Български SOTA дипломи

LZ1YAG
Мнения: 11
Регистриран на: 22 юли 2015, 16:55

Български SOTA дипломи

Мнение от LZ1YAG » 02 дек 2015, 09:47

Здравейте!
Всяка SOTA асоциация има възможност да създаде и издва свои дипломи.
Ето няколко идеи, част от тях са взаимствани от съседна Гърция:
===================================
Активатори:
- Aктивирал всички региони (за 1 календарна година - 12 последователни месеца)
- Активирал всички региони през зимния период(за една зима от 1.Дек. до 31 Март., или на 2 половинки през една година)
- Aктивирал 10-те първенеца (по книжката от БТС) (без лимит във времето)
- Aктивирал най-високия връх от всеки регион (без лимит във времето)
- Активирал Мусала
- Активирал всички 10-точкови върхове във Рила / Пирин / Стара Планина (без лимит във времето)
- Активирал N-върхове в N-региона на: HF-CW / HF-SSB / V(U)HF-FM / V(U)HF-SSB (без лимит във времето)

Чейсъри:
- Работил всички региони (без лимит във времето)
- Работил най-високия връх от всеки регион (без лимит във времето)
- Работил с Мусала
===================================
Тъй като от скоро се занимавам с HF, нямам опит с дипломите. Нека по-опитните коментират и дадат предложения.
Също така, нямам възможност да изготвя дизайн на евентуални дипломи - някой трябва да бъде доброволец.

73! LZ1YAG



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Български SOTA дипломи

Мнение от lz2ht » 02 дек 2015, 16:48

Добра идея! Макар че както казах на едно друго място - нека първо колелото се завърти и баир-будалите :wink: хукнем с апаратурите в раницата. Успех!


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: Български SOTA дипломи

Мнение от lz2oq » 12 мар 2016, 02:21

Привет Йосифе!Отдавна прочетох публикацията ти та предлагам да има и по-поносими условия с цел да се запалват и активатори и ловци!
Няма да споменавам дипломата която се опитах да работя в продължение на няколко месеца и какво се случи-поне за мен условията бяха доста трудни.Успях да събера точки за половин диплома и реално нямаше достатъчно активни станции . Някои станции ги чувам редовно но реално точки носи само една връзка на банд!Така изгубих желание да се боря за тази слабо активирана диплома!!!
Не искам да кажа че ще има малко активатори по дипломата а да има и по -нисна летва !
Имам 3 предложения с еднакви изисквания за активатори и ловци:
1-Работил с/от 5-10-20-30....върха в България
2-Работил с/от 3-5-7-10 региона в България
3-Работил с/от 3-5-7-10...планински първенци в България
Разбира се и това което ти си съчинил е добро просто моето да допълни твоето!73!Георги-LZ2OQV/1



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: Български SOTA дипломи

Мнение от lz2ht » 13 мар 2016, 08:18

lz2oqv написа:Привет Йосифе!Отдавна прочетох публикацията ти та предлагам да има и по-поносими условия с цел да се запалват и активатори и ловци!
Няма да споменавам дипломата която се опитах да работя в продължение на няколко месеца и какво се случи-поне за мен условията бяха доста трудни.Успях да събера точки за половин диплома и реално нямаше достатъчно активни станции . Някои станции ги чувам редовно но реално точки носи само една връзка на банд!Така изгубих желание да се боря за тази слабо активирана диплома!!!
Не искам да кажа че ще има малко активатори по дипломата а да има и по -нисна летва !
Имам 3 предложения с еднакви изисквания за активатори и ловци:
1-Работил с/от 5-10-20-30....върха в България
2-Работил с/от 3-5-7-10 региона в България
3-Работил с/от 3-5-7-10...планински първенци в България
Разбира се и това което ти си съчинил е добро просто моето да допълни твоето!73!Георги-LZ2OQV/1
Идеята за степени е добра. Там където аз гоня дипломи активно (digi, и по-специално psk) е точно така. И понеже Йосиф споменава БТС само да напомня, че и за 100-те обекта значката е в 3 степени :wink:


Иван LZFF Coordinator

Отговори