WCA -Диплом

LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ4ZD » 19 мар 2015, 09:45

Няма нищо сложно. Просто вместо да пишеш текста си в notepad и да го добавяш тук като файл, препиши или копирай текста директно в полето за мнение.
По този начин хората ще го прочетат директно и няма да им се налага да изтеглят файла, да ходят до папката, където са го изтеглили, да кликат върху него за да го отворят отново в notepad за да го прочетат.

Аз обикновенно като видя така, редактирам ти мнението и добавям чрез бутона "quote" каренце със съдържание - съдържанието на текстовия файл.



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 20 мар 2015, 13:29

Току що пробвах -копирах и не успях да пействам съобщението си , а когато пиша нещо дълго се откачва връзката и пак наново та тъквизи ядове!!!???



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 20 мар 2015, 14:06

Честито на новите членове на WCAG-Донка LZ1CM и Виктор LZ1NY!
22март2015 г. е традиционен ден на крепостите в Испания.Желая успешни връзки!73!



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 23 мар 2015, 20:21

Честито членство и на Елена-LZ1YLE!
Имам молба който знае добре испански или английски да пише на испанските ВЦА-активатори да не са такива егоисти.ВЧЕРА ИМ БЕШЕ традиционен тест на ссб на 40 и 20 м.След теста 3 часа слушах на 14 Mhz белким някой се излъже да почука на телеграф.Да ама Не! Та това си е гъдел -примерно аз да отида на една крепост да работя 3 часа в него и после да си събера такъмите и у дома .Или пък никой да не знае морза!Не ми се вярва!
Георги-LZ2OQV/1



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 26 мар 2015, 19:04

Вероятно в неделя 29.03.2015ще активирам Royal Palase и Serdica-едновременно
катоlz2oqv/p.Вероятно 1ват на 14мхз -цв.Между 12 и 15 lzt.и 145450 кхз -fm.
Георги -lz2oqv



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 04 апр 2015, 11:48

Ей, тук било много активно, а аз съм пропуснал ;) Ако може една забележка от мен - на нос Чиракман - Каварна се намира древния град Бизоне, не Чиракмана. Казва ви го човек, който неведнъж се е катерил до там :) Да си призная не съм очаквал такъв огромен ентусиазъм :D


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 04 апр 2015, 11:57

Има ли мераклии за разходка до Перник? На пожар добавих LZ-00028, но лог така и не беше изпратен :? Уточнявам - не аз работих ;)


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 05 апр 2015, 03:00

Специално към lz2ht : Ходейки по камъните попрочети малко за тях - Какво е нос Чарикман (Огнения нос) това е светлина . На този нос има селища-крепости от VI-V Пр.Н.Е. - известни са наименованията Бизоне ,Кравуна, там има ранно-христянска базилика ... . Тук темата е за една радиолюбителска диплома , за активна работа от културно-исторически обекти свързани с историята на тази територия (за нас БЪЛГАРИЯ). По любопитните от наименованието на "крепостта" могат да се насочат да прочетат историята, да видят фотографиите на обекта и ако искат да го посетят.
Вторият ВИ пост е без коментар.
Човек е по достоен когато изпълнява изискванията на дадена позиция точно и до край.
73 ! 11 ! Стефан LZ2DB.



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 05 апр 2015, 03:23

И аз направих първата си експедиция - на 5-6км по път от с.ПОЛИКРАИЩЕ се намира NICOPOLIS ad ISTRUM - голям римски град. Отделих повече време да разгледам руините /не бях ходил там,ако не смятам ученическата екскурзия преди повече от 50 години/. Активитивирах с 30 вата , на акумулатор и вертикална ант на покрива на автомобила за около час, само на 14. На SSB не ми потръгна, добре че носех една "маймунка" - на CW имаше доволно кореспонденти.
Ще идвам на този обект по често , но отдругата страна на река Росица - да го съчетаем с риболов.
11! LZ2A/m



