За контестите, условията и логовете

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

За контестите, условията и логовете

Мнение от lz1fj » 08 окт 2012, 13:15

LZ2SX, Вие веднъж (ноември 2011 също бързахте, но се оказа, че сте постъпил без съобразяване с правилата на един контест (и без зачитане на радиолюбителската етика и морал).
Надявам се организаторите да не вземат предвид сегашното Ви бързане.
Стига с тоя егоизъм! Има хора, работили в контеста без помощта на програми, и с обикновен ключ. Има хора без компютър или достъп до Интернет. Помислете и за тях, не само за себе си.
LZ1FJ

Редакция от LZ4ZD: Разделих темата на две, тъй като голяма част от мненията не касаят директно Thracian Rose Club DX Contest. Темата от която е отделено това и следващите мнения е тук: http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=6&t=1277

Мнението на LZ1FJ е в отговор на мнението на LZ2SX тук: http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=6&t=1277#p9459



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz2sx » 08 окт 2012, 15:01

LZ1FJ ,

Радвам се , че имаме възможност да обсъдим нещата и да си изясним гледните точки .Както Вие така и аз сме
участници в контестите и не виждам защо да не си кажем мнението по въпросите , които ни вълнуват.

1. Не разбирам какво имате в предвид като казвате , че :

"Надявам се организаторите да не вземат предвид сегашното Ви бързане."

Организаторите ги поздравих , за това че възприемат стандарта , който Красимир / LZ1GL / наложи с онлайн отчитането на тези мероприятия.
Това- те какво си решават и как ще го правят си е тяхна работа Но когато въвеждат нови елементи / робота за приемане на отчетите и
класацията -по подобие на споменатата от мен по-горе / , не виждам защо да не ги похваля ?

2. За какъв егоизъм става дума ?

Пак ще повторя думите си , това кой на какво работи и дали ползва програми или не за водене на лога НЯМА значение .
Има значение това дали ще УВАЖИШ организаторите на състезанията и СЕБЕ си , като им изпратиш електронен отчет или ще кажеш " абе хайде да се спасяват" като им изпратиш отчета на хартия и след това някой колега се ангажира с " набиването му " в компютъра .
Уверявам Ви , че писането на лог след контеста на компютър не е по-трудно от това да го препишеш на лист хартия и да им го изпратиш по пощата /срещу заплащане/.
Имаме деца , някои и внуци / да са живи и здрави / които могат да помогнат , пък току виж им станало интересно и се приобщят към хобито ни.
Има и БЕЗПЛАТНИ програми за тази цел -просто е необходимо да се попита и ще се получи отговор за тях .

3. Това за бързането и какво как се оказало - си е ВАШЕ мнение , което не споделям / ноември 2011 /.

Ето правилата на контеста :

http://lzdx.bfra.org/rulesbg.html

Посочете ми кое точно условие съм нарушил ако обичате ?

4. Относно радиолюбителската етика и морал -Бъдете конкретен , кое писано правило или закон съм нарушил ? Иначе може да си боравим с понятия твърде различни във Вашата и моята глава -с години напред .
Оставам настрана , какво беше там за конфиденциалността . Такава дума в Радиоспорта и в частност отчетите от работата на радиостанцията-няма .Не случайно организаторите на най-мащабните контести публикуват логовете на състезателите .За да ги видят всички и ако има нещо некоректно самите участници да "алармират " съдийската комисия .


73 Боян / LZ2SX



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz1fj » 08 окт 2012, 19:17

lz1fj за lz2sx 1) За морала:
Става дума за LZDX-2011, когато преди излизането на официалните резултати, Вие бяхте публикувал Вашия контест-лог в един фирмен сайт с вход срещу заплащане. Ако аз или др. участник имам съмнение в повиквателния знак, RST, номера и точното време – можех ли да ги проверя в предварително публикувания лог на LZ2KSB? Моят отговор е: МОЖЕХ! Тогава за това нещо трябваше да Ви декласират, но не го направиха, защото са толкова съдийска комисия, колкото аз съм лисичар!
ЕГО ГО ЗАКОННОТО ПОЛОЖЕНИЕ, УТВЪРДИЛО СЕ СЛЕД НЯКОЛКО ДЕСЕТКИ ГОДИНИ КВ/УКВ СЪСТЕЗАНИЯ:
Данните за конкретните радиовръзки са конфиденциална информация и не подлежат разгласяване от участника СЛЕД зачетното време чрез публикации, предаване по някакъв начин на кореспондентите или др. лица (с изключение на спортната съдийска комисия) до изтичане на срока за изпращане на отчета. Разрешено е публикуването на сведения от общ характер и заявения резултат в обем, не позволяващ на другите участници да коригират съмнителни данни и връзки. Поемайки задължението да спазва правилата на контеста, участникът се задължава и да изпрати отчета си на съдийската комисия. С това той предава правото на публикация на отчета и резултатите в средствата за масова информация (вкл. в Internet) на съдийската комисия.
Последна промяна от lz1fj на 08 окт 2012, 19:29, променено общо 1 път.



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz1fj » 08 окт 2012, 19:27

lz1fj за lz2sx 2) За сегашното Ви подтикване към съкращаване на сроковете за отчитане:
Организатори, които не желаят хартиени отчети, ясно казват това в условията на състезанието. И който няма компютър или пари да си плати Интернета, ще го прочете и няма да участва!
Ще останете да участвате само богатите, бедните ще намерят някое др. състезание и за тях.

Съжалявам, че участвах, и без това състезания, в които няма група SWLs, не ми "звучат" добре.
lz1fj



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz2sx » 08 окт 2012, 21:09

LZ1FJ ,

Мисля , че доста СМЕ се "поразгорещили" и е редно да погледнем и от двете страни на монетата.

1. Всяко състезание си има условия и участника в него се съгласява да ги спазва . Аз ВИ посочих линка към него , с молба да ми покажете кое точно съм нарушил.Вие ми цитирате нещо ,което не е в условията на мероприятието .Как да се съглася с ВАС , след като меродавна за мен е информацията от сайта на организатора ?
Така че, това е ЗАКОННОТО положение за това състезание , а НЕ това -което ми цитирате .Някога може и да е било (аз поне нямам спомени ) , но в момента не е - ФАКТ .

2. Относно квалификациите към съдийската комисия ,не считам че е редно да се говори по техен адрес по начина по който го правите .Не за друго, но не съм запознат -доколко и как сте свързан с лисичарството ,а и аз съм доста далеч от тази тема .Ако нещо не ВИ харесва редно е да се обърнете към съдиите ,било чрез е-мейл или обикновенна поща и да ги "алармирате ". Аз поне съм го правил няколко пъти и то в най-мащабните контести и Ви УВЕРЯВАМ ,че винаги съм получавал достоен отговор от тях .НЕ случайно са избрани да вършат тази полезна дейност .

3. "Не подтиквам" никого към съкращаване на сроковете за получаване на отчетите ,а само констатирам ФАКТИ .Явно , че това ще се случи-даже бих казал ,че се случва вече. И го приветствам , света се развива и ние би ТРЯБВАЛО да го правим ,ако имаме поне малко УВАЖЕНИЕ към себе си .

4. Който няма пари за Компютър и Интернет ще го прочете и ще помоли я децата си, я внуците си да му помогнат за съставянето на лога си .Ако се срамува от това -те да му помогнат -ще се обърне към някой познат радиолюбител .Ако няма такъв ще отиде на 3,764 Мгц и ще помоли някой от там присъстващите да му помогне . Ако няма такъв- ще отиде в някой РАДИОКЛУБ и ще помоли някой да му помогне .
ИМА ЛИ ЖЕЛАНИЕ -ЩЕ СТАНЕ !

5. В ЕФИРА няма деление на бедни и богати ! Всички са равни , защото просто не знаеш - отсреща дали Ханс е Мистър Ханс или Абдула е кинг Абдула.Казваш Хелоу и си разменяте рапортите.

6.Не съжалявайте за участието си ! Но аз ще СЪЖАЛЯВАМ ако не чувам LZ1FJ по контестите , и винаги се радвам като направя връзка с LZ станция !


73 Боян / LZ2SX
Последна промяна от lz2sx на 09 окт 2012, 20:25, променено общо 1 път.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: 3а контестите, условията и логовете

Мнение от LZ6AJ » 09 окт 2012, 01:12

добра вечер на всички !

хубав контест ... и е видно, че прогресира ... поздравления за организатора му Наско LZ1YE. аз лично не съм пропускал нито едно от трите му досегашни издания.

