Помощ за Kenwood 830s

Poto

Помощ за Kenwood 830s

Мнение от Poto » 11 апр 2012, 13:55

Работя с Kenwood 830s. Купих го на старо и работеше безотказно близо 1 год. Напоследък, по време на състезания, при продължителна работа, изключва крайното стъпало или дрйвера. След кратко охлаждане, отново тръгва. Смених двете крайни лампи, но проблемът на изчезна. Отварях трансивъра и го оглеждах внимателно за студени или спукани спойки. Дефект не успях да открия. Не съм сменял дрйверната лампа.

Имал ли е някой подобен проблем или някакви идеи за отстраняване на проблема? Благодаря предварително на отзовалите се!
Може да пишете и на ap_panushev@abv.bg.

73 LZ1GE



...

Re: Помощ за Kenwood 830s

Мнение от ... » 11 апр 2012, 18:42

http://tranzit.dir.bg/load.php?id=R63yy ... xho1183810

В списание LZ 73 в бр.2/1992 г. Петър Радев от гр. Кубрат - LZ2VU е публикувал статия как се преработва стъпалото на това радио, в случай ,че Ви се наложи. Горе е линка за сваляне на това списание/той е активен 120часа/.



...

Re: Помощ за Kenwood 830s

Мнение от ... » 11 апр 2012, 18:55

броя на списанието е 1 а не 2 , но в линка е точното



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: Помощ за Kenwood 830s

Мнение от LZ3NY » 11 апр 2012, 21:43

Здравей

Този модел си пати основно от 2 неща - галетите и релетата.
Поради старост е наложително да се подменят и електролитните кондензатори на цялото радио. В ebay.com обикновено продават комплекти от всички необходими кондензатори.

Като първа точка бих сменил за проба драйверната лампа, дори с лампа на заем от колега радиолюбител. Бих проверил и вентилатора дали работи нормално.

При положение, че 6146 ламби се намират под път и над път, не бих пипал стъпалото да го променям на ГУ-50.
При смяна на крайните лампи е необходима неутрализация според сервизното описание на радиото.

73! и успех
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

Poto

Re: Помощ за Kenwood 830s

Мнение от Poto » 12 апр 2012, 09:43

Благодаря на всички отзовали се. Не се сетих за галетата, ще сменя и драйверната лампа, имам резервна. Дефектът е много неприятен и трудно се открива, тъй като докато отворя радиото, то изстива и тръгва. Търсих дали няма някаква термозащита, но не открих нещо видимо.
Имам и IC706, но Kenwood - а ми харесва повече. По-добър е като приемник.
Харесва ми и идеята с ел.кондензатори. Видях ги в ebay, комплектът е 27$ + 7$ транспорт.

73! и весели празници



Заключена