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 05 апр 2015, 09:58

LZ2DB написа:Специално към lz2ht : Ходейки по камъните попрочети малко за тях - Какво е нос Чарикман (Огнения нос) това е светлина . На този нос има селища-крепости от VI-V Пр.Н.Е. - известни са наименованията Бизоне ,Кравуна, там има ранно-христянска базилика ... . Тук темата е за една радиолюбителска диплома , за активна работа от културно-исторически обекти свързани с историята на тази територия (за нас БЪЛГАРИЯ). По любопитните от наименованието на "крепостта" могат да се насочат да прочетат историята, да видят фотографиите на обекта и ако искат да го посетят.
Вторият ВИ пост е без коментар.
Човек е по достоен когато изпълнява изискванията на дадена позиция точно и до край.
73 ! 11 ! Стефан LZ2DB.
Стефане, мислиш ли, че не съм чел и не съм порасъл точно по тези руини? Както и нос Калиакра. Виждам, че си положил много труд да запълниш списъка за да могат чужденците да разберат, че и ние имаме история, за което много ти благодаря. Но хайде да не се правим на всичкознаещи и можещи, моля те! Не искам да зачеквам темата когато някой англичанин/американец/германец/французин отвори списъка и прочете думата KREPOST какво ще му говори тя


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 05 апр 2015, 15:28

към lz2ht - На елементарен въпрос следва и елементарен отговор = Различните радиолюители,били те и англичанин/американец/германец/французин ,като изпълняват дипломите на различните страни , четейки условията ще срещнат същите затруднения с дипломите на Португалия,Италия,Испания,,Германия,Словакия .... . Затова не би трябвало да се чудят на Българските наименования за крепост=град=градище - и другите чуждици със същото значение - кале=асар,асара=хисар, използвани на нашата територия.
Проблемът си е на англичани/хамериканци/германци/французи....
73! 11! СТЕФАН LZ2DB



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 06 апр 2015, 12:36

Някой ще ми каже ли коя е крепостта до с. Румянцево, общ. Луковит? Във wikimapia ми излиза само "средновековна крепост". Намислил съм тези дни да отида да нагледам вилата и може да направя една бърза активация


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 06 апр 2015, 12:40

Грешка - късноантична е


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 06 апр 2015, 13:18

Поздравления за Стефан-LZ2DB ,че освен с писателска дейност вече е в ефира от крепост!!!
Аз на 4.4.15 активирах Кокалянски Урвич-лз-089.Бях на 14мхз-цв-1,1 до 1,9 вата и ГП.На 144 -ФМ-0,5вата.Доволен съм от връзките като на КВ имам около 40 и 10 на УКВ.Докато ми беше як акумулатора на 14 мхз забелязах на минута -връзка което ми хареса.Специални благодарности на Сашо-LZ1FW за фоторепортажа има го във Фейсбук-лз хам радио,LZ1IA-Иван и LZ3SM-Светли че ме спотваха в клъстърите.73 и 11!!!Георги-LZ2OQV/1



LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1NY » 06 апр 2015, 15:28

И от нашия отбор LZ1CM/p и LZ1NY/p- 180 връзки на 4.04.2015 от крепостта Траянови врата.
Трансивър FT-847 (между 50 и 100 вата)
Захранване от 12 волтов акумулатор
Антена: дипол на шест метра над земята (КСВ:1.2)
Снимките са в албума тук: https://plus.google.com/photos/11364832 ... banner=pwa

Изображение


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ1NG
Мнения: 13
Регистриран на: 17 сеп 2009, 09:51

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1NG » 07 апр 2015, 16:28

Браво за ентусиазма Ви и благодаря за QSO-то на 14MHZ!
Очаквам следващите Ви изяви.
73! Николай – LZ1NG



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 09 апр 2015, 14:00

По великденските празници ще активирам трите видински крепости с 30W на 3.5 7 и 14Mhz- CW и SSB.Георги-LZ2OQV



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 09 апр 2015, 22:08

С малко закъснение: препрочетох темата и се оплетох в обясненията. За Балчик останките на крепостта са в квадрат KN43BJ и те ясно се виждат през Google Earth
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-00050.png
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-00050g.png

Няма да споря, ама ще помоля запознатите да ми дадат географски координати на LZ-00050 та да ги нанеса в "моята" таблицата.

