добре, а и отдавна не сме се виждали ... поне за мое съжаление ... но ако си мислиш, че приказвам на аба - ей тъй, щото ми се пише - не ти е сполучлива диагнозата. така че и на прима, и на секонда виста - ако нещата бяха лесни за решаване, всички комитети до сега да си ги бяха решили ... а не всеки във всеки трети контест-форум да се чепка едно и също ... и "традиционалистите" винаги да побеждават.

в момента, в който сменяш тона и пресъздаваш абзаци от тълкуване на "що е то хоби и доброволно участие в надпревара ...", разбирам че разговорът ни е приключил ... т.е. нямаш нужда от обратна връзка.

относно края на репликата ти - в първия момент се ококорих, та препрочетох ... но после се опомних, че е напълно нормално и ти да си в плен на фармацевтичните гиганти. та се запитах - каква ли ще е щетата за медиците в България, ако за седмица аптеките останат без клиенти ? ... въпросът е риторичен, не се пъни да ми отговаряш. за себе си зная, че все още не съм зависим от медикаменти, без които не бих могъл да замръкна ... и предпочитам да поспивам поне по 3-4 часа на денонощие по време на контести, останалото го отстъпвам на Тоно.

сега съвсем сериозно ти препоръчвам да си избършиш поместения линк, тъй като се надявам, че форумът се чете и от млади хора ... не е добре човек от организационния комитет на кое да е състезание, при това хуманен лекар - волно или неволно да препоръчва употребата на стимуланти, от каквото и да е естество ... като цяло си е меко казано "bad example".

73 !
Последна промяна от lz2cj на 01 ное 2012, 09:16, променено общо 2 пъти.



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 01 ное 2012, 09:07

Май някой не е чел достатъчно условията или не му изнася.Като сме декласирани на WPX защо не можем да играем в другите контести от типа CQ WW ,там нали са други директори............., за това казвам че няма равнопоставеност.Не съм визирал Боби, има други които са предупредени преди да излезнат резултатите/включително и американци,даже няколко/.Доки знаеш много добре как стоят нещата, Ангел ти го каза в прав текст, Не Ренди ами и Рендовица да дойде там пак ще е каша , и по този начин много ще се откажат от тези контести, най лесно е да се каже че участията в контестите са по желание, това според мен и бягане от отговорност.Вместо това трябва така да се направи че да се привлекат още участници.Краси ги бие като маче у дерек и ти искаш тоя Ренди да уважава Краси и всички Българи........, е няма как да стане, това е проблема ,болен е човека в главата , избива комплекси,даже тук можем да кажем че става дума за дискриминация/за едни може за други не/. Разликата между него и нас е че днес се дърпаме, караме и т.н. , но като се видим ще си поприкаваме , ще изчистим проблемите си като пичове , ще си стиснем ръцете и ще пием по бира или нещо подобно.Е ,там това нема как да се случи.В това е проблема.
Не съм се изчерпал по темата но за сега ще си замълча , сигурно има и други които искат да споделят мнението си.Съжалявам за нещата които споделих , но ми олекна на душата пък и съм сигурен че и доста други колеги са на това мнение на си трайкат.

73! LZ1YQ
Последна промяна от lz1yq на 02 ное 2012, 11:42, променено общо 1 път.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 01 ное 2012, 09:31

Крис,
Условията и на двата контеста съм ги чел много пъти и съм ги превеждал за официалните страници и на двата контеста. В тях много ясно е казано, че участник декласиран в един от тях не може да участва в класирането на контест организиран от същия организаторCQ Magazine. Никъде не се забранява участието на декласирания в контестите. Това трябва да ти е било ясно преди да участвувате във въпросния WPX.

Няма метод по който да накараш някого да участвува задължително в радиолюбителски контести. Моето скромно мнение е, че скоро няма да има контест с популярността на CQWW. Винаги ще има критикуващи и това е нормално. Даването на конструктивни предложения за промени обаче е нещо случващо се изключително рядко.

За отношенията между K1LZ и K5ZD не мога да коментирам защото не съм запознат със ситуацията, но аз лично никога не съм имал проблеми в контактите си с Ранди. Съвсем друга беше ситуацията с Боб Кокс.
Каквито и да са им отношенията обаче, аз не съм видял досега Краси да е бил дисквалифициран в който и да било от двата контеста. Според мен когато правилата, изключвайки използваната мощност, се спазват проблеми няма, независимо от междуличностните отношения. А контактуването със съседите никога не е било любимо нещо на много от западняците и това е въпрос на манталитет според мен. Но всеки си има свой начин на живот.