за робот-колаборацията с UA9QCQ - също ! най-вероятно това е бъдещето ... един комбайн да жъне колкото се може повече ниви, а не само собствените за 5 дни в годината и през останалите 360 да приютява плъхове, ръждясвайки под навеса. :D

относно трактовката на Кирил - явно, че на колегата не му прави впечатление, че всичко живо вече се е устремило към намаляване на хартиите и отрязаните дървета с цел производство на хартия ... че все повече СМЕ тези, които знаем че времето, необходимо за преписване или въвеждане на контест лог, оригинално воден през период от 24 часа, е далеч по-кратко от 30 дни, свеждащо се до чисто рутинна дейност, извършвана най-често преди обяд на следващия ден :D докато са ни пресни спомените от контеста ... а до един месец ще има поне още 2 интересни контеста ... не търся дразги и безкрайни задочни полемики, но нека да е ясно мнението ми - ако на някой не му харесва, че времето върви праволинейно и равномерно, със скорост 1 секунда в секунда, проблемът си е лично негов ... помня какво беше през 1976, но сега сме 36 години след това ... същността на хобито е жажда за познание, желание за общуване с цел познание и развитие, а не бирен спомен от типа "ей, едно време какво беше !".

условията на контеста са такива, каквито организаторът ги е заложил. със сигурност са мислени. и се надявам, че в тях няма нищо лично към никой от участващите, в това число и нищо лично към ония, които не биха участвали при такива условия. и без тях ще стане контест, но с тях ще е по-многочислен, т.е. по-интересен. друг е въпросът, че условията на много контести все още си седят непокътнати и всички един по един минават в графата "OUT OF SENSES", т.е. "бих похлопал, ако няма нищо интересно по DISCOVERY".

аз също нямам киловат на разположение, нито пък условия за работа оттук с такава мощност, но какво от това ? ... никъде в условията не се споменава, че е забранено. просто няма категория "LP" ... колкото толкоз ! ... предпочитам да се пиша "HP" и да се чуя с 60 души, отколкото с 50, само и само да съм по-напред в класацията на QRP-категорията. успяхме да се поздравим с доста станции, в това число и с Кирил, и с Боян, и с много много други - благодаря на всички, с които се чухме ! специални благодарности на LZ6C за търпението, досега от тази локация нямах контакт с LZ на 10м.

Поздрави и до следващия контест !

btw - хубаво сочим за пример това, което Краси LZ1GL демонстрира с онлайн отчитането, но нещо се разсъхнаха нещата с последния LZ-SES ? и Краси не ми отговаря на писмата :shock: дано той самият е в добро здраве ! някой знае ли нещо по въпроса ?

73,
Любо / OR2F
Последна промяна от LZ6AJ на 11 окт 2012, 08:46, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz1fj » 09 окт 2012, 08:54

До LZ2SX и LZ2LDS.
Отн. правилата за контести:
Преди правилата за конкретния контест, има т. нар. ОБЩИ ПРАВИЛА. Виждали сте ги, но за опресняване пак може да ги видите и в RSGB, и в ARRL, и в DARC и на др. места. Защо говорите за хартиени отчети? Проследете написаното по-горе, и вижте, че Вие пръв говорите за хартиени отчети. Аз имам предвид електронни отчети, но защо да се бърза чак толкова с тях? Ако говорите за улеснение на съд. комисия, не виждам как като я припирате, облекчавате нейната работа.
Това, че в условията на LZ DX Contest не е написано всичко, не означава, че няма ОБЩИ ПРАВИЛА, и не означава, че 1 ден след контеста мога да публикувам моя лог например тук, в рубриката КВ на този Форум. И нека всеки чрез Интернет, а не по време на контеста, да си оправи сгрешените връзки, да си провери и съмнителните връзки, и тогава ще сме добре, и Вие ще сте доволни.
Хайде да подложим въпроса на електронно гласуване, и освен това да направим запитване до IARU, предполагам, че тяхното мнение означава нещо за Вас.
LZ1FJ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: 3а контестите, условията и логовете

Мнение от LZ6AJ » 09 окт 2012, 10:51

Кирил, здравей !

старая се да чета толкова добре, колкото и ти си се постарал да го напишеш, даже и с цитати 1:1 ... от това обаче, което споменаваш, не ми става ясно къде е връзката между публичното огласяне на конкретната информация прeди срока за събиране на отчети и дължината на самия срок ??? едното е наистина регламент и част от общите правила за всяко състезание, а другото е решение на организатора ... и като така - виждаме, че участниците не намаляха в руския контест (RDXC) - тези от тяx, които имат претенции за класиране на призови места - срокът им е 36 ч след края на контеста ... всичко е въпрос на варианти.

типично и напълно реално в днешно време : 72 часа за изпращане на отчети (директен ъплоуд с помощта на контест-робот), оттам джуркане на числа още 2 дни, чистене на бъгове, въшки и друга козметика - ето ти теб на 30-я ден е възможно огласянето на предварителни резултати ... който иска - може и грамотата да си свали от сайта на организатора за поредното участие. какво не ти харесва ?

без компютър, без интернет, без електронен ключ, без антени, че даже и без радио ако щеш - редно е всеки да си чете условията и да си прави сметката - ще успее ли с пращането на отчета, или не ... има и такива, които са водили електронен лог, имат интернет и независимо от всичко не нaмират желание и 5 минути за изпращането му ... и за този тип поведение отдавна има справедливо решение, даже по-либерално от необходимото ... но това е друга тема.

след 5 такива случая, и до компютър ще стигнеш, и до интернет ... убеден съм ... брилянтен пример за мен е Метин LZ7H от Балчик - гледам го вече и на CQ работи, и с pile-up се оправя ... или е 1947 набор, или 1948 ... но определено е пенсионер над 60. ако не беше контест-крастата му, дали щеше изобщо да пипне клавиатура, как мислиш ?

а и не си мисли, че е толкоз сложно ... от хора е измислено - за хора е ! ... възрастта може да е бариера, но не непреодолима ... само здраве да има

73 и успех !
Последна промяна от LZ6AJ на 11 окт 2012, 08:47, променено общо 1 път.


73,
Любо

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz1fj » 09 окт 2012, 12:48

Любо, я хайде да се разминем, а?
След като няма разбираемост, няма смисъл да продължаваме. Локалният патриотизъм не е нещо лошо, така че карайте както си знаете, и аз на черното бяло няма да кажа, така че прекратявам.
lz1fj



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz2be » 09 окт 2012, 14:50

LZ2LDS написа: типично и напълно реално в днешно време : 72 часа за изпращане на отчети (директен ъплоуд с помощта на контест-робот), оттам джуркане на числа още 2 дни, чистене на бъгове, въшки и друга козметика - ето ти теб на 30-я ден е възможно огласянето на предварителни резултати ... който иска - може и грамотата да си свали от сайта на организатора за поредното участие.
Това ако го направят ще може най-малкото да се удвоят контестите през годината - един есенен и един пролетен тур :lol:

74 Боян



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от LZ1CY » 09 окт 2012, 18:38

lz2be написа:ще може най-малкото да се удвоят контестите през годината - един есенен и един пролетен тур
Малко ли ти се виждат тези контести,че искаш най-малко да се удвоят?Почти всеки почивен ден има контест или
контестче,понякога по 3-4 наведнъж и като се намерят 1-2 интересни DX експедиции,които да работят на сплит от....до...
- тогава става "манджа с грозде".В тези контести кой взема по голямо участие-оператора,който въвежда един инициал
на клавиатурата или компютъра и програмата,които обработват всичко останало? Това един оператор ли е или има
няколко асистенции? Тези дни четох някакви новини - човека на бъдещето ще бъде с голяма глава и малко мозък вътре-
няма да му трябва много,машините ще вършат всичко вместо него.Като че ли фантастите от преди 100 години са били прави.
Помня,през 2009 година БФРЛ организира и проведе присъствено международно КВ състезание,симулация на WPX контест
с достойни награди.Не бяха необходими трансивъри,антени,маси,чадъри,бензинови агрегати - бързо,лесно за провеждане
с малко обслужващ персонал-само 1 съдия и резултатите излизат веднага.Всичко това с приятните спомени от "нормалните"
КВ състезания преди много години.
73


LZ1CY

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от LZ3NY » 09 окт 2012, 19:50

LZ1CY написа:Всичко това с приятните спомени от "нормалните" КВ състезания преди много години.
За съжаление откакто съществува Интернет, тези "нормални" състезания са невъзможни. За сметка на това все още имаме избор - да играем или не, или активизиране по WARC бандовете през уикенда. Както казваше един небезизвестен радиолюбител "Всеки уикенд 'CQ contest' и накрая плюшено мече за награда!!!" Още бисери от него http://www.youtube.com/watch?v=oNRPUgKeEGI

73!


Value has a value only if its value is valued.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz2be » 09 окт 2012, 20:13

LZ1CY написа:Почти всеки почивен ден има контест или
контестче,понякога по 3-4 наведнъж и като се намерят 1-2 интересни DX експедиции,които да работят на сплит от....до...
- тогава става "манджа с грозде".
Пошегувах се за удвояването, но както виждаш те и без това са всеки уикенд.
Експедициите - всеки, който отива нейде на почивка си взема радиото и започва едно голямо надвикване "up, up, up" само и само да си чуеш инициала и да се кефиш как си надвикал навалицата. На контестите е същото - инициал, номер, инициал, номер... важното е да върви темпото и после да се пише по рефлекторите кой какъв нов "тармък" е вдигнал и как ги е утрепал :)
Интернет и компютрите отдавна са неразделна част от хобито ни и определено са го променили. Мина времето когато чуваш някакъв пайлап и после 20мин слухтиш наоколо да разбереш кого викат. Нито имаше откъде да се разбере кой на каква експедиция се кани да ходи, нито да разбереш кой какво е направил на някой контест докато не излязат резултатите.

