MS Sprint Contest 2013 - резултати

Комуникации над 30 MHz
LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1NY » 08 дек 2013, 18:18

Преди няколко дни бяха публикувани резултатите

MS Sprint Contest 2013

Всички участници трябва да са получили по електронната поща своите сертификати.
Ако някой от четящите е участвал и не е получил електронната си диплома - може да се свържи с контест-менажера PA4EME.
От общо 45 участника в двете категории, българските станции са седем.
Васко LZ1VPV e на 14 то -място в "голямата" категория.
А на мен пък се пада честта да закрия класацията в QRP-категорията :(

Наближва отново метеорен контест - 11-14.12.2013 (по време на максимума на потока Geminids ) ще се проведе:

BCC-MS-Contest 2013

На български един го пише Геминиди, друг Джеминиди... не се наемам да преценя кое е по-правилно.

Търси се кой ще бъде новият български участник, който ще направи първата си MS връзка след някоко дена ... ?!?! :D

На всички - на слука !


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1JH
Мнения: 5
Регистриран на: 03 фев 2013, 10:11

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1JH » 08 дек 2013, 19:43

А ето и условията за участие :

http://www.bavarian-contest-club.de/con ... rt508,1722

Дано да има повече активни LZстанции.

73 LZ1JH



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1BB » 08 дек 2013, 22:47

Идва отново конфузното време. Дали човек да излъже участниците в състезанието или държавната администрация? Кое е по достойно? Да си шушуминга и да работиш с киловат, а да декларираш легалните 100 вата или с риск да си наказан мъжки да декларираш истинската си мощност, с която си участвал в състезанието? Не е ли време на това да се сложи край? БФРЛ може да помогне, но само ако заинтересуваните са лъвове, а не такива с брашнени муцунки и миши опашки. 100 вата или 1000? Това е въпроса!



lz5gm
Мнения: 11
Регистриран на: 18 дек 2011, 11:32

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от lz5gm » 09 дек 2013, 10:20

Аз така като гледам всеки си е в правилната категория по мощност и не виждам кой е лъгал!?!



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1BB » 09 дек 2013, 11:44

Виж тази тема http://forum.bfra.org/viewtopic.php?f=4&t=1266 Там е казано кое как и защо. Повдигам отново въпроса, защото не е решение да се пише 100 вата в отчета на състезанието с цел да се избегнат санкции и декласиране, а да се работи с превишена мощност. Не е опция и да се декларират примерно 500 вата честно и откровено, за да не се заблуждават другите участници. Риска от наказание е голям. Според ТИ наказанията се определят в Закона за електронните съобщения, а там глоби под няколко хиляди лева няма. Рано или късно някой ще изгори и дано тогава не съм само аз, който настоява за законово решение на въпроса с орязаните мощности на УКВ и СВЧ диапазоните.



LZ1ZP
Мнения: 117
Регистриран на: 26 сеп 2006, 22:44
Местоположение: Plovdiv KN22ID
Контакти:

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1ZP » 11 дек 2013, 09:13

Хари,
Понеже нееднократно пишеш на тази тема, позволявам си да пусна два твои цитата:
"Рано или късно някой ще изгори и дано тогава не съм само аз, който настоява за законово решение на въпроса с орязаните мощности на УКВ и СВЧ диапазоните." (Mon Dec 09, 2013 9:44 am)
" Съвсем друг е въпроса, че всичките LZ декларирали повече от 100 вата трябва да бъдат веднага декласирани според условията на IARU състезанията и наказани от нашата администрация." (Tue Aug 13, 2013 1:29 pm)
Искам да поясниш, ти за какво се бориш? Да се "подкастри" елита на българското УКВ движение, като се декласират всички станции работещи с мощност над 100W ( аз ти гарантирам, че ако това се случи, никой от тях няма повече да си пусне отчет до BFRA ) или да се борим, с активното участие на BFRA за промяна на идиотските ограничения, наложени от КРС по отношение на максимално разрешените мощности на УКВ ????? Защо идиотски ограничения - защото няма друга държава в Европа с подобни репресивни мерки по отношение на максимално допустимите мощности на УКВ !
От това, което пишеш не ми става ясно, ти за какво решение на "проблема" си. Моля те, дай пояснение, за да знам дали сме в един отбор !? Ако си за това да се опитаме да променим техническите изисквания, да спрем да подмятаме темата в този форум и да се захванем за работа. Нещата в КРС стават бавно, но все някога трябва да се започне, ако искаме промяна.
Жоро LZ1ZP/LZ7J (един от онези, които работят с по-голяма мощност....)
73's