Желая ти приятен ден.

73 Док LZ2CJ
lz1yq написа:Май някой не е чел достатъчно условията или не му изнася.Като сме декласирани на WPX защо не можем да играем в другите контести от типа CQ WW ,там нали са други директори............., за това казвам че няма равнопоставеност.Не съм визирал Боби, има други които са предупредени преди да излезнат резултатите/включително и американци,даже няколко/.Доки знаеш много добре как стоят нещата, Ангел ти го каза в прав текст, Не Ренди ами и Рендовица да дойде там пак ще е каша , и по този начин много ще се откажат от тези контести, най лесно е да се каже че участията в контестите са по желание, това според мен и бягане от отговорност.Вместо това трябва така да се направи че да се привлекат още участници.М/у другото Доки Ренди живее на 4 километра от K1LZ, питай нашето момче колко пъти е отишъл при него на приказка , ейтака , да се видят.Краси ги бие като маче у дерек и ти искаш тоя Ренди да уважава Краси и всички Българи........, е няма как да стане, това е проблема ,болен е човека в главата , избива комплекси,даже тук можем да кажем че става дума за дискриминация/за едни може за други не/. Разликата между него и нас е че днес се дърпаме, караме и т.н. , но като се видим ще си поприкаваме , ще изчистим проблемите си като пичове , ще си стиснем ръцете и ще пием по бира или нещо подобно.Е ,там това нема как да се случи.В това е проблема.
Не съм се изчерпал по темата но за сега ще си замълча , сигурно има и други които искат да споделят мнението си.Съжалявам за нещата които споделих , но ми олекна на душата пък и съм сигурен че и доста други колеги са на това мнение на си трайкат.

73! LZ1YQ



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 01 ное 2012, 10:13

Благодаря Доки, но все пак не разбрах критерийте за раздаване на цветните картончета/за какво се правят предупреждения, за какво се дава жълт картон, за какво се дава два жълти картона и т.н.Естествено че няма кой да задължи да се участва в дадено състезание.А това че организаторите са решили да те дисквалифицират на дадено състезание ида не участваш в класацийте на другите си е абсолютна тъпотия,при факта че си дисквалифициран трябва да си обсолютел глупак за да не вземеш мерки и нарушението което си направил да не се повтаря,ето тук е разковничето на въпроса,няма еднаква толерантност към всички участници.Съдийската колегия и организаторите трябва много внимателно да анализират всяко свое решение и критерийте да се прилагат към всички еднакво а не както до сега .Нямам повече какво да кажа поради факта че не ми се отговаря конкретно на въпросите поставени от мен , а съм сигурен че и други ги вълнува тази тема.

73!lz1yq



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 01 ное 2012, 12:04

Здравейте,

дискусията стана интересна,предполагам, че и други активни контестмени ще пожелаят да се включат.
LZ1JY-1 написа:Приятно е да прочетеш, че интелигентността ни е подложена на преценка! С удоволствие не бих споделил методите си на декласиране пред всички. Написах пример, надсмиването над организаторите остава.
Ник,
това, което съм написал е в рамките на шегата и не агитирам по подобен начин да елиминираме конкуренцията. :D Най-малкото не е джентълменско. Разбирам спортната треска, желанието за победа, ама чак пък дотам не сме я докарали. За мен контестинга си е хоби и за удоволствие.
На всеки се е случвало да го спотнат със сбъркан инициал и е ясно каква бъркотия настава. Мен редовно ми бъркат инициала с LZ9E, може би защото има доста девятки, но едва ли е умишлено. Спомням си обаче преди 2 години, че се беше вдигнала тупурдия заради умишлено спотване на един карибски юнак. Правиха проверки по IP адреси, цитираха американски адреси и т.н. но не знам как завърши историята.
Има например двама холандци и един украинец, чиито инициали съм запомнил. Тия юнаци като видят спот и веднага цъфват неприлично близо до тебе. Предполагам, че са "тежко въоръжени" и си мислят, че ще намажат и те покрай спота.
lz2cj написа:За изтеглянето на логовете и предупрежденията - LZ2BE може да Ви информира лично, дали е бил предупреден преди да си изтегли лога за да не бъде декласиран или не. Що се отнася до случая с 4O3A и CT1ILT това е еднолично взето решение от Боб Кокс, Той е правил това и преди.
Док е прав - чрез него получих запис от втория ден, където се чува, че излъчвам на 2 места едновременно и от мен се иска да обясня този ефект. Това беше последния контест, в който работих с К3+756Про2. Блокировката е през u2R на Микрохам и мислех, че е желязна. Отговора, който написах е, че нямам обяснение и че искам да си изтегля отчета. Боб ми отговори, че ми изтегля отчета и за в бъдеще да спазвам условието за двата сигнала. Чак след време разбрах как точно се получил този ефект. По принцип използвам записите от компютъра и блокировката работи. Направена е така, че ако едното радио предава, но натисна второто да предава, то първото спира и остава второто. Виках авто-CQ на 7 и търсех на 14. За да не местя с мишката непрекъснато фокуса между прозорците, реших да ползвам бутоните на Айкома с неговите записи, които съм правил преди време и изобщо не ми е дошло на ума, че в този случай блокировка вече няма. Не съм и разбрал какво е станало, защото нямам прослушване по време на предаване, а двете слушалки слушат на приемащото радио.
След този контест вече съм с 2 х К3, няма никакви записи в техните памети, т.е. подобна издънка не се очаква да стане. Факт е, че системата работи добре, защото на CW тур станах първи в EU. Даже в статията пише, че съм 2-ри в света, макар че в таблицата по-долу виждам двама преди мен, т.е. би трябвало да съм 3-ти :D

