Репитрите в страната - чии са?

Комуникации над 30 MHz
lz4ny
Мнения: 22
Регистриран на: 20 юли 2009, 10:59
Местоположение: Враца, KN13SF
Контакти:

Re: Репитрите в страната - чии са?

Мнение от lz4ny » 25 окт 2012, 16:03

Относно отговора на lz3nn искам да му се извиня ако по някакъв начин съм се изразил и съм го засегнал, тъй като той е човека който най много е съдействал относно рипитърната мрежа, включително и цифровата част.
За да не остана неправилно разбран, финансови средства официално от федерацията не са искани относно APRS , и не е получаван отказ тъй като такива не са поисквани а е имало съдействие от тях относно развитие на мрежата.
За приходите и разходите на федерацията аз лично нямам директно отношение, тъй като не съм контролен орган и се съгласявам с мнението на LZ3NN че финансовите средства се изразходват относно това за което са предвидени, просто и аз както и някой други радиолюбители след като чета мнение на LZ1BB че след като една техника не е на федерацията какво прави там, е нормално да реагирам след като федерацията не е имала финансовата възможност да монтира такава, но не мога да оспоря мнението че след като спонсор определя предназначението на определени средства е нормално федерацията да се съобрази с това.
Относно това за искане на пари за достъп до APRS за мен е изненада, тъй като мрежата е децентрализирана, тоест всяка точка работи сама за себе си като подсигурява останалите, и идеята на мрежата е да е достъпна за всеки лицензиран радиолюбител, винаги е било ясно че който желае може да помага на доброволни начала като ще знае в какво или за какво са били вложени средствата, лично аз относно APRS мрежата средства или пари никога не съм искал или помислял да искам, и каквото мога опитвам да помагам и да не преча за развитието, защото най-лесно е да се разбие или унищожи нещо което е направено и работи.
Надявам се че подобни спорове като горния няма да продължават а ще се мисли само относно това как да се подобряват нещата относно радиолюбителските мрежи.

73, Миро LZ4NY



LZ2FP
Мнения: 70
Регистриран на: 12 апр 2012, 10:46

Re: Репитрите в страната - чии са?

Мнение от LZ2FP » 25 окт 2012, 21:07

Репитера е на този, който има документ за собственост на репитера, инсталирал го е и го поддържа.
Последна промяна от LZ2FP на 22 юли 2014, 22:18, променено общо 1 път.



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: Репитрите в страната - чии са?

Мнение от LZ1FW » 25 окт 2012, 21:47

LZ2FP написа:...подочух, че имало някакви ваучери, само че бързо са се покрили нещата. Ако пък се налага и цензура под разни предтексти...
Няма такива ваучери реално, а дали има цензура сега ще разберем много бързо.

Ваучерите бяха пуснати в раздела "Пазар" на сайта на БФРЛ от шегаджии. След което същите тези хора дълго се забавляваха по репитрите, като пускаха пиперливи закачки по темата.
Обявата сама по себе си е закачка с някои от носителите на инициали с еднакви букви. :D
Обявите изглеждаха ето така:
http://www.lz1fw.com/other/vaucher1.png
http://www.lz1fw.com/other/vaucher2.png

Пак повтарям - тези ваучери нямат нищо общо с реалността.



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Репитрите в страната - чии са?

Мнение от LZ3NY » 25 окт 2012, 22:28

LZ1FW написа:Пак повтарям - тези ваучери нямат нищо общо с реалността.
Имат Сашо. Имат защото прекалено много бях разпуснал хората. Да не се мъчат да чакат някой да им провери каквото продават и да го одобри. Отдавна очаквах момента, в който ще стане издънка там и накрая стана от "шегаджии". Заради тези шегаджии, днес говорих с Тони и пазара отново ще бъде заключен и обява ще се пуска след одобрението на Тони. Когато има време човека ще ги пуска.

73!
п.п. Човек оценява какво има чак след като го загуби. Така сме устроени хората.


Value has a value only if its value is valued.

Отговори