73, Сашо
LZ2DB написа:OK Любчо, крепостта е вече в ВК . И GPS координатите ще променя след минути. Дано Сашо е разбрал за промяната в Балчик.
Поздравления за LZ1ZC и LZ3SM за постиженията.



lz1qz
Мнения: 134
Регистриран на: 29 апр 2008, 00:19

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz1qz » 09 апр 2015, 23:31

Здравей Сашо,
това са координатите според мен
LZ-00050 KREPOST DIONYSOPOLIS 43*24'55" - 28*09'37"
при свободно време тези дни ще проверя как са в мойте файове и ако трябва ще ги променя
73!!! Кольо



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 10 апр 2015, 11:05

За мен това са коректните данни. Корегирах забелязаните до момента неточности и събрах в един .ZIP файл (47 kB) информацията за крепостите по LZ WCA
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.zip

Файловете са достъпни и потделно
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.gdb
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.gpi
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.kml
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.xlsx

Подозирам, че има проблем с кирилицата... ако е така може и да се наложи да пренапиша всичко само на английски, но това ще стане по-нататък.

В самата LZ WCA смятам да се включа активно през лятото с LZ-00088 - хубав номер, пък и е наблизо до Говедарци.
http://www.lz1fw.com/rila/20110723/index.html

73, Сашо



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 10 апр 2015, 14:30

Сашо, докато разглеждах gdb файла открих малка неточност - LZ-00100 си го писал с. Садовец общ. Д. Дъбник, а по координати и локатор е до Садово. Според мен по-важно е координатите да са верни, другото се намира :)


Иван LZFF Coordinator

LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 10 апр 2015, 16:31

Аз затова много харесвам информацията в .GDB формат, че всичко се вижда лесно. И какво има около мястото, и какво не му е там мястото.

Грешката е факт. Данни за крепостта има на
http://www.bulgariancastles.com/bg/node/592
ако няма възражения при следващата корекция информацията ще бъде заместена с по-коректни координати
LZ-00100
SADOVSKO KALE с.Садовец общ.Д.Дъбник,Плевен
N43 17 26.0 E24 18 12.0
KN23DG

PS: за най-нетърпеливите .GDB файл с вече направена корекция:
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA-temp.gdb

73, Сашо
lz2ht написа:Сашо, докато разглеждах gdb файла открих малка неточност - LZ-00100 си го писал с. Садовец общ. Д. Дъбник, а по координати и локатор е до Садово. Според мен по-важно е координатите да са верни, другото се намира :)



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 10 апр 2015, 16:53

Надявам се не си мислиш, че се заяждам ;) Още веднъж - благодаря на всички за труда. Според мен е добре всеки, който има по-подробна информация за даден обект да я споделя тук за да бъдем полезни на всички, които се интересуват. Което ми напомня, че е добре тази актуализация да се пусне към WCA, забелязах, че новодобавените обекти (след 28) нямат допълнителната информация в таблицата.
73 и весели празници!


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 10 апр 2015, 19:54

Крепостите,замъците до 28 са дело на администраторa на дипломата,чрез интернет. Беше му предоставен цялостен списък с преработка на
"провинциите " в области / както е административното деление на България /, но той отказа да промени тези 28.
Виж там - LZ-00025 e SERDICA,ULPIA SERDICA - тя е вкарана на мястото на една дубираща се крепост. При останалите крепости той не отрази до кое населено място е и коя област - това си е негово решение и негово право. /Тази информация му бе предоставена/
Благодаря за откритата грешка. Коригирано е.
73&11 ! Стефан LZ2DB



LZ1FW
Мнения: 894
Регистриран на: 27 юни 2010, 15:29
Местоположение: София, KN12QP
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1FW » 11 апр 2015, 10:20

Корегирарани са забелязаните до момента неточности. Последните корекции са отбелязане с жълто в .XLSX файла. Корекциите продължават.
Добавил съм колонка за надморска височина. Освен като полезна информация тя ще е полезна и за откриване на некоректно позициониране.
Файловете ще се обновяват периодично, като няма да има специално уведомление за това. Просто данните ще се корегират и файловете ще се обновяват.
Ако някой забележи неточност - моля да я споделя тук.