Що се отнася до начините как да се изкарат 48ч личното ми мнение е, че зависи от човека и до голяма степен от възрастта. Едно време като студент нямах проблеми, но сега е друго и не мисля да се самобичувам или да пия разни хапчета. На масата до мен винаги има вода, кола и нещо сладко, кафе пия 1-2 пъти само през нощта. Ако се почувствам много уморен, започна да правя грешки или ми падне много темпото просто лягам за час-два. Понякога е достатъчно дори да затвориш очи за 10-15 мин.

Разни пространни писания кой как тренирал и спазвал диети седмица по-рано, какви авангардни техники е приложил, как бил мотивиран, какъв страшен кондишън му се отворил и накрая завършващи с благодарности към поддръжката винаги са ми звучали като оправдание.
Според мен при проверката на отчетите спокойно могат да използват методите за математическо моделиране на профилите на участниците описани от VE5ZX преди 5-6 години. Като ти заприлича профила на MS не знам как ще обясниш, че всъщност си бил сингъл. Същото се получава и при сравняване на асистед с нон-асистед. Аз съм си играл да свалям отчети, да ги вкарвам в екселска таблица и съм виждал с очите си тези разлики, вкл и на бг участници.

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 01 ное 2012, 12:34

добро утро !

и честит празник на Народните Будители ... (тук на този ден почитат Вси Светии / чисто съвпадение)

докторе, благодаря ти ... с Ранди съм бил в контакт по друг въпрос ... бивам с английския, тук в Барко-Вижън не говорят български
и ако ти остане време - препрочети хронологията на поста. и се опитай да забележиш, че никой не те напада ... просто ти се задават неудобни въпроси ... а ти какво очакваш ? ... с ръкоплясканията приключихме, когато бе избран в комитета. не приемай нещата толкова лично, или поне не го показвай.
и пак споделям -> че ако всичко в условията беше наред, нямаше да те занимавам изобщо, поне аз. за мен "наред" означава - да се вижда, че регламентът се стреми да изпреварва темпото на развитие на контестерите, т.е. да демонстрира винаги състояние за париране и улавяне на опити за манипулации извън регламента. или поне намерение да го направи чрез навременна актуализация на регламента !

по отношение на участието, сме на едно мнение ... и без мен ще стават контести, и без теб ще се отчитат те ... и без когото и да било поотделно. до момента - когато съм имал възможност да участвам, съм го правил, т.е. намерението ми е винаги налице ... другото е въпрос на обстоятелства. но забележи - когато съм имал на разположение интернет - съм бил "ассистед", когато съм имал възможност да работя HP - не съм се писал QRP, че да пазя крайните лампи. (между другото, отново с риск да бъда обвинен от Кольо, че изнасям образователни беседи - това за мощността е добре да се анализира от всички, които се борят за WRTC-точици ... давам само 2 примера и спирам : Боян LZ2BE и Бъд AA3B).

