нова УКВ апаратура за LZ1BFR

Комуникации над 30 MHz
LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

нова УКВ апаратура за LZ1BFR

Мнение от LZ1FW » 03 юни 2014, 23:08

Не знам къде й е мястото на тази тема, ама проблемът е сериозен. Българската федерация на радиолюбителите на практика няма нормално работеща радиостанция. Смях и срам. Ако някой не вярва нека прослуша записа от последния радиобюлетин на LZ1BFR
http://www.lz1fw.com/LZRT/BFRA_buletins ... -06-03.mp3
След десетина минути сигнала на LZ1BFR се срива и като сила и като качество. На практика става абсолютно неразбираем.

Нямам предства каква е причината - дали в трансивъра или в захранването му. Предполагам, че не е в антената, защото след пауза нещата се възстановяват... но за кратко, след което се скапват пак.

Имам конкретно предложение да се обяви целенасочен набор на следства за закупуване на нов трансивър за LZ1BFR и/или ново захранване. Аз давам 50 лева и ако успея още утре ще ги занеса на Здравка.

Ако някой има по-добра идея - да казва.

73, Сашо



LZ1UPI
Мнения: 14
Регистриран на: 30 ное 2009, 20:03

Re: нова УКВ апаратура за LZ1BFR

Мнение от LZ1UPI » 17 юни 2014, 12:08

Мога да предложа едно двубандово радио kenwood за ползване на БФРА, ако имат нужда. Мощността му е 25 вата, но мисля, че ще е достатъчна за нуждите на бюлетина. Ако има интерес, мога да го донеса на място.



lz3nn
Мнения: 177
Регистриран на: 07 апр 2010, 14:39

Re: нова УКВ апаратура за LZ1BFR

Мнение от lz3nn » 18 юни 2014, 21:07

Здравейте,
С удоволствие ще приемем полезното дарение.
Проблема в старото ALINCO е явно в самата апаратура - беше на ремонт, но явно не е тествано при продължително натоварване.
До дни ще BFRA ще и нормален КВ трансъвър, остава да се монтират антени.

73! Виктор - LZ3NN



Отговори