УКВ състезание ''Ден на радиото"-2018

Комуникации над 30 MHz
LZ1KG
Мнения: 24
Регистриран на: 12 май 2010, 23:16

УКВ състезание ''Ден на радиото"-2018

Мнение от LZ1KG » 07 май 2018, 14:08

Здравейте,приятели на укв връзките
Ето че премина първото състезание,за съжаление аз бях на работа в събота вечер и се прибрах в неделя.Времето в момента при нас беше добро,и аз реших да изляза край града на една малка височина и да се пробвам на 23 и 13см обхват.При мен оборудването сега е скромно,само на трансвертери и с по една антена.В 10.00 часа/лзт бях готов,и първа връзка на 23см беше с LZ1PV,след което Ники предложи да минем на 13см да видим какво ще стане.От 2 години имам трансвертер,но до сега не бях правил връзки на обхвата.С малко зор но успяхме да се чуем,като работихме на ФМ,тъй като Ники предложи така,може би нямаше в момента радио за ссб и телеграф на 432мгхц междинна.И така първа връзка на 13см обхват в контеста.Забравих да кажа че LZ1PV,беше на Шипка/KN22PR,моят е KN31CS,и разстоянието между нас е 130,5км.Емоциите бяха големи.С LZ9U които работиха близо до връх АИДА,направих втората си връзка на 23см.Пробвахме да се чуем и на 13см,но не се получи,жалко не знам каква е причината,като на 23см се чуваха страхотно.Последваха връзките на 23см с LZ5HP/около връх БАБА/208км,и с LZ1ZB/от Витоша/258км.Обадиха ми се по телефона LZ2OG,LZ2FP да ме питат дали ще работя на 1296мгхц,но за съжаление не се чухме.Може би тяхното местоположение не беше добро в моя посока,здраве да е може друг път да стане.LZ7J,LZ7Z ги "изтървах" на 23см по отрано да ги направя,прекратили са поради разваляне на времето,а и нали беше празник,бирата и скарата чака.По обяд и аз прекратих,задуха вятър но нямаше изгледи да завали дъжд.Завърших с няколко връзки на 23см и една на 13см,друг път повече,но ми се струва че все още няма активност от наша страна на тези честоти.И друго,както беше споменал Боби-LZ3BD/2,в един пост преди време,трябва преди всеки контест на УКВ да има информация кой с какво и от къде ще работи/апаратура,антени и обхват/,за да се подготвим и да очакваме по добро представяне.Не знам как е било ТРОПО прохождението на 144 и 432мгхц по време на контеста,за това нека тези които са работили да споделят това.Ако има и снимков материал от от местата от където са работили,може да покажат .Дочуване на УКВ обхватите и успех.73!Митко-LZ1KG



LZ1DJ
Мнения: 143
Регистриран на: 15 окт 2009, 11:24
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: УКВ състезание ''Ден на радиото"-2018

Мнение от LZ1DJ » 07 май 2018, 15:40

Здравей Мите, аз работих от Стара Загора, KN22TK, със 100 вт и ICOM706MKII и 6 ел. YAGI по YU7EF в спартански условия само на 144 от града при много силен местен QRM. Направи ми впечатление, може би че съм близо до Средна гора, но активността от година на година спада. Не можах да направя LZ2FX, много слабо се чуваше. Само с голям зор LZ2QA 250 км. С LZ2ZY, на 249 км се осъществи връзката само на CW за разлика от SSB-то, където клирфактора беше доста голям. Ако състезателите, които знаят телеграфията бяха наблегнали на този вид работа, успехът им щеше да е по-голям. Нека да се помисли УКВ състезанията да се направят в два тура както на КВ, CW и SSB, поне шампионата! Но като начало на УКВ дейността за годината е добра, нека и през юни, юли и септември да си пожелаем по-голяма активност. Колеги изказаха задоволство от кондишъна на 50 мхц, не съм слушал. Завърших с 16 QSO-та и веднага пуснах отчета. 73 на всички. LZ1DJ !



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: УКВ състезание ''Ден на радиото"-2018

Мнение от LZ1NY » 15 май 2018, 10:52

Здравейте!

Снощи (14,06,2018) изтече срокът за изпращане на отчетите за това състезание.

Кръстосаната проверка на направените връзки работи и може да се види на:
http://vhfcontest.bfra.bg/cgi-bin/LOGS2 ... st=2018may

Имайте впредвид, че следващите дни ще се добавят още много отчети за контрол .


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: УКВ състезание ''Ден на радиото"-2018

Мнение от LZ1NY » 08 юни 2018, 15:32

Резултатите от УКВ състезанието ''Ден на радиото"-2018, организирано от БФРЛ са готови.

http://vhfcontest.bfra.bg/results/Resul ... 202018.pdf

Поздравления за всички участници!

Заб. На това състезание нямаше участници в категорията "ЧМ"


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

Отговори