Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 03 ное 2012, 01:18

само не разбирам що сега пък на Крис се нахврърляте ... той и Сие достатъчно страдат. не казвам, че е нужно да им даваме кърпички за сълзите - няма смисъл. нито пък съм чул, че някой от тях е молил някого, да им бърши други части на тялото. разискванията тръгнаха оттам, че двата контеста са под егидата на една и съща организация (най-общо казано). единият от тях е по-либерален като начин на контестиране - приемаш инициала и си 99% готов, другият пък е по-свиреп откъм наказания. Боян е имал късмет, че е сгрешил в контеста с по-добрите ченгета, екипажът на Крис - обратното.
и не става дума, Хари, че някой не е знаел кое е маймуната и кое клавиатурата, а за чисто човешка грешка ... ясни са нещата - не ги преиначавай !
що да се въртим все около това?
ако пък имаш зор за зъболекар - то е друг въпрос :wink: шегувам се, разбира се ... дано нямаш !
ясно е, че станалото не може да се върне, нови жертви от стари контести няма да бъдат търсени, наказаните виновници няма да бъдат оправдани. и доктора няма вина за това - и ако тръгне той да се застъпва почва да мирише на лоби ... без да съм сигурен дали изобщо е спирало да мирише

за мен поуките са важни ... :
1. наясно ли са тия, които са го допуснали ... какво точно е станало, може ли да са преправят хардуерно нещата, че да не става занапред ? ...
2. стана ли ясно на всички четящи, потенциални утрешни грешници пред олтара "Томсън".

и все още си стоя зад твърдението, че 48 часа за сам човек са много, било то със или без интренет ... колкото и да го е "засмукал" пайлъпа F1 и F2 не са единственото, което е достатъчно ... по магистрала се кара по-трудно в сънено състояние отколкото по планински път ... в смисъл, че по-лесно се заспива при липса на динамика и ангажименти ... от опит го казвам
и WAE въведоха 36-часовото условие и броя на контактите гледам не намаляват. въпреки, че може и да не съм прав - там само DX се работи. но пък стратегията кога ще си направиш трите почивки - кога се чува на 160 м или по-рано си е също предизвикателство ... ами ако утре слезе Аврората или пък се отвори на 10м.

нооооо !
както се казва - който не знае какво да прави, прави това което може ... същото се отнася и за контест-комитета
така, че няма да се занимаваме с мощности и отстояние на предавателите, ремоут ресепшън и драйвинг ... а ще слушаме записи, ще сравняваме и ще раздаваме картони. това е реалността - пък който иска :D
щом не са им интересни двуцифрените киловати - никой няма да отиде на гости нито в DR1A, нито в 9A5Y ... но щом е за идеята, както казва Кольо - с Ушинци и Пловдив на драго сърце могат пак да се зачекнат ... и този път няма да е лов на вещици, а направо разобличаване на рецидивисти.
и като отговаряш на Ранди по време на контеста, гледай да не натискаш грешни букви ... че както някой по-рано тук спомена "ходи доказвай, че имаш сестра ..." ... ти ми отговори като на OL2F, пък после ходи доказвай, че сме си разменили по едно "здр", или пък че в този момент си видял как OR2F те е спотнал ... ако си ассистед, естествено ... иначе нямаш право да виждаш :wink: ... не че това не е трик да ти покажа, че съм аз ... дано това доктора не им го преведе на комисарите :lol:

готино шоу стана, с доста поуки (поне за мен)

хайде, лека за сега !

73


73,
Любо

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 03 ное 2012, 09:50

Аз си изясних вече нещата , Ангеле ,няма да ти се обаждам по този повод по телефона ,колегата Хари ако искаше може да коментира темата а не някой от нас с неподходящ тон,с lz3ny ще правим връзки по всяко време и навсякъде стига да не са ДУПЕТА. И мисля наистина че е време да спрем , за себе си си изясних/потвърдих си мнението/ за тактиката и условията на тези контести.
Искам да благодаря на всичи които взеха присърце темата и коментираха по нея в същество.

73! LZ1YQ



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ3NY » 03 ное 2012, 10:07

lz1yq написа:Аз си изясних вече нещата , Ангеле ,няма да ти се обаждам по този повод по телефона ,колегата Хари ако искаше може да коментира темата а не някой от нас с неподходящ тон,с lz3ny ще правим връзки по всяко време и навсякъде стига да не са ДУПЕТА. И мисля наистина че е време да спрем , за себе си си изясних/потвърдих си мнението/ за тактиката и условията на тези контести.
Искам да благодаря на всичи които взеха присърце темата и коментираха по нея в същество.

73! LZ1YQ
Крис

Ако аз се обадя също с LZ5R дори и CQ да викам, е достатъчно за "магнетофона" и след това го отнася LZ5R с два сигнала и Red card. Иди доказвай после, че не си бил ти.

Естествено LZ5R го избрах случайно и нямам нищо против вас :) Само за примера. Исках да покажа, че това условие не върши работа и е лесно да има "изгорели", които дори няма и да подозират от къде им е дошло.

73! Митко


Value has a value only if its value is valued.

lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz1yq » 03 ное 2012, 10:11

Здравей Мите, само че когато има такъв прецидент трябва да се видят и логовете , и ако има връзка тогава гориш .Нали точно за това беше и темата , разяснения по новите правила, коментарий по старите и новите и споделяне на проблемите.Както и да е.

