Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Комуникации над 30 MHz
ex-lz1bor
Мнения: 14
Регистриран на: 03 дек 2009, 11:38

Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от ex-lz1bor » 09 сеп 2012, 14:52

Във връзка с новото D-Star оборудване, предоставено от страна на българското дружество “Integra-A”Ltd., искам да изразя следното становище на федерацията и на нейните членове:

БФРЛ, в лицето на Георги Михайлов LZ1LSD - отговорник по репитърната мрежа - предложи пълно съдействие при конфигурирането и монтирането на лицата, които са взели дареното на БФРЛ D-STAR оборудване от ръководството на “Integra-A”Ltd.
Българската федерация на радиолюбителите притежава мрежа от аналогови репитри в цялата страна, разположени на стратегически обекти от категория 1 с осигурено двойно електрозахранване, денонощна охрана и мониторинг. По този начин е покрита повече от 80% от територията на Република България. Ние бихме желали в нашите определени за целта шкафове, с осигурена интернет връзка и 24ч. електро-захранване, да се монтира и D-STAR оборудването, за да дадем възможност на българските радиолюбители да се запознаят и започнат да използват тази технология. За съжаление, до този момент няма качествено работеща D-Star мрежа и определени лица отказват да приемат Федерацията за свой партньор в това начинание.

Българската федерация на радиолюбителите има основателни и сериозни притеснения, че лицата занимаващи се в момента с това оборудване имат комерсиални интереси да монтират дареното им D-Star оборудване на ски писти, голф игрища и т.н., с цел използване и продаване на цифрови услуги. С подобно поведение се ощетяват българските радиолюбители и нещо повече - спира се развитието на D-STAR, извличайки лични облаги от предоставеното от “Integra-A”Ltd оборудване, като го прави абсолютно недостъпно за широките маси.

Смятаме, че изграждането на работеща ICOM D-STAR репитерна мрежа в Република България е един от основните приоритети. За съжаление на територията на страната в момента на практика няма 100% функционални работещи ICOM D-STAR репитри. Поради тези проблеми, много от българските радиолюбители започват да закупуват платки от типа на mini HotSpot D-star и да изграждат собствени репитри на базата на YAESU радиа с 9600 интерфейс.

Българската федерация на радиолюбителите разчита на адекватна реакция при така стеклите се обстоятелства.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 09 сеп 2012, 17:19

Пиша като радиолюбител,който не ползва активно репитрите.Бих ги използвал в
момент на крайна нужда-при бедствия и аварии,когато е необходима помощ.
Има няколко принципни положения в горното изказване,които на мен са ми ясни,
но на голяма част от българските радиолюбители може би не им е ясно за какво
става въпрос.
1.
lz1bor написа:искам да изразя следното становище на федерацията и на нейните членове:
Становище на федерацията по даден въпрос се обсъжда и приема от УС на федерацията и се
изразява от Председателя на УС или упълномощен от него.По този въпрос федерацията е взела
становище преди повече от 2 години и бяха правени някакви постъпки за разрешаването му,може би
неуспешни за сега.
2.
lz1bor написа:БФРЛ, в лицето на Георги Михайлов LZ1LSD - отговорник по репитърната мрежа - предложи пълно
съдействие при конфигурирането и монтирането на лицата, които са взели дареното на БФРЛ D-STAR оборудване
от ръководството на “Integra-A”Ltd.
За вземането на нещо,което принадлежи на някой друг,си има съответното определение и съответните начини
за изясняване на въпроса.Мисля,че повдигането отново на този въпрос на форума само ще предизвика
непродуктивна полемика и "оплюване" по български,на което сме свидетели постоянно в ежедневието.
lz1bor написа: определени лица отказват да приемат Федерацията за свой партньор в това начинание.
Ако въпросното "нещо" е отнето противозаконно за какво партньорство става дума?
lz1bor написа:Българската федерация на радиолюбителите разчита на адекватна реакция при така стеклите се обстоятелства.
За масовия читател не е известно от кого очаквате адекватна реакция?
И както казват на някои сватбени ритуали- "Ако някой знае нещо да го каже веднага или да замълчи".
Предлагам заинтересованите лица да се съберат,изяснят,разберат и да няма негативни емоции във форума.
73


LZ1CY

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1FW » 09 сеп 2012, 17:53

LZ1CY написа: 1.
lz1bor написа:искам да изразя следното становище на федерацията и на нейните членове:
Становище на федерацията по даден въпрос се обсъжда и приема от УС на федерацията и се
изразява от Председателя на УС или упълномощен от него.
+1

Бързо питане - не виждам LZ1BOR сред членовете на БФРЛ. Аз ли недовиждам?



ex-lz1bor
Мнения: 14
Регистриран на: 03 дек 2009, 11:38

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от ex-lz1bor » 09 сеп 2012, 21:58

Стартирането на темата и текстът, написан по горе е съгласуван предварително с необходимите за това лица в БФРЛ.

