Питане за "Aegean" контест и "Укв полеви ден"

Комуникации над 30 MHz
lz5il
Мнения: 30
Регистриран на: 10 апр 2011, 16:23

Питане за "Aegean" контест и "Укв полеви ден"

Мнение от lz5il » 03 юли 2014, 21:03

Здравейте! Имам питане към колегите участващи в контести на УКВ ? В събота сутрин на 05.06.14 в 03.00 часа ЛЗТ започва Aegean контест до неделя вечерта, а съответно Укв полевия ден и други Балкански контести започват в събота от 17.00 часа. Мисля да започна от сутринта на Aegean и да продължа на Полевия ден /на 144 мхц/. Мога ли да продължа лога от първия контест и на следващия контест /Полеви ден/ за да не правя нов започващ от номер 001. Като за Полевия ден да ми се зачетат връзките само които направя от 17.00 часа нататък? Защото в противен случай трябва да работя с два лога и да работя с едни и същи кореспонденти по два пъти което е крайно неудобно. Благодаря ! Влади- LZ5IL



lz2gg
Мнения: 6
Регистриран на: 05 дек 2010, 12:22

Re: Питане за "Aegean" контест и "Укв полеви ден"

Мнение от lz2gg » 03 юли 2014, 22:16

Здравей Владо
едва ли програмата ще ти зачете връзките извън обявените времена които са зададени в календара. Ако си отвориш нов лог за полевия ден дали както ти казваш съответния ВИЗАНТИЕЦ с когото си работил предните 3 часа ще те включи в лога си като той вече те има , би трябвало и той да си отвори нов лог.Може би ама надали,по добре да си променят времето и то да съвпадне с началото на другите контести.

LZ2GG



lz5il
Мнения: 30
Регистриран на: 10 апр 2011, 16:23

Re: Питане за "Aegean" контест и "Укв полеви ден"

Мнение от lz5il » 06 юли 2014, 18:57

Благодаря Георги за мнението! Комшиите няма да си сменят времето в това съм сигурен... знаем ги. Вече направихме с един лог и двата контеста. Успех и дочуване по обхватите . 73 !



Отговори