BAOFENG UV-3R

Комуникации над 30 MHz
lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

BAOFENG UV-3R

Мнение от lz1kz » 16 юли 2014, 11:01

Изображение


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: BAOFENG UV-3R

Мнение от lz1kz » 16 юли 2014, 11:28

Притежавам такова радио едва от месец, но вече съм възхитен от неговите способности. Препоръчвам го за ежедневно радио в джобчето на ризата, якето, с шнур на врата, с лека поставка на кормилото на велосипеда - въобще, за всеки случай. С 2.5 вата мощност задейства всички VHF/UHF репитри в радиус 25-30 километра със собствената си антена - Казанлък и околностите. В комплекта влиза слушалко-микрофон, като освен PTT има и VOX, зарядно за акумулатора и поставка за резервен акумулатор, по съвети на приятел възможно е да се намери подходящ такъв от някои модели GSM. При пълен заряд на акумулатора работи два дни поред като FM радио и от време на време диалог с действащ наблизо репитер. Интересното е, че в режим на FM радио репитерната честота е приоритетна и при задействане от PTT или от самия репитер преминава мигновено в TRCVR режим като, ако не последва нова активност на репитера се връща автоматично на FM радио и свири доста силно и чисто. Може би ще е от полза, ако се наложи да заблудиш полицай!

http://www.radioscanner.ru/files/misc/file15734/ - Инструкция на руски. Иначе в Гугъла търсите на "UV-3R инструкция" - излизат множество връзки.Следват няколко схеми за интерфейсен кабел за връзка с компютър:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

UV-3R на APRS: http://ea4dqx.wordpress.com/2011/07/20/ ... v-3r-aprs/


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

LZ2AB
Мнения: 175
Регистриран на: 04 май 2009, 16:21

Re: BAOFENG UV-3R

Мнение от LZ2AB » 16 юли 2014, 13:27

Здравей Влади,
аз също имам такова китайче от около 3г.
Много съм доволен от него,нося го когато съм
на работа в малкото джобче на ризата...........
Служебно го ползвам да контролирам някое
концертно радио,а и за радиолюбителски нужди.
Батерията му вече не държи както в началото,
но си нося зарядното и си го зареждам като се
наложи.Не ми се е налагало все още да се занимавам
с препрограмирането му,защото и така ми върши
чудесна работа и съм доволен от него.
73! LZ2AB



lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: BAOFENG UV-3R

Мнение от lz1kz » 14 авг 2014, 08:27



"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

Отговори