HF събитие събота и неделя край Албена

lz2aes
Мнения: 14
Регистриран на: 01 апр 2009, 21:22
Местоположение: Варна

HF събитие събота и неделя край Албена

Мнение от lz2aes » 04 авг 2010, 20:37

Моля разкажете ми повече за организираното събитие край Албена тази събота и неделя /7-8.08/. Случайно дочух от познат нещо ама и той не знае никакви подробности. Всеки ли може да участва или трябва да си поканен, къде точно, на кои бандове, вид на работа, мощности и т.н. всякакви подробности... Направо се изумявам че се организирват такива работи а никъде в интернет няма написана и думичка...



lz2aes
Мнения: 14
Регистриран на: 01 апр 2009, 21:22
Местоположение: Варна

Re: HF събитие събота и неделя край Албена

Мнение от lz2aes » 04 авг 2010, 20:54

Това съм го изтървал май е то...



lz3ai
Site Admin
Мнения: 29
Регистриран на: 12 юни 2007, 20:10
Местоположение: София
Контакти:

Re: HF събитие събота и неделя край Албена

Мнение от lz3ai » 04 авг 2010, 22:09

Емо, това не е лично, а принципно и се отнася за повечето хора, ползващи сайта:

Митаци си е направил труда да сложи една търсачка на сайта.

Значи ако напише някой в нея примерно "Албена" (работи и само с малки букви), дава следния резултат:

"1. Активност по програма WFF - LZ2KSB - Балчик
(Article/WFF)
...защитни кремове. Активността ще протече на терена на къмпинга, който се намира на самия плаж между к.к. Албена и с.Кранево. Разстоянието до морето е 20 метра. Ще има ток и вода. Координатите, спомен...
23 юни 2010 " и т.н.

Ако пък напише примерно "август" излизат повече работи, но някои от тях не са нито на 7-ми, нито на 8-ми. От тези, които са на 7-8-ми август, едното е на Широка поляна (това е далече от Албена), другото е на Витоша (това е по-близко до София), третото - доста по-далече на север, в Румъния, а четвърто си е пак същата активност по WFF.

Значи тая активност ще да е!

Изводи:

1. Ползвайте търсачката, с малко мисъл веднага ще откриете какво ви трябва. Ако разбира се, някой преди това е писал нещо за търсеното... Но нещата потръгват, забелязвам наченки на осъзнато желание това да се прави. Остава само да се свърши работата.

2. Малко аритметика: за написването на думите "албена" (и ЕНТЪР) и "август" (още един ЕНТЪР) изразходвах по-малко от 10 секунди. За писмото, написано от Емо, той е изразходвал около 2 минути. И още 20-тина секунди за репликата на отговора. Митаци е изразходвал да речем около 30 секунди (докато намери линка и го копира все пак). И аз сега за това "писание" грубо сметнато съм използвал около 15 минути (все пак има и сложни като за бивш военен изчисления, макар че пиша бързо). Стойностите и за тримата вероятно са занижени, това са груби сметки. Наскоро едни умни хора сметнаха, че една моя "работна секунда" струва 0,02 лв. Аз се оценявам на доста повече, но това е положнието - криза. Значи приемам условието, че е криза и труда на Емо, Митко и моят са равностойни на същата тази оценка (дано не ми се обидят, може техния труд да е по-скъп, но нека използваме средни стойности).

Дотук условието, сега сметките:

Емо - 2 х 60 + 20 = 120 + 20 = 140 секунди
Митко - 30 секунди
Тони - 10 + 15 * 60 = 10 + 900 = 910 секунди

Общо - 140 + 30 + 910 = 1080 човеко-секунди

Значи една работа, която е можело да бъде свършена за 10 секунди е свършена за 1080 секунди (без да е ясен крайния резултат, щото всъщност още не е свършена).

Използвани са 1070 излишни секунди! 1070 сек. * 0,02 лв. = 21 лв. и 40 ст. Излишно загубени повече от 21 лева!

Можеха да бъдат използвани за много неща - примерно да бъде платен месечния абонамент за Интернет на федерацията, щото откъде иначе да бъде платен? Или пък да бъде платен хостинга на Митаци. Или пък нещо други - разходи да искаш, винаги ще се намери за какво...

Обобщение на втория извод: мислете, преди да напишете каквото и да е във форума (а и в реалния живот, разбира се). Всяко действие или мисъл си имат цена и рано или късно това се установява. Нека това да не са пропуснати ползи или още по-лошо, загуби...

3. Тествайте търсачката на воля! It's free! ;-§))

4. Надявам се да съм инвестирал разумно тези мои 18 лева и 20 ст. и тези пък, които са инвестирали от времето за четенето на този постинг и са направили извод за себе си (т.е. вложил съм ги в образование) или поне са се забавлявали малко (вложил съм ги в култура ;-§)))

Не забравяйте слънцезащитния крем за морето! (търсачката ми го напомни ;-§))))

73!


==========================================
"Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите."

Антоан дьо Сент Екзюпери
==========================================

LZ6AJ
Мнения: 1401
Регистриран на: 12 окт 2008, 23:34
Местоположение: Belgium
Контакти:

Re: HF събитие събота и неделя край Албена

Мнение от LZ6AJ » 06 авг 2010, 14:15

здравейте !

:) :) :)

по-простичко казано ''четете повече !'' - така по-рядко ще се налага и да пишете, а и да питате ... (че c питанеeeeeeee ... :D :D )

иначе освен слънцезащитния крем за морето денем, се въоръжете и срещу комари нощем :o

73 !
LZ2LDS / ON8LDS


73,
Любо

Отговори