"LZ DX VHF Contest" и други състезания на 07/08 Юн

Комуникации над 30 MHz
LZ1ZP
Мнения: 117
Регистриран на: 26 сеп 2006, 22:44
Местоположение: Plovdiv KN22ID
Контакти:

"LZ DX VHF Contest" и други състезания на 07/08 Юн

Мнение от LZ1ZP » 10 юни 2008, 21:46

Здравейте приятели,
Освен LZ DX VHF Contest ( logs to vhf в bfra.org ), се проведоха и други УКВ състезания. Ето линкове към тях:

Smederevo VHF Contest. Logs to: smederevo55@yahoo.com WEB:http://www.yu1srs.org.yu/index.php

FLOAREA DE MINA Contest (YO5KAD)
WEB: http://www.radioamator.ro/contest/uus/f ... e_mina.php

Моля, не забравайте да изпратите дневниците си от състезанието!

Тъй като през последните няколко години, нашата федерация не намира средства за отчитане на състезанието и награждаване на участниците в него, предлагам да съберем средства, които да предоставим с цел отчитането и награждаването на победителите в "LZ DX VHF Contest 2008". За целта аз ще предоставя скромна сума от 50 лева. Моля, тези от вас които подкрепят това начинание, да сторят същото съгласно своите възможности.
Не е нормално Българските УКВ-исти да си нямаме състезание, в което да показваме своите възможности, а и да докажем на другите своята съпричастност към УКВ спорта по възможно най-добрият начин "АКТИВНОСТ" !



2zg
Мнения: 49
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:25

Мнение от 2zg » 11 юни 2008, 17:36

Òàçè ãîäèíà, íå ìîæàõ äà ó÷àñòâàì â LZ DX VHF Contest, íî ïîäêðåïÿì
íà÷èíàíèåòî íà LZ1PZ è äàâàì 30ëâ.
Íå å ÿñíî ñàìî êîé è êúäå ùå ñå ñúáèðà ñðåäñòàâàòà?
Ìèñëÿ, ÷å îò÷èòàíåòî è íàãðàæäàâàíåòî íà ïîáåäèòåëèòå â åäèí êîíòåñò /êàêòî å îáÿâåíî â óñëîâèÿòà ìó !/ ñà âàæíà ïðåäïîñòàâêà çà ÀÊÒÈÂÍÎÑÒÒÀ â íåãî.
Íàé-ïðåñåí ïðèìåð çà òîâà å "ÁÀË×ÈÊ ØÀÌÏÈÎÍÀÒ" òàçè ãîäèíà!
73!
Vlado



LZ2STO
Мнения: 123
Регистриран на: 29 юли 2007, 16:02
Контакти:

Мнение от LZ2STO » 01 юли 2008, 17:26

И аз подкрепям инициативата, но за начинанието ще дам финансова подкрепа догодина ... искам първо да видя какво ще стане през тази
а и за какво е федерацията - разбирам че прави всеки каквото е според възможностите му .... но миналата година след няколко майла до vhf@bfra.org не получих потвърждение че лога е приет , камо ли че е наред, да не говорим за това дали е изпратен и до другите държави които също имаха контест. Аз и до днес не знам дали не съм "прецакал" колегите от чужбина които имат връзки с мен, мисля че федерацията трябва да препрати логовете за потвърждение и до другите федерации. Някои запознат ли е с въпроса ???


Мога ли да помоля някои от "здравите" фенове да ми препоръча софтуер за създаване на ЛОГ и генериране на отчети за УКВ полеви ден (тествах над 20 и нито един не ми хареса) споделете опита си ....
какво ползвате ?


Дано човекът който отговаря за VHF @BFRA.0RG тази година да бъде по отзивчив и поне даде едно RE: на логовете.



LZ2STO
Мнения: 123
Регистриран на: 29 юли 2007, 16:02
Контакти:

Мнение от LZ2STO » 04 юли 2008, 20:05

За да не пускам нов топик - има ли LZ станций екипирни за
-1.2GHz
-2.4GHz
-5.6GHz
-10GHz

които мислят да участват на VHF Field day 2008 - 5/6 Юли ?



Отговори