Микрон на 2 метра след гръмотевична буря, повреден шумоподавител

Комуникации над 30 MHz
lz1mak
Мнения: 59
Регистриран на: 23 дек 2011, 11:38

Микрон на 2 метра след гръмотевична буря, повреден шумоподавител

Мнение от lz1mak » 25 авг 2015, 14:06

Здравейте колеги,

след гръмотевична буря имам пострадала техника: телевизори, DVR, захранвания и камери. Между пострадалите е радиостанция Микрон, настроена за 2-та метра. Шумоподавителя е отворен постоянно. Дали е сериозна повредата и лесно ли се оправя? Иначе микрон-а си предава и приема.
Благодаря



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Микрон на 2 метра след гръмотевична буря, повреден шумоподавител

Мнение от LZ4ZD » 25 авг 2015, 20:35

Здравей!

На първо време сваляй схемите на Микрона (ако вече не си го направил):
http://kn34pc.com/sch/sch_trx/sch_rsd69.zip

Схемата е във файла: Радиостанция РСД-69 - Mикрон - Схема.gif
Блокчето отговарящо за шумоподавителя е ШИ672. Това блокче го има в 3 разновидности според информацията в mod.gif

Виж кой от вариантите на ШИ67х е при теб и провери посочените напрежения с и без сигнал. След това ще видим какво може да е изгоряло там.

P.S. Сега се сещам, че из "боклуците" имам някакви остатъци от микрони, така че е напълно възможно да има и ШИ67х. Пиши кой вариант е при теб а след това ще проверя какво имам тук при мен и стига да стават - ще ти пратя да не си играеш да го отваряш и да се занимаваш с ремонта му, особенно ако се окаже, че е "виновна" интегралната схема.



lz1mak
Мнения: 59
Регистриран на: 23 дек 2011, 11:38

Re: Микрон на 2 метра след гръмотевична буря, повреден шумоподавител

Мнение от lz1mak » 25 авг 2015, 20:59

LZ4ZD написа:Здравей!

На първо време сваляй схемите на Микрона (ако вече не си го направил):
http://kn34pc.com/sch/sch_trx/sch_rsd69.zip

Схемата е във файла: Радиостанция РСД-69 - Mикрон - Схема.gif
Блокчето отговарящо за шумоподавителя е ШИ672. Това блокче го има в 3 разновидности според информацията в mod.gif

Виж кой от вариантите на ШИ67х е при теб и провери посочените напрежения с и без сигнал. След това ще видим какво може да е изгоряло там.

P.S. Сега се сещам, че из "боклуците" имам някакви остатъци от микрони, така че е напълно възможно да има и ШИ67х. Пиши кой вариант е при теб а след това ще проверя какво имам тук при мен и стига да стават - ще ти пратя да не си играеш да го отваряш и да се занимаваш с ремонта му, особенно ако се окаже, че е "виновна" интегралната схема.
Супер, много благодаря! Ще го разчастя и като съм наясно кой точно вариант е при мен ще пиша. Това ми е първото радио и ми е сантментално отношението. Даже и светодиодна индикация-ивица съм му сложил.
До нови срещи и благодаря предварително
73



Отговори