Резултати от CQ WW DX CW '2010

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 853
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Резултати от CQ WW DX CW '2010

Мнение от LZ3NY » 24 авг 2011, 16:56



Value has a value only if its value is valued.

lz2be
Мнения: 690
Регистриран на: 31 юли 2008, 23:18

Re: Резултати от CQ WW DX CW '2010

Мнение от lz2be » 01 сеп 2011, 22:30

Здравейте,
Една интересна статия във връзка с контеста http://contesting.at-communication.com/ ... -cheating/
един интересен коментар към нея http://contesting.at-communication.com/ ... -cheating/
и малко снимки от една контест позиция http://www.palapk.edu.ee/main.php?l=35
73 Боян



LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: Резултати от CQ WW DX CW '2010

Мнение от LZ6AJ » 02 сеп 2011, 00:53

Здравейте !

Бояне, мнението на Джим е ясно и познато (поне на мен) ... от половин година се върти из хамските форуми. Изводите и поуките са по-важни - едва ли е нужно да страдаме по ония години, кога в най-големите 48-часови контести първенците SOAB правиха по 2-3 хил.контакта, поне 100 от които дупета, логовете бяха на хартия и за проверките (ако са истински) - не стигаше една година. Не мога да си позволя да упреквам нито носталгията на Джим, нито пък его-то (амбициите или комплексите) на Комаров - поне като контестери, постигнали много повече ... поне от мен. Убеден съм, че само с мошенгии и ментерлици - не става ! - требе и доста мая ...
Нито ще си търся кой да ми бърше потта, нито пък кой да ми поднася водка с чай - ни едно от двете ще ми помогне. Фактите около снимките в шака на ES5TV - също няма да ги коментирам - свежи са ... най-малкото засилват посланията.

Светът днес е съвсем различен! Всичко е различно ! Контестите - също не правят изключение ... които и да са те ... условията им обаче не се променят със скоростта на обстоятелствените промени - там е бедата, в това е конфликтът. Към днешна дата ти е нужно само да натискаш бутоните - има откъде да виждаш кой те вика, кой е в момента на честотата (дори да са повече от един и на слух да са "един върху друг"), в голям брой контести лоджера ти "знае" (99%) какво ще ти бъде предадено (зона или област) ... така че - само "ENTER" и си в боя. Какво остава ? - стотинки и от всичко повече, по-хубаво и по-много.

Откак служебните комуникации започнаха да се оттеглят лека полека от КВ-ширините - контролът е никакъв, бюджет за контрол едва ли има, терминът "LEGAL POWER" е овехтяла антика и вместо респект предизвиква усмивки. Производители "на пъпа" на Европа, свободно си предлагат изделията, които ако не се захранват от две фази, то е задължително да са с два отделни монофазни кабела, тунери - чийто модели завършват на "3+", "5" или "5+".

Големите контести, DX-контестите на федерациите ... всичко е оставено на традициите и на старата слава ... после идват форумите и чуденките кой как направил 2800 контакта само на телеграф за 24 часа, а най-добрите след него - наполовина спрямо него. Мощностите им не можеш да пипнеш, нито да контролираш броя на хората, посетили нечий шак по време на контест ... интересите към тях и точките, които им даваш обаче - можеш. Разменихме вече няколко приказки по повод на близките зони в LZ-DX контеста. Едва ли ще му променят условията заради моето или твоето мнение, или и двете заедно ... WPX и CQ WW комитетите да му мислят за техните контести - "традициите или промените раждат подобни настроения у бивши и бъдещи контестери ?"

А дотогаз - ти, като изтъкнат LZ HF-контестер в сингъл категориите - ще се ослушваш в кои контести няма да ги има тия, с мед.сестрите и водката, та да не се надбягваш с вятъра. Другият вариант е по рецепта на C4A - едно СQ на 14009,0 ... след него още едно на 14065,0 ... по едно време и на двете честоти едновременно - бъг в автоматиката. Ама пусто не им пречи :D И на двете честоти пердашат с темпо 3-4 QSO/min. Излиза, че разнесеността на честотите е от кумова срама за слушателите, разнесеността на антените е важното в случая - и всичко е сингъл категория, нали !?

Разбира се, че много може да се говори по повода - дали за 3V8SS, или за RG9A, или за някои други PS(PY) ... все 100-ватови станции ... направо да ти се насълзят очите, как от pile-up нямат време хората да минат в режим на търсене. И накрая заявяват по над 100 контакта/час (4000 QSO за 36 ч).
Миливатовите станции да ме извинят, но не ги броя за контест станции ... независимо къде и какво точно си мерят.

73 и лека вечер !
Любо

p.s. И успех на всички в събота - там няма DX-множители ... така, както и 6-числа е нужно да се предадат и приемат правилно ... става много ... с две думи -> не минава :lol:


73,
Любо

Отговори