73 Боян



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz2sx » 09 окт 2012, 23:21

LZ1FJ ,

Да оставим настрана локалния патриотизъм .Не виждам тук такъв .Всеки си казва мнението в което няма нищо лошо , напротив това би трябвало да се приветства.След като човек е контестмен , не виждам причина да не каже какво мисли по въпросите , които го вълнуват във Форума.
Нали затова тук е мястото - за да си обменяме идеи , да коментираме правилността или не на някое действие и т.н.
Редно е да се изясним докрай , за да не оставят съмнения за това или онова .Съжалявам за това , че не го направих още през 2011г. след LZ DX контеста .
Но сега го считам като задължение , независимо дали съм прав или не .Просто си излагам моята гледна точка и е редно да стигнем до някакъв извод .
Няма значение още веднъж повтарям , дали Вие или аз ще се окажете/ окажа /прав !

Хайде да видим така наречените от Вас -ОБЩИ ПРАВИЛА ! Тези правила не трябва да са във Вашата , моята или нечия друга глава -а ЯСНО написани , за да се знаят от всички .Иначе няма как да стигнем до тяхното СПАЗВАНЕ , ако не са отбелязани по този начин .

Спoменавате RSGB , ARRL , DARC както и IARU.

1. Гледаме в сайта на RSGB :
http://www.rsgb.org/radiosport/

Прави ми впечатление следното изречение :
While contests often have similar objectives, each event has its own set of rules and kinds of information that you can exchange with the stations you contact during the contest.

2.Гледаме в сайта на DARC :
http://www.darc.de/referate/ausland/main-page-english/

Тук за жалост не мога да се ориентирам , ако някой ми помогне ще съм му Благодарен .

3. Гледаме в сайта на ARRL :
http://www.arrl.org/general-rules-for-all-arrl-contests
Отново тук ми прави впечатление следното изречение :
1.1.Rules for individual contests or events, including Field Day, take precedence over all General Rules

Четем по-надолу в документа / GENERAL RULES -Вероятно тях имате в предвид /. Не срещам текст в който се казва , че е ЗАБРАНЕНО публикуването на лога .Възможно е да не съм го разбрал целият текст , но ТОГАВА ВИЕ ми го покажете , за да се съглася с ВАС !

4. Гледаме сайта на IARU :
http://www.iaru.org/contest.html

и препратка , която ме изпраща отново към сайта на ARRL / там бяхме преди малко /.

Не виждам текста който търся , за ЗАБРАНАТА спомената по-горе .Ще Ви помоля да ми покажете споменатия от Вас текст , ако съм пропуснал .


Защо да питам IARU за неговото мнение ? Ако имаше такава ЗАБРАНА -логично е ТЯ да бъде публикувана някъде . Грешка -не някъде , а на ВИДНО място за да се знае . А и НЕ считам ,че трябва да питам който и да е било за това дали съм прав или не да публикувам лога си .
Ако е ЗАБРАНЕНО ще го напишат черно на бяло и няма да е налага да го търся с ЛУПА.
На мен изреченията ,които извадих по-горе ми говорят достатъчно , какво повече да търся ?



73 Боян / LZ2SX



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от LZ1CY » 10 окт 2012, 00:31

lz1fj написа:Става дума за LZDX-2011, когато преди излизането на официалните резултати, Вие бяхте публикувал Вашия контест-лог в един фирмен сайт с вход срещу заплащане. Ако аз или др. участник имам съмнение в повиквателния знак, RST, номера и точното време – можех ли да ги проверя в предварително публикувания лог на LZ2KSB? Моят отговор е: МОЖЕХ! Тогава за това нещо трябваше да Ви декласират, но не го направиха, защото са толкова съдийска комисия, колкото аз съм лисичар!
lz2sx написа:Не срещам текст в който се казва , че е ЗАБРАНЕНО публикуването на лога
lz2sx написа:трябва да питам който и да е било за това дали съм прав или не да публикувам лога си .
Ако е ЗАБРАНЕНО ще го напишат черно на бяло и няма да е налага да го търся с ЛУПА.
LZ2LDS написа:не ми става ясно къде е връзката между публичното огласяне на конкретната информация прeди срока за събиране на отчети и дължината на самия срок ??? едното е наистина регламент и част от общите правила за всяко състезание,
Въпросът е само един и е съвсем прост: Кога е публикуван отчета- преди да изтече крайния срок за предаване на отчетите,обявен от организатора
на съответното състезание или след това? Ако е публикуван преди това - това е нарушение. То се подразбира,не е необходимо изрично да се
записва такава забрана,да не става както в криворазбраната българска демокрация-"всичко,което не е забранено е разрешено". Така и не
можах да намеря в постовете отговора на този въпрос.Ако има нарушение и е сезирана съдийската комисия,предполагам,че щеше да има
някакви действия от нейна страна. Организаторите на състезания могат да си позволят да публикуват отчети на състезатели само след
изтичане крайния срок за тяхното предаване.Съставянето на отчет с чужда помощ/вкарване на информацията в компютъра/ също е нарушение
/съответно ако активно се разгласява това,редовно се практикува на последните присъствени състезания/,състезателя е длъжен да се справи сам
с всичко.
LZ2LDS написа: всичко живо вече се е устремило към намаляване на хартиите и отрязаните дървета с цел производство на хартия
Предполагам четеш новините от България редовно.Знаеш за честите горски пожари напоследък. Целите са две-изчистване на място за ски писти
и други съоръжения и изчистване на обгорялата дървесина,която директно заминава зад граница.Напоследък на юг се изнасят дори дърва за
печки с твърдо гориво или камини. Другия вариант - всеки ден от пощенските кутии на входа, в който живея ,се изхвърлят много килограми
луксозна хартия от рекламни материали.Така,че това за опазване на горите и икономия на хартията са "шменти-капели" както се изразява Б.Б.
Лека нощ. Бъдете здрави.
73


LZ1CY

lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz1fj » 10 окт 2012, 01:01

lz1fj to lz2sx: Моля, ето:
Например от сайта на ARRL:
1. Conditions of Entry:
2.1.Entrants agree to be bound by the provisions and intent of ARRL contest rules.
2.2
2.3
2.4. All entries become the property of the ARRL.
2.4 Всички отчети са собственост на ARRL.

Само ще Ви помоля не ми го тълкувайте съобразно Вашите разбирания и съображения, а попитайте някой юрист (може и студент по Право) какво означава това (т.е. имате ли Вие право да публикувате отчета или не; оставям настрана, че го бяхте публикувал в сайт на частна фирма, която искаше заплащане за вход в сайта).
Организацията IARU 1-ви регион ползва същите ОБЩИ ПРАВИЛА както ARRL, а БФРЛ, организирала LZ DX контеста, е член на IARU 1-ви регион.
Ако Вие самият не разбирате, че независимо от срока за представяне на отчетите (30 дни, 30 часа или 30 минути) е абсолютно неморално да публикувате Вашия отчет, преди да са публикувани официалните резултати от организатора, НЯМАМЕ ЗА КАКВО ПОВЕЧЕ ДА ГОВОРИМ!
LZ1FJ
Днес, 10 окт. коригирам: преди да е изтекъл крайният срок за представяне на очетите
Преумора, а и умът ми е в друго направление. LZ2SX, така и така сме в диалог, ами я си дайте слуш. номер да попълним слуш. списък. 73, LZ1FJ



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: 3а контестите, условията и логовете

Мнение от LZ6AJ » 10 окт 2012, 12:29

Бачо Ангеле, здравей !

да, чета ги ... редовно ... и ги гледам даже ... и се радвам, че мога. но нали се сещаш, че България не е олицетворение на планетата ...
така че кой какво опожарил и кой за какво сече - има си органи за контрол, превенция, репресивен апарат, съдебна власт. друг е въпросът дали работят.

едно не ми става ясно - докъде ще стигнете, както сте я подкарали ... ако някой Ви репликира по темата на поста - xуквате в друго направление ... общи условия, етичен кодекс, локален патриотизъм, как контестите пречели на експедициите, горско бракониерство ... и какво ли още не ? ... ти, Ангеле, мислиш ли че нямам мнение по въпроса за работата на експедициите точно в най-натоварените места по време на контести ? ... нахалството да застанеш на 7022 по време на телеграфен контест и да кажеш, че слушаш до 7030 ... независимо, че си ТТ8ТТ ... само за уикенда ли си отишъл там ? да, но ако в неделя обслужваш ССБ-феновете си, които нямат контест, в понеделник - едва ли толкова мераклии ще те извикат на телеграф, не само защото е понеделник, а просто защото не са на радиото заради телеграфен контест ? ... и това не са само италиански номера ... в разрез на това, което казва Боян разградски - в много от случаите, не става дума кой ги е праснал първи и с каква "тояга", а "колко хиляди контакта направихме за престоя си там" ... и кое е по-инфантилно от двете ?
много можем да говорим и да спорим ... и едва ли има еднозначно правилно решение ... всеки е прав за себе си, а хобито е за всички !