Линкове към файловете:
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.zip
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.gdb
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.gpi
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.kml
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.kmz
http://www.lz1fw.com/LZ-WCA/LZ-WCA.xlsx
Ако има нужда от още формати на данните - споделете и при възможност ще се добавят и те.

73, Сашо



lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 23 апр 2015, 13:45

СБЪДНАТИ МИСЛИ
Преди две години като си разглеждах някoлко дипломи за крепости от Западна Европа
си помислих дали е възможно да се направи такава диплома за българските крепости.
Повечето от дипломите изискваха активаторите да излъчват от самата крепост или в
голяма близост.Изобщо не знаех за съществуването на дипломата WCA.
Казах си ,че за да се изнеса в крепостта,,Баба Вида,, ще е необходимо и специално
разрешение и от страна на Х-а ще има мъркане.с две думи я стане-я не!
Понеже за организацията са необходими качества,възможности и други неща и си помислих
да се обадя на някой колега от Велико Търново.Там има повече активни радиолюбители,
голяма крепост,че даже и контест си организираха.
И ...така докато не направих тази тема-WCA-диплом или малко по-рано не помня.
Ентусиаста който започна описването на нашите крепости и продължава своята работа е
точно ...от търновско.Една мисъл стана реалност !Стефане /LZ2DB/пак ти благодаря
за стореното и да си ми жив и здрав!!!
Обаче е необходим млад и сериозен колега който да се заеме с издаването на една
българска крепостна диплома!Моля подкрепете българската крепостна идея да открием
този човек!Който се припознава като такъв нека се обади тук!С каквото мога ще помагам
и аз и синът ми!Той няма инициал но в момента прави един радиолюбителски сайт и до
месец и половина с негова помощ ще издавам диплом за крепостта,,Баба Вида,,!
22.04.2015 Георги-lz2oqv



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 24 апр 2015, 13:49

Провадийци са имали диплома за крепостта Овеч преди време. Така че ако имат желание - добре дошли да помогнат


Иван LZFF Coordinator

LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ3NY » 24 апр 2015, 14:41

Виктор LZ1NY, се е потрудил и е направил онлайн генератор на дипломите за УКВ състезанията. Моето лично мнение е, че това е най-добре работещото БФРЛ направление. Чест и почитания. http://vhfcontest.bfra.bg/cgi-bin/CERTI ... e_award.py.
Предполагам не е трудно, ако му се помогне, да го пусне и за всякакви други дипломи. Не е космическа наука и да се автоматизира проверката на логовете на по-късен етап, ако активаторите си изпращат на едно и също място логовете.

Поздравления за енергията, която вкарвате в това занимание.
73! Митко
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 25 апр 2015, 05:02

ZDR MITKO,
Дипломата WCA e международна и логовете във формат ADIF се изпращат от всеки активатор на OK5NN : wcalog@qth.cz
Логoвете за LZFF - до LZ2JR и LZ1BJ , а те ги препращат до WWFF.
Защо е необходимо да бъде натоварван Виктор още ?
73! Стефан LZ2DB



LZ3NY
Site Admin
Мнения: 851
Регистриран на: 28 авг 2006, 19:04
Местоположение: Amsterdam, The Netherlands
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ3NY » 25 апр 2015, 12:07

Здравей Стефане

Нямам нищо против. Не съм навътре в тези дипломи, понеже не преследвам дипломи, а и съм привърженик на по-дългите QSO.
По-нагоре някой пишеше за издаване на наши дипломи и затова реших да споделя опит. Като се замисля, не пречи някъде в България да се събират също логовете и да си се издава да речем българска си FF, Крепости, Светци, Църкви, или каквато и да е друга диплома.

С годините съм се научил, че няма по-добро нещо от автомата. Нещо което го пускаш и то си работи без да се намесва повече човек.
Ако всичко зависи от един човек, то нещата в живота му са на вълни. Има време да влага енергия в нещо десетина години, после си намира нещо по-интересно и всичко, което е правил до момента отива в небитието. Дори една най-обикновена смяна на работното място, може да преобърне цялата останала активност на един индивид нагоре с краката. Пренареждат се приоритетите и обикновено обществената работа минава на най-заден план.