Много моля трети лица, незапознати със ситуацията, да не коментират излишно :!:



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1FW » 09 сеп 2012, 22:12

Ами щом сам смяташ, че има нещо неясно за някого - хайде, ако обичаш, уточни го.
Уточни с кого си си говорил, защо те няма в списъка на платилите членски внос, защо точно ти публикуваш текст от името на БФРЛ?

А ако не искаш коментари не пускай теми тук. Това е форум.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 09 сеп 2012, 23:46

lz1bor написа:Стартирането на темата и текстът, написан по горе е съгласуван предварително с необходимите за това лица в БФРЛ.
LZ1CY написа:Мисля,че повдигането отново на този въпрос на форума само ще предизвика
непродуктивна полемика и "оплюване" по български,на което сме свидетели постоянно в ежедневието.
Моля по конкретно - с кого от ръководството на БФРЛ е съгласувано стартирането на тази тема и въпросния текст?????
Сигурен съм,че никой от тях не желае конфронтация,махленски разправии,особено на публично място,каквото е форума.
lz1bor написа: Много моля трети лица, незапознати със ситуацията, да не коментират излишно
Кои са двете лица,запознати със ситуацията,които ще се "дуелират" тук за сеир на останалите всички ние,третите лица????
Моля не злоупотребявайте с името на БФРЛ,ако има нещо с което ръководството на БФРЛ желае да запознае "аудиторията" -
има си хора и начини за това.
73


LZ1CY

ex-lz1bor
Мнения: 14
Регистриран на: 03 дек 2009, 11:38

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от ex-lz1bor » 11 сеп 2012, 02:17

LZ1CY, прочетох ваши мнения и по други сайтове и разбирам, че сте стриктен и добронамерен радиолюбител.
Ангел LZ1CY says:
2.Линка от директната честота 145.475 вече не работи и това е добре./надявам се знаете защо
там не трябва да има линк/ но линка на 145.425 продължава да работи/. Ретранслатора е регистриран като собственост и отговорност на физическо лице, т.е. на Ваше име и за да препредава някой сигнала на Вашия репитер той трябва да има Вашето съгласие /съгласно
“Техническите изисквания ….” на КРС./ Надявам се,че не сте давали подобно съгласие а ако
сте дали съгласие-вземете си го обратно. Ако все пак на някой му трябва линк UHF-VHF можете
да пробвате с наличния репитер на 145.725,при който се намира и апаратурата на Вашия линк.
Всичко това е по повод наближаващите състезания и очакваното спорадично прохождение на
УКВ обхвата,където тази комбинация от линкове ще бъде не особено полезна.
3.Ретранслатора излъчва голяма по обем и съдържание информация.Има противоречие със
същите “Технически изисквания” на КРС. Ако е необходима всичката тази информация може
да оформите радиолюбителски бюлетин,естествено със съответното съгласуване.
Гореизложеното с най добри чувства. Надявам се да съм бил полезен.Желая успех.
73 Ангел LZ1CY"
Но тук, кое по-точно не разбрахте?
Стартирането на темата и текстът, написан по горе е съгласуван предварително с необходимите за това лица в БФРЛ.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 11 сеп 2012, 09:37

lz1bor написа:LZ1CY, прочетох ваши мнения и по други сайтове и разбирам, че сте стриктен и добронамерен радиолюбител.
Благодаря за комплимента но като мен са още около 350 /за сега/ човека по списъка на членовете на БФРЛ, които уважават
федерацията,членуват по един или друг начин /чрез клубове или чрез дарения/ в нея,редовно си плащат членския внос и по един
или друг начин допринасят за доброто име на федерацията,стараят се да няма конфронтации и излишни емоции и се опитват да
помагат за развитието на радиолюбителството у нас в тези не особено лесни времена.
lz1bor написа:Но тук, кое по-точно не разбрахте?
Стартирането на темата и текстът, написан по горе е съгласуван предварително с необходимите за това лица в БФРЛ.
LZ1CY написа: Моля по конкретно - с кого от ръководството на БФРЛ е съгласувано стартирането на тази тема и въпросния текст?????
Сигурен съм,че никой от тях не желае конфронтация,махленски разправии,особено на публично място,каквото е форума.
Това не е ли достатъчно? Ако не е достатъчно то с нежелание питам като член на Контролния съвет на БФРЛ:
Кой от ръководството на БФРЛ Ви упълномощи да изложите това становище и този текст,които според мен ще доведат до поредната
порция негативни емоции и безполезно "чесане на езици" тук,на форума?
Мисля,че има и други по-културни и цивилизовани начини за уточняване на такива ноболели въпроси. С най-добри чувства и
адмирации към това,което правите за развитието на репитерната мрежа и новите технологии в полза на българските радиолюбители.
73