сори за отклонението !

моля Ви да погледнете заглавието на темата. и е добре всеки да си помисли, пишейки точно в този раздел - успя ли да намери време поне един час да поработи в този български контест ? ... той не е само на Казанлък и област Стара Загора !

ама иначе, за намиране на махна - нямаме грешка ... как да не ни се възхищава човек ?! :D

естествено, че участието в контести и писането във форумите си е въпрос на лично решение, нямам нищо против ... нищо лично към никого. Но не чакайте да си напиша слушателския номер тук, помня че има специална тема по повода.

между другото, уточнението на Кирил не променя много нещата в основния спор - за себе си се досетих, че това е имал предвид ... нищо, че не го бе написал отрано- случва се ... но аз приключих, съобразявам се с молбата му да спрем полемиката.

73 !
Последна промяна от LZ6AJ на 11 окт 2012, 08:47, променено общо 5 пъти.


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от LZ1CY » 10 окт 2012, 13:01

LZ2LDS написа: едно не ми става ясно - докъде ще стигнете, както сте я подкарали ... ако някой Ви репликира по темата на поста - подкарвате в друго направление
Така и така сме я започнали поне да я докараме до края.
lz1fj написа:Днес, 10 окт. коригирам: преди да е изтекъл крайният срок за представяне на очетите
За мен въпроса е ясен,казал съм си мнението.Все пак имам някакво "покритие" - бил съм член на много съдийски комисии по всички видове
радиоспорт, при това с "докимент" за съдийска категория /пазя го още/ издаден преди 40 години от една несъществуваща вече организация.
LZ2LDS написа: но нали се сещаш, че България не е олицетворение на планетата ...
Да, не е олицетворение на всичко но все пак ние живеем тук и това по някакъв начин ни въздейства /не положително,разбира се/.
LZ2LDS написа:има си органи за контрол, превенция, репресивен апарат, съдебна власт. друг е въпросът дали работят.
Да, имаме си "органи", имаме си "шменти-капели". Да,въпроса дали работят е друг,ние знаем отговора. /Съжалявам за отклонението/.
LZ2LDS написа: мислиш ли че нямам мнение по въпроса за работата на експедициите точно в най-натоварените места по време на контести ? ... нахалството да застанеш на 7022 по време на телеграфен контест и да кажеш, че слушаш до 7030 .
Напротив,знам,че всичко ти е до болка познато но има една малка подробност:Истинските експедиции /не екскурзиантите/ имат точен график,
имат точни честоти в лиценза,за всичко това,за всяка честота се плаща, имат спонсори,които дават парите но искат десетки хиляди връзки и
затова на тях им е "последния дерт" някакъв контест. Естествено,всеки си е в правото.
73


LZ1CY

lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz2sx » 10 окт 2012, 16:14

LZ1FJ ,

Чудесно , значи видях какво имате в предвид :

" Например от сайта на ARRL:
1. Conditions of Entry:
2.1.Entrants agree to be bound by the provisions and intent of ARRL contest rules.
2.2
2.3
2.4. All entries become the property of the ARRL.
2.4 Всички отчети са собственост на ARRL. "

НО всичко това е втора точка. А Преди това има първа такава , която Ви цитирах :

1.1.Rules for individual contests or events, including Field Day, take precedence over all General Rules .
Ясно ,точно и в едно изречение -написано ! Условията за LZ DX Contest са с приоритет пред всички ОБЩИ такива .

И правилно- няма логика ОТЧЕТА ми в LZ DX Contest да стане собственост на ARRL , макар че няма проблем да им го изпратя ако желаят....
Това ,че е тяхна / на организаторите / собственост не означава , че не е била моя преди да стане тяхна такава ! И аз съм се разпореждал така -както намеря /с нея/ за добре ,преди да им предоставя моето право на собственост .

Това за информация на студента по право, след като взема и той отношение .

Ако въпросният LZ DX 2011 беше във формата на LZ шампионати или LZ OPEN тогава бих се съгласил с Вас.Всички знаем , че там интригата е в шестцифрените номера, които се разменят .И там няма шест -пет, не ги ли приемеш вярно -отпада QSO-то.
А за състезанието, което в момента обсъждаме -всяка една контест програма САМА ти поставя номерата на зоната -която се разменя
между участниците .RST-то въобще не подлежи на обсъждане .Досега не съм срещнал някой ,който да " пипа "тези настройки .Извинявам се ,има един колега известен на всички ни Paul / EI5DI / , който беше се пошегувал с организаторите на един контест , и накрая се разбра ,че не са проверявали нито номерата- нито RST-то .Да не говорим , че " мастър датата " ти подсказва и инициалите .


Отчетът го публикувах на сървър , който БЕЗПЛАТНО ми предостави такава възможност . БЕЗПЛАТНО беше и свалянето на отчета за тези , които желаеха да го погледнат. А тези които нямаха време да изчакат 1-2 минутки , след зареждането на въпросната страница -понеже са искали ПЪРВИ да го погледнат ,може и да са платили .Но това си е техен проблем -достъпът до отчета бе за ВСИЧКИ БЕЗПЛАТЕН ! Всеки сам си избира какво да направи , дали да си изпие кафето преди да погледне въпросния лог или да си поправи " сгрешените номера с радиостанцията " и след това да погледне към чашката с ароматна течност .

Защо трябва да се ПОДРАЗБИРА това което дискутираме ?

Един подразбира едно , друг друго - няма да намесвам " криворазбраната българска демокрацията " . Като се видим на по бира в някое заведение -може да си я обсъждаме ,колкото си искаме .
Ще се съглася обаче с това , че ако съдийската комисия е била сезирана , то тогава е трябвало ТЯ да вземе решение , относно въпросния спор .Аз поне така правя ,пиша им е-мейл и казвам , с кое не съм съгласен .ВИНАГИ получавам отговор и разбира се крайното решение си е ТЯХНО , независимо дали ме удовлетворява или не !


А слушателският ми инициал е LZ2-P-278 .Не съм го използвам много , понеже Контестинга и DX-инга ме "грабнаха" веднага и голямо удоволствие ми доставяше да работя от клубната радиостанция LZ2KSB . Това беше през 1981 г. -радиоприемник "Волна " , отделен предавател с крайна лампа ГУ-50 -1 /един/ брой и антена G5RV .Бати Коста / LZ2RF-sk -вечна му памет / излизаше да работи на CQ на 7 Мгц от тях / от дома си / -с добри антени и мощности , а ние " новобранците " го слушахме от клуба .Извиква го някой DX ,прави р/връзка с него и предава AS AS on FREQ is LZ2KSB PSE LSN for him . По този начин и ние имахме възможност да се свържем с някоя интересна станция .Не мога да забравя момента , когато един украински радиолюбител , ми помогна по същия начин да се свържа с Япония на 3,5 Мхц на CW - при това ползвайки горепосочения сетап.Сега в тези градски смущения е УЖАСНО трудно да станат подобни р/връзки.

Присъединявам се към казаното от Любо :

"моля Ви да погледнете заглавието на темата. и е добре всеки да си помисли, пишейки точно в този раздел - успя ли да намери време поне един час да поработи в този български контест ? ... той не е само на Казанлък и област Стара Загора ! "

и ще допълня , че след месец е LZ DX Contest . Как ще стане със собствеността -НЕ ЗНАМ -но ще се съобразя с желанието на LZ 1FJ , да не публикувам лога си преди крайния срок за получаване на отчетите .Но пък /след този срок / отчета ще е собственост на организатора ,как да стане ? Омагьосан кръг !


73 Боян / LZ2SX
Последна промяна от lz2sx на 10 окт 2012, 21:42, променено общо 1 път.



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz1fj » 10 окт 2012, 21:09

lz1fj до lz2sx:
Като чест участник в LZDX Contest, ще искам пълна яснота по въпроса от организатора на състезанието. Досега има зададени 20 въпроса, има отговор на всеки от тях. Защо да не станат 21 въпроса при положение, че въпросът не е от маловажните?
Аз имам през цялото време наум една неприятна перспектива, която по-задълбавалия в р.л. състезателни сайтове LZ2LDS също вероятно знае (имам предвид WPX, CQDX и др. съст. на ARRL и санкциите, които неизбежно ще се пренесат и в LZDX) и затова хич не ми се навлизаше в тая тема. Но щом се налага ...
73.



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz2sx » 10 окт 2012, 21:49

LZ1FJ ,

Няма тема табу в този сайт , затова по-конкретно ако обичате .
Неприятните перспективи няма да ги има ако са изчистени докрай . И е редно да навлизате в тези теми ,които Ви вълнуват-независимо дали сте прав или не .

73 Боян / LZ2SX



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от LZ2HR » 10 окт 2012, 22:29

GL
Последна промяна от LZ2HR на 11 окт 2012, 22:58, променено общо 2 пъти.



