БЧК

Комуникации над 30 MHz
LZ1JNG
Мнения: 110
Регистриран на: 27 дек 2009, 22:12

БЧК

Мнение от LZ1JNG » 15 ное 2011, 17:28

В събота по БТВ в новините даваха репортаж за БЧК. В предаването показаха техниката с която работят. Интересното е, че техниката беше новичка, а преди ползваха доста остаряла. В опита ми по хижите, съм виждал какво ли не. Някой знае ли честотите на които работят сега?
Писах и в другия форум ама явно никой не знае, да видим тук. :)



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: БЧК

Мнение от LZ1FW » 15 ное 2011, 21:30

Работят на УКВ, малко над двуметровия любителски обхват. Техниката им е подновена преди пет-шест години (може и повече да са). Преди това бяха с ЛЕН-ове на 50 MHz.
Разговарял съм със спасители от планинската спасителна служба. Те се отнасят МНОГО ревниво към честотите си и изобщо не им допадат идеите някой да им "помага" там. Имай го предвид.

Линк към репортажа:
http://www.btv.bg/news/bulgaria/institu ... _BChK.html



lz2vak
Мнения: 48
Регистриран на: 03 авг 2011, 20:42

Re: БЧК

Мнение от lz2vak » 15 ное 2011, 21:56

LZ1JNG написа:В събота по БТВ в новините даваха репортаж за БЧК. В предаването показаха техниката с която работят. Интересното е, че техниката беше новичка, а преди ползваха доста остаряла. В опита ми по хижите, съм виждал какво ли не. Някой знае ли честотите на които работят сега?
Писах и в другия форум ама явно никой не знае, да видим тук. :)
Здравей, прегледай тази тема http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board= ... apsed&sb=1 има постинг с честоти в диапазона 147-157MHz.
Хижите мисля, че си ползват още лиценза на БТС, т.е. все още са с лен(където работи разбира се)или GSM.
73



LZ1JNG
Мнения: 110
Регистриран на: 27 дек 2009, 22:12

Re: БЧК

Мнение от LZ1JNG » 22 ное 2011, 13:23

Аз не мога да разбера нещо друго....какво пазят "ревниво" БЧК....??? :shock: Ще им вземем честотите ли или ще вземем да разберем кой е пил чай и кой не...?? Глупости, проблема е като във всичко друго...българина страда от шпиономания......Проблема е в това, че така като те знаят къде си, каква ти е честотата може да ти потърсят сметка, защо си правил това или онова. :) Погледнете какво став в обществото...престъпниците бягат от телевизията като ги дават, а не се страхуват от полицията...хората обичат да бъдат АНОНИМНИ !!! НО ТОВА Е ПОВЕДЕНИЕТО НА СЛАБИЯ ЧОВЕК ....който има за какво да се притеснява !! Така мисля аз, защото в БЧК няма класифицирана информация, а трябва да има стремеж за помощ..!! Аз дори се съмнявам дали се плащат честотите..което мисля, че един от причините за тази ревнивост към информацията...?? :)



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: БЧК

Мнение от LZ1FW » 22 ное 2011, 19:18

LZ1JNG написа:трябва да има стремеж за помощ
Помощта основно се иска през 112.
На честотите на БЧК и ПСС не сме желани и никой не иска да му "помагаме" там. Понеже сигурно изобщо не ми вярваш - попитай лично някой планински спасител за мнението му по въпроса. Освен всичко друго има и Технически изисквания за осъществяване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба (304.18 KB)
http://www.crc.bg/files/_bg/Tech_izisk_ ... _09_09.pdf.

Или аз не разбирам нещо?



Отговори