LZ1CY

ex-lz1bor
Мнения: 14
Регистриран на: 03 дек 2009, 11:38

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от ex-lz1bor » 11 сеп 2012, 14:07

Предполагам това ще изясни нещата.
Последна промяна от ex-lz1bor на 11 сеп 2012, 16:14, променено общо 1 път.



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 11 сеп 2012, 14:31

Както казват юристите - Благодаря,нямам повече въпроси.
73


LZ1CY

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 12 сеп 2012, 10:37

А,а,а така не става!!!!! Защо "скрихте зайчето,което извадихте от ръкава"?????
Хората така ще си помислят,че влизам в тайни споразумения.Моля "факта" на масата!
Не може да покажеш нещо и след 1 час да го скриеш.Как ще разберем истината,
ами ако това не е верно? А ако някой е п.... на криво може да каже какво има предвид.
73


LZ1CY

Assen-LZ2HQ
Мнения: 60
Регистриран на: 13 юли 2008, 09:56
Местоположение: София

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от Assen-LZ2HQ » 13 сеп 2012, 11:23

И на мен ми стана интересно. Покажете зайчето. И аз имам същото мнение, че заформилата се дружинка около LZ1LSD вършат непрозрачни неща с цел облагодетелстване. Монтират техника дори и там където яма смисъл, да не говорим колко от устройствата работят коректно и могат да се използват. В много от случаите дори са източник на QRM !



ex-lz1bor
Мнения: 14
Регистриран на: 03 дек 2009, 11:38

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от ex-lz1bor » 14 сеп 2012, 01:38

Assen-LZ2HQ написа:Монтират техника дори и там където яма смисъл, да не говорим колко от устройствата работят коректно и могат да се използват. В много от случаите дори са източник на QRM !
Посочете конкретно къде според вас няма смисъл да се слага техника и къде е сложена техника, която не работи коректно и предизвиква QRM..??

...Та да се върнем на темата - БФРЛ, чрез LZ1LSD, предложи пълно съдействие за конфигурирането и инсталирането на предоставеното на Невен Георгиев - LZ1JNG и Ивайло Дочев - LZ1IDD D-STAR оборудване от ръководството на Integra-A Ltd. През 2009г. е даден първият D-STAR репитър на Lz1JNG. До този момент той и LZ1IDD не внасят яснота по въпроса защо отказват да приемат БФРЛ за свой партньор при инсталирането на D-STAR репитрите на стратегическите точки при другата любителска техника, вече инсталирана от LZ1LSD и още няколко човека.



LZ2A54

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ2A54 » 14 сеп 2012, 08:50

Абе какво има да се церемоните с тях.Давайте ги на компетентните органи,
ако не всеки има право да си цвъка репитри... няма значение B, C или D са.
Ако правят QRM на любителските честоти, или ползват любителските честоти за
други нужди са вътре и с 2-та крака.
.........................
Живели сме и без D репитри и продължаваме да живеем.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ3NY » 14 сеп 2012, 15:21

lz1bor написа: Българската федерация на радиолюбителите притежава мрежа от аналогови репитри в цялата страна, разположени на стратегически обекти от категория 1 с осигурено двойно електрозахранване, денонощна охрана и мониторинг.


Браво! Най-после официален смислен отговор от БФРЛ, разсейващ всякакви подозрения относно собствеността на мрежата и изградените ретранслатори. Толкова приказки се изприказваха, а те хората през това време работили здраво!