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от lz1fj » 11 окт 2012, 00:12

lz1fj to lz2hr:
Вие пишете: „...2.Предварителното обявяване на лога винаги е в ущърп на самия заявител. (негови грешки не могат да се коригират, а спомага на останалите да се "поправят" - т.е. помага на "конкурента")
Питам: Вие по радиото ли правите контест, или с четене на незаконно публикувани логове?

Вие пишете: „Интересно къде ще го прочете ако не в интернет.” и „Какво стана с хората които нямат компютър или пари да си платят Интернета???”
Отговарям: 1) Интернет аз имам, но не винаги. Случвало се е и да не мога да го платя, но по често се случва по техн. причини да няма. Напоследък (вече от година) е правило – плащам за 30 дена, но през 5 от тях интернет аз нямам, и на автоматичния телефон на доставчика не се обаждат. Вече на 2-3 пъти пращам хартиен отчет поради липса на Интернет Това е реалността тук.
2) Познавам и оператори с лични знаци, и слушатели, които нямат компютри. Какво да се прави, такива приятели имам . бедни хора. Но като гледам злобния Ви и заядлив стил на писане и неголемите Ви познания в някои области, вкл. и на правописа, предпочитам тях за приятели.

По темата TRC – моят checklog е пратен, така че съм си изпълнил задължението.
По темата кога може да се публикува лог за състезанието, също съм наясно, но който и да твърди нещо тук във Форума, не е меродавно, ето защо нека бъде написано в сайта на LZDX ясно и разбрано. Ако напишат че може, и ако имам Интернет, и аз ще си пусна моя лог направо тук в настоящия сайт, защо да плащам на нерадиолюбителски такъв?
LZ1FJ



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Thracian Rose Club DX Contest

Мнение от LZ1CY » 11 окт 2012, 01:21

LZ2HR написа: LZ1CY wrote:Съставянето на отчет с чужда помощ/вкарване на информацията в компютъра/ също е нарушение

Ето пак опираме до "хартиените" отчети. Организаторите ги вкарват в електронен вид и ...... никакви гаранции .....
Явно и това е нарушение .
Ще обясня с "думи прости" за тези,които не са ме разбрали или не са прочели добре:
Става въпрос за оператор,участник в състезание,който пише на ръка на хартия и след това тази информация трябва да я
въведе в компютъра,програмата да направи в подходящ файл електронния отчет и след това да го предаде/изпрати на
организаторите на състезанието.Обикновенно много от хората,които пишат на хартия, или нямат компютър и интернет или
имат но трудно се справят с оформянето на отчета и ползват помоща на други хора за оформяне на всичко това.Естествено
в задочните състезания това не личи,но на присъствените състезания е често явление.Имах предвид,че "де юре" това си е
нарушение но имайки предвид "всичко около нас" обикновенно съдиите не изпадат в такива подробности. А ако имаш предвид
изпращането на хартиени отчети и вкарването им в програмата от самите организатори - много,много редки случаи.Никой от
уважаващите себе си организатори на големи състезания не практикува подобно нещо-нито имат време нито свободни хора за това
а и това наистина си е работа на участника в състезанието,изпращането на отчет в подходящ вид е заключителната част на
самото състезание. Е,тук-там се намира по някой добър човек, организатор,предимно от "братски" страни,които гледат да не изпуснат
"клиентите" и правят такива услуги.Това предварително е указано в условията на техните състезания.Надявам се,че този път успях
да обясня добре.
73
Последна промяна от LZ1CY на 11 окт 2012, 01:42, променено общо 1 път.


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: 3а контестите, условията и логовете

Мнение от LZ6AJ » 11 окт 2012, 01:42

lz1fj написа: Но като гледам злобния Ви и заядлив стил на писане и неголемите Ви познания в някои области, вкл. и на правописа, предпочитам тях за приятели.
Кирил,

мисля, че споровете в днешно време ти идват в повечко ... започваш да излизаш от рамките на добрия тон, като че ли ?! ... замисли се - нужно ли е ? ... нервите не са добър съветник ... а още повече ръсенето на обиди без адрес и аргументи - ей така ... отдавна съм усвоил способността да не приемам нещата лично, но уважението и добрия тон, според мен са задължителни. ако имаш нещо конкретно към някого - кажи му го в прав текст, въпреки че не е здравословно да "храниш рибата" на публични места.

щом си успял да формулираш въпрос към съдийската комисия на LZ DX - бон шанс ! да видим как ще коментираш после това, което получиш като отговор ... ако изобщо получиш нещо от Боговете :lol:

но пак те приканвам - не търси под вола теле ... огледай се малко и потърси кусур и в себе си ... аз поне така съм възпитан - стигна ли до противоречие с двама души за едно и също нещо, значи гелето е от "тази страна" :( ... нито препратките към махленския партиотизъм ще ти помогнат, нито нападките за злоба и правопис ... незнайно какви.

посочих ти Метин от Балчик, като пример по въпроса с ползването на компютър на пенсионна възраст ... лично съм го виждал как кълве насаме с Морз-рънър преди 2-3 години ... с високо вдигане на двете ръце и изпънати два показалеца надолу, като "първи стъпки в машинописа" ... и му се кефя сега, като го чуя. и сякаш не ръкомаха толкоз много - като диригент над клавиатурата :lol: убеден съм, че не е единствен ... но него познавам, него споменавам ... и мисля, че няма интернет у дома, а след контест ходи с флопи-дискета в клуба и момчетата от LZ2KSB му помагат за изпращането ... ако това ти мирише на местен патриотизъм, наистина ме бъркаш с "Черния Петър" ... за което съжалявам ... явно не сме източник на познание един за друг с теб.

73 !
Любо / OR2F

p.s. по въпроса за големите контести - Ранди Томпсън / K5ZD (дългогодишен контест-мениджър на WPX) e и новият контест-директор на CQ WW. така, че няма да чакаме по година и нещо, за да си видим резултата.
http://cqww.com/
Последна промяна от LZ6AJ на 11 окт 2012, 08:48, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ4ZD » 11 окт 2012, 08:43

Разделих темата на две, тъй като голяма част от мненията не касаят директно Thracian Rose Club DX Contest. Темата от която е отделено това и следващите мнения е тук: http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=6&t=1277&start=0

Мнението на LZ1FJ е в отговор на мнението на LZ2SX тук: http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=6&t=1277#p9459

Редактирал съм първото мнение в темата, като съм добавил линкове и там.



LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ6AJ » 11 окт 2012, 08:53

добро решение, Злати !

... аз също актуализирах SUBJECT-а на всички мои реплики до момента тук ...

73


73,
Любо

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz2be » 11 окт 2012, 09:29

Здравейте,

относно логовете в CQ-contest рефлектора например много често се е вдигала пушилка. В общи линии е в 3 направления:
1. Дали да бъдат публикувани от организатора СЛЕД обявяването на официалните резултати
2. Какъв да бъде срока за изпращането им след контеста
3. Как да се предотврати манипулирането им в периода между края на контеста и крайния срок за изпращането им
Никъде обаче и дума не е ставало дали е допустимо да се публикува лог преди крайния срок за изпращане - просто никой не го приема за правилно.

По т.1 все повече организатори го записват в условията, че логовете ще станат публични след обявяването на резултатите. В този смисъл е и изречението, че логовете стават собственост на организатора и може да се разпорежда с тях както намери за добре. Причината е една - съществуват много различни математически методи, чрез които може да се покаже дали дадена станция е нарушавала правилата за работа в съответната класация, надписани връзки, корекции в лога след края на състезанието и т.н.

Т.2 и т.3 са свързани - тенденцията е сроковете за изпращане на отчетите да се съкращават. За CQWW например от тази година срока вече е 5 дни. Причината е да се ограничи времето за обработката на отчета след контеста, т.е. коригиране на възможни грешки и дописване на нови връзки. Начините да стане това са различни и дори не е необходимо да се гледа лога на друга станция.
Аз лично не съм убеден, че дори да направят срока за изпращане 1 час ще елиминират всички възможности.

73 Боян LZ2BE



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz1fj » 11 окт 2012, 09:57

Любчо, хайде да направим така:
1) Ти прочeти за "червените точки" ли бяха или "червени зони" в контестите на ARRL (санкциите във CQWWDX).
2) Прочети и в правилата за контести на Русия (на СРР, на контест-организаторите "Тосно" и др., каквито намериш). Там пак са ни изпреварили и отдавна са поели от ARRL тия неща, всичко отн. отчетите го има в разгънат вид.
3) Аз ще си подготвя писмото до БФРЛ в печатан вид, ще го дам с входящ номер.
Защото тук не става въобще въпрос за това, кой с колко хубава апаратура или с колко хубава програма работи. Въпросът е много по-прост (а за мен и ясен): Кой кога може да си публикува отчета? В правилата на ARRL е посочено съвсем кратко, защото хората там са живели др. живот, и само думата собственост им е достатъчна. Мн. неща знаят още от деца, като таблицата за умножение.
През ноември 1011 аз вече бях прочел в условията на CQDX за тия "червени зони" и затова само кратко се обадих. Не ми се искаше да се появят и в нашите контести. Сега виждам, че това е дало самочувствие, че така може - безнаказано.
Е, щом е за лошо - ще стане. Търсете, както казваш ти, причината у самите вас.
LZ1FJ



lz3yy
Мнения: 220
Регистриран на: 28 окт 2006, 21:03

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz3yy » 11 окт 2012, 10:10

.
Последна промяна от lz3yy на 11 яну 2015, 23:38, променено общо 1 път.



