ДЕЛА, ДОКУМЕНТИ И ВЪПРОСИ

Всичко от Председателя, УС и КС на БФРЛ, както и въпроси към тях.
LZ1RF
Контакти:

ДЕЛА, ДОКУМЕНТИ И ВЪПРОСИ

Мнениеот LZ1RF » 18 окт 2016, 10:40

На вниманието на г-н Виктор Ценков!
Г-н Ценков, бихте ли дали логично обяснение на факта, че в официалната кореспонденция на НАП до БФРЛ за назначаване на 5 годишна данъчна ревизия на организацията, писмото на агенцията е адресирано до "представляващия БФРЛ Веселин Георгиев Котаров".
Вие все още председател ли сте на УС на БФРЛ или по някаква причина сте делегирали правата другиму?
Предварително ви благодаря за проявеното разбиране за откритост на информацията и демократичност при управлението на обществената организация.

Милчо Миланов - LZ1RF
/Един от петимата основатели на БФРЛ през 1989 г./

lz2pep

Re: ДЕЛА, ДОКУМЕНТИ И ВЪПРОСИ

Мнениеот lz2pep » 19 окт 2016, 09:20

Не е ревизия , а проверка !
Поради факта че БФРЛ не е търговско дружество , няма прехвърляне на актуални данни към НАП.
В архивите има още 3-4 лица съществуващи като представители.
Това не е абсолютно никакъв проблем , кой е посочен като представляващ......

LZ1RF
Контакти:

Мнениеот LZ1RF » 19 окт 2016, 18:17

Благодаря за поясненията, НО:
1. Доколкото знам всяка година БФРЛ представя т.н. ГФО /годишен финансов отчет/ пред НАП.
2. Нека да не е ревизия, нека е проверка...
3. Длъжностното лице изпратило писмото за "проверката" ме информира, че името Веселин Георгиев Котаров е излязло автоматично от информационната им система. На въпроса ми коя е информационната система получих отговор - Търговския регистър. Оказа се, че до информацията в ТР за НПО нямам достъп за разлика от търговските дружества, затова не можах да проверя информацията по актуалното състояние на БФРЛ.
4. Всъщност това не е и толкова важно, макар, че не е без значение. Не знаем за съжаление, ако ги има наистина, кой от тези 3-4 "представляващи" в каква степен и с какви права представлява организацията. Има ли право да подписва договори, има ли право да извършва банкови трансфери и т.н. А е хубаво да имаме информация кой освен председателя представлява организацията и с какви права.
5. Което е по-важно, надявам се обаче всички да получим достъп до доклада от "проверката".
6. Информация, която Председателят на БФРЛ трябваше да ни представя всяка година според устава, което той така и не направи. Защото се считаше над нас и какви сме ние та да му търсим сметка.
7. Е, нека всеки, който претендира да ръководи да не забравя, че има институции, които винаги могат да бъдат задействани за налагането на законноста и обезпечаване на информираност на обществото.
А иначе, към Виктор, нищо лично. Други му създадоха проблемите. Така и не разбрах, защо му трябваше да се подвежда. Но за съжаление обаче сега той е "институцията БФРЛ" и носи отговорностите, независимо дали има или няма други "представляващи".

LZ1DCW
Контакти:

Мнениеот LZ1DCW » 19 окт 2016, 19:11

Не съм вярвал ,че ще го кажа, ама напълно те подкрепям г-н Миланов. :)
https://ngo.mjs.bg/bg/Information/Infor ... lSZGMIQ%3D
отчета за 2015 г. не е качен. :mrgreen:
Края на годината идва ,а с него и ..........?!
Време е да се въведе ред в милата ни Федерация

73 de :mrgreen:

lz2pep

Мнениеот lz2pep » 19 окт 2016, 19:18

Не е точно така ..но не смятам да изпадам в подробности във форума...
73 , Пeтър ,LZ2PEP , 0886925098

lz1yq

Мнениеот lz1yq » 20 окт 2016, 00:04

Боже колко мъка има на този свят, пък за его да не говорим :mrgreen:

lz2ht
Контакти:

Мнениеот lz2ht » 21 окт 2016, 09:13

lz1yq написа:Боже колко мъка има на този свят, пък за его да не говорим :mrgreen:

Крис, народа отдавна го е казал - простотията ходи по хората :wink: . А изказването на г-на Миланов за създаването на БФРЛ през 1989-та??? го оставям без коментар, че ще вземе да ме обяви за враг на народа :lol:

LZ3NY
Site Admin
Контакти:

Мнениеот LZ3NY » 21 окт 2016, 09:31

lz2ht написа:А изказването на г-на Миланов за създаването на БФРЛ през 1989-та??? го оставям без коментар, че ще вземе да ме обяви за враг на народа :lol:

Цитат от http://http://wiki.bfra.bg
"След промените в страна през 1989 год. се получава един вакум по отношение организацията на радиолюбителското движение. На 15 ноември 1991 год. Българската федерация на радиолюбителите е регистрирана официално в съда като самостоятелно юридическо лице по Закона за лицата и семейството. Инициативата е на Антон Илиев - LZ1EC, Милчо Миланов - LZ1RF, Здравка Бучкова - LZ1ZQ, Константин Кишишев - LZ1FN и Огнян Цветанов - LZ2PO. Федерацията започва нов, независим от държавата организационен живот."