73! LZ1YQ



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2sx » 10 ное 2012, 09:11

Явно не случайно Ранди застана начело на CQ WW DX Contest като негов директор .
Има- няма две седмици след телефонния тур и имаме предварителни резултати от неговото издание :

http://www.cqww.com/claimed.htm?mode=ph

Разбира се, това е без да се отчитат отпаднали връзки и множители , но е Огромна Стъпка в положителна посока .

73 Боян / LZ2SX



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 10 ное 2012, 14:57

Получени до момента за CQWW SSB 2012 - над 8000 лога заедно с "хартиените" !!!

SOAB HP - 970 лога
SOAB HP Assisted - 935 лога
M/S - 351 лога

Не знам да има контест, който за един тур или общо /за тези Mixed категория/ досега да е получавал 8000 лога ?

Така, че проблемът с липса на участници в този контест едва ли скоро ще дойде на дневен ред :-).

73, Док LZ2CJ



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 22 ное 2012, 00:03

Днес бях запитан дали Косово - Z6 се смята за множител в CQWW.
Официалният отговор от W2VU е ДА защото страната била включена в списъка от страни на WAE Contest и защото се брои за отделна страна от CQ с префикс YU8 от 2008 год.

Аз лично съм на различно мнение, защото не може да се брои страна за множител, която не спазва законите и сама си определя префикса, с който да работят радиолюбителите и. Така ние можем да започнем да си работим с Z9 например без да питаме никого.

73, Док LZ2CJ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 22 ное 2012, 09:03

lz2cj написа:Аз лично съм на различно мнение, защото не може да се брои страна за множител, която не спазва законите и сама си определя префикса, с който да работят радиолюбителите и. Така ние можем да започнем да си работим с Z9 например без да питаме никого.
Косово всъщност признато ли официално е за страна? Нещо съм го пропуснал този момент.
А ако следваме техния пример може да си харесаме някой нов префикс и да ги подпукваме :)
Само дето Z9 не ми харесва - ще си мислят, че не са приели правилно LZ9 :)

73 и успех в контеста!
Боян



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 22 ное 2012, 09:22

lz2be написа:
lz2cj написа:Аз лично съм на различно мнение, защото не може да се брои страна за множител, която не спазва законите и сама си определя префикса, с който да работят радиолюбителите и. Така ние можем да започнем да си работим с Z9 например без да питаме никого.
Косово всъщност признато ли официално е за страна? Нещо съм го пропуснал този момент.
А ако следваме техния пример може да си харесаме някой нов префикс и да ги подпукваме :)
Само дето Z9 не ми харесва - ще си мислят, че не са приели правилно LZ9 :)

73 и успех в контеста!
Боян
Косово е признато от 91 страни, вкл. България. Това обаче поне според мен не означава, че могат да си правят каквото им харесва. Но не е член на UN и скоро няма да стане. По този въпрос вижданията на ARRL и CQ се различават.
Последна промяна от lz2cj на 22 ное 2012, 09:31, променено общо 1 път.



lz2cj
Мнения: 174
Регистриран на: 14 сеп 2010, 23:13

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2cj » 22 ное 2012, 09:29

Искам отново да обърна внимание, че от тази година се проверява освен приетия инициал и дали правилно е приета зоната на кореспондента, така че слушайте внимателно зоните на кореспондентите си и по специално на американските участници. Не е задължително станция с префикс W6 да Ви предава трета зона например. Записвайте точно това което са Ви предали кореспондентите, макар и да не отговаря понякога на зоната, която очаквате да Ви предадат.

Сверявайте и часовника/времето на програмата, която ползвате - при разлики от повече от 15 мин. връзката автоматично отпада - компютърната програма директно я отхвърля.

Успех на всички участници в CQWW CW тази събота и неделя.

73 Док LZ2CJ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от lz2be » 22 ное 2012, 10:14

lz2cj написа:Искам отново да обърна внимание, че от тази година се проверява освен приетия инициал и дали правилно е приета зоната на кореспондента,
В N1MM има една опция, която помага да не влиза грешна зона при промяна на инициала.
Например викнал ви е JK1ABC, програмата слага по подразбиране 25, но кореспондента ви коригира, че е OK1ABC. Ако натиснете ENTER така и ще си остане с 25-та зона в лога.
В Config->Configure Ports->Other маркирайте Clear populated exchange on callsign change. В този случай ако промените инициала ще се изчисти полето на зоната и дори да натиснете ENTER, без да сте вкарали нищо, в лога ще влезе зоната по подразбиране.
Разбира се, най-сигурното е което препоръчва Док - пишете каквото реално ви е предал кореспондента.

73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Важното в промените на условията на CQWW DX Contest 2012

Мнение от LZ6AJ » 23 ное 2012, 14:35

багажът нареден, торбичка, абичка ... след малко тръгвам :wink:

надявам се да няма изненади по наместването и да се чуем с повечето от Вас (yes)

желая успех и повече спотове, аз поне не се стискам кога мина през LZ-честота ... рядко пропускам ...

73,
Любо / OR2F


73,
Любо

Отговори