откраднати???

Комуникации над 30 MHz
LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

откраднати???

Мнение от LZ1FW » 21 май 2017, 15:31

http://bfra.bg/bg/market/10-vhf-uhf-tra ... rc-jhs-7-2
Продавам чисто нови оригинални радиостанции JHS-7 включващи всички канали (13 на брой) включително и международния 16ти канал. Радиостанциите са ми подарени но тъй като не ги използвам реших да ги продам .Струват 1600 долара , но ги продавам доста по ниско тъй като парите ми трябват спешно а и никой няма такива финанси в България. Батериите са чисто нови и неизползвани. Цената е 150 лева за едната.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: откраднати???

Мнение от lz2ht » 21 май 2017, 21:18

16-ти канал ми направи впечатление...
Може и да не са крадени, но са на морските честоти


Иван LZFF Coordinator

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: откраднати???

Мнение от LZ1FW » 21 май 2017, 21:47

Морските честоти не ги коментирам. Радиото не става за радиолюбителски цели. Иначе е много стабилно
https://www.jrc.co.jp/eng/product/lineup/jhs7/spec.html

За друго иде реч. Аз съм купувал ново радио на половин цена. Допускам, че има късметлии дето са купували нови радиа на една четвърт от цената. Ама досега нито съм виждал, нито съм чувал да се продава нещо ново на една петнайста от цената...



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: откраднати???

Мнение от LZ1RF » 22 май 2017, 13:22

forum.lz1kaa.com - Регистрация
В този Форум могат да се регистрират само радиолюбители притежаващи радиолюбителски инициал, който те използват като "потребителско име" при регистрацията си.
Това е цитат от условията за регистрацията във форума на LZ1KAA. Явно БФРЛ е приела други "по-демократични" правила за регистрация. Интересно ми е кой е потребителя zyzzbrah и как той е свързан с радиолюбителското движение? А дали утре при някое разследване няма да се окаже, че чрез сайта на БФРЛ са продавани крадени вещи? В нашите среди според мен не би трябвало да има анонимност.

73



lz1yq
Мнения: 1312
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: откраднати???

Мнение от lz1yq » 22 май 2017, 13:38

Тези кавички "демократични" за какво са, или не трябва да сме демократични според твоята представа?



LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

Re: откраднати???

Мнение от LZ1RF » 22 май 2017, 15:15

Крис, демократични е в кавички, защото не се знае дали срещу тази дума не стоят финансови взаимоотношения. Откъде да знаем ние дали на администратора не му е платено за да регистрира тези хора. Този маркет си е бизнес, а и може да се освобождаваш чрез него от неща, чиито произход може и да е неизвестен. Днес те има в пазара, утре те няма. Никакви следи за теб. Ако БФРЛ иска и може, нека сама си направи или да възложи някому организацията на истински радиолюбителски виртуален магазин. Това ще са приходи за организацията и може да се окаже сериозни. И в този магазин нека регистрира всеки, разбира се срещу изискващите се идентификационни данни. Радиолюбителски форум, считам че е за регистрирани радиолюбители.
Между другото това с маркета е почти същото, както при БЕЗПЛАТНОТО обучението на радиолюбителите в помещенията на БФРЛ. Я си представи, че някой надлежно си плаща някому, като например му капува апаратура "за действия при кризи, бедствия и аварии" и срещу това му подготвят "радиолюбители", които да бъдат използвани при определени ситуации за да управляват репитерната мрежа, например. Е дали при кризи бедствия и аварии или с друга цел това в момента няма да го коментираме.
Я виж тука http://repeaters.lz1ny.net/cgi-bin/repeaters.py Репитрите само допреди 6 години се брояха на пръстите на двете ръце. Даваш ли си сметка, какъв ресурс е вкаран сега в тези системи. Кои са хората, които са го вкарали и най-важното защо са го вкарали? БФРЛ дали може да отговори на този въпрос. Да не мислиш, че от любов към радиолюбителите са похарчени тези пари. Аз се съмнявам Крис. Ти не знам.
Фантазии ще кажеш. Фантазии, фантазии ама на днешно време, като ти кажат, особено някои "добро утро" погледни къде е слънцето.
Последна промяна от LZ1RF на 22 май 2017, 17:27, променено общо 3 пъти.



