от къде да чета за клас 2

outlander

от къде да чета за клас 2

Мнение от outlander » 31 юли 2011, 20:18

Здравейте, моля за помощ, искам да се явя на изпит за клас 2. Желанито ми е да си взема радиостанция CB 27MHz за колата. Нямам желание да се явявам проформа, искам да понауча нещо, но незнам от къде да чета. Помогнете на новобранеца от къде и какво? :D



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: от къде да чета за клас 2

Мнение от LZ3NY » 04 сеп 2012, 05:42

Здравей

Явно няма кой да ти отговори в този форум.
За CB не ти е нужен радиолюбителски лиценз. Купуваш и ползваш. Практиката показва, че апетита идва с яденето :lol: Ако все още имаш желание да се лицензираш, информация можеш да намериш на сайта на КРС http://www.crc.bg/section.php?lang=bg&id=192. На мен лично, не ми е известно, някой в България да е издал литература, специално за подготовка за радиолюбителските изпити, според сегашната методика.

Подобна (но не същата!) материя можеш да намериш на сайтовете за подготовка за изпит пред FCC в САЩ http://www.hamradiolicenseexam.com или http://aa9pw.com/radio/. Естествено с повече ровене из мрежата, можеш да откриеш и други подобни сайтове.

успех

Митко


Value has a value only if its value is valued.

LZ6AJ
Мнения: 1400
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: от къде да чета за клас 2

Мнение от LZ6AJ » 04 сеп 2012, 14:32

здравей и от мен !

навремето Панайот Данев беше издал едно ръководство за подготовка на радиолюбители. купувал съм го от Здравка и не зная дали е актуално и налично в днешни дни. (става дума за период 2000-2002, не помня точно)

в сравнение с примерните тестове (с посочени вярни отговори) на сайта на КРС, цитиран от Митко - нещата по спомен са същите както и в ръководството ... имам предвид, че човек няма как да научи нещо само и единствено от от верния отговор на примерен тест. напротив - стреми се да наизусти, за да посочва правилният отговор. с други думи да вземе изпита ... както повсеместно в днешно време: "документът ми е важен, не знанията !"

ако все пак си решил, че СВ не те задоволява и това ще ти е ползваната литература при подготовката за радиолюбителски клас - моля, бъди по внимателен ! - става доста смешно, когато на изпита се разменят местата на отговорите ... а колежката е запомнила, че верният отговор на въпрос №26 е "Г" :D

73,
Любо


73,
Любо

LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: от къде да чета за клас 2

Мнение от LZ2HR » 04 сеп 2012, 22:23

GL
Последна промяна от LZ2HR на 11 окт 2012, 22:03, променено общо 2 пъти.



enemy

Re: от къде да чета за клас 2

Мнение от enemy » 05 сеп 2012, 16:31

Най-често всеки е сам враг на себе си.



LZ2HR
Мнения: 289
Регистриран на: 29 май 2007, 12:32

Re: от къде да чета за клас 2

Мнение от LZ2HR » 06 сеп 2012, 23:16

GL
Последна промяна от LZ2HR на 11 окт 2012, 22:01, променено общо 1 път.



enemy

Re: от къде да чета за клас 2

Мнение от enemy » 07 сеп 2012, 08:37

Ставаше дума за врагове, май . . .
Всеки с неговите пороци. Моите са далеч по-приятни и безвредни :D



Заключена