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ2HR » 11 окт 2012, 11:43

GL
Последна промяна от LZ2HR на 11 окт 2012, 22:56, променено общо 1 път.



lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz2sx » 11 окт 2012, 12:02

LZ1FJ ,

Подкрепям инициатива в която да се изясни въпроса с това : " Кой кога може ДА ПУБЛИКУВА отчета? "
За тази цел бих Ви препоръчал да ползвате И електронна поща до БФРЛ , защото е много по-бързa от тази в пощенските станции.

Ако този въпрос не бъде изяснен ЯСНО и ТОЧНО , моят отчет от LZ DX Contest 2012 -отново ще бъде публикуван за ползване от
всички контестмени БЕЗПЛАТНО .
И не става дума за самочувствие и безнаказаност , а за ТОЧНО регламентиране на правилата !

Явно с Вас сме на различни мнения по този въпрос .Оказва се , че не е правилно да си публикувам отчета понеже съм подпомагал
конкурентите си в състезанието . Ами СЕГА ? Участвайки в това мероприятие аз съм работил за всички останали , но не и за мен .... :D
lz1fj написа: През ноември 1011 аз вече бях прочел в условията на CQDX за тия "червени зони" и затова само кратко се обадих.
LZ1FJ

И .... ИСКРЕНО се надявам да не дирите сметка от ЦАР САМУИЛ през 1011 г. -за това , че е водил битки с ромеите .... :D

73 Боян



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz1fj » 11 окт 2012, 13:25

За годината със съгласен и я приемам в мой ущръп. :oops: За публикуването - публикувайте, но аз нямам спомен друг да е правил това преди крайния срок за отчетите, освен Вас (доколкото съм успял да прегледам част от многото радиолюбителски сайтове).
Мн. време изгубихме за цялата тая "пушилка", както сполучливо се изрази колегата, дано да излезне нещо полезно от тия коментари.
73, LZ1FJ



lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz2be » 11 окт 2012, 15:30

Здравейте,

не помня да съм виждал в условията на някой контест да има изрична забрана за публикуване на логовете преди крайния срок за изпращане. От тази гледна точка адаша не е нарушил писаните правила и няма причина съдиите да го наказват.
От друга страна такава практика не е приета по ред причини и в общи линии никой не си публикува лога.
Дали се приема за правилно или не пак зависи от гледните точки.

Например поработил съм няколко часа, все ми е едно дали съм 101-ви или 201-ви в класирането. Дали ще видя нечий отчет ми е все тая, даже няма и да си сверявам връзките.

Друг пример - боря се за призово място, знам че конкуренцията ми "диша във врата" и всяка допълнителна/коректна връзка/множител могат да обърнат резултата. Естествено е да си сверя връзките с неговия отчет. Освен това ще огледам лога кога, къде и с кого е работил - току-виж ми попаднало нещо интересно. Например докато съм бил на 21МХц той е направил някого на 28МХц, получил е малък номер (я прати отчет, я не), но на мен ми е множител - що да не го вкарам в моя лог? Или пък виждам инициал, с който съм работил, но не съм бил сигурен дали правилно съм го записал. Тук виждам, че колегата го е приел по друг начин и мога и аз да си го коригирам - хоп една оправена връзка.
Ясно е, че от тази гледна точка хората ще са против предварителното публикуване на отчети.

Пак казвам, това, което коментираме е изключение от общата практика, затова и не е описано в новите забрани в CQWW. Там са изброени "проверката" на отчетите в eQSL, LoTW, база данни и корекциите след края на контеста, каквато е и общата практика.

С новите правила обаче не очаквам да се съкрати времето за обявяване на крайното класиране. Както знаете от 2 години насам се записват 48ч 6-те обхвата и то от няколко различни места. Досега се проверяваше наличието на 2 сигнала, но от тази година се канят да сверяват и отчетите спрямо записите, т.е. когато съм правил връзката какъв инициал съм предал и какъв имам в лога. Ако са различни значи съм си коригирал лога след контеста, съответно съм нарушил правилата и голям проблем... :)
Естествено при подобна проверка ще цъфнат и надписаните несъществуващи връзки (по-точно съществуващи само в 2-3 лога), местенето на времето при мулти-сингъл заради 10-мин правило и т.н.
Е някои неща няма да могат все още да се обяснят как са повлияли на резултата. Например групите за поддръжка, които само подават пица и чай на оператора, как се издържа 48ч без 1 минута отделяне от стола, работа от remote станция където не се знае кой всъщност откъде работи и кое радио използва (remote/local) и т.н.

73 Боян LZ2BE



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1CY » 11 окт 2012, 17:56

От всичко написано до тук не ми стана ясно с каква цел Боян, LZ2SX, си е показал "картите"
преждевременно? Може би е имал нещо предвид но не можах да разбера какво.
lz2be написа: не помня да съм виждал в условията на някой контест да има изрична забрана за публикуване на логовете преди крайния срок за изпращане. От тази гледна точка адаша не е нарушил писаните правила и няма причина съдиите да го наказват.
lz2be написа: Друг пример - боря се за призово място, знам че конкуренцията ми "диша във врата" и всяка допълнителна/коректна връзка/множител могат да обърнат резултата. Естествено е да си сверя връзките с неговия отчет. Освен това ще огледам лога кога, къде и с кого е работил - току-виж ми попаднало нещо интересно. Например докато съм бил на 21МХц той е направил някого на 28МХц, получил е малък номер (я прати отчет, я не), но на мен ми е множител - що да не го вкарам в моя лог? Или пък виждам инициал, с който съм работил, но не съм бил сигурен дали правилно съм го записал. Тук виждам, че колегата го е приел по друг начин и мога и аз да си го коригирам - хоп една оправена връзка.
Е, това какво е? И това ли трябва да се пише дословно в условията? Все пак съдийската комисия в последно време не може да следи всички
сайтове и сайтчета за да види кой къде на кого подсказва. Това ли е "ферплей"? Малко ми мирише на "неизживяно детство". Да си спомняш преди
около 23-24 години за какво бяхте деклрасирани на едно присъствено КВ състезание? Да,времената се промениха,ценностните системи се промениха,
понятията се промениха.Никой не може и няма право да отрече постиженията ви,дори много хора могат да се учат на майсторлък. Но хайде да не
им показваме и какво друго да правят "под масата".Не е добре за състезателите,когато съдиите преди това са били състезатели и преди много
години може и те да са измислили някой от тези "чалъми". Много е важно покрай тези спорове и дискусии да не забравяме,че сме живи хора,
че сме приятели,че се събираме от време на време.Всичко останало-контести, DX-си е приятно губене на свободното време,т.е. хоби.
Бъдете здрави и весели.
73


LZ1CY

lz2sx
Мнения: 116
Регистриран на: 05 сеп 2008, 08:47

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz2sx » 11 окт 2012, 23:20

Бати Ангеле ,

Обръщам се към теб , понеже си от страната на организатора БФРЛ , състезател, а и съдия -както спомена .

Към този момент аз не съм убеден в правотата на LZ1FJ , независимо ,че намесихме ARRL ,DARC , RSGB и IARU .
За децата от Американския континент може и да е ясно понятието собственост , но за маститите Американски и Български адвокати от него
изкачат много производни ,които според мен не може да се уборят . А и не това е целта !
Не съм ДЛЪЖЕН да ходя по разни сайтове и да чета , как е организирано при " Великите Сили " .

Видяхме , че ARRL елегантно са се "измъкнали" :

" 1.1.Rules for individual contests or events, including Field Day, take precedence over all General Rules .
Ясно ,точно и в едно изречение -написано ! Условията за LZ DX Contest са с приоритет пред всички ОБЩИ такива . "

Ясно е , че има конфликт в случая между LZ1FJ и LZ2SX .Разбиранията са ни различни , и не е необходимо да ме убеждавате и сравнявате
с това как е било при американците . Те няма да дойдат и решат неговия и моя проблем .Редно е сами да го направим !
Този конфликт лесно се разрешава с едно изречение добавено към условията на мероприятието , какво толкова ?!
Вие ще го добавите и формулирате -както ви харесва и както намерите за добре .НО да се ЗНАЕ и ЧЕТЕ !
И по този начин предотвратявате бъдещи конфронтации .

Съгласен съм ,че съдийската комисия не е длъжна на следи всички сайтове . НО е длъжна да се съобразява с това , че Контестинга не е оня Контестинг
от преди 40 години , дори от преди 1-2 години ! Навлязоха много нови технологи и той се развива -за добро или лошо-с това ТРЯБВА да се съобразявате .
Това Ви го подсказват самите състезателите , каквито между впрочем сте и вие .
Както се вижда за някои хора Радиоспорта е хоби , но за други е " борба "- и в това няма нищо лошо !
Важното е да има състезатели , чийто брой всяка година да расте .