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: откраднати???

Мнение от LZ1BJ » 22 май 2017, 16:00

LZ1RF написа:
А дали утре при някое разследване няма да се окаже, че чрез сайта на БФРЛ са продавани крадени вещи?
73
Да не би вече да се пише поредният донос? Този път до Светия синод на БПЦ вероятно?!? :)



lz5vk
Мнения: 121
Регистриран на: 05 мар 2007, 21:44
Местоположение: Sofia

Re: откраднати???

Мнение от lz5vk » 23 май 2017, 23:12

LZ1RF написа: ...
Явно БФРЛ е приела други "по-демократични" правила за регистрация. Интересно ми е кой е потребителя zyzzbrah и как той е свързан с радиолюбителското движение? ... В нашите среди според мен не би трябвало да има анонимност.

73
Миланов,

За пореден път успяваш да напишеш около 500 глупости в минута, без да се замислиш над това. Дали не можеш или не искаш - хората вече преценяват трезво.
1. Правилата за регистрация в сайта на БФРЛ датират от твое време, би трябвало да ги знаеш? Както и други правила, които удобно отказваш да си спомниш. Всъщност, правилата за регистрация в сайта не са същите - неколкократно са затягани. А това, че не правиш разлика между форум и сайт е трета тема.
2. Ако ти е толкова интересно кой е този потребител - отиди и виж, човекът е оставил телефон и мейл. Обади му се и го питай :)

Както всяка изява на LZ1KAA & LZ1RF напоследък - много шум за нищо ...


73!
Веско
LZ5VK.

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: откраднати???

Мнение от LZ1FW » 24 май 2017, 09:24

lz5vk написа:много шум за нищо
С цел намаляване на шума съм пуснал анкета. Гласуването е доброволно и анонимно. :-)



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: откраднати???

Мнение от LZ1FW » 24 май 2017, 16:49

73
Последна промяна от LZ1FW на 24 май 2017, 20:16, променено общо 1 път.



LZ1JY
Мнения: 123
Регистриран на: 09 окт 2013, 13:57

Re: откраднати???

Мнение от LZ1JY » 24 май 2017, 17:16

...Изглежда тук пишем само аутсайдери...

И понеже няма с какво друго да се похвалим, решаваме да учим "другите" на акъл. Уродливостта на ситуацията е в това , че собствената ни амбиция далеч надхвърля възможностите ни.

Незная , как се става античовек, моите родители винаги са ми казвали да съм добър с другите, до 55 години дори не знаех да псувам.
Средата в която растях не беше много любезна , но се опитвах да преживявам някак.
Явно не е същата, в която е живял другият аутсайдер. Къде ли не му чувах името, какви ли не позиции изреди "колегата". И въпреки че го гонеха и уволняваха , не се съобразяваше с никого и нищо.
Намери си партньор , автор на книжки и тениски.
И като председател на същата федерация, която плюе, не приемаше чуждо мнение, а достойни хора не му противоречаха. Правеше си далаверите и мошиките , а ние се подсмихвахме глупашки.
Безочието му достигна до нивото му на некомпетентност! Отново!
Откъде ли не го гонеха, как ли не се подиграваха с него, какви ли не белези му оставяше съдбата - спирка няма!
Моля се само да е здрав, за да имаме още забавление!
Нека да изчакаме края на иронията със съда. От това ще зависят много неща и съдби! След това ще се погрижа да го направя медиен герой!

Очаквам следващата "псевдорадиолюбителска" смрадня!

Ник



LZ1BJ
Мнения: 229
Регистриран на: 17 дек 2006, 13:00
Местоположение: Кюстендил

Re: откраднати???

Мнение от LZ1BJ » 25 май 2017, 01:27

LZ1JY написа: Очаквам следващата "псевдорадиолюбителска" смрадня!
Няма да е скоро, освен ако не се появи нова звезда. :D
Главният вредител са го турнали във фризера за три месеца, за да преосмисли някои неща. :lol:



Отговори