към Ангел LZ1CY,
не е мястото тук да си говорим кое е натурален продукт и кое не ... и какво стои зад пердето "хранителна добавка" ... всичко, което ударно внася енергия в ненормални за организма количества, се нарича стимулант. и той действа, докато организмът се справи с неговото разграждане. отношение на количество внесена енергия към количество енергия, изразходвано от организма за асимилация. друг е въпросът за трайните отражения на аминокиселините, имам предвид таурин. за аспартам, фенилаланин и кофеин в големи количества ти оставям сам да си прочетеш.
(Бачо Ангеле, в случая не си попаднал на толкоз кух събеседник - направи си справка, че не ми е удобно тук да си казвам предишната работа)
Няма безобидни за организма храни, субстанции и добавки, ако те не са природни. че даже и в природните има такива, които са вредни при продължително приемане. а тук става дума за временно въздействие върху състоянието и производителността на мозъка за определен период от време. което си е живо стимулиране. то не може да е безобидно и без последствия. това, че мозъкът като материя и функции е непознат на 100% си е наш проблем. лошото от цялата работа е, че след 15-20 приема на нещо си там "безобидно" е добре да се взема редовно. за това казвам фармацевтични гиганти, щото един по един гледат да ни лапнат от малки, та до живот. в хранителните магазини ти предлагат добре опаковани л**на, а на излизане ти казват какво да си вземеш от аптеката без лекарско предписание.
като започнат да предлагат хапчета за изгрев, ще съм първи - че тук от 18 дни не сме го виждали на живо :(
сори за отклонението.

73 и хубав празник !
Любо / OR2F
Последна промяна от LZ6AJ на 01 ное 2012, 18:38, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 01 ное 2012, 13:57

BTW, в добавка към предишния пост относно използването на математически анализ на профилите.
След контеста профилът може да се "оправи" чрез бутване на времената и последователността на връзките. Фактът обаче, че са добавили в условията забраната за манипулиране на лога и че ще използват записите от SDR да проверят дали е пипан ме навява на мисълта, че ще използват и този метод. Ако това стане и при съответното желание от страна на организаторите може да видим интересни резултати.
73 Боян



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 01 ное 2012, 22:08

Здравейте отново, сигурно за някой ще стана досаден но искам и аз да споделя за двата сигнала, на две места по две радиа и едно допълнително да рови за мултита, всяка двойка радиа блокирани с 2SU и софтуера на N1MM ,за съжаление третото радио има блокировка само по N1MM, в момента в който едното радио прави CQ другото преди това е направило връзка и трябва да потвърди контакта,при опит от клавиатурата няма шанс заради блокировката и машинално се посяга към шибаната маймуна,и ето ти ги двата сигнала,чисто и просто.Направихме пълна разстановка на ситуацията със запис на HD VIDEO и коментар за ситуацията който беше изпратен на Ренди , естествено си дръпнахме лога не само за WPX ами и за двата контеста /CQ WW SSB ,CQ WW CW/ с необходимите извинения за случилото се.За съжаление не бяха уважени от него с мотива че сме имали "много голяма подръжка" а записите бяха три като нямаше дублиране на инициали ........ . Нима самоспотването е по малък грях? Не съм убеден. Но ние си поехме вината и се примирихме до момента, в който започнаха да излизат резултатите за миналата година и се зачетохме на подходящите за наказания места, поразровихме се и за по задни години и се получава точно това противоречие за което вече писах преди.Е, вие си правете изводите за каква каша става там горе , така че да ме извиняват господата организатори, ако искат правилата да се спазват то трябва да се спазват от всички защото те са за всички .Аз все пак чакам отговори на въпросите си, а те започват да стават и повече.Защо другите оператори които не са наказани не могат да използват другия инициал на станцията?????????? И защо при наказание за WPX не може да се работи в другите контести ???? Да не би този спорт да е нещо повече от всички останали ?????
Боби , не съм имал предвид теб като съм описал дадена ситуация , ти си ми бил като еталон за майстор контестмен , мойте уважения.

73! LZ1YQ
Последна промяна от lz1yq на 02 ное 2012, 11:48, променено общо 1 път.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 01 ное 2012, 22:47

Крис,

Щом имаш блокировка трябва да я използваш и прибягването до предаване с маймуна при ползване на N1MM е съзнателно заобикаляне на блокировката за два сигнала в един и същ момент. Ако това не е било правено нямаше да имате никакви проблеми.

Има решение на контест комитета взето с гласуване на всички членове, че при дисквалификация с Red Card не може станцията от която е работено да получи награди и при категория много оператори всички участвували оператори независимо от къде участвуват също не могат да получат награди.

Цитат от условията на състезанието :
An entrant or operator receiving a Red card will be ineligible for any CQ-sponsored contest award for a period of one year beginning with the publication of the violation in CQ magazine.

Това е преведено и в българския превод на условията на официалната страница на контеста !