Колкото до дипломите на Вики, единственото което трябва да направи е да смени снимката на фона на дипломата, за да заприлича примерно на еделвайс вместо на град и ето ти чудесна автоматична диплома за българската флора. А ако се помогне на Виктор, може да се направи и онлайн чеклог. Не защото Виктор не може, а защото той е направил и прави достатъчно. Отделно, това по никакъв начин не влиза в задълженията му като УКВ менажер. Има много млади момчета, които с удоволствие биха му помогнали, ако им се даде възможност. Все ще се намери някой да програмира на Python.

Това си е мое лично мнение и е по-скоро повод за размисъл, отколкото решение на проблем.

73! Митко
LZ3NY


Value has a value only if its value is valued.

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 25 апр 2015, 16:41

Да Митко,
И има и нема - Има диплом за Българските светци - Карлово - ежедневно можеш да чуеш техните специални инициали по всички обхвати и видове работа.
За LZFF диплома - май е имало - сега не виждам инфо в тази насока - със сигурност занам, че Борко LZ2JR събира и архивира логове от активаторите.
LZFF се поддържа и от BFRA съдейки по специалните FF инициали и обработката на голямо количество картички.
Другото са идеите за дипломи за работа от върхове, езера, водопади, пещери, светилища, крепости и др. исторически обекти, манастири, часовникови кули. За църкви - май малко става разводнено , тъйкато в почти всяко село има по църква и в някои населени места по 2 и повече. Но манастирите примерно са около 150 действащи с персонал или без такъв. Аз съм съставил списък и съм готов да го предложа на който учереди такава диплома, и финансира всичко около нея. Така е и с часовниковите кули в БГ , които са точно 39.
Но нещата са доста трудни - обсъждах с един от Търновските радиолюбители идея за работа със специален инициал , да отбележим кръглата годишнина от възстанието на Асен и Петър и обявяването на Търново за столица - какво се оказа - за 10000 QSO: отпечатването на картички ще е около 500лв + разходи по изпращането им в чужбина - или общо близо 1000лв - като не се заплаща на операторите за техните разходи за правене на връзките. Дори и тази малка сума няма откъде да се осигури.
В БГ всички си мислят да спечелят от дипломите, не знам точно дали се печели - аз мисля, че дипломите се издават за да се засили интереса на радиолюбителите по света да правят връзки с определена територия, държави, разни обасти и части на света, клубове и т.н.т. В съвремието вече повечето си разменят електронни картички, поставят си на видно място логовете - тогава защо и дипломите да не са електронни - нали целта им е да насочим вниманието към себе си, към LZ. Е ако някой иска оригинална хартиена диплома - ще си плати разходите.
В LZ има една диплома която се издава в електронен вид - Пловдив - по идея на Ангел Гугов.
Всичко това си иска сериозна организираност , защото не се прави за една година да действа.
Поздрави! 73! Стефан LZ2DB



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 25 апр 2015, 17:16

Според мен ако ще се прави диплома тя трябва да бъде електронна. Безплатна е, а който иска може да си я разпечата. Това си е масова практика по света. Тънкия момент е да се стегнем и да дискутираме сериозно по въпроса. Има какво да се обсъжда - колко степени да има дипломата, какъв да е графичния дизайн, кой ще се наеме да обработва заявки и разни други такива дребни нещица. И най-важното - да се хванем и да излизаме да работим! Защото ще е много странно да организираме издаване на диплома, а да няма кой да работи от крепостите, съответно хората няма как да изпълнят условията по тази диплома. И автоматично ставаме може би най-търсената и рядка диплома в света ;)