Ще ползвам израза на Любо " да не храним рибата " -да оставим личните нападки , кой стъпил вляво - кой карал влака и т.н....
Идеалните хора са на едно място , дето няма връщане оттам .Всички ние сме грешили и вероятно ще го правим , по този начин се учи човек .
Но можем да си решим проблемите ЗАЕДНО и както се вижда имаме ли желание ще го направим !
LZ1FJ е предприел действия както сам заяви , съдействайте му доколкото можете , иначе току-виж някой друг се е оказал под " обстрела му " .


73 Боян / LZ2SX



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1CY » 12 окт 2012, 00:15

Здравей Бояне, LZ2SX,
Всичко написано до сега от мен е мое лично мнение.Обикновенно пиша това и също,че
не ангажирам никого.Явно този път съм забравил да напиша това. БФРЛ има Управителен съвет,
там има човек,който отговаря за направление КВ и за късмет мисля,че той е и съдия на LZ DX
контеста от 2011 година,заради който се вдигна тази пушилка. Съжалявам,не мога да се меся
в работата на тази съдийска комисия но мисля,че този форум се чете от много хора и все пак
някой поне може да вземе отношение ако не да отговори конкретно на въпроса.
Мисля,че конфликт няма,това е дискусия,излагане на мнения,защитаване на лични позиции.
Е,понякога някой може да "изтърве" някоя по силна дума но имайки предвид динамиката в която живеем
това е съвсем нормално.В сравнение с други сайтове,в които чета новини,информации и др., съответно и
коментариите там,нашия сайт,нашия форум е съвсем културен и интелигентен.
Според мен, организатора на това състезание БФРЛ трябва да вземе отношение и то съвсем бързо
/състезанието тропа на вратата/ по този въпрос и съответно ,ако трябва, да допълни или корегира
условията. А за сравнението с американците или други страни - погледнато в общ план нашите "управници"
на всякакво ниво искат да копират американците или да се сравняваме със страните от ЕС. Ще направя
едно малко но показателно отклонение- последното сравнение беше,че само в България няма данък
върху лихвите на банковите депозити, че в България това или онова било най-ефтино но никой не прави
сравнението между заплатите,доходите,здравето на хората и условията им на живот.Затова се чуваме с много приятели
работещи с инициали от други страни. Място за сравнение няма и в мисленето и съзнанието на хората "от тук"
и "оттатък". Но както казват : "Битието определя съзнанието". Освен това тук,при нас, "който плаща на
оркестъра,той казва какво ще се свири". Така,че ако организаторите "организират" както трябва то
всичко ще бъде наред. За конфликт и конфронтация /вече започвам да се повтарям/ няма място при нас.
Може би организаторите ще вземат навреме необходимите мерки,след всички тези "сигнали" и ще се
нормализират и изгладят недоразуменията,както стана с въпросите около един репитер по Черноморието.
Не съм проповедник но моля за разбирателство,културен диалог,приятелско и колегиално отношение.
С нерви,силни думи и изрази и конфронтация нищо няма да се разреши.Много ще се радвам,когато видя
в тази тема на форума,че вече всичко е ОК.
73


LZ1CY

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz2be » 12 окт 2012, 00:17

LZ1CY написа:Е, това какво е? И това ли трябва да се пише дословно в условията?
Нали това казвам, че го няма в условията, защото се случва много рядко за разлика от другите "стандартни" начини за подобряване на резултата. Само, че това не е достатъчно условие да бъде декласиран, защото не е направил нищо, с което да си подобри собствения резултат. По-нататък обясних защо не е приемливо да се публикува отчета.
За декласирането преди години знаеш, че беше по донос, а не с доказателства. Някои хора си мислеха, че няма начин да не правим някаква магия щом печелим състезанията. Следващата година в Правец по някаква "случайност" ми се разредиха акумулаторите през нощта, както бяха запечатани и заключени в съдийската стая. Добре, че бях направил радиото да работи до 9V, та изкарах контеста без проблеми и взех, че го спечелих :) Това естествено никой не си спомня нали? Съдиите ми изказаха съболезнования в стил "кой знае какво е станало, случва се, нали си първи".
Това е и една от големите разлики между тогавашното съдийство и сегашното. Сега съдят според написаното в условията и конкретните доказателства, че си нарушил правилата.
LZ1CY написа:Но хайде да не им показваме и какво друго да правят "под масата"
Какво лошо има да знаят какви начини за шмекеруване са сред най-известните? Така няма да си мислят, че са открили нещо ново и да бъдат неприятно изненадани :D
Добре е да знаят и други неща - например, че няма значение че не си си писал точната честота, а само обхвата и да си мислиш, че няма да разберат коя връзка ти е на CQ и коя на търсене. Т.е. да си викаш и от време на време да си цъкаш върху спотовете, а после да се пишеш non-assisted. При проверката правят т.н. "обратен лог" т.е. от логовете на кореспондентите съставят реалния ти лог, сравняват го със спотовете и се вижда кой кого е извикал. Това се отнася и за местенето на времето в лога - и да си нагласяш времената все тая - няма как часовника ти веднъж да е напред, а после назад :)
Или да се спотнеш с чужд инициал - клъстерите водят лог кой от кой IP адрес е влезнал и какво е спотнал. Някакси не върви от един IP адрес да те спотват и янки и европейци. Даже понякога пускат в рефлекторите извадки с най-интересните спотове.
Ако някой има нужда от съвет как се печелят състезания - усъвършенстване на станцията и антените, SO2R и редовно участие в контестите. Другото както казва Ангел съдиите го знаят и не винаги минава :)

73 Боян



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1CY » 12 окт 2012, 00:38

lz2be написа:Следващата година в Правец по някаква "случайност" ми се разредиха акумулаторите през нощта, както бяха запечатани и заключени в съдийската стая. Добре, че бях направил радиото да работи до 9V, та изкарах контеста без проблеми и взех, че го спечелих :) Това естествено никой не си спомня нали?
Няма как да си го спомням - не съм бил на това състезание. Изобщо в това "култово" и " лобно" място Правец не съм
бил на състезание нито тогава,нито тази година. Предполагам,че и тогава и сега си забелязал това. А за неприятните
случки - "гадняри" и завистници имаше и тогава има ги и сега. Да не забравяме ,че сме българи.
73


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ6AJ » 12 окт 2012, 01:36

добра вечер !

тъкмо се поохладят страстите и замирише на разумен диалог, от който може да излезе нещо полезно и позитивно ... този път пък Хари се появи да разяснява на "яйцата", колко са по-неравностойни в диалога. помня, че веднъж докато обсъждахме с Боян LZ2BE възможността/невъзможността за точна оценка на силата, на база данните от един или няколко скимър-сензора, Хари се опита да сподели нещо в смисъла на ... как навремето по цели нощи бил щракал десетки пъти антени с вертикална и хоризонтална поляризация на КВ ... щото ние това не сме го правили и ефекта му не ни е познат. даже и не сме приемали с две антени, различно поляризирани, свързани към радиото чрез Т-звено ... щото в алгоритъма на скимъра, решенията за силата се вземат на база на всяка рецепция, без филтриране и оценка на грешката ... ама нейсе ! ... яйцата ми са на 46 и сякаш вече не ми трябват, така че репликата му колкото и да е безлична и без адрес - явно не е към такива като мен.
даже репликата му не съществува вече. просто ей така - няма я 8)

друго ми направи впечатление в нея (вече несъществуващата) - желание за демонстрация на НЕравнопоставеност, т.е. че той, или той и още някой са по-... от останалите радиолюбители тук във форума. за същия тип поведение отправих снощи собственото си несъгласие към Кирил LZ1FJ. как да си говорим, като Вие нямате доблестта да се обърнете към колегите си по име ? на малко име ? тук не е нито КВ, нито софийски репитър, та да се викаме с инициалите си. LZ1FJ вика LZ2SX и обратно - LZ2SX отговаря на LZ1FJ ... смешно, ама не чак толкова !

надвийте си инатите, сложете си комплексите в чекмеджето или на закачалката пред шака и елате на страната на колегиалността и уважението ... и РАВНОПОСТАВЕНОСТТА ... достойнството няма нищо общо с надменността !
LZ1BB написа: Успеx в контестирането !

73, LZ1BB
CQWW CW world winner SOAB QRP in 1986
за постиженията на Хари - не ще и дума, и никой не би тръгнал да говори каквото и да е за тях, освен похвала ! ... иначе - щом иска човека, нека си го пише всеки път под името - то си му е част от биографията и дава някаква информация на "яйцата" за това кой е LZ1BB и какво е постигнал през 1986. нищо, че резултатът му в днешни дни даже не е и рекорд за България. времената се менят и не можем да ги спрем. само страдаме толкова повече, колкото се опитваме ... да спрем развитието. и тъй като изобщо не се старая да помня - погледнах ... актуалният рекорд за LZ в категория SOAB QRP CQWW CW е на LZ2SX от 2011 ... ама че ирония на съдбата, а ? ... но както се казва - няма нищо случайно на този свят !