Ако участникът е получил Yellow Card това е само за контеста, за който се отнася. Следващата година този участник може да участва наравно с всички останали и даже да получи плака, ако я спечели.

Това означава, че LZ5R може да участвува във всеки следващ CQWW или WPX контест и даже може да бъде листван в резултатите НО НЯМА ДА ПОЛУЧИ ПЛАКА, ако спечели такава ! Затова и RU1A въпреки декласирането им миналата година тази година си участвуваха напълно нормално в CQWW SSB 2012.

Т.е. както вече казах условията трябва да се четат внимателно.


73 Док LZ2CJ
lz1yq написа:Здравейте отново, сигурно за някой ще стана досаден но искам и аз да споделя за двата сигнала, на две места по две радиа и едно допълнително да рови за мултита, всяка двойка радиа блокирани с 2SU и софтуера на N1MM ,за съжаление третото радио има блокировка само по N1MM, в момента в който едното радио прави CQ другото преди това е направило връзка и трябва да потвърди контакта,при опит от клавиатурата няма шанс заради блокировката и машинално се посяга към шибаната маймуна,и ето ти ги двата сигнала,чисто и просто.Направихме пълна разстановка на ситуацията със запис на HD VIDEO и коментар за ситуацията който беше изпратен на Ренди , естествено си дръпнахме лога не само за WPX ами и за двата контеста /CQ WW SSB ,CQ WW CW/ с необходимите извинения за случилото се.За съжаление не бяха уважени от него с мотива че сме имали "много голяма подръжка" а записите бяха три като нямаше дублиране на инициали ........ . Нима самоспотването е по малък грях? Не съм убеден. Но ние си поехме вината и се примерихме до момента в който започнаха да излизат резултатите за миналата година и се зачетохме на подходящите за наказания места, поразровихме се и за по задни години и се получава точно това противоречие за което вече писах преди.Е вие си правете изводите за каква каша става там горе , така че да ме извиняват господата организатори, ако искат правилата да се спазват то трябва да се спазват от всички защото те са за всички .Аз все пак чакам отговори на въпросите си, а те започват да стават и повече.Защо другите оператори които не са наказани не могат да използват другия инициал на станцията?????????? И защо при наказание за WPX не може да се работи в другите контести ???? Да не би този спорт да е нещо повече от всички останали ?????
Боби , не съм имал предвид теб като съм описал дадена ситуация , ти си ми бил като еталон за майстор контестмен , мойте уважения.

73! LZ1YQ



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 01 ное 2012, 22:58

Здравей Док, благодаря за отговора, да това го знаеме.Прав си че ако не е използвана маймуната всичко щеше да е наред, но все пак има и човеши фактор /рефлекс/ даже може би аз съм единия който е предавал с маймуната защото няколко пъти се опитах с клавиатурата но уви....., даже толкова съм се улисал че и издумках един юмрук и тя се счупи :lol: . Но все пак това е било инцедентно и е не повече от три пъти, толкова ли много сме си помогнали че чак по резултат отидохме в петицата??? . Нищо взели сме си поука но пак казвам и смея да твърдя че условиятя не са еднакви за всички.И все още очаквам отговорите на въпросите с критерийте за раздаване на картони.
73 LZ1YQ



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 02 ное 2012, 13:25

Крис,

Изпращам ти отговора на Ранди относно жълтите и червени картони в сегашната ситуация. От отговора му става ясно защо сте получили червен картон/дисквалификация в WPX.

Както ще прочетеш - предстои уточняване в условията за това кога какъв картон ще бъде даван, ако въобще тези картони останат за условията за 2013.

Надявам се този отговор да те задоволява на този етап.

Ако има други въпроси ще мога да отговарям след 12 ти Ноември.

73, Док LZ2CJ

Hello Wally,

The rules about YC and RC are unclear. I think on purpose. The color will
depend on the nature of the infraction. Much like in a football match, the
referee makes his judgment based on what happened and how dangerous it was.

For me, a YC is just like the old disqualification. You have done something
against the rules.

The RC is for more serious issues. Any time a multi-op is breaking the rules
then I have to assume all of the operators were in agreement. This means it
was not "just an accident" and therefore worthy of a more severe penalty.
Anything that shows poor sportsmanship or does not respect the game may also
draw a red card.

Bring this topic up again when we do the review of the rules for 2013.