Иван LZFF Coordinator

LZ1CY
Мнения: 629
Регистриран на: 30 авг 2006, 11:13
Местоположение: Пловдив

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1CY » 25 апр 2015, 18:41

LZ2DB написа:В LZ има една диплома която се издава в електронен вид - Пловдив - по идея на Ангел Гугов.
Електронни дипломи издава Виктор,LZ1NY, за работени български УКВ квадрати,
електронни дипломи издава Илиян, LZ3GA, - "Теодосий Търновски" и " Всички Български Светии".
Нашата електронна диплома беше "еднодневка" - за 1 година във връзка с юбилея на LZ1KSP.
Един много важен момент освен добрите идеи - преди да се направи нещо, дори преди да се
помисли да се прави нещо се прави едно малко,елементарно проучване да се види има ли смисъл
от това, има ли ресурси - човешки и материални, ще има ли търсене на продукта и т.н.
Остава един човек да се прежали,да приема от всички "активатори" дневниците за евентуален
контрол, да събира заявките и да издава и изпраща електронните дипломи. При наличието на
готов графичен дизаин издаването трае няколко минути - пише се на компютъра инициала ,
името и номера на дипломата и се изпраща с Е меил на кандидата. Така,че започнете първо
с проучването. На Виктор и на Илиян за дипломите работят много станции и правят хиляди
връзки на година. Колко обекта до сега са активирани,колко връзки са направени и какви
са преспективите за в бъдеще? С удоволствие мога да споделя разни дребни подробности,
които преодолявахме в нашия случаи. Желая успех.
73


LZ1CY

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 26 апр 2015, 09:14

Именно човешкия, респективно материалния ресурс ме притеснява и мен. При над 100 регистрирани крепости колко човека ще могат да отделят време и средства за да работят от там? Дори 20 човека да се включат, те ще работят от най-близките до тях места. Това според мен излиза да речем около 30 обекта. Аз лично имам желание да обикалям, още повече, че и времето вече позволява. Но само като си помисля, че пенсията ми трябва и за други неща освен за гориво и ентусиазма ми рязко секва ;)


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 27 апр 2015, 10:10

LZ2LDS написа:Стефане, здравей !
честно казано - лично аз в "Двореца" крепост не съм виждал, а и този обект е известен с друго - основно като резиденция на румънската кралица до прекратяването на "Ньойския договор". в днешно време, поради растителното разнообразие още от времето на функционирането на резиденцията (а може би и климатичните дадености), Биологичният факултет на СУ"Климент Охридски" придобива права за изграждане и поддържане на ботаническа градина. от 1989 г. насам, Министерството на Културата, СУ и Община Балчик не могат да се разберат кой ще стопанисва (или поне ще бъде основен стопанин на комплекса). съдебната система също не помага ... не му е мястото тук за повече коментари. резултатът - две каси на входа, т.е. всеки посетител се реди на две опашки и плаща. и за съжаление - така ще е докато комплексът не бъде разграден и разпродаден на парче ... както много други културни обекти в Родината.
по този повод - препоръчвам да се направи проучване - има ли крепост в комплекса, може ли безпрепятствено да се стигне до нея (нейни граници в рамките на комплекса). в края на краищата мераклиите ще ходят крепост да активират, а не кактуси и фикуси, нито пък сергии с гащи и сувенири.
Любо, класира се без проблем. Виж за справка списъците на другите страни :) Както и Царския дворец или Врана :wink: Относно гащите - прав си, но явно това е нашенското разбиране за развитие на туристическата индустрия :?


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 27 апр 2015, 10:20

Вчера LZ3GH публикува снимки от крепостта край село Мезек. Няма я в списъка за това питането ми е всеки поотделно ли ще контактува с WCA за попълване на списъка или да определим един или двама човека за един вид контактна група. Мисълта ми е, че ако всеки започне да им пише самосиндикално ще настане хаос, а и ще изглеждаме несериозно.
73 и успешна седмица!


Иван LZFF Coordinator

LZ1NY
Мнения: 697
Регистриран на: 04 сеп 2006, 16:59
Местоположение: Sofia

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1NY » 27 апр 2015, 12:42

LZ-00115 KREPOST NEUTSIKON с.Мезек,общ. Свиленград == 41°44’15” - 26°05’01” = KN31BR


73! Виктор / LZ1NY

"Good Luck. Be patient. Do some research."