73!

Value has a value only if its value is valued.

lz2ht
Контакти:

Мнениеот lz2ht » 21 окт 2016, 10:03

LZ3NY написа:
lz2ht написа:А изказването на г-на Миланов за създаването на БФРЛ през 1989-та??? го оставям без коментар, че ще вземе да ме обяви за враг на народа :lol:

Цитат от http://http://wiki.bfra.bg
"След промените в страна през 1989 год. се получава един вакум по отношение организацията на радиолюбителското движение. На 15 ноември 1991 год. Българската федерация на радиолюбителите е регистрирана официално в съда като самостоятелно юридическо лице по Закона за лицата и семейството. Инициативата е на Антон Илиев - LZ1EC, Милчо Миланов - LZ1RF, Здравка Бучкова - LZ1ZQ, Константин Кишишев - LZ1FN и Огнян Цветанов - LZ2PO. Федерацията започва нов, независим от държавата организационен живот."

73!

Да де. През 1991-ва, а не през 1989-та, както е писал великия непогрешим вечно критикуващ. На този цирк присъствах и аз. Явно още от тогава съм с психически отклонения

LZ1RF
Контакти:

Мнениеот LZ1RF » 09 яну 2017, 12:44

Вальо, това което направи си е чиста цензура.
Любо не вярваше, че такава има във форума.

1. БФРЛ е платила тази година за сайтовете на БФРЛ (не е само един) и хостига 985.74лв за периода 01.07.2012 - 31.12.2013.

Това е цитат на председателя /все още до 23.01.2017/.
Сега Вальо знаеш ли кой плаща хостинга на сайта и на форума? Дали пък няма да стане така, че федерацията да се наложи отново да се бръкне с едни 1000 лв. на година за това твое непремерено действие, а?
Помисли си дали да не върнеш темата...

lz2xa
Контакти:

Мнениеот lz2xa » 09 яну 2017, 13:02

Милчо,
ще предложа да бъде създадено ново подразделение към федерацията и то да бъде оглавено от теб !
Ще се нарича "Хумор и сатира" :D

Бъди здрав и продължавай да ни развеселяваш със странното си чувство за хумор :)

_______
73 Valyo

LZ1FW
Контакти:

Мнениеот LZ1FW » 09 яну 2017, 13:09

LZ1RF написа:знаеш ли кой плаща хостинга на сайта и на форума?

lz2xa написа:ще предложа да създадено ново подразделение към федерацията и то да бъде оглавено от теб !
Ще се нарича "Хумор и сатира" :D

Хайде слагайте картите на масата и обявявайте къде е хостинга и дали някой плаща. А новото подразделение най-вероятно ще бъде "Сълза и смях", като под-секцията на смеха е под въпрос.

LZ6AJ
Контакти:

Мнениеот LZ6AJ » 09 яну 2017, 14:09

Милчо,
ти мен ме остави, в какво вярвам и в какво не ...

нощес Павел "близнал батерията", отворил тема ... събудил се, приел отправената забележка ... помолил модератора да я закрие ...

къде е цензурата ?
що за циркаджилъци ?

един и същи театър гледаме от години ... всеки минал през управлението, на тръгване си оставил нещо, с което си мисли че и занапред ще държи конците зад завесата.
докато сте управлявали сте се навързали като "свински черва", та и досега, след като сте се изпокарали, Ви е трудно да се разделите и отдалечите един от друг ...

единият си присвоил наименованието "Централен радиоклуб", другият хоствал, третият държал печатите, четвъртият - паролите за всички представителни "hq" е-мейли ... палячовщини без край !

не е ли време всеки, който има претенции, да си вземе неговото и да се държи мъжки ?

73,
Любо

LZ1RF
Контакти:

Мнениеот LZ1RF » 09 яну 2017, 14:22

ОК Любо.
Не бях разбрал, че Павката сам е помолил да се премахне темата.
ТОВА НЕ Е БИЛО ЦЕНЗУРА!
Дано няма такава във форума и за в бъдеще.
А ако някой от все още легитимното ръководство реши, нека каже къде и как са хоствани сайта и форума и кой е съдействал за това.

LZ2HR

Мнениеот LZ2HR » 09 яну 2017, 15:33

Явно няма да се спрете, но се замислете …..
Темата съставена от три думички в този раздел на форума е много ясна ..…
ДЕЛА – Интереса клати феса …
ДОКУМЕНТИ – Такива няма , ако има са СЕКРЕТНИ …
и ВЪПРОСИ – Въпроси много, глас в пустиня…..

Хайде играйте си на „федерация/и” и си вярвайте.
Генерали без армия ….

Четейки и другите раздели, гледайки и сериала от В.Търново....
Жал ми е за вас и за отношението помежду ви.

Върни се в “БФРЛ - дела и документи”