48 hrs vs 36 hrs proposal
It is funny. In WPX I am always asked two things. 1) Please allow 48
hours. 2) Please make the time less. :)

Randy K5ZD



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3NY » 02 ное 2012, 14:04

Здравейте

Сериозно предложение.
Защо не се въведат допълнителни категории за да се настрои състезанието според желанията на участниците? Все пак целта на всяко състезание (с малки изключения) е да привлича повече участници. Примерно SOMB 24 и SOMB 48? Надали една или две плаки повече ще доведат до фалита на организаторите.

Също така е крайно време да се въведе и като най-тежка категорията Мулти-Мулти-ПБ или "Пълен безобразник" - Без контрол по мощност, работни места, сигнали, спотове и т.н. Така вместо картони и всякакви други измишльотини всеки "провинил се" от другите категории, автоматично попада в борбата за класиране на тази категория.

Технологиите напреднаха толкова много, че е крайно време да се настройваме по тях, а не срещу тях.

73!
Забравих да спомена, че не е далече времето когато в големите тимове ще се появи още един човек, чиято единствена отговорност по време на контеста ще е да подлива вода на конкурентите. В райна сметка всички ще попаднат в ММПБ...


Value has a value only if its value is valued.

lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 02 ное 2012, 14:29

Здравей Док, благодаря за отговора който е измъкване от ситуация / не ти разбира се/.Достоен отговор на човек който няма никакви критерий за обосновка, или по точно няма критерий за раздаване на картони, просто каквото реши рефера :lol: .Аз няма повече да занимавам аудиторията с това, мисля че на всички им стана ясно.

73! LZ1YQ
Последна промяна от lz1yq на 02 ное 2012, 15:32, променено общо 1 път.



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 02 ное 2012, 15:18

Здравейте,

нашите контести нямат нищо общо с футбола и съответно не виждам смисъл от картоните. Жълтия бил декласиране, а червения още по-голямо декласиране :D А най-голямото декласиране е като те декласират без картон :lol:
lz2cj написа:48 hrs vs 36 hrs proposal
It is funny. In WPX I am always asked two things. 1) Please allow 48
hours. 2) Please make the time less.
Това пък ако може някой да го обясни - уж и двата контеста са най-големите, пък в единия е нормално да се работи 48ч, а в другия 36ч. RDXC е 24ч и никой не се оплаква.
Като се гледат таблиците на сингълите в WW само първите 3-4 са работили 48ч и все от изнесени позиции, с "домакини". LP тази година - един немец отива в Австрия, сяда на столчето, избива рибата за 48ч, става от столчето, благодари на домакините и си тръгва. Те така се работи :lol:
Във WPX поне до 15-то място са изкарали 36ч и тук-таме подредбата става различна - тия с поддръжката понякога пропадат по-долу в класацията. В RDXC поне до средата на таблицата са с по 24ч, разликите в топ-5 са нищожни и зависят от отпадналите връзки.
Нали всички уж говорят, че най-важното било майсторството, правилната тактика и какво излиза? Най-близък до тези критерии е RDXC, а в WW зависи колко време можеш да откараш.
Между другото да работиш 36 от 48ч си е доста по-трудно от стратегическа гледна точка, защото ако не уцелиш правилното време за почивките си изгорял. Точно там изпихват майсторите, дето разчитат само на мощност или локация и здраво CQ.

73 Боян



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 02 ное 2012, 17:47

Няма нужда от предложената категория - нея вече я има и се казва Extreme. В нея всичко е позволено.

Doc LZ2CJ
LZ3NY написа:Здравейте

Сериозно предложение.
Защо не се въведат допълнителни категории за да се настрои състезанието според желанията на участниците? Все пак целта на всяко състезание (с малки изключения) е да привлича повече участници. Примерно SOMB 24 и SOMB 48? Надали една или две плаки повече ще доведат до фалита на организаторите.

Също така е крайно време да се въведе и като най-тежка категорията Мулти-Мулти-ПБ или "Пълен безобразник" - Без контрол по мощност, работни места, сигнали, спотове и т.н. Така вместо картони и всякакви други измишльотини всеки "провинил се" от другите категории, автоматично попада в борбата за класиране на тази категория.

Технологиите напреднаха толкова много, че е крайно време да се настройваме по тях, а не срещу тях.

73!
Забравих да спомена, че не е далече времето когато в големите тимове ще се появи още един човек, чиято единствена отговорност по време на контеста ще е да подлива вода на конкурентите. В райна сметка всички ще попаднат в ММПБ...