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 27 апр 2015, 13:14

Към LZ2HT -
Когато пишете нещо тук по тази тема е необходимо да се подготвите като почетете повечко, не постоянно неподготвен да нахвърляте елементарни неща.
Първите 28 крепости са записани от организаторите на дипломата. Останалите след тяхна проверка и одобрение.
Преди да пишете нещо по тази тема e добре да се посъветвате с Георги LZ2OQV.
73!



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 27 апр 2015, 16:16

LZ1NY написа:LZ-00115 KREPOST NEUTSIKON с.Мезек,общ. Свиленград == 41°44’15” - 26°05’01” = KN31BR
Викторе, явно тук не съм догледал, благодаря за поправката :D


Иван LZFF Coordinator

lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 27 апр 2015, 16:33

LZ2DB написа:Към LZ2HT -
Когато пишете нещо тук по тази тема е необходимо да се подготвите като почетете повечко, не постоянно неподготвен да нахвърляте елементарни неща.
Първите 28 крепости са записани от организаторите на дипломата. Останалите след тяхна проверка и одобрение.
Преди да пишете нещо по тази тема e добре да се посъветвате с Георги LZ2OQV.
73!
Стефане, ще ми позволиш ли да те коригирам леко или това ще бъде счетено като обаждане неподготвен от моя страна? Първите 27 са записани от организаторите (може и някой да е допълвал, не знам) За Кракра (LZ-00028) им се обадих аз да я добавят. Не омаловажавам труда ти и този на другите, които правят всичко възможно информацията да бъде предоставена в лесна за употреба форма. Но не разбирам кое ти дава право да раздаваш квалификации? Виждам, че си админ на форума и дърпам лъва за опашката като рискувам да ми сложиш някой бан, но като малък са ме учили да казвам каквото мисля. Не съм сигурен дали с назидателен тон могат да се привлекат нови хора за идеята. Както и да е, ще преживея някак, че не мога да бъда част от LZ WCA обществото. 73
P.s. LZ2OQV май от мен разбра за WCA


Иван LZFF Coordinator

LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 27 апр 2015, 21:05

LZ2HT - Бързо решаваш за квалификациите , но ако възприемаш така нещата върни се назад и виж своите постове- казваш че се "правим" на всезнаещи.Не. Ако си чел наистина щеше да знаеш,че цялата информация за крепостите я вземам от хора специализирали се в тази насока и ползват информацията на всички исторически музеи в страната - а аз само използвам този готов и добре подготвен материал , като отделям само тези които отговарят на изискванията на WCA. Не съм се правил на всезнаещ , като ти писах няколко реда за крепоста.
Но я отговори тук на аудиторията защо се похвали с едно недобро дело по активиране на крепостта Кракра - Перник - какво значи не пратихме отчет - това е уронване авторитета на БГ радиолюбителите и представлява подигравка с тази дейност.След това в поста си на 6 април казваш че ще активираш крепост до с.Румянцево общ.Луковит - правиш се, че не разбираш,а се оказва че доста преди това си пратил инфо за крепостта Калиакра, което доказва ,че знаеш и познаваш нещата . Защо тогава постъпваш така? Преследваш някъква цел ли? Каква е тя? .
Аз изчкаках повече от 4 години от първото споменаване за работа на един английски радиолюбител от Евскиноград и крепостта Одесос . През това време никой не реагира да развие тази тема и да направи нещо за Българския списък за WCA . Ако някой има нещо неясно , най напред да се опита да си го изясни и да не се излага с елементарни въпроси.
А ако някой не желае да активира крепости или флора фауна територии си негово решение, не е необходимо да го демонстрира и да се оплаква - то почти всички си имат някъкви проблеми , но който има желание го прави, намира начин.
73 & 11 ! LZ2DB



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 28 апр 2015, 07:36

Не за Калиакра, а Кракра (00028) споменах ;) И оператор там беше един твой адаш, не аз