Би било хубаво ако УКВ менажера пусне един списък с притежаваните от БФРЛ ретранслатори, за да се знае къде има или няма покритие. Може да има някой желаещ да сложи техника за покритие на "белите" петна. Има ли някъде карта на белите петна?

lz1bor написа: Българската федерация на радиолюбителите има основателни и сериозни притеснения, че лицата занимаващи се в момента с това оборудване имат комерсиални интереси да монтират дареното им D-Star оборудване на ски писти, голф игрища и т.н., с цел използване и продаване на цифрови услуги. С подобно поведение се ощетяват българските радиолюбители и нещо повече - спира се развитието на D-STAR, извличайки лични облаги от предоставеното от “Integra-A”Ltd оборудване, като го прави абсолютно недостъпно за широките маси.
Не можах да разбера. Значи един частник в лицето на Аглика предоставя един D-star ретранслатор за стопанисване на друг частник в лицето на LZ1JNG. Понеже първия частник явно е доволен от работата на първия ретранслатор, му предоставя за монтаж и втори такъв. Тези ретранслатори си имат официални лицензи и отговорници, които отговарят за работата им и да следят дали работят в рамките на лицензите си. Какво общо има БФРЛ в цялата работа? Може би аз не съм разбрал нещо.

Интересно ми е, какво ли е мнението на собственика на двата D-Star ретранслатора?


73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 14 сеп 2012, 20:13

Започна да става объркано. Няколко уточняващи въпроса към LZ1BOR:
След като сте упълномощен от най високо ниво да се занимавате с тази тема,
Моля уточнете няколко разминавания в някои от постовете.
lz1bor написа:...Та да се върнем на темата - БФРЛ, чрез LZ1LSD, предложи пълно съдействие за конфигурирането и инсталирането на предоставеното на Невен Георгиев - LZ1JNG и Ивайло Дочев - LZ1IDD D-STAR оборудване от ръководството на Integra-A Ltd.
lz1bor написа:БФРЛ, в лицето на Георги Михайлов LZ1LSD - отговорник по репитърната мрежа - предложи пълно съдействие при конфигурирането и монтирането на лицата, които са взели дареното на БФРЛ D-STAR оборудване от ръководството на “Integra-A”Ltd.
lz1bor написа:Българската федерация на радиолюбителите има основателни и сериозни притеснения, че лицата занимаващи се в момента с това оборудване имат комерсиални интереси да монтират дареното им D-Star оборудване
Първо се говори за "дареното на БФРЛ....от ръководството на Интегра" , след това се говори "предоставеното на ХХХХХ и УУУУУ оборудване от
ръководството на Интегра" и накрая за "дареното им оборудване" Кое от тези три твърдения от един и същи упълномощен от БФРЛ автор е верното?
Коя от двете страни има официален документ от Интегра-протокол за дарение със съответните подписи и печати? Който покаже "докимента" той е собственик на оборудването.
lz1bor написа:лицето на Георги Михайлов LZ1LSD - отговорник по репитърната мрежа
В БФРЛ няма такова определение,най близкото до него е " отговорник по направление УКВ" или както се нарича УКВ секция. На гърба на отговорника
на УКВ секцията е всичко свързано с УКВ ,включително и репитерната мрежа. Интересно е какво пише в регистъра на КРС за лиценза на тези репитри-
на кого са регистрирани - на БФРЛ с отговорник на репитера частно лице или само на името на частно лице? Абстрахирам се от несъвършенството
на Техническите изисквания,което позволява частни лица да притежават репитри.По принцип репитера е "колективна или клубна станция"
а не лична радиостанция /естествено,това е мое лично мнение,не ангажирам никого/
LZ3NY написа:Интересно ми е, какво ли е мнението на собственика на двата D-Star ретранслатора?
На много хора ще бъде интересно още повече ако те са законни собственици /с документ/ на двата ретранслатора.
73


LZ1CY

LZ1LGG
Мнения: 45
Регистриран на: 14 ное 2010, 10:04
Местоположение: KN12QR
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1LGG » 14 сеп 2012, 22:06

Момчета, кЪк я мислите тази работа?
Младите четат гугъл и като намерят цялото недоразумение и дребни заяжданици, ще почакате млади попълнения.
Срамна работа. Повече няма да коментирам нито дали е прави или не Жоро, нито дребните игрички на МТТ... Тъпа работа и никва идея нещо да се случи.