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 02 ное 2012, 17:50

Крис,

Картоните бяха въведени от Боб Кокс и под негово и на списанието давление "прибавени" към условията и на WPX-а.
Така, че Ранди беше и преди и сега изправен пред свършен факт. За промени в тази част на условията в CQWW за 2012 беше вече много късно. Т.е. нещата не стоят точно така както си ги представяш.

73 Док
lz1yq написа:Здравей Док, благодаря за отговора който е измъкване от ситуация / не ти разбира се/.Достоен отговор на човек който няма никакви критерий за обосновка, или по точно няма критерий за раздаване на картони, просто каквото реши рефера :lol: .Аз няма повече да занимавам аудиторията с това, мисля че на всички им стана ясно.

73! LZ1YQ



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 02 ное 2012, 18:03

Бояне,

Бих ти предложил за начало да започнеш да спазваш условията такива каквито са в момента, за да не се налага да те прекласираме в друга категория преди година или пък да се налага да си оттегляш лога след предупредително писмо през миналата година.

Дискусията за категории с по малко време за работа я имаше 2010 год в контест комитета и имаше предложения за 24 , 36 и 48 часови категории за SOAB Unassisted , но в крайна сметка не се стигна до промени най-вече заради упоритостта на Боб Кокс. Какво ще стане с условията за 2013 предстои да видим. Тази промяна в голяма степен зависи и от мнението на собствениците на CQ Magazine. В крайна сметка, който дава парите, той поръчва и музиката.

Сега тръгвам за 4О и ще мога да Ви отговарям след 12 ти Ноември. Успешна подготовка за LZDX Contest.

73, de Doc LZ2CJ

lz2be написа:Здравейте,

нашите контести нямат нищо общо с футбола и съответно не виждам смисъл от картоните. Жълтия бил декласиране, а червения още по-голямо декласиране :D А най-голямото декласиране е като те декласират без картон :lol:
lz2cj написа:48 hrs vs 36 hrs proposal
It is funny. In WPX I am always asked two things. 1) Please allow 48
hours. 2) Please make the time less.
Това пък ако може някой да го обясни - уж и двата контеста са най-големите, пък в единия е нормално да се работи 48ч, а в другия 36ч. RDXC е 24ч и никой не се оплаква.
Като се гледат таблиците на сингълите в WW само първите 3-4 са работили 48ч и все от изнесени позиции, с "домакини". LP тази година - един немец отива в Австрия, сяда на столчето, избива рибата за 48ч, става от столчето, благодари на домакините и си тръгва. Те така се работи :lol:
Във WPX поне до 15-то място са изкарали 36ч и тук-таме подредбата става различна - тия с поддръжката понякога пропадат по-долу в класацията. В RDXC поне до средата на таблицата са с по 24ч, разликите в топ-5 са нищожни и зависят от отпадналите връзки.
Нали всички уж говорят, че най-важното било майсторството, правилната тактика и какво излиза? Най-близък до тези критерии е RDXC, а в WW зависи колко време можеш да откараш.
Между другото да работиш 36 от 48ч си е доста по-трудно от стратегическа гледна точка, защото ако не уцелиш правилното време за почивките си изгорял. Точно там изпихват майсторите, дето разчитат само на мощност или локация и здраво CQ.

73 Боян



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 02 ное 2012, 18:14

Доки,разбирам те напълно, жестоката неправда в момента е че правилата не се прилагат за всички еднакво...........

Крис



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 02 ное 2012, 20:58

добра вечер !

какви ги приказвате Вие, бре ? ... намаляване на продължителността на контеста от 48 на 24h ... как така, та това са четирите уикенда (да не слагам и двата за ARRL DX), в които няма нито един друг международен контест ... разни там FISTS всяка втора и четвърта неделя по два часа ... ала бала ... т.е. такива не ги броя

а дали така люто бранейки "собствените" си уикенди CQ-Magazine, ще може да ги опази от други успоредни контести ... рано или късно и това може да се случи ... не за друго, а чисто като протест срещу т.нар.традиционализъм. има ли контест на една Европейска федерация, който да се провежда във време, без нито един друг контест да му мъти водата ? даже Скандинавското, което е на повече от 4 федерации - пак не може да остане с дата само за себе си.