към Боян LZ2BE - възродените присъствени КВ-турнири са хубаво нещо ! ... и без да съм учaствал лично в нито един от тях, ще ти напомня, че с изключение на Узана 2010, следващите два са си чиста проба частни инициативи. и като такива, освен състезателни, нормално е да преследват и цели от чисто търговски характер. но е задължително състезателните да са най-напред ... спирам ...

73 и лека нощ !
Последна промяна от LZ6AJ на 12 окт 2012, 15:08, променено общо 2 пъти.


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1CY » 12 окт 2012, 09:38

LZ2LDS написа: яйцата ми са на 46 и сякаш вече не ми трябват
Е,е,е,е, хубава работа! Младо момче пък такива работи говориш.Стегни се малко.
Някой хора ги ползват и до над 80-те.Освен радиото има и други приятни и полезни
неща в живота.Помня, имах една картичка от един германец,в общи линии представляваше
един нарисуван среден пръст и там пишеше,че три неща са важни в живота: Яденето и пиенето,
любителското радио и ........ /да, и там беше многоточие/.Надявам се,че оценяваш чувството
ми за хумор,благодарение на което "мърдам" все още. Бъди здрав и лек ден.
73


LZ1CY

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ6AJ » 12 окт 2012, 10:02

добро утро !

ясно ... изглежда "ни в клин, ни в ръкав" ... тъй като го няма оригиналът на Хари от вчера. там той обясняваше как първото нещо, което правят яйцата след излюпването си е да видят слънцето - това, което предшествениците им отдавна вече са видяли. нямам цитат на тази част. но по времето, когато четох и писах всичко това забелязаx, че ти и Боян сте на линия тук ... така, че поне Вие двамата също сте я прочели преди тя да се изпари :wink:

възрастта не е порок ! ... Марк Твен е казал : "мъжът е на толкова, на колкото се чувства, а жената - на колкото са й мечтите ..."

и в същия хумористичен тон ще ти отговоря, че яйцата при птиците са като хайвера при рибите ... идва момент, в който нуждата от внуци като усещане е по-силна ... чисто като усещане ...
и пак в този тон - като направя сметка, преди 19 г слязох от корабите, т.е. било каквото било ... интерпол не може да ме дири повече за издръжка на малолетни деца :lol: ... сиреч - вече няма как да са малолетни :lol:

хубав ден пожелавам,
73 !
Последна промяна от LZ6AJ на 12 окт 2012, 15:17, променено общо 1 път.


73,
Любо

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1CY » 12 окт 2012, 11:07

Сега е момента Злати да ни премести в друга тема.Има такава "Жълтини".
Дано с тези отклонения разсеем малко пушилката.
LZ2LDS написа: ясно ... изглежда "ни в клин, ни в ръкав"
Да,нарочно извадих този текст от контекста за да преминем малко на по "леки" теми.
LZ2LDS написа:преди 19 г слязох от корабите, т.е. било каквото било ... интерпол не може да ме дири повече за издръжка на малолетни деца
Аз преди 21. Не се притеснявай,никой не ни е търсил,няма и да ни търси. Напротив,имам чувството,че навсякъде са ни били
благодарни за "доброто дело",което сме извършили.
73


LZ1CY

LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1BB » 12 окт 2012, 12:20

LZ2LDS написа: - погледнах ... актуалният рекорд за LZ в категория SOAB QRP CQWW CW е на LZ2SX от 2011 ...
В отделна тема честитих на Боян LZ2SX. Искрено се радвам! Дай Боже всекиму да изпита удоволствието на първенец и рекордьор! А снощи си изтрих сам мнението защото още като го пуснах се усетих, че страстите вместо да се укротят ще се натопорчат още повече. Изтрих и изгасих, но вие много пъргаво сте писали след мен и вярно съм ви поставил в малко неловко положение да коментирате мнение, което вече го няма.

Излюпва се яйцето, открива слънцето, няма сила, която да го накара да се замисли дали то вече не е било открито преди него. После яйцето побелява и докато си спомня какъв наивник е бил да учи дядо си как да кашля се излюпва ново яйце и всичко започва отначало. Горе долу това бях написал. Предполагам никой не съм обидил с мнението си. Това е кръговрата на живота. Всички сме били яйца! Хубаво е обаче, когато има приемственост, а не отрицание между поколенията. Тогава ще го има и разбирането между тях. В техническата част на спора няма да се меся, защото той идва от разликата в разбиранията на спорещите.



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz1fj » 25 окт 2012, 11:25

Струва ми се, че е редно да информирам участвалите в тая тема за следното:
1) Зададох въпроса за уточняване "Кога участник в LZDXC може да публикува своя лог?" в рубриката LZDXC на сайта на БФРЛ. Там има раздел FAQ, където по добре разработен начин всеки може да зададе някакъв въпрос отн. LZDXC. Изчаквайки 8-9 дена и като се убедих, че няма развитие (не ти пращат даже инфо дали е получен въпросът), опитах др. начин.
2) Написах имейл до Б. Хаджийски (КВ-мениджър на БФРЛ), който бързо ми отговори в смисъл, че ще разгледа въпроса.
3) Тъй като в настоящата 2012 г., нашият контест е на 17/18 ноември, а днес е 25 октомври, е въэможно ясност по въпроса да не настъпи или ако има такава, да не я узнаят навреме всички участници.
4) Имайки предвид, че аз не съм от приятните за сегашната БФРЛ хора, може би и др. да зададе този въпрос в БФРЛ по начин, който той предпочете?
LZ1FJ



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1CY » 25 окт 2012, 12:36

Въпрос с три предполагаеми отговора:
1.Никой от ръководството на БФРЛ не чете този форум.
2.Отговорите на зададените въпроси не са много удобни.
3.На някой е "последният му дерт" всичко това.
В много от темите на форума се събраха много въпроси -
някой много актуални,други "от любов към спорта". Поне на
актуалните някой трябва да отговори. Мисля,че в УС на БФРЛ
трябва да има "ПиАр", който да се занимава поне с "обръщане
на необходимото внимание към хората" ако не и с конкретни отговори.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz3kf » 25 окт 2012, 14:14

73!
Последна промяна от lz3kf на 21 авг 2015, 09:25, променено общо 1 път.



lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz3kf » 25 окт 2012, 14:24

73!
Последна промяна от lz3kf на 21 авг 2015, 09:25, променено общо 1 път.



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от LZ1BJ » 25 окт 2012, 21:57

Добър вечер,

Преди 2-3 дни Кирил, LZ1FJ ми писа за тази дискусия относно LZ DX Contest. Обещах да я прочета и да напиша и моето мнение. По принцип много рядко влизам да чета из темите на този форум, защото винаги си развалям настроението (причините са ясни за всички).
Наистина преждевременното публикуване на лог не ми се вижда много коректно, въпреки че условията на LZ DX Contest са такива, че някой и да си оправи 1-2 връзки, това няма да промени почти нищо. Щом като има идея да се добави още един въпрос в ЧЗВ (често задавани въпроси), ще се опитам да го добавя. Проблемът е, че съм дилетант в HTML и се страхувам, пипайки из сайта, да не съсипя нещо. Но контестът наближава и ще трябва да се актуализират нещата.
Из съобщенията се говори за съдийска комисия. За съжаление съдийската комисия в момента май се състои само от мен, защото другите един по един се отказаха. Имам и неколцина помощници за въвеждането на хартиените логове. Това са LZ1OT (сканиращ получените логове и пращащ ми ги по пощата) и въвеждащите ги: LZ1MC, LZ1FH, LZ1PM, LZ1IQ (дано не съм забравил някого). С удоволствие бих сдал поста LZ DX Contest Manager, но засега желаещи няма. Ако се появи такъв, нека ми пише лично.
Новото тази година вероятно ще е, че логовете ще могат да се качват он-лайн на сайта, разработен от Олег UA9QCQ. Тези дни ще направя проби с качването на няколко лога.
Търсят се и спомоществователи за плаките на чуждестранните участници.
Ако имате някакви въпроси и идеи, пишете. Само без идеи за промяна на условията :) , защото на настоящия етап е невъзможно да се осъществи технически.
73 Boyan, Бойчо Хаджийски LZ1BJ

П.П. Заявявам, че ако и тук се яви някой плюещ мен, БФРЛ , УС, Председателя или когото и да било, просто няма да пиша повече. Писна ми от детинщините из този форум на някои уж зрели хора.



lz1fj
Мнения: 212
Регистриран на: 19 авг 2008, 11:47
Местоположение: Sofia

Re: За контестите, условията и логовете

Мнение от lz1fj » 26 окт 2012, 11:28

Здравейте всички.
Бойчо, без да съм "в кухнята" на сайта БФРЛ, ми се струва, че по-уместно е да "пипа" в раздeла LZDXC администратора на сайта А. Иванов/LZ3AI. А съдийската комисия само да му прати необходимото за вмъкване (1 или макс. 2 изречения), и той да ги постави на необходимото място, което (само мое лично мнение) е в Правилата, в частта Logs, там, където се поставят изисквания за Cabrillo формат и т.н. Но той знае най-добре къде. 73, lz1fj



Отговори