LZ1JNG
Мнения: 110
Регистриран на: 27 дек 2009, 22:12

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1JNG » 17 сеп 2012, 00:14

Здравейте на всички участници в тази тема и се извинявам за закъснението на отговора ми !! Нямам честта да познавам LZ1BOR и ще се опитам да отговоря на зададения от него въпрос, макар да издава някаква нервност в питането си, която едва ли е от това, че не може да ползва D-Star мрежата която коментира !!
LZ1BOR не мога да разбера, защо позицията която заемаш е като че ли БФРА е на абонамент във фирма Интегра ??? Собственикът на фирмата е решил да предостави репитер някому и го е предоставил...!! Не разбирам защо е тази реакция ?? БФРА трябва да бъде доволна от даренията които са направили за радиолюбителите и трябва да проявява такт там където дарението не се отнася за нея, просто не всички са нейни членове, което не ги лишава от това да са радиолюбители или да поставят репитри предоставени им от Интегра!! За щастие аз съм радиопрофесионалист, просто защото съм инженер по комуникации от 22 години и смятам, че трудно ще изпадна в такова заблуждение, че да проваля D-Star мрежата в България !! :):)
Георги Михайлов LZ1LSD - отговорник по репитърната мрежа - предложи пълно съдействие при конфигурирането и монтирането на лицата, които са взели дареното на БФРЛ D-STAR оборудване от ръководството на “Integra-A”Ltd. - Извинявам се LZ1BOR ти присъства ли на такова предложение....и какво точно ми е предложил Жоро ??? Не мога да разбера и защо този въпрос не задава LZ1LSD щом той ми е предлагал...не разбирам !! :oops:
LZ1BOR мисля, че някой просто елегантно те "употребява" използвайки добронамереността ти към делото. За твое успокоение, има срещи на групата която ползва D-Star и последната беше само преди седмици и там имаше и членове на Федерацията!! На тази среща беше обсъдено почти всичко, дори въпросните "платки" както ти ги наричаш и от които в София и Пловдив работят експериментално общо 4, но още не са обявени (честоти и местоположение).
Също така личи, че не си добре информиран и от факта че явно не следиш работещите и два репитера в администрацията на D-Star мрежата, което силно оборва твоите притеснения, подсети ме да те регистрирам.Обещавам, че следващият път ще те поканя специално, просто не съм те чувал на D-Star репитера, а уговорките течаха там, може би не го ползваш и затова не си разбрал ?
Репитера за който питаш е предоставен лично на мен и LZ1IDD от Интегра за въвеждане в експлоатация и не е за никакви комерсиални цели !!!
Причината е може би, защото първият го въведохме в действие успешно и намерихме място за него, там където дори и LZ1LSD се съмняваше, че ще успеем и това беше преди почти 3 години.
По отношение на D-Star мрежата, за която така драматично се притесняваш -станциите от този тип са много малко все още в България и няма масовост, а и няма голям наплив поради финансовото положение на радиолюбителството ! Знаеш, че хората не мърдат по-далече от китайката....??? Желанието на всички е да се сложат повече репитри, но при цена от 2500 евро за репитер и то само за един модул, едва ли ще са масово. За съжаление това не са досегашните репитри уж купени, ама почти подарени за по 200 лева !! Така, че на фирми като Интегра, която непрекъснато предоставя материалната си база и прави тези дарения трябва да се отнасяме с уважение и внимание !!
Това включва и твоето питане LZ1BOR, репитера е на Интегра и не е даряван на федерацията, нали няма да успориш това..??
Така, че питането ти като представител на БФРА което беше успорено от пишещите във форума трябва да бъде от отговорника LZ1LSD, а не от теб..!!! Второ при положение, че репитера не е даден на БФРА такъв въпрос не може да бъде задаван и от него (за сведение той попита Интегра няколко пъти и му беше отказано), може да бъде зададен само от страна на Интегра, а повярвай те са в пълна информираност !! Мисля, че направих обширен коментар и мисля да затворя този пост. Ако има питания, по темата за D-Star мрежата нека бъде темата D-Star иначе с тези гръмки заглавия....но пък от друга страна няма лоша реклама !! :D
За да не бъда неконструктивен ако БФРА иска да съдейства нека Жоро-LZ1LSD звънне, когато му е удобно (има моят телефон, срещали сме се неведнъж). Подобен разговор се води с отговорника, защото отговорностите се размиват, подобно на тези писания. Ще очаквам обаждане !!
Благодаря на всички за сдържаността на тона и културата която проявиха !!
LZ1JNG
73 !!

P.S И в момента на писане на поста към двата репитера(единият тест вариант) са се свързали общо 6 инициала с LZ.... !! :D



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ3NY » 17 сеп 2012, 08:47

Да. За съжаление, май ще трябва да си взема думите обратно.

Чудя се само как БФРА с общо 7 ретранслатора на VHF и UHF успя да покрие 80% от България? От списъка е видно, че БФРЛ е изгубила и такива позиции като Черни връх и връх Ботев.

73!
Прикачени файлове
Repeaters_CRC_201209.pdf
(66.29 KиБ) Свален 714 пъти


Value has a value only if its value is valued.

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1FW » 17 сеп 2012, 10:14

LZ3NY написа:Да. За съжаление, май ще трябва да си взема думите обратно.
Защо ти? Някой друг или трябва да си вземе думите обратно или да приведе действителността в съответствиие с написаното от него.

Думите отлитат, написаното остава.
lz1bor написа:Българската федерация на радиолюбителите притежава мрежа от аналогови репитри в цялата страна, разположени на стратегически обекти от категория 1 с осигурено двойно електрозахранване, денонощна охрана и мониторинг. По този начин е покрита повече от 80% от територията на Република България.
lz1bor написа: Стартирането на темата и текстът, написан по горе е съгласуван предварително с необходимите за това лица в БФРЛ.
Да не би сега пък да се окаже, че написаното от LZ1BOR е лично негово мнение?
:)



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 17 сеп 2012, 11:30

До LZ1BOR:
За пореден път моля покажете на форума отново документа,с който ръководното
лице от БФРЛ дава съгласие да се публикува от Вас този текст, т.е. упълномощава
Ви за това.Естествено,ако документа е автентичен. Виждате сам,че реакцията не е
много адекватна,каквато очаквахте.Ако ръководното лице вече се е прибрало и е
запознат с тази тема - моля да вземе отношение и с това въпроса да приключи.
LZ1LGG написа: нито дребните игрички на МТТ...
Е,па много Ви е страх от това "МТТ". Аз дори не знам какво е това. Радиолюбителството
не трябва да става "терен" нито за дребни нито за едри игрички.
73


LZ1CY

LZ1LGG
Мнения: 45
Регистриран на: 14 ное 2010, 10:04
Местоположение: KN12QR
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1LGG » 17 сеп 2012, 23:12

LZ1CY, точно за това (игричките и игрите) иде реч.
Потърси "МТТ" с търсачката на форума, 3тият или 4ти линк.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ3NY » 20 сеп 2012, 09:31

LZ1LGG написа:Потърси "МТТ" с търсачката на форума, 3тият или 4ти линк.
Моля, дай по-точен линк. Не откривам кой от резултатите е свързан с тази тема.

LZ1BOR какво стана с картинката?


73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1VPT
Мнения: 13
Регистриран на: 14 юни 2011, 12:13
Местоположение: София

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1VPT » 20 сеп 2012, 20:26

LZ1JNG написа:Благодаря на всички за сдържаността на тона и културата която проявиха !!
LZ1JNG
73 !!

P.S И в момента на писане на поста към двата репитера(единият тест вариант) са се свързали общо 6 инициала с LZ.... !! :D
Невене, може ли да дадеш информация на кои честоти може да се ползват тези два репитера. Аз лично притежавам D-Star радио и с теб сме се чували и правили проби.
В момента не мога да задействам репитера на 434.145 MHz ?

Поздрави,
LZ1VPT




LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ3NY » 27 сеп 2012, 08:23

За да бъдем коректни до край (поне част от участниците в темата) да допълня, че двата D-star ретранслатора са собственост на Интегра-а и не са предоставяни на БФРЛ или на други организации.

73


Value has a value only if its value is valued.

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1CY » 27 сеп 2012, 09:02

Благодарности за точната информация /поне от мен/. Е,сега мога отново да
кажа "Благодаря,нямам повече въпроси". Надявам се по този начин вече да
свърши този "панаир" по тази тема. Може би трябва някаква "червена" точка
за някой или някакъв вид предупреждение от страна на администрацията.За
съжаление,всеки иска да вземе или да ползва това,което не е негово,типично
по български.
73


LZ1CY

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ3NY » 27 сеп 2012, 10:19

Според мен не трябва да се спира тази тема, а да се изкара на първа страница. Някой прави хората на маймуни. Утре ще вземе да определя и кой е истински радиолюбител и кой не е.

Странна ми е и липсата на каквато и да е официална реакция от БФРЛ по въпроса.

73!


Value has a value only if its value is valued.

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1NY » 27 сеп 2012, 11:22

На 24.09.2012 година от 13 часа се проведе работна среща по въпросите за D-star репитрите, предоставени за ползване от Интегра-А ЕООД

Присъстваха:
Аглика Йонова - управител на Интегра-А ЕООД
Виктор Ценков LZ3NN - председател на БФРЛ
Виктор Маринов LZ1NY - от УС на БФРЛ
Невен Георгиев LZ1JNG - отговорник на LZ0DSR
Ивайло Дочев LZ1IDD - отговорник на LZ0DVB
Георги Михайлов LZ1LSD
Стефан Александров LZ1WDX
Янко Кръчмаров LZ1PRO
Иван ( в скоро бъдеще - LZ1BOZ)

LZ1BOR не присъства на тази среща, не го и познавам лично... само от неговите публикации са ми впечатленията :)
По служебни причини Янко напусна срещата половин час след началото, а аз - след около час.
Началото на срещата започна с изказвания от страна на Невен и Георги и разглеждане на някои постъпки от близкото минало на страните.
Аглика заяви, че нейното желание е тези репитри да работят и да се ползват от радиолюбителите, а не да бъдат повод за дрязги, недоразумения и/или разни амбиции.
Запознатите с материята обсъдиха и някои чисто технически особености на тези репитри.

Срещата е приключила преди 17 часа , доста дълго след моето напускане.
Имам някакви сведения, че страните са постигнали някакво разбирателство и имат изградени намерения за бъдещи действия.
Това мое писание не представлява официална реакция от страна на Федерацията.
Повече информация - не знам за сега кой може да даде.


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

lz1kz
Мнения: 300
Регистриран на: 31 авг 2006, 14:24
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от lz1kz » 29 сеп 2012, 23:13

Най сетне нещо съществено!
Отдавна работя с фирма Интегра и съм уверен, че винаги е правила всичко възможно за подпомагане на радиолюбителството в България. Само че и при този случай излиза следствието от правилото "Няма ненаказано добро...". Поради това искам да призова LZ1BOR да престане с тези емоционални изблици-провокации и да комуникира повече със съответните хора, преди да повдига въпрос за несъществуващ проблем. Респект и уважение към LZ1LSD - Жоро и групата, която постави на ново, по високо ниво аналоговата репитерна мрежа в страната и затова още повече ме радват резултатите от разбирателството с D-Star-екипа.

73,Бат Влади, Бригадир на Панаир... :lol: :D


"Безжичният телеграф не е труден за разбиране. Обикновеният телеграф прилича на много дълга котка. Дърпате опашката в Ню Йорк и тя измяуква в Лос Анджелис. Безжичният е същото нещо, но без котката."
А.Айнщайн

LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1BB » 16 окт 2012, 13:48

LZ1NY написа:На 24.09.2012 година от 13 часа се проведе работна среща по въпросите за D-star репитрите, предоставени за ползване от Интегра-А ЕООД...Срещата е приключила преди 17 часа , доста дълго след моето напускане. Имам някакви сведения, че страните са постигнали някакво разбирателство и имат изградени намерения за бъдещи действия....Повече информация - не знам за сега кой може да даде.
Хайде де. Темата е важна и интересна. Осведомете ни какво се реши за бъдещето на новото D-Star оборудване предоставено от "Integra-A" Ltd.?



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от lz1wdx » 17 окт 2012, 12:44

LZ1BB написа: Хайде де. Темата е важна и интересна. Осведомете ни какво се реши за бъдещето на новото D-Star оборудване предоставено от "Integra-A" Ltd.?
Да среща имаше и поне според мен беше доста ползотворна :D бяха изгладени недоразуменията които се бяха получили .
Реши се Невен да занесе в Интегра единият ретранслатор за проверка и финални настройки след което ще бъде качен на връх Ботев и пуснат в експлоатация.
Винаги е по добре нещата да се случват очи в очи всеки да изложи възгледите си и на края да се стигне до решение от което всички да са доволни .
Последна промяна от lz1wdx на 21 окт 2012, 01:12, променено общо 1 път.


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ1JNG
Мнения: 110
Регистриран на: 27 дек 2009, 22:12

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1JNG » 20 окт 2012, 23:57

Мислех, че темата е приключила, но ще трябва да направя някой доуточнения, които се налагат а смятах да пропусна.
1.На срещата стана ясно, че репитера не е даряван на БФРА и остава собственост на Интегра -А
2.Репитера е предоставен от "Интегра-А" на мен LZ1JNG и LZ1IDD за администрация в D-Star мрежата, което беше направено и преди
срещата
!
3. На срещата беше поставен въпросът, защо се забавя качването и защо това не стане, на вр.Ботев след като БФРА има разрешение за ползването
на това централно място ?

След изчистването на недоразуменията, които спираха досегашният диалог, което именно беше пречка и от което всички страни са губещи,
беше решено:
Репитера се качва на вр.Ботев с инициал както до сега LZ0DVB и отговорник LZ1IDD като се ползва разрешението на БФРА от НУРТС-България.
Правя това доуточнение, защото не мисля че на срещата е взимано решение "да връщам нещо в Интегра-А"...както и не е последвало такова !!
Това за което LZ1WDX навярно пише, е желанието ми за измерване на параметрите на приемната част на репитера за която отдавна бях помолил Аглика Йонова в качеството си на управител и което беше дискутирано от мен на срещата като причина.
Измерването го направихме преди седмица и репитера отново ни бе предоставен до качването на вр. Ботев, което започна днес от LZ1LSD и което смятам, че е добро доказателство за решен проблем.
С всичко друго написано за срeщата и пояснено от Стефан съм абсолютно съгласен. Смятам, че отговорът е изчерпателен за всички, в това число и за
LZ1BB. Смятам също, че ако съм допуснал неточност в обяснението си ще бъда опроверган от следните три авторитетни лица и ако няма такова са безсмисленни, по-нататъшни въпроси и отговори. :)
Аглика Йонова - управител на Интегра-А ЕООД
Виктор Ценков LZ3NN - председател на БФРЛ
Виктор Маринов LZ1NY - от УС на БФРЛ
Желая на всички по нататъшно приятно ползване на D-Star мрежата !! :D
73 !!
P.S Към администратора. Смятам, че тази тема се изчерпа и първото и място във форума е безсмисленно..има къде къде по-стойностни неща.



lz1wdx
Мнения: 356
Регистриран на: 25 ное 2010, 10:11
Контакти:

Re:Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от lz1wdx » 21 окт 2012, 11:50

Новият D-Star е качен вече на връх Ботев и работи 439.550 -7.6 DV.


П.С. Ако пак някой ми изтрие поста да си прочете правилата които е написал че да не стане някоя грешка с форума :wink:


73de LZ1WDX /Стефан Александров/

LZ1BB
Мнения: 207
Регистриран на: 31 авг 2006, 10:48
Местоположение: София

Re: Новото D-Star оборудване предоставено от Integra-A”Ltd

Мнение от LZ1BB » 21 окт 2012, 12:04

LZ1JNG написа:Репитера се качва на вр.Ботев с инициал както до сега LZ0DVB и отговорник LZ1IDD като се ползва разрешението на БФРА от НУРТС-България.
Благодаря за изчерпателния и информативен отговор. Ще направя малко офтопик, но мисля, че е необходимо. Виж как започна темата. Явява се един неизвестен човек и ни в клин, ни в ръкав се изцепва, че изразява становището на федерацията и нейните членове:
lz1bor написа:Българската федерация на радиолюбителите има основателни и сериозни притеснения, че лицата занимаващи се в момента с това оборудване имат комерсиални интереси да монтират дареното им D-Star оборудване на ски писти, голф игрища и т.н., с цел използване и продаване на цифрови услуги. С подобно поведение се ощетяват българските радиолюбители и нещо повече - спира се развитието на D-STAR, извличайки лични облаги от предоставеното от “Integra-A”Ltd оборудване, като го прави абсолютно недостъпно за широките маси.
След това започва едно тука има, тука нема, вади се зайче , скрива се зайче, следват препирни, престрелки и дуели. Уж няма нищо, но пък заради това нищо се събират такива отговорни хора като Управителя на Интегра-А и Председателя на УС на БФРЛ. И всичко заглъхва. Ни вопъл, ни стон. За да не тръгват слухове нещата трябва да са прозрачни и теми като тази, започнали по този начин трябва да се завършват с подробна информация за развитието на нещата без подканяне и недомлъвки.

По темата. Не казахте точно какво е в основата на спора и остава само да гадаем дали това не е получаването на допуск за обекта на НУРТС на вр. Ботев от човек различен от група на LZ1LSD, който лично да инсталира D-Star репитъра. С което да получи възможност да види какво вече е инсталирано от името на федерацията.

Искрено се надявам географските координати в разрешителното на LZ0DVB да съвпадат с тези на Връх Ботев, както и да няма конфликт между присъствието на D-Star техниката в шкафа определен за техника на БФРЛ и договора и с НУРТС. Аз определено съжелявам, че точно D-Star репитъра се използва като повод за експресното качване точно този, отбелязвам този, а не предишния или следващия уикенд. Някак странно това става часове след като избухна скандал за наличието на недоговорена техника в обектите на НУРТС, която не е федерационна, но е инсталирана от нейно име, а за използването и се събират такси.

Лошото е, че някак покрай цялата работа ще стане и дума за D-Star репитъра. Ще е жалко покрай сухото да изгори и суровото и да се опорочи една наистина добра инициатива от страна на Интегра-А и групата начело с LZ1JNG. Мисля, че щеше да е по-добре да изчакате малко с качването и да не се обвързвате с другата група, чиито действия са вече доказано меркантилни.



Отговори