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1BB » 13 дек 2013, 10:42

Жоре, не е ли малко късно за пъчене? Имаше възможност да запряташ ръкави и да се бориш с "идиотските ограничения" докато беше отговорник на УКВ секцията. Или поне да беше опитал. От онзи период съм те запомнил единствено с подправянето на заглавните страници на отчетите на елита. Ама как звучи само - елита на българското УКВ движение. :D :D.

Моята позиция е ясна и точна. Казано е каква е дори в цитатите, които си дал. Законово решение на въпроса с орязаните мощности на УКВ и СВЧ диапазоните! А елита ако иска да помага за това. Ако не иска, или му е безразлично, да бъде така добър да си декларира истинските мощности, с които участва в състезанията. Ако му стиска.

73, Хари
Обикновен УКВ плебей



LZ1ZP
Мнения: 117
Регистриран на: 26 сеп 2006, 22:44
Местоположение: Plovdiv KN22ID
Контакти:

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1ZP » 14 дек 2013, 11:43

Много добре Хари,
Сега поне ми става ясно зад каква позиция си застанал : "Казано е каква е дори в цитатите, които си дал. Законово решение на въпроса с орязаните мощности на УКВ и СВЧ диапазоните! ...."
И какво предлагаш, ти като човек с много опит, видял и препатил, да сторим ?! От време на време да пускаме по някоя мушица тук на форума на федерацията ? Белким някоя съвестна душа като мен вземе, че захапе въдицата….
Що касае (ей не пропускаш да захапеш !): "От онзи период съм те запомнил единствено с подправянето на заглавните страници на отчетите на елита" . Първо по онова време, за което говориш не аз бях отговорник на УКВ секцията на БФРА и изобщо не бях член на УС – следователно нищо не можех и да променя! Доброволно бях администратор/собственик на сайт (http://www.lzvhf.info), организатор и отчитащ УКВ състезанията на федерацията, а и спонсор на дипломите за същите тези състезания. И го правих с любов и по съвест! Да направих това, в което ме обвиняваш – промених заявената мощност на LZ7J от 200 на "заветните" 100, уплаших се, че ще възникне проблем! Съжалявам, че го направих !! Днес не бих го направил, за да угодя на някой – пиша реалната мощност с която работя, както за LZ1ZP така и за клубния инициал LZ7J…Така съм чист пред съвестта си.
Ти обаче не си се променил, повече от 10 години пееш все една и съща песен. Да беше написал едно писмо до УС на БФРА, да беше повдигнал проблема на някое заседание/конференция ? Или ще кажеш, ти не си член на тази федерация, затова чоплиш нещата от към форума, нали е за всички....
Хари, прави каквото щеш, но го прави така, че да проличи, че си радиолюбител. Прави го с уважение към колегите. Не одобрявам начина, по който чоплиш темата и това си мое право. Ако намериш друга форма за изява на мислите си по темата, току виж някой като мен е откликнал.
Със здраве ! 73
Жоро – радиолюбител, на който хобито носи радост и добри емоции.

P.S.
1. Моля, когато даваш отговор на някой, прави го така, че заинтересувания да получи E-mail за отговора ти.
2. Днес на конференцията на BFRA, научих че предстои промяна в наредбата за радиолюбителската дейност !?



LZ1ZP
Мнения: 117
Регистриран на: 26 сеп 2006, 22:44
Местоположение: Plovdiv KN22ID
Контакти:

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1ZP » 14 дек 2013, 11:58

MS reflections
MS reflections
geminids2013.jpg (49.48 KиБ) Видяна 9255 пъти
И понеже темата е за метеори, ето част от прекрасните отражение, които се приемаха на 13 Декември вечерта. Ясно се виждат следите от метеорните отражения на поне 12 станции, а продължителността на burst-a е над 10 секунди ! SDR е HM - YU1LM DR2G + converter 144/28 MHz + USB X-Fi Creative 96KHz. Едно прекрасно помагало за всеки VHF-er.



LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1BB » 15 дек 2013, 21:12

LZ1ZP написа:... Да беше написал едно писмо до УС на БФРА, да беше повдигнал проблема на някое заседание/конференция ? ...
Жоро,
Не следиш форума. Само на последната публична дискусия за промяна на Техническите изисквания съм дал няколко предложения. Две от тях бяха одобрени от БФРЛ и включени в становището на Федерацията до КРС и е факт, че вече са част от ТИ. Става дума инициалите с еднобуквените суфикси да се издават само като временни и серията суфикси KAA-KZZ да се резервира за колективните любителски радиостанции.

Тогава за ПОРЕДЕН път направих предложение и за промяна на разрешените УКВ мощности, но за ПОРЕДЕН път не му беше обърнато внимание от БФРЛ. Което беше още по-отчайващо, предложението ми не получи никаква публична подкрепа, още по-малко от така наречения от теб "елит на българското УКВ движение". Елитарните в лични разговори ми казаха, че това не ги интересува. Всеки да си правел каквото си знае.

Щом им харесва да се крият като плъхове, за да не ги глобят или декласират за превишените мощности, добре. Тяхна им работа. Обаче не разбирам защо сега толкова активно взеха да проскърцват от дупките си, че се говори за тези превишени мощности. Може би са се притеснили да не би КРС да прояви интерес и да събере малко паричен дивидент във вид на глоби в полза на държавата.

Въпросната последна публична дискусия касаеща становището и предложенията на БФРЛ до КРС за промяна на Техническите изисквания се проведе при председателството на Милчо Миланов, LZ1RF. В следващия три годишен мандат на Виктор Ценков, LZ3NN, Федерацията беше твърде заета с усвояването на държавни субсидии и на ръководството не му беше до публични дискусии, особено касаещи разсейващи обществото дейности като КВ и УКВ. Вчера се проведе поредната конференция. Видях избраното ръководство. Мога от сега да прогнозирам, че такива въпроси ще ги интересуват още по-малко. Хората си имат цели и ще си ги гонят. За съжаление промяната на разрешените УКВ мощности не е между тях.

Все пак радостно е, че вече сме двама. След още десет години като си попеем същата песен, вече на два гласа, може да станем трима. Елита да продължава да се крие в дупките.

73, Хари
Обикновен УКВ плебей



lz1yq
Мнения: 1311
Регистриран на: 01 ное 2006, 00:50
Местоположение: Plovdiv

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от lz1yq » 16 дек 2013, 10:24

Здравей Хари, би ли могъл да ми покажеш в писмен вид на кое заседание и на коя дата с протокол е това предложение, за да мога на следващото заседание да се повдигне отново. Мисля че предложението не трябва да остава в папките на заседанията а да се предвижи в най кратки срокове ако вече не е направено. Ще говоря също с Виктор Ценков на тази тема.

Крис



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: MS Sprint Contest 2013 - резултати

Мнение от LZ1NY » 16 дек 2013, 14:08

Здравейте, Хари и Жоро!

Да примем, че с предишните постове в тази тема, проблемът за максимално разрешените мощности за честоти 50 МХц и нагоре е поставен.... за сетен път.

Да потърсим коя ще е следващата стъпка.
Сигурен съм, че вие двамата и много други хора си мислят едно и също: как ние българските радиолюбители да участваме равностойно с другите радиолюбители.

Подготвяйки се за този разговор съм събрал данни, за това, какво е положението в други страни. Може да ги видите в прикачения файл...
max_power.pdf
(75.31 KиБ) Свален 361 пъти
Ако съвместно обсъдим и подготвим писмо до КРС предполам, че ще остане един приятен спомен от една съвместно свършена работа?
Предполагам и очаквам, че и други знаещи ще помогнат.
На срещите в Пловдив малко побъбрихме и на тази тема, и с други хора

Подготовката на предишните предложения от страна на БФРЛ към КРС (макар и дълго време протакана :-( ) за мен беше добър пример, как няколко души подготвиха материала, отговор на който чакаме всички.

До скоро!


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

Отговори