на кого ли му пука за това, дали CQ-Magazine има намерение да си промени мисленето относно модернизиране на контеста. щом от листата с изпратените отчети взеха да ползват е-мейлите на контестерите, че да ги спамват непрекъснато и постоянно за абонаменти и донейшъни ... значи и там има хора, които са модерни ... не са чак толкоз захлупени :D

докторе, мисля че не бива неуредиците на един контест да се прехвърлят към дългогодишния бивш директор ... Боб, та Боб ... по същата логика утре ще е Ранди. Едва ли имат чак толкоз еднолична власт, та да диктуват. В края на краищата CQ WW не е Балчик-Контест, нито пък Пирин-2011. в крайна сметка би ли казал има ли някой друг освен Боб, който да се е оттеглил от CQWW CC по собствено желание ? ... нямам информация, на клюки не обръщам внимание, ако не мога да ги проверя, затова питам. а ако мислиш, че не бива такива факти да стават публично достояние, или ако това би те компрометирало по някакъв начин и в най-малка степен дори - направи се, че не си ми прочел въпроса. толкоз се надявам, че имам отгоре си и ще те разбера.

Успешно пътуване към/от 4О ...

73 !


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 02 ное 2012, 21:00

Док,

правилата на състезанията ги спазвам в рамките на приетото и си личи по резултатите. Изтеглянето на отчета ми стана според правило XIII.5 от миналата година, така пише и в мейла на Боб Кокс.
Тази година са измислили нови правила и ще се съобразявам с тях. Сам пишеш, че в HP не се спазват ограниченията за мощността - това с какво е по-различно от 2 сигнала? И едното е забранено и другото.
Мисля, че прекалено много се вживявате с тези картони, декласирания, мистериозно изчезнали отчети, мощности и т.н. Не мисля, че това прословуто оттегляне на отчета ми се отразява на темпото, хората ми се обаждат както и преди. Предполагам и на LZ5R им се обаждат въпреки червения картон. Снощи например получих мейл от Ед Мунс да преведа условията за WPX RTTY и вече са на сайта. Преди два месеца пък за WW RTTY. Ед не знае за отчета ми ли? Е и какво от това? Пишем си, правим връзки в контестите, адаптираме се към новите условия - живота продължава.

Приятно прекарване в 4О!
73 Боян



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 02 ное 2012, 22:09

И сега Боби какво се получава , че ние леваците дето сме си помогнали като имаме два сигнала на три пъти за цялото състезание сме декласирани ,а тези с по 4киловата правят с по 50контакта на час повече от другите са в играта :lol: . Е гати и условията.А и няма как да ги хванат че те са бедни канцеларски мишки без пукнат лев.Луда работа.Боби, ние ще се адаптираме към новите условия , ама пак ще те прецакат с някаква измишльотина и ще се чустваш като парцал,как да не те е яд после.Или пак ще кажем ,нищо живота продължава.

73! LZ1YQ



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ1BB » 02 ное 2012, 22:33

Аз пък се чудя защо LZ2CJ ви обърна толкова внимание. Момчета, има един нашенски лаф "Кьорав карти не играе". Има и друг "Куц на хоро се не хваща". Ама искал някой да оноди котето във въздуха пък го хванали, другия "недовидял" и си объркал клавиатурата с маймуната ама пак го хванали. Айде вземете се в ръце и другия път каквото правите така го направете, че да не ви хванат. Още по-добре въобще да не го правите защото се вижда, че не го умеете. Докато се научите вземете пример от бате ви Боян. Хванали го, изтеглил си отчета. Ама и за това акъл се иска. Хайде сега, затова че ви го казвам в прав текст, плювайте да видим кой може повече. Най-шумния е най-гузен!



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 02 ное 2012, 23:47

Хари ли си кой си не те познавам , и ще ти отговоря подобаващо като се видим наяве.Или май се правиш на адвокат ..........



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 02 ное 2012, 23:51

И не съм гузен , че приказката е друга, ама ако искаш да споделиш нещо по темата давай ,или си мълчи ,че май не си подготвен за тая тема



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ1CY » 03 ное 2012, 00:41

lz1yq написа:Хари ли си кой си не те познавам , и ще ти отговоря подобаващо като се видим наяве.Или май се правиш на адвокат .
Да,това е Хари, има 1 място /да,първо място в света/ във въпросния контест и то по времето,когато
нямаше такива лъскави кутии с такива големи мощности.Преди време бях помолил един УКВист да
се запознае с човека,на който искаше да дава съвети а сега,ако ми се обадиш по телефона,мога да
ти обясня и за този случай,ако преди това Хари сам не ти обясни.
73


LZ1CY

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3NY » 03 ное 2012, 00:45

Аз викам - стига толкова.
Ще се принудя да заключа темата преди някой да ми е отговорил, какво ще стане с LZ5R ако и аз направя наколко връзки с този инициал на следващия CQWW.

73!


Value has a value only if its value is valued.

Отговори