Иван LZFF Coordinator

lz2oq
Мнения: 321
Регистриран на: 19 фев 2013, 15:05

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2oq » 29 апр 2015, 18:28

Привет !До 10.05.2015 ще бъда във Видин и при възможност ще активирам 3-те видински крепости по-вероятно сутрин-0900лзт и вечер след 2000,но и по друго време.
Ще работя на 40,20 и вероятно 80м. на cw и ssb.Моля който има възможност ако ме чуе да ме спотва в клъстъра ,че при предната ми активация имах часове
само на CQ без връзка -все пак съм 25 вата.Георги-LZ2OQV



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 05 май 2015, 16:49

Жорка, пожелавам ти успех, макар че покрай активността за Победа-70 всичко се е юрнало да гони тях :) Знам го от личен опит - последните няколко дни излизах да работя на PSK от поляните, но щом нямаш 70 в инициала си никой не те бръсне :wink:


Иван LZFF Coordinator

lz5qz
Мнения: 8
Регистриран на: 16 юли 2014, 22:03

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz5qz » 06 май 2015, 08:55

Здравейте ,
Вчера (05-05-2015) с баща ми - LZ1QZ отново активирахме Шуменска Крепост - WCA LZ0068 и Шуменско плато - LZFF 026, за около час работа от мобилната апаратура направихме 100 връзки - повечето на 20м телефония.
Въпреки големия брой хх70хх станции по обхвата, но благодарение на спотовете от LZ2DB и колеги - беше доста напечено :)
Този път бяхме решили да пробваме Logger за Android - HAMROID - но се оказа доста интересно- в първите минути тя изписа,че е ограничена в броя връзки който можем да запишем - въпреки че в GooGLE магазина беше безплатна . В този момент отново се върнахме на лист и писалка и нещата заспаха :D
Ако може някой да посочи , програма с която да се води отчет за Андроид и да е пробвана,че работи без лимит, ще се радвам да го сподели.

Поздрави
73,44 и 11
lz5qz



LZ2DB
Мнения: 165
Регистриран на: 05 сеп 2006, 17:47
Местоположение: ПОЛИКРАИЩЕ
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ2DB » 06 май 2015, 11:34

LZ1QZ & LZ5QZ - Ако заемете позиция на 350-400 метра /до 1км/ от крепостта може да активирате и LZFF-036 едновременно. За подробности вижте Е-мейла който Ви пратих тази сутрин.
73 & 44 & 11 ! LZ2DB



LZ1DAF
Мнения: 35
Регистриран на: 13 юни 2012, 08:08

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ1DAF » 06 май 2015, 15:20

За андроид аз използвам tucnak - http://tucnak.nagano.cz/wiki/Main_Page . По принцип е написан за УКВ контести, но може да си записвате и редовно направени връзки. Интерфейсът е тип DOS, ала се свиква. Безплатен е, без банери и т.н.

В маркета виждам някакъв безплатен логър тук и тук.



lz5qz
Мнения: 8
Регистриран на: 16 юли 2014, 22:03

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz5qz » 08 май 2015, 07:32

Благодаря за информацията относно лог програмата, при следващото активиране на референция ще го пробваме.
Също така,ще пробваме да активираме и Букака - благодарности на Стефан за жокера :D
Лек Ден

73,44 и 11



LZ4ZD
Site Admin
Мнения: 391
Регистриран на: 30 авг 2006, 12:30
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от LZ4ZD » 08 май 2015, 12:51

lz5qz написа:Здравейте ,
Вчера (05-05-2015) с баща ми - LZ1QZ отново активирахме Шуменска Крепост - WCA LZ0068 и Шуменско плато - LZFF 026, за около час работа от мобилната апаратура направихме 100 връзки - повечето на 20м телефония.
Обаждайте се по-раничко като идвате към Шумен ако мога да помагам с нещо. На 5 май вечерта монтирахме D-star репитер на платото заедно с Стефан LZ1WDX и можело да се видим.



lz2ht
Мнения: 469
Регистриран на: 08 окт 2012, 17:23
Местоположение: KN12pq
Контакти:

Re: WCA -Диплом

Мнение от lz2ht » 10 май 2015, 08:00

Пробвай Alog. Ако в домашни условия ползваш HRDLog е перфектния вариант. Аз ползвам нея когато не работя на PSK


Иван LZFF Coordinator

Отговори