R-1, ретранслатора на Витоша

Комуникации над 30 MHz
LZ1RF
Мнения: 385
Регистриран на: 13 май 2009, 17:47
Контакти:

R-1, ретранслатора на Витоша

Мнение от LZ1RF » 30 юли 2012, 10:36

Поставям този въпрос на вниманието на Председателя на УС на БФРЛ и СПЕЦИАЛНО на LZ1LSD.
Жоро, по твоя инициатива и с разрешение на Виктор Ценков бе спрян действащия от 1984 год. ретранслатор на Черни връх - R-1. Независимо от обещанието ви, че ще бъде възстановена работата му това не се случва. Искам да ви напомня, че освен всичко друго този репитър има и социално действие. През него се чуваха много раздиолюбители, които нямат материалните възможности за двубандери или нова апаратура на високия обхват. Да, такива като Серго, дедо Жоро, Кашера и други са част от историята ни и неразделна част от българското радиолюбителство, което вие лишихте от възможност за социални контакти. На тях им е трудно да си плащат даже сметките за телефон да не говорим за транспорт и придвижване.
Жоро, дано не ти се налага да изпитваш това, което те изпитват, лишени от нещо кето са ползвали десетки години и което се е превърнало в неразделна част от живота им.
Обръщам се официално към председателя на УС на БФРЛ и към теб максимално бързо да се възстанови работата на R-1.
В случай, че не желаете или не можете, честотата да бъде преотстъпена на Софийския радиоклуб - LZ1KAA, който /поемам личен ангажимент/ ще осигури апаратура и ще възстанови работата на репитера.
Призовавам ви в най-кратък срок да отговорите на това обръщение за да можем да предприемем необходимите действия за възстановяване работата на репитера.
Милчо Миланов - LZ1RF



LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: R-1, ретранслатора на Витоша

Мнение от LZ1CY » 30 юли 2012, 16:28

Мислиш ли,че на някой от управляващите в РъБъ /от горе до долу/ му пука за пенсионерите и хората с увреждания?
Мислиш ли,че тези млади момчета,с големите джипове, познават Серго,дедо Жоро и Кашера? Всичко е тръгнало в
някаква странна посока,не знам дали е най правилната. Ето,аз и още 5 човека не сме получавали QSL картички
повече от 3 месеца и то не за първи път. Ще трябва да задавам отново неудобни въпроси но вече нямам желание,
изморих се.
73


LZ1CY

lz3kf
Мнения: 99
Регистриран на: 20 апр 2010, 18:52

Re: R-1, ретранслатора на Витоша

Мнение от lz3kf » 30 юли 2012, 17:50

73!
Последна промяна от lz3kf на 21 авг 2015, 09:27, променено общо 1 път.



LZ1VPT
Мнения: 13
Регистриран на: 14 юни 2011, 12:13
Местоположение: София

Re: R-1, ретранслатора на Витоша

Мнение от LZ1VPT » 20 сеп 2012, 21:01

Ще си позволя кратък отговор тук, макар и темата да е стара.
Лично аз също участвах в поставянето на апаратурата на Черни Връх зимата, но имаше проблем с R1 (както съм писал в една друга тема тук) и той бе свален докато се установи от къде идва проблемът.
За съжаление, по независещи от нас обстоятелства, достъпът до местоположението на апаратурата на Черни връх бе силно ограничен, изискващ определен набор от документи за всяко лице, включително свидетелство за съдимост, психотест и т.н. и това допълнително усложни нещата.

За ваше сведение аз личнo познавам Серго LZ1SE и нямам джип (за мое съжаление), а карам обикновен Голф 2 на 22 години...
В момента R1 работи от друга локация, докато не се решат гореспоменатите проблеми (включително и в другата тема).
Надявам се това отговаря изчерпателно на Вашите въпроси.

73
LZ1VPT



LZ1VPT
Мнения: 13
Регистриран на: 14 юни 2011, 12:13
Местоположение: София

Re: R-1, ретранслатора на Витоша

Мнение от LZ1VPT » 24 ное 2012, 10:38

R1